NASA: Na Marsu je tekoča voda

jest5

Guru
18. avg 2007
25.317
-8.446
113
Citat:
Uporabnik SHARK1 pravi:
Citat:
Uporabnik MrDaco pravi:

Strah me je ljudi ki leta 2015 trdijo da je zemlja ravna. Tega in ničesar drugega v zvezi s to temo.

Sem pa pogledal videoposnetek do dela, kjer pokažejo zvezdo severnico, in kako se ozvezdje vrti okoli nje. Pa valda da se navidezno vrti, če je severnica v položaju nad osjo zemljinega vrtenja. Tukaj se je vse končalo, in v mojih očeh ste samo eno stopnjo nad šimpanzi.

Hvala za kompliment
smirk-1.gif

Na žalost pa imaš zelo slabo geometrijsko predstavo...če misliš da je Zemlja planet v obliki krogle,nagnjene za 23.5 stopinje,ki se okoli svoje osi vrti z hitrostjo 1.600 km/h (obodna hitrost na ekvatorju),da obenem kroži okoli sonca s hitrostjo 107.000 km/h,da celoten sončni sistem kroži okoli središča galaksije s hitrostjo 800.000 km/h,in da hkrati celotna naša galaksija potuje po vesolju s hitrostjo 1.072.000.000 km/h (vse to trdi NASA)...obenem pa Polaris ostaja na praktično istem vidnem mestu na našem nebu že tisočletja...??
https://www.youtube.com/watch?v=ahNfU7zYlmY
Mogoče pa zato, ker je "Polaris" ravno tako v naši galaksiji, kroži okoli njenega središča, ter potuje z njo po vesolju.
Ta majhen premik glede na zvezdo, ki ga dela Zemlja pri kroženju okoli sonca, pa s prostim očesom ni zaznaven.

Btw ironija. V posnetku z balonom, ki si ga dal za dokaz ravnosti Zemlje, se prav lepo vidi ukrivljenost
hysterical-1.gif
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.864
3.892
113
Še to bi dodal da Severnica niti ni ves čas na istem mestu se kar lepo giblje (oz. se mi), je pa res da tole traja malce beč kot pa iz danes na jutri.

Pa BTW severnica je dvozvezdje oz. celo trozvezdje, torej tisto kar ti vidiš kot en objekt so dejansko 3 zvezde v neposredni bližini. Jasno je ta "neposredna bližina" dokaj velika, recimo taka kot oddaljenost našega sonca od kakšnega druge zvezde. Čudno ane da se potem giblje vse tako počasi?
tongue-1.gif
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.986
5.097
113
Citat:
Uporabnik SHARK1 pravi:
Citat:
Uporabnik MrDaco pravi:

Strah me je ljudi ki leta 2015 trdijo da je zemlja ravna. Tega in ničesar drugega v zvezi s to temo.

Sem pa pogledal videoposnetek do dela, kjer pokažejo zvezdo severnico, in kako se ozvezdje vrti okoli nje. Pa valda da se navidezno vrti, če je severnica v položaju nad osjo zemljinega vrtenja. Tukaj se je vse končalo, in v mojih očeh ste samo eno stopnjo nad šimpanzi.

Hvala za kompliment
smirk-1.gif

Na žalost pa imaš zelo slabo geometrijsko predstavo...če misliš da je Zemlja planet v obliki krogle,nagnjene za 23.5 stopinje,ki se okoli svoje osi vrti z hitrostjo 1.600 km/h (obodna hitrost na ekvatorju),da obenem kroži okoli sonca s hitrostjo 107.000 km/h,da celoten sončni sistem kroži okoli središča galaksije s hitrostjo 800.000 km/h,in da hkrati celotna naša galaksija potuje po vesolju s hitrostjo 1.072.000.000 km/h (vse to trdi NASA)...obenem pa Polaris ostaja na praktično istem vidnem mestu na našem nebu že tisočletja...??
https://www.youtube.com/watch?v=ahNfU7zYlmY

Poznaš vsa dejstva in še vedno kvasiš neumnosti. Geometrija mi ne dela problemov, vendar kot kaže tebi dela problem percepcija velikosti vesolja.

Edit: Polaris se giblje z enako obodno hitrostjo kot ostali nebesni predmeti v naši galaksiji, če izhajamo iz osi mlečne ceste. Zato je že tisočletja na približno enakem mestu. Geometrija hah??
stupid-1.gif


Pa še za info. Krožni premik galaksije za 360 stopinj traja 230 miljonov let. Kaj je to proti ticoč letim odkar se opazujejo zvezde...
 
Nazadnje urejeno:
I

Izbrisan uporabnik #9334

Hvala za luštno debato. Tebi in Utiševalcu. Prava osvežitev, zares.
cheer.gif


(Grem še malo nazaj na šiht ...
tongue-1.gif
)
 

ThorZEN

Fizikalc
18. avg 2007
2.303
32
48
Jadrnico si kdaj že opazoval, kako postopoma izginja za obzorjem, najprej trup, nato počasi še jadro? Kako F.E.T. to razloži?
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

To je učinek fatamorgane. Zaradi odboja svetlobe od ravne površine počasi izgineva slika trupa od spodaj navzgor. Poglej po vročem asfaltu poleti ...
cheer.gif


Ja, zemlja je ravna. Zato ni pametno preveč se oddaljevati od doma, ali še bolje - cerkve, saj lahko padeš preko.
tongue-1.gif
 

alexx_

nekaj v tem stilu
11. maj 2007
4.236
44
48
offline
Citat:
Uporabnik jest5 pravi:
Citat:
Uporabnik SHARK1 pravi:
Citat:
Uporabnik MrDaco pravi:

Strah me je ljudi ki leta 2015 trdijo da je zemlja ravna. Tega in ničesar drugega v zvezi s to temo.

Sem pa pogledal videoposnetek do dela, kjer pokažejo zvezdo severnico, in kako se ozvezdje vrti okoli nje. Pa valda da se navidezno vrti, če je severnica v položaju nad osjo zemljinega vrtenja. Tukaj se je vse končalo, in v mojih očeh ste samo eno stopnjo nad šimpanzi.

Hvala za kompliment
smirk-1.gif

Na žalost pa imaš zelo slabo geometrijsko predstavo...če misliš da je Zemlja planet v obliki krogle,nagnjene za 23.5 stopinje,ki se okoli svoje osi vrti z hitrostjo 1.600 km/h (obodna hitrost na ekvatorju),da obenem kroži okoli sonca s hitrostjo 107.000 km/h,da celoten sončni sistem kroži okoli središča galaksije s hitrostjo 800.000 km/h,in da hkrati celotna naša galaksija potuje po vesolju s hitrostjo 1.072.000.000 km/h (vse to trdi NASA)...obenem pa Polaris ostaja na praktično istem vidnem mestu na našem nebu že tisočletja...??
https://www.youtube.com/watch?v=ahNfU7zYlmY
Mogoče pa zato, ker je "Polaris" ravno tako v naši galaksiji, kroži okoli njenega središča, ter potuje z njo po vesolju.
Ta majhen premik glede na zvezdo, ki ga dela Zemlja pri kroženju okoli sonca, pa s prostim očesom ni zaznaven.

Btw ironija. V posnetku z balonom, ki si ga dal za dokaz ravnosti Zemlje, se prav lepo vidi ukrivljenost
hysterical-1.gif

jest5, pojma nimas, zemlja je konkavna
smirk-1.gif
 

capl

sranjeslojaš
2. feb 2009
8.604
53
48
na podnu
Citat:
Uporabnik Demz pravi:
To je učinek fatamorgane. Zaradi odboja svetlobe od ravne površine počasi izgineva slika trupa od spodaj navzgor. Poglej po vročem asfaltu poleti ...
cheer.gif


Ja, zemlja je ravna. Zato ni pametno preveč se oddaljevati od doma, ali še bolje - cerkve, saj lahko padeš preko.
tongue-1.gif
Ne , ne moreš preko padit, ker ,,Antarktika,, je v resnici visok obroč iz ledu, ki obdaja rob Zemlje, da oceani ne stečejo ven...tud če bi splezal na tisti ledeni obroč, ne moreš pol naprej, ker se začne kupola, ........ampak do tja sploh ne moreš, ker te bo prej ustavila vojska, ki straži dostop
Sn vidu vse dokaze na jutubu, ne morjo več butlna iz mene delat
rolleyes-1.gif

 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Hmm, ne spomnim se več naslova knjige, ampak Antarktika je domovanje neke naci skupine. Napisal jo je pa Isaac Asimov, nekje v 60. letih ...
d055.gif


V vsakem primeru pa, zato da voda dol ne pobegne, torej preko robov, je pod zemljo lavor. Sončece ljubo, prijetno sije in uparja tisto vodo direkt v lavorju in jo tako dobimo kot dež nazaj, zadnje čase celo v konkretnih porcijah.
smile-1.gif


Tako da izgleda, kot da so bila prejšnja leta zelo sušna, sedaj se je pa tiste "drenažne" vode tako nabralo, da jo je treba hitro ponucati.
grims-1.gif


Evo ti teorija o sedmih suhih in sedmih debelih letih!
cheer.gif
 

sistemik

Majstr
15. jul 2011
3.342
313
83
Citat:
Uporabnik SHARK1 pravi:

Hvala za kompliment
smirk-1.gif

Na žalost pa imaš zelo slabo geometrijsko predstavo...če misliš da je Zemlja planet v obliki krogle,nagnjene za 23.5 stopinje,ki se okoli svoje osi vrti z hitrostjo 1.600 km/h (obodna hitrost na ekvatorju),da obenem kroži okoli sonca s hitrostjo 107.000 km/h,da celoten sončni sistem kroži okoli središča galaksije s hitrostjo 800.000 km/h,in da hkrati celotna naša galaksija potuje po vesolju s hitrostjo 1.072.000.000 km/h (vse to trdi NASA)...obenem pa Polaris ostaja na praktično istem vidnem mestu na našem nebu že tisočletja...??
https://www.youtube.com/watch?v=ahNfU7zYlmY
Ti to resno verjameš ali se zajebavaš?
confused-1.gif
 

Fly

Majstr
21. jul 2007
2.592
498
83
To se tudi jaz zdele sprašuejm
shocked-1.gif


Taprve sem mislil da je zajebancija
hysterical-1.gif
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Ne morem se spomnit naslova, bila je pa zadeva napisana v obliki romana. En tip in ena baba, oba neka novinarja. Kontraband preko celega sveta, kdaj jo je uspel nategniti, se iz knjige ne da razbrati - ampak jo nekako je, ...
grin1.gif


V glavnem, zadeva je resna!
grims-1.gif
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Kar se pa vode na Marsu tiče, bo pa po moje najprej treba osvojiti fuzijski reaktor, in sicer tudi pocket verzijo. Potem se bomo pa lahko pogovarjali .
tongue-1.gif
 

dufus

Fizikalc
13. okt 2007
1.927
60
48
Ne morm vrjet.. leta 2015 obstajajo ljudje, ki verjamejo, da je zemlja ravna.

hysterical-1.gif
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Drugače pa, resno: A ti ne verjameš, da so v tranzistorju Avdič, pa Barička, pa cel orkester ki špila muziko itd ...? Taki čisto majčkeni (sicer jih ne moreš spraviti not ...
tongue-1.gif
)

sprasujem se.gif
 

skala

Majstr
27. feb 2013
10.089
346
83
Kamnje
Citat:
Uporabnik Demz pravi:
Kar se pa vode na Marsu tiče, bo pa po moje najprej treba osvojiti fuzijski reaktor, in sicer tudi pocket verzijo. Potem se bomo pa lahko pogovarjali .
tongue-1.gif
zakaj fuzijski? imajo rusi čisto delujoče fisijske reaktorje za satelite. pa nasa je že v 60ih delala poskuse z jedrsko gnanimi raketami. vodik ženeš preko jedrskega reaktorja. rabi veliko manj goriva za isto potisno moč. tako da energija in varčni pogon za polet na mars sta že tu.
 

capl

sranjeslojaš
2. feb 2009
8.604
53
48
na podnu
O kreacionizmu pa nismo še nobene rekli?
Citat:
v ZDA objavljena najnovejša Gallupova raziskava, po kateri kar 46 odstotkov Američanov verjame v kreacionizem - za primerjavo: v Kanadi je takih okoli 40 odstotkov, po večjem delu Evrope pa samo še 20 odstotkov.
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Žarčenje. Pa izkoristek tudi.
Bojim se težkih kovin, zato tako razmišljam.