Lokator za Android

SvetIdej

Majstr
20. dec 2011
3.960
321
83
www.svetidej.com
Po angleško Widget
smile-1.gif


Za Widget "Bazna postaja ali Cell ID".

si-info-widget.png
 

SvetIdej

Majstr
20. dec 2011
3.960
321
83
www.svetidej.com
V novi verziji bo še lažje iskanje novih baznih postaj
wink-1.gif


Pri aktivni bazni ter bazne navedene v sekciji "Mobilni trg" si lahko ogledate lokacijo bazne ter celice kam sevajo. Koliko celic je prikazanih na zemljevidu je odvisno seveda od vas - od indeksiranja naše aplikacije.
screenshot2014-11-30-09-.png
 

SouthPark

Jas da nea vem?! Ka te je...
5. sep 2007
24.570
5
38
Klobukarjev dol

gasdopodna

Fizikalc
22. jul 2007
3.616
97
48
KSZ.

V čem je vic, ko piše relejna povezava ? Kako to deluje ? Kake so omejitve pri takih baznih ? Samo GPRS ? Samo EDGE ? Manj ?
 

sylver

Fizikalc
21. okt 2008
3.338
27
48
Izola, Ljubljana
Meni pa nekaj ni jasno.

Po posodobitvi na zadnjo različico programa mi prikazuje, kot da sem povezan z bazno postajo v okolici Moravč, čeprav se nahajam v Medvodah. Operater - Tušmobil.

Opravil sem tudi speedtest in hitrost je odlična, glede na razdaljo
grin1.gif


rszscreenshot2014-12-14-.png


rszscreenshot2014-12-14-.png
 

nuvi3790

Fizikalc
30. jan 2012
1.670
6
38
Rogaška Slatina
Tudi jaz imam isti primer v mojem 5 km. obroču imam 5 baznih postaj, signal mi pa vleče iz 30662 oddaljene bazne postaje
sprasujem se.gif

V čem je problem, a so te bližnje bazne postaje tako švoh, ali
sprasujem se.gif
 

SouthPark

Jas da nea vem?! Ka te je...
5. sep 2007
24.570
5
38
Klobukarjev dol
Citat:
Uporabnik gasdopodna pravi:
KSZ.

V čem je vic, ko piše relejna povezava ? Kako to deluje ? Kake so omejitve pri takih baznih ? Samo GPRS ? Samo EDGE ? Manj ?

Na to postajo se ne moreš povezat, ta samo posreduje signal naprej naslednjim baznim postajam, ki so težko dostopnem terenu, kjer ni položenih kablov.
 

gasdopodna

Fizikalc
22. jul 2007
3.616
97
48
Citat:
Uporabnik SouthPark pravi:
Citat:
Uporabnik gasdopodna pravi:
KSZ.

V čem je vic, ko piše relejna povezava ? Kako to deluje ? Kake so omejitve pri takih baznih ? Samo GPRS ? Samo EDGE ? Manj ?


Na to postajo se ne moreš povezat, ta samo posreduje signal naprej naslednjim baznim postajam, ki so težko dostopnem terenu, kjer ni položenih kablov.

Kako pa izgledajo take bazne postaje ? So potem na "napajanih" baznih postajah možne vse storitve ?
 

SvetIdej

Majstr
20. dec 2011
3.960
321
83
www.svetidej.com
Citat:
Uporabnik gasdopodna pravi:
Citat:
Uporabnik SouthPark pravi:
Citat:
Uporabnik gasdopodna pravi:
KSZ.

V čem je vic, ko piše relejna povezava ? Kako to deluje ? Kake so omejitve pri takih baznih ? Samo GPRS ? Samo EDGE ? Manj ?


Na to postajo se ne moreš povezat, ta samo posreduje signal naprej naslednjim baznim postajam, ki so težko dostopnem terenu, kjer ni položenih kablov.

Kako pa izgledajo take bazne postaje ? So potem na "napajanih" baznih postajah možne vse storitve ?
V 99% primerih so na RTV stolpih. Tako je. 80% baznih na podeželju je tako povezanih v omrežje.

Če mi poveš 1 bazno postajo ti lahko povem kako je povezana z drugimi baznimi postajami (kakšni so relejni linki)
 

SvetIdej

Majstr
20. dec 2011
3.960
321
83
www.svetidej.com
Citat:
Uporabnik sylver pravi:
Meni pa nekaj ni jasno.

Po posodobitvi na zadnjo različico programa mi prikazuje, kot da sem povezan z bazno postajo v okolici Moravč, čeprav se nahajam v Medvodah. Operater - Tušmobil.

Opravil sem tudi speedtest in hitrost je odlična, glede na razdaljo
grin1.gif


rszscreenshot2014-12-14-.png


rszscreenshot2014-12-14-.png
Daj mi pošlji Cell ID in LAC, MCC in MNC, da preverim
 

SouthPark

Jas da nea vem?! Ka te je...
5. sep 2007
24.570
5
38
Klobukarjev dol
Citat:
Uporabnik gasdopodna pravi:
Citat:
Uporabnik SouthPark pravi:
Citat:
Uporabnik gasdopodna pravi:
KSZ.

V čem je vic, ko piše relejna povezava ? Kako to deluje ? Kake so omejitve pri takih baznih ? Samo GPRS ? Samo EDGE ? Manj ?


Na to postajo se ne moreš povezat, ta samo posreduje signal naprej naslednjim baznim postajam, ki so težko dostopnem terenu, kjer ni položenih kablov.

Kako pa izgledajo take bazne postaje ? So potem na "napajanih" baznih postajah možne vse storitve ?

Možne so vse ja, recimo v Kisovcu je relejna postaja, pa imajo vse 4 okoliške UMTS. Te relejne so ponavadi na kakih RTV stolpih, ker je vidno polje iz njih veliko.