Nakup kolesa

noker

Pacijent leta 2016
19. sep 2007
4.499
0
36
Dajte si že enkrat zapomnit, da se morate takih, kao "full suspension" koles izogibat !!! Nihanje kolesa brez LO predstavlja veliko oviro.
OK, vzemite le kot dobronamerni nasvet, ni pa nujno.

Noker
 
Nazadnje urejeno:

Narodnjak

Majstr
20. jul 2007
10.254
269
83
38
Ljubljana
Citat:
Uporabnik ggg pravi:
Citat:
Uporabnik Narodnjak pravi:
http://www.hervis.si/index.cfm...rgruppe_id=1171

Dons dobu po mailu reklamo.

hysterical-1.gif

kva je smešnga?
grin1.gif
 

Steve

Guru
13. avg 2007
9.665
1.584
113
Potem pa vidiš po kolesarskih forumih take poste:

Pozdravljeni!

Kupil sem ful suspenžn kolo, pa me skozi nekaj boli v hrbtu, nogah,... Ali je normalno da se gunca? Vseeno se mi nekam trdo zdi za polnovzmeteno kolo!? ...
Prosim pomagajte!

hysterical-1.gif
 

Antonioo

Pripravnik
3. sep 2007
344
0
16
za 1000 km na leto bi jaz pogledal za kasnim ponijem, morda neko rabljeno kolo za 100eu.
 

Marauder

Pripravnik
16. mar 2008
205
0
16
Ko sem sam kupoval kolo, sem imel proračun tam med bivšimi 150 in 200 jurčki. Končal sem pri 230. Ampak mi ni žal, ker sem si nabavil kolo ki ima vse kar potrebujem, ki mi ustreza in je fajn! Sem ga iskal pa vsaj 3 ali 4 mesece pa preiskal celo Ljubljano, in 3/4 Primorske...

Sam sem skleptičen do čingulingu znamk, ker včasih so hodili v Palmanovo it v Italijo po bicikel za 15 jurjev. Sej so ga kupili, pa po treh mesecih menjali ležaje v pedalih, po 5 je šla zadnja gred, po enem letu so ga pa v smeti vrgli ker je okvir počil. Še dobro da ni bilo nikomur nič.

Drugače pa sam polno vzmetenega kolesa sploh gledal nisem! Ker tisto kar je poceni je za en drek vredno (morda je bilo par let nazaj za se važit po kakem mestu), kar je pa vredno je pa bilo predrago (600+ jurčkov).

Tako da če trenutno nimaš €, počakaj še mesec ali dva, prišparaj pa si kupi nekaj konkretnega, kot pa da ti bo potem čez kako leto žal in se boš tepel po glavi zakaj nisem počakal in kupil tega ki ima namesto Acera opremo Deore XT, pa namesto pene v prednjih vzmeteh ima olje in zrak, pa namesto V zavor ime recimo diske in tako naprej...

Seveda izbira je pa tvoja!

Lp
 

Antonioo

Pripravnik
3. sep 2007
344
0
16
2km na dan bo delal ljudje, vi pa govorite o kolesih za 1000eu :D pony, nebo ti zal. edin v primeru da bo delal 10x na leto cca 100km, pol se splaca dat malo vec denarja. 300eu recimo, maximalno.
 

Notranjc

Marco Polo
6. sep 2007
11.976
11
38
Že tretjo sezono vozim Cult-a, z drugimi znamkami nimam izkušenj. V tem času se je nabralo 6000 km, 2x sem menjal zavorne gumice, 1x plašče in verigo, brez okvar, vsake toliko ga podmažem in to je, to. Priporočam.
Zanj sem plačal 1200€.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.344
5.857
113
pri taščici
Razmisli tudi o tem koliko bo izpostavljen "potencialnim" lastnikom.
Ko sem jaz kupoval sem bil tudi napumpan z idejo o xt deore in podobno, samo ko sem potem pomislil da bi se nekdo vozil z xt deore za katerga bi dal 5 minut strahu, sem raje skeširal 300 evrov in nekoliko bolj mirno pustim kolo(jih pač le lažje pogrešaš kot pa 1000+) v BTC,pred bolnico,pred zdr.domom....

Če pa imaš kolo za uživancije in ga boš imel v času uživanjcije vse skozi na očeh potem lažje daš malo več za kolo pa za tistega ki ga boš imel do službe, trgovine.... Pa lahko z obema narediš 1000 km na leto.
Jaz sem s svojim prvim kolesom iz Špara za 200 evrov obiskal Kamenjak, Mursko soboto, Varaždin, Koroško....s "kamp" opremo.
346269-Morje2005048.jpg
 

Priponke

  • 346269-Morje2005048.jpg
    346269-Morje2005048.jpg
    100,1 KB · Ogledi: 248
Nazadnje urejeno:

stein

Fizikalc
16. sep 2007
19.575
1
36
Kaj pa za po mestu ?
Za v službo in trgovino ipd.

Vsaj kje naj začnem gledati.

V Comtronu ?
evil.gif
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
hervis. če ti ga sunejo, te ne bo velik po žepu vdarlo, za take fure so pa tut čist solidni.
 

sonick

Polo 6n2 frajer
22. sep 2007
3.091
0
36
on the run
Kot kolesar ti ne morem svetovat,da kupi poceni kolo....ker se boš na_egnil. Veš kak pravjo....malo dnara malo muzike in tudi tak v resnici je! Zdaj če boš res kolesarjenje jemal kot en amaterski hobyprogram ti priporočam nakup enga kolesa v vrednosti nekje 400€! Za ta denar mislim, da bi že moral met deore opremo gor, ki že fajn špila. Za vse "večje" podvige pa pa je seveda potrebno odšteti kaj več...! Priporočam znamko FOCUS al pa UNIVEGA, oba izdelana v nem. pod okriljem istega proizvajalca in občutno cenejša od gaintov, sccotov in ostalih preplačanih znamk....

Jaz sem lani kupil ta model in sem zelo zadovoljen z njim!
zmaga.gif
Vožnja z njim pa itak ni primerljiva z tistimi čungalunga becikli...
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.344
5.857
113
pri taščici
Citat:
Uporabnik Fusion pravi:
hervis. če ti ga sunejo, te ne bo velik po žepu vdarlo, za take fure so pa tut čist solidni.

se srinjam
drag bicikel a vsakodnevno uporabo in pučanje kjerkoli
ne-ne-1.gif
raen če e denar žuli
 

sonick

Polo 6n2 frajer
22. sep 2007
3.091
0
36
on the run
Koliko sem jaz razumel njegov post, rabi on becikl za rekreativno vožnjo, ne pa za kr nekje puščat...itd Omenil je tudi, da bi rad mel mtb al pa treking becikl, ne pa f_cking ponija!
smile-1.gif
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.344
5.857
113
pri taščici
S Fusionom sva bolj odgovarjala Steinu.
Sicer pa avtor teme ni definiral za kaj rabi kolo. Napisal je do cca 1000 km, to pa lahko narediš celo leto v službo in trgovino (200 dni x 5 km) ali pa v treh dneh na kaki tekmi (ali pa celo enem samem če se piše Robič).
Sicer pa bi se jaz bolj obremenjeva z velikostjo:
Bicikel za jurja mu ne bo nič pomagal če bo kupil premajhnega ali prevelikega....ali pa če si ne bo mogel prilagoditi sedeža in krmila..
Zaradi premajhnega kolesa sem jaz tudi prodal prvi bicikel
 

avantgarda

Pripravnik
13. mar 2008
186
0
16
Imam Balance kolo iz Hervisa, kupil lani za dobrih 130€. Z njim se skoraj vsakodnevno vozim v službo (2.5 km skupaj v obe smeri) pa včasih se še malo zapeljem naokoli, kakšne ture do 30 km. Nisem neki frik. Za to mi popolnoma zadostuje kupljeno kolo. Kaj več ne rabim, ker se ne mislim podajat na neke ekstremne vožnje. Če te kasneje zagrabi kolesarjenje, si še vedno lahko nabaviš boljše kolo.
Pa še servisiranje odpade --->narediš sam. Ko ga pa znucaš do konca (po desetih letih) kupiš novega.
 

sonick

Polo 6n2 frajer
22. sep 2007
3.091
0
36
on the run
Ponavadi, že vsak kolesar ve kera velikost mu sede....najbolše pa je, da se odpraviš v eno specializirano trgovino z becikli in ti bojo tam najbolše znali svetovati!
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.344
5.857
113
pri taščici
Če sediš na sedežu ne smeš z obema nogama stati na tleh (za tiste ta velike). To je precej ppovršno napisano. Sicer pa velikost okvirja ni merodajna za različne tipe koles. Mislim da rabiš za gorskega manjšo cifro kot pa za specialko?!
Ob mojih 185 cm mi višina okvirja 56 cm pri treking nakamuri ustreza (lahko bi bila mogoče številka večja), pri Rogu (na sliki na prejšnji strani ) pa je bila velikost okvirja okorg 52 cm in mi je bil kolo premajhen...