nakup kolesa do 400 evrov

scotti

Zelenc'
24. jul 2014
2
0
1
Ali je kako kolo iz sportsdirect ali hervis dovolj za nezahtevnega, občasnega uporabnika, za rekreacijo za vikend? Ne bi dal več kot 400 evrov.

Ali je kolo z okvirjem 21 dovolj veliko za 192cm visoko osebo? 85kg. Žal vidim da nimajo nad 21 v trgovini, pa me zanima če je teh par cm, kolikor bi naj bil prevelik za okvir 21, res tako pomembnih?
 
Nazadnje urejeno:

Smjs

Fizikalc
9. dec 2007
1.396
3
38
Teh par cm so lahko kot od pekla do raja.
Pri mojih 200 cm je samo par cm daljša fajfa razlika kot noč in dan.
Zberi pravo velikost in poglej še v pravih kolesarskih trgovinah. Popuste že veselo talajo.
 

DMX

Fizikalc
20. avg 2007
2.324
11
38
Jaz imam doma Nakamuro kupljeno v Intersportu leta 2006 in kolo še danes gre b/p. Za seboj ima že xy voženj na Pohorje (90% cesta, 10% makadam), da o mestni vožnji sploh ne govorim (zdaj imam zmontiran še otroški sedež), tako da se je v vseh teh letih nabralo že kr nekaj km in edina menjana stvar so bile zavorne gumice in to je to. Res je, da bom moral počasi zamenjati tudi gume, ampak dokler so še kolko-tolko, bodo dobre. Sem pa dal takrat za njega nekje 70k SIT, sedaj pa stanejo okrog 350-400€. Res je, da nima top opreme, ampak kot si napisal, tega niti ne potrebuješ.

 

jtfc

Guru
24. jul 2007
19.561
2.414
113
Tole, če misliš treking http://www.pepperbikes.de/cross-bike/cross-black-pepper.html

Kaj takega za gorskega
http://www.veb-company.si/izdelek/4135/kolo-cube-aim-disc-26-13.html
http://www.funsports.si/index.php/bike/kolesa/gorska/prednje-vzmet-26er/4300-disc-2013.html

Sem imel Fujita za 300€. Najprej so se mi dobesedno pedali stopil, potem mi je BB ležaj crknu, potem pa še tisti v obročnikih.Pa še sestavljeno za pol k*****, to eni študenti se igrajo malo.

Pa tudi, če imaš "grd" kolo te kr mine, da bi se vozil. Da boljše 600€ dat in se voziš, kot pa takega za 400€ v garaži.
 

Smjs

Fizikalc
9. dec 2007
1.396
3
38
Določi si max ceno in pojdi povprašat. Če nisi glih na tem, da mora biti to zadnji model kolesa z zadnjo modno barvo dobiš lanske ali celo predlanske modele z konkretnimi popusti.
Jaz osebno kolesa kupujem za božič kjer so popusti vsaj 30 in več. Če je maj se samo obrnem.
Malo razmisli treking ali gorca. Več ceste ali hriba in makadama. Potem ti bo pa trgovec lahko povedal kaj ima in katera številka je zate. Sploh če nisi čisto po JUSU in imaš malo daljše/krajše noge ali roke potem rabiš ena dobrega trgovca, ki na biciklu sedi že leta.
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
a čevlje si tudi kupiš premajhne? Ne se hecat s premalim biciklom, ker te bo samo minilo oz bolelo! Eno je kolo za v trgovino skočt, eno pa za vozit se.
Kr smiljo se mi ljudje ko jih vidim na kake vse načine se matrajo:(
 

doctorz

Guru
7. sep 2007
7.921
650
113
pred racunalnikom
Kaj pa ce bi kupil dobrega rabljenega za ta denar? Potem naredis servis pa si zmagal
wink-1.gif
 

Zanzibar

Majstr
16. sep 2007
1.061
122
63
Citat:
Uporabnik doctorz pravi:
Kaj pa ce bi kupil dobrega rabljenega za ta denar? Potem naredis servis pa si zmagal
wink-1.gif

Hja... če je "primerno" zmatran, lahko pride servis kar precej. Jaz sem na svojemu gorcu pred kratkim menjal komplet zobnike, ketno. Z delom je naneslo slabih 100€.
Pa kmalu bo en disk za zamenjat+ komplet pakne
crazy1.gif


Morda boljše dat še malo na kup pa potem kupit novo. Razen če naletiš na koga, ki je kupil bicikl za gledat.
smile-1.gif
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.342
5.857
113
pri taščici

Citat:
Uporabnik DMX pravi:
Jaz imam doma Nakamuro kupljeno v Intersportu leta 2006 in kolo še danes gre b/p. Za seboj ima že xy voženj na Pohorje (90% cesta, 10% makadam), da o mestni vožnji sploh ne govorim (zdaj imam zmontiran še otroški sedež), tako da se je v vseh teh letih nabralo že kr nekaj km in edina menjana stvar so bile zavorne gumice in to je to. Res je, da bom moral počasi zamenjati tudi gume, ampak dokler so še kolko-tolko, bodo dobre. Sem pa dal takrat za njega nekje 70k SIT, sedaj pa stanejo okrog 350-400€. Res je, da nima top opreme, ampak kot si napisal, tega niti ne potrebuješ.

Hvala, enako, zadovoljen z njo, cena je bila 300, po dveh ali treh letih in več kot 5kkm sem moral menjati zadnji zobnik ker sem prepozno menjal ketno. Zadnja leta precej počiva, sem pa dal zadnjič preveriti ketno in je še ok.
Ker sva približno enakih mer kot avtor, sem skoraj prepričan da bo 21” col okvir premajhen. Sam imam mislim da 58 ali celo 61cm. Pa imam še zic ven potegnjen na max. Še večjo okvir pa mi je ob nakupu prestavljal oviro pri plezanju na kolo zaradi poškodbe noge. Še ta mi povzroča probleme, najbolje bi bilo imeti ženski okvir.
Dmx- imam original nakamure gume, prevoženih manj kot 100km. Rabiš;)
Ob nakupu sem daL bolj cestne gume, tiste pa počivajo v garaži
 

brejn

Pripravnik
17. sep 2009
65
3
8
lublana
lep pozdrav

najprej bi svetoval scottiju na stopi v kolesarsko trgovino in tam pojasni osebju kje in kako se zeli vozit...potem pa naj se vsede na ponujene modele in odpelje kak krog...cetudi je optimalno razmerje med visino in velikostjo kolesa je najbolj pomembno pocutje in polozaj na njem...treba je vedet da ima vsak proizvajalec koles svojo geometrijo okvirja, ki pa vedno ne ustreza vsem...
sam pri svojih 192 cm vozim xl (22) giantovega trance-a in sem zadovoljen, medtem ko za spust pa uzivam na demotu velikosti l...seveda pa nekak ne razumem uporabnikov ki uspejo v osmih letih skoraj unicit gume
wink-1.gif
...sam jih menjam vsako sezono
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.342
5.857
113
pri taščici
v garaži se malo težje uničijo
wink-1.gif

jaz sem ketno v dveh letih uničil, zraven še zadnji zobnik, gumice zavorne tudi, pa sem se penzionistično vozil. No po klancih navzdol kolikor je šlo. Rekord po celotedenskem žuljenju izolske bolnice je bil 88
wink-1.gif

Raje ne pomislim kako ne bi zvozil dveh 120 stopinjskih ovinkov če bi bremze crknile pred ovinkom... štos je v precej visokem robniku
 

gas

Fizikalc
23. jul 2007
2.236
54
48
Jest pa iščem kolo za 9 let staro punco. Sedaj ima 20", samo ji je premajhen. Vem, da se dajo dobiti 26", ki so malo manjsi,.. a kdo kej pozna. Preden grem v sredo po trgovinah
smile-1.gif
 

map

Guru
6. jul 2008
7.790
1.929
113
najrajš na babi
Jest sem lani 11 let starem mulcu, ki je po rasti malo manjši od vrstnikov vzel Focus Raven ROOKIE. Ima 26 kolesa in male okvirje v velikostih S, M . So okvirji manjši, za mladostnike ali manjše ljudi. Imaš pa tudi v 24 velikosti koles

24 mu je bila sicer prav, vendar bi ravno blo za kakšno leto. Tega smo vzeli velikost M. Na začetku je bil malo velik, vendar se je komot peljal, kolo bo še za drugo leto.

Cena je bla 300€

http://www.focus-bikes.com/gb/en/bikes/2014/mtb-hardtail/raven-rookie/raven-rookie-10.html

Takšen je 2013 model. Zlo lep in soliden kolo za svoj denar

http://www.fahrradgigant.de/Focus-Raven-Rookie-26-21K-sw-2013::55683.html?archiv=y
 
Nazadnje urejeno:

noker

Pacijent leta 2016
19. sep 2007
4.499
0
36
Spet o diskih . .... n-tič

Zakaj diski? Za po ravnini? Diski imajo tudi pomankljivost (teža), zato je res za razmislit. Je pa res, da nas proizvajalci skorajda "posiljujejo" z diski ... s kako kvalitetnimi je drugo vprašanje ... (recimo na zajlo)


p.s. sem uporabnik hidravlike, ampak izključno zaradi namenske vožnje ... navzdol
tongue-1.gif
 

rawr

PDA maher
19. jan 2012
6.188
1
38
Diski zgledajo kul in zelo dobro primejo
smile-1.gif
samo folk ne ve, da so mehanski diski zanič roba... Če že pol hidravlične, samo se je treba pripravit na stroške ploščic in tudi diska. Kdaj pa je odvisno od načina vožnje in prevoženih kilometrih.