Lokator za Android

SvetIdej

Majstr
20. dec 2011
3.963
322
83
www.svetidej.com
Če imaš v tablici SIMko (+ da nimaš letalskega načina, da tablica zazna SIMko) bi moralo delati prek dostopne točke in WLAN-a.

Mogoče imaš probleme zaradi letalskega načina?
 

SvetIdej

Majstr
20. dec 2011
3.963
322
83
www.svetidej.com
Nove novosti na SI Lokatorju (število uporabnikov, število uporabnikov na bazno):
lok11.png
 

Rajc

Pripravnik
22. jul 2007
571
5
18
nekaj me muči, malenkost...

sem iz Lj in na HTCju mi izpisuje lepo kje se nahajam, razen ko pridem v službo. Ko prestopim prag službe mi napiše, da sem v Frederiksbergu?! Preveril sem tudi v SI Lokatorju in me tudi on tja postavi? Službo imam na Verovškovi. WTF? Simobilovo omrežje...
 
Nazadnje urejeno:

SvetIdej

Majstr
20. dec 2011
3.963
322
83
www.svetidej.com
LTE ne? Ja vidim.

Google misli, da vaš službeni Wi-FI (router) se nahaja na Danskem. Google zagotavlja prikaz lokacije, tako da prikaže tako kot on misli, da je prav (če ni GPS-a Google lokacijo Cell IDja ali WI-FIja pridobi iz svojih baz).

Je nov router?
 

Rajc

Pripravnik
22. jul 2007
571
5
18
Ne uporabljam WiFi niti GPS, samo mobilni podatki, LTE 4G

Sodelavcu na mobitelovem omrežju vredu pokaže (1000m natančno)
 
Nazadnje urejeno:

SvetIdej

Majstr
20. dec 2011
3.963
322
83
www.svetidej.com
Potem pa se ti je prikazala lokacija Cell ID od Simobil LTE. Zagotovo nekaj, kar se bere iz Google CellID/Wi-FI baze.

Google še nima dobro indeksiranega Simobilovega LTE, kot to ima Mobitel LTE.

Uporabljaj GPS ali WI-FI, da Google čim prej "shrani" pravilno lokacijo za Simobil LTE Cell ID na katerega si prijavljen. Dokler ni shranjene lokacije v bazi se lahko prikazujejo "nerelevantne" lokacije.

Sem pogledal in Cell IDji 33 3, 33 2 in 39 3 še nimajo shranjene lokacije v Google bazi.

Je pa shranjena lokacija za 39 1. Če bi se nanjo povezal bi se po mojem morala prikazati pravilna lokacija.
 

SvetIdej

Majstr
20. dec 2011
3.963
322
83
www.svetidej.com
SI Lokator Beta:
http://www.svetidej.com/Lokator.apk

Novosti:
- novo pridobivanje lokacije uporabnika
- nov zemljevid (novo: rotacija zemljevida, izbira tipa zemljevida)
- optimizacija zemljevida

Sporočite če se aplikacija sesuva ali kaj ne prikazuje pravilno. Pa če se poznajo izboljšave (hitrost, ...)?

geslo za izklop reklam: premium
 

SvetIdej

Majstr
20. dec 2011
3.963
322
83
www.svetidej.com
Prišel je Android 4.3 in s tem možnost sprogramiranja novih bonbončkov v aplikacijo.

Zato bom prosil, da tisti, ki ste že dobili posodobitev na 4.3 (Nexus 4, 7, 10, Galaxy Nexus) aplikacijo poskusite in v primeru težav sporočite.

Razloga sta 2:
- opazil sem, da na Nexusih 4 se pravilno ne prikaže ID operaterja MNC in s tem je aplikacija neuporabna. Naprimer 293 715 bi moralo biti 293 70 (za ta primer sem "ročno" spremenil da prikazuje pravilno). Sedaj me zanima ali to prikazuje samo na Nexusih 4, ali tudi na vse telefonih, ki imajo 4.3...
- na telefonih Android 4.3 preizkušam nov sistem pridobivanja podatkov o baznih postajah. Kar pomeni, da če nov sistem dela to kar mislim, da zna razbrati tudi sosednje celice (bazne) - vsaj en del informacij.

Uporabniki 4.3 vabljeni k testiranju!
wink-1.gif
 

SvetIdej

Majstr
20. dec 2011
3.963
322
83
www.svetidej.com
Na verziji 5036 je prikazen tudi podatek iz kje so pridobljeni podatki: CellLocation ali CellInfo.

CellInfo je nov sistem (na voljo od Androida 4.3), CellLocation je stari.

Če bo telefon pridobival iz CellInfota in znal brati sosednje celice boste v prihodnosti sosednje bazne videli tudi na zemljevidu (no sprogramirano na zemljevidih je že, vendar zakomentirano, ker moram stestirati zadevo na živem Androidu - no to bo verjetno nekaj časa trajalo).
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Naložil in zagnal, pa je spam not. Gori kaže kot da imam virus in naj nekaj kliknem. Sem takoj odstranil program.
 

erikson

Guru
25. avg 2007
21.703
5.644
113
Kaj če bi dodal še komentarje uporabnikov posamezne bazne postaje? Tako bi se nabrale uporabne informacije, naprimer ko operater pravi da ni težav.
 

Daniel

Guru
21. dec 2007
5.177
2.532
113
Zelo dobra ideja. Na Zgornji Kapli je ena Tuševa bazna postaja (NE2537), kjer ne dela niti GPRS, delajo pa klici in tam bi z veseljem pokomentiral, da zadeva ne deluje. Sem klical tudi na Tušmobil in njihov odgovor je bil, da oni tam sploh nimajo bazne postaje...
 
Nazadnje urejeno:

SouthPark

Jas da nea vem?! Ka te je...
5. sep 2007
24.570
5
38
Klobukarjev dol
Hja samo tam tudi ne bo prišlo do njih. Sem jim pisal tudi za problem na Podravski AC, pa sem babo za odnose z javnosti v mailu skoraj na kolenih prosil naj le pošlje moj mail naprej tehnikom, namesto da mi copy/pasta besedila o tem, kako omrežje še ni izgrajeno in kjer ni signala ponujajo roaming
bonk.gif
Ko se pelješ iz MB proti Ptuju, v tistem gozdičku vrže v roku par sekund na 3 različne bazne, potem pa 'crkne' in kak km dalje začne spet delat preko bazne iz AC baze pri Hajdini.
 

SvetIdej

Majstr
20. dec 2011
3.963
322
83
www.svetidej.com
Citat:
Uporabnik erikson pravi:
Kaj če bi dodal še komentarje uporabnikov posamezne bazne postaje? Tako bi se nabrale uporabne informacije, naprimer ko operater pravi da ni težav.
dobra ideja in sem dodal na TODO listo.

Zadevo lahko sprogramiram v 1 dnevu, vendar sta 2 težavi:
- da se ne objavlja nesmislov in da se kljub temu dodaja brez dodatne potrditve mene kot administratorja aplikacije
- na prvi strani je prikazano toliko informacij, da rabim novo obliko (npr v zavihke)
- morajo infoti objavljeni tudi prek spletne strani

SouthPark: Nov način pridobivanja (CellInfo) na Androidu 4.3 dela samo na Nexusu 4, na Galaxy Nexusu in Nexusu 7 ne dela.

Nov sistem CellInfo dela tudi na Samsung Galaxy S4 (samo za LTE celice) na Androidu 4.2 (od Androida 4.3 sem onemogočil CellInfo na 4.2 zaradi programerskih razlogov - sprememb v CellInfu)
 

SvetIdej

Majstr
20. dec 2011
3.963
322
83
www.svetidej.com
Verjetno se sedaj CellInfo testira (v Android kodi je že od Androida 4.1), z Androidom 5 pa bi po mojem mnenju lahko zamenjal CellLocation.

Tisti proizvajalci, ki že pri CellLocation prikazujejo sosednje celice (npr hTC) bodo po mojem tudi na novem sistemu CellInfo, za Samsung, ki ne omogoča sosednjih na starem pa je vprašanje.

Verjetno bo Samsung Galaxy S4 z Androidom 4.3 prvi Samsungov telefon, ki bo imel CellInfo implementiran v celoti.
 

SvetIdej

Majstr
20. dec 2011
3.963
322
83
www.svetidej.com
Samsungi S4 z Androidom 4.3 kot kaže prikazujejo tudi sosednje celice (na GSM). To pa vidim na prvem Samsungu, da so pravilno implementirali sosednje celice.
 
Nazadnje urejeno: