Nastavite movie mode na samsung tv

smrkec

Majstr
5. sep 2007
1.887
404
83
Ni moja tv, tako da ne vem točenga modela. Kake pol leta stara, doberga jurja je stala...

Gledamo film, slika pa kot da je tv dnevnik al pa dokumentarc. Ne morem si pomagat, da ne bi tega popravil :zavijazocmi:
Neki sem že tipkal, samo ni nobene logike.
Že ko sem hotel jezik zamenjat, je včasih zaklenjen, včasih pa ne... wtf

Pri Movie mode pa piše, da podpira samo, če je input preko hdmi v 1080i... Kaj pa na že naložene netflixu naprimer?
Sem probal vse "auto/eco" izklopit, pa se samo malenkost odtenek spremeni.
 

smrkec

Majstr
5. sep 2007
1.887
404
83
Našel sem neki filmmaker mode. Je boljše, sam ni to-to kar sem navajen od 15let stare plazme... pa jamrajo, da je slika pretemna...
 

Vadim

Guru
2. jul 2020
4.039
5.242
113
V kakšni ločljivosti so filmi in iz česa predvajaš? Že 1080p video bi moral izgledati lepo na 55 palcih.

Ti načini pa samo spremenijo prehajanje med frejmi, svetlost, kontrast. Ne vplivajo na resolucijo. Za netflix mislim da moraš imeti premium naročnino, da imaš ultra HD resolucijo.
 

smrkec

Majstr
5. sep 2007
1.887
404
83
V kakšni ločljivosti so filmi in iz česa predvajaš? Že 1080p video bi moral izgledati lepo na 55 palcih.

Ti načini pa samo spremenijo prehajanje med frejmi, svetlost, kontrast. Ne vplivajo na resolucijo. Za netflix mislim da moraš imeti premium naročnino, da imaš ultra HD resolucijo.
Predvaja se prednaložen netflix.
Ja za hdr... rabiš premium.
Samo ni fora v resoluciji. Slika je ostra, še preveč. Samo men je flat, mrtva,....

Sem nekak naklikal filmmaker mode, ki je še nekak najboljš. Sam lastniku ni všeč, tako, da case closed... :(
 

Vadim

Guru
2. jul 2020
4.039
5.242
113
To da je slika drugačna od plazme je pričakovano. Tudi na katodnem tvju je slika drugačna. Vse ima svoje pluse in minuse.
 

Vadim

Guru
2. jul 2020
4.039
5.242
113
Saj so cele žolčne debate na internetu o razlikah. Če je plazma res tako odlična, zakaj jih ne delajo več?
 

smrkec

Majstr
5. sep 2007
1.887
404
83
Saj so cele žolčne debate na internetu o razlikah. Če je plazma res tako odlična, zakaj jih ne delajo več?
Boli njih za sliko. Oni gledajo kaj je ceneje za njih. Pa ljudje ne opazijo razlike oz je večini bolj všeč, če so barve nasponane. Pač kot sem danes doživel prej gor opisano...
 

Vadim

Guru
2. jul 2020
4.039
5.242
113
Neki nas je pa cudakov, ki opazimo razliko in nam to ni všeč....

Jebiga. Kako imaš pa zvok urejen, poslušaš spotify ali imaš vanilke doma, slušalke katere uporabljaš, ozvočenje v avtu si kaj rihtal...?

Če tebi odgovarja plazma jo pač imej in se ne igraj snoba na daljincu znanca in odpiraj tem na alterju. Kar je sprva izgledalo kot tehnična težava se je izkazala za skizofreno blodnjo kako imaš ti prav.
 

smrkec

Majstr
5. sep 2007
1.887
404
83
Jebiga. Kako imaš pa zvok urejen, poslušaš spotify ali imaš vanilke doma, slušalke katere uporabljaš, ozvočenje v avtu si kaj rihtal...?

Če tebi odgovarja plazma jo pač imej in se ne igraj snoba na daljincu znanca in odpiraj tem na alterju. Kar je sprva izgledalo kot tehnična težava se je izkazala za skizofreno blodnjo kako imaš ti prav.
Wtf??
Pač opazim razliko in me moti. Kaj je s tem narobe?
Nobenga v nič ne silim in prepričujem. Pokazal sem mu razliko in kaj je meni bolj všeč. Njemu pa pač ni. Ok, dal nazaj in vsi srečno živimo naprej.
Ja in tv ima "bug", ker če sem v netflixu ne morem spremenit jezika tv vmesnika in še kaj. Ko pa grem ven pa lahko. Ko bi vsaj napisal opozorilo ali nekaj... morda obstaja razlog. Samo vsaj obvestilo bi dal.
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.998
5.106
113
Meni se vse bolj zdi da njega moti motionflow. Navajen je 25fps diaprojekcij. Jebesh 120hz panele in 20 let razvoja.... plazma roolz the world, pa čeprav ima še komaj polovico svetilnosti kot jo je imela na dan nakupa. Tak je moj občutek.
 
  • Objave ne odobravam
Reactions: Borg

merdzo

Majstr
6. avg 2007
3.722
145
63
Pomojem se pri Samsungu temu rece Picture Clarity.
Kliknes na daljincu tipkonza nastavitve, ki je levonzgoraj nad okroglim gumbom.
Spodaj se ti dvigne banner ti pa klikas desnondo Picture Clarity.

lp