Led žarnice

keber

majski hrošč
28. jul 2007
13.240
44
48
Glede na moje izkušnje ima 50 W halogenka skoraj enako svetilnost kot 7,5 W ledica, seveda oboje reflektorske GU10, oboje Osram. Ni poceni, je pa zato svetloba čisto normalna. Skupna moč vseh 27 reflektorskih ledic različnih moči v mojem trisobnem stanovanju je samo 140 W.
 

futuristic

geđet frik
Osebje foruma
13. jul 2007
7.845
604
113
Obstoječe zatemnilno stikalo bi moralo biti ok. Boš pa moral kupiti "dimmable" ledice.
 

asko

Fizikalc
22. jul 2007
2.565
3
38
Ko sem jaz zamenjal reflektorkse žarnice z zatemnilnimi ledicami, mi zatemnilni stikalo ni delalo, tudi ko sem ugasnil, so ledice rahlo svetile...Rešitev je bila zamenjava dimmerja ..Sem kupil tega in sedaj deluje bp.

Drugače je pa TEM ČATEŽ razvil zatemnilno stikalo, ki tudi nezatemnilne ledice lahko zatemniš --> http://www.touch.si/problem.html
 

dem

Fizikalc
4. avg 2011
1.931
13
38
Sem naročil ene ledice iz ebaya, pa je ena crknila po dveh dneh. Juhej:)
 

Smjs

Fizikalc
9. dec 2007
1.396
3
38
Da vprašam vas mojstre o LED lučeh.
Nad kuhinjskim pultom bi menjal G4 žarnice z ledicam. Seveda mora imeti toplo belo svetlobo.
Nakup ebay ali pri nas mi ni pomembno.

Je to v tem linku OK ali rabim kaj drugega?

Hvala!
 

gas

Fizikalc
23. jul 2007
2.236
54
48
Jest bi pa dal led trak,. dolzine cca 4m,... kaj mi svetujete
smile-1.gif


hvala
 

Smjs

Fizikalc
9. dec 2007
1.396
3
38
Pri meni trak odpade ker imam že lukne v omarcah za lučke. Bi samo žarnice zamenjal.
 

gas

Fizikalc
23. jul 2007
2.236
54
48
Tudi jest,... moram pogledat, koliko bi se vidlo, ce bi dal trak...

kaksne zarnice gredo pa v napo?
 

pol3ni

Fizikalc
10. jan 2011
355
228
43
Idrija
Pozdravljeni
Sedaj imam v dnevni sobi take žarnice 4 kom



Vendar so po nekaj letih uporabe izgubile svetilnost oz.imajo tako rumenkasto svetlobo in bi rabil nekaj novega.
Nekaj na LED osnovi.Kaj mi svetujete
 

Twister87

Pripravnik
14. avg 2009
481
0
16
36
Tudi sam trenutno kupujem ledice, pa gledam malo kako bi bilo to cenovno najugodnejse, ampak pri nas take variante ni. Samo da je led, je ze nabita cena. Futuristic, pravis, da se bolj splaca kupiti ene, ki so firma? Kaj tukaj omenjas Ikeo? So res pri zarnicah toliko boljsi kot pri ostalih stvareh? Sicer govorim samo na podlagi njihovega pohistva, ki me res ni preprical, sami polizdelki, oziroma kar je kolikor toliko vredu, je tudi cenovno na istem nivoju kot konkurenca. Res se mi zdi da so pri nas za ledice nabite cene, pa sem clovek, ki "nimam toliko denarja, da bi kupoval poceni", ampak je res ze skroaj vecina kar kupis, made in china. Pa zakaj nebi potem kupil direkt od kitajca, namesto da placam se Philipsu za to, da nalima svojo nalepko gor?
Ce ima kdo dobre izkusnje s kaksnim ebay prodajalcem LED zarnic in trakov, ga prosim za link. Hvala!
 

corsol

Guru
11. mar 2010
2.677
829
113
lahko da so kakšne kitajske no-name OK, ampak slišal sem veliko ljudi ki so kupovali poceni robo preko e-baya, da so jim zadeve dokaj kmalu crknile, opešale, spremenile barvo,....tako, da pri takem nakupu reskiraš.....ali se ti splača presodi sam.

Kot so že predlagali zgoraj Philips,Osram...tu skoraj ne moreš falit, so pa ponavadi redne cene čisto adijo.....tako, da se malo splača pogledat okrog za ugodno ceno(včasih se jih dobi ceneje kot npr. no-name v bauhausu, obiju,...).
Bauhausi, Obiji,Merkator....ipd., imajo za LED žarnice nasploh zelo navite cene.

Ugodne in solidne so tudi IKEA, HOFER ,... je pa izbira bolj slaba.

moraš vedet, da 1-2 leti ti zdrži navadna žarnica na žarilno nitko...LED naj bi vsaj x10 !!!, tako, da , ko kdo reče za LED "po 2letih ni še nobena crknila" je malo smešno in to ni noben dokaz kvalitete.
 
Nazadnje urejeno:

futuristic

geđet frik
Osebje foruma
13. jul 2007
7.845
604
113
Sem že večkrat pisal zakaj se je za izogibat kitajskim ledicam: http://goo.gl/nONINz
Kvalitetne ledice niso več tako drage. Npr. bauhaus je pred kratkim imel Osram 10W 806lm po 6€... (mogoče jih imajo še)
 

Twister87

Pripravnik
14. avg 2009
481
0
16
36
Hvala za odgovore. Tale bauhaus je pa res trenutno zelo ugodna varianta. Se bo treba cim prej zapeljat do LJ.
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Citat:
Uporabnik futuristic pravi:
Sem že večkrat pisal zakaj se je za izogibat kitajskim ledicam: http://goo.gl/nONINz
Kvalitetne ledice niso več tako drage. Npr. bauhaus je pred kratkim imel Osram 10W 806lm po 6€... (mogoče jih imajo še)

V ponedeljek so jih še imeli, žal samo E27
 

Odisej

arhivar
Osebje foruma
Administrator
2. sep 2007
7.645
9
113
Alter.si
www.skodelica-s-sliko.com
Citat:
Uporabnik Twister87 pravi:
Kaj tukaj omenjas Ikeo? So res pri zarnicah toliko boljsi kot pri ostalih stvareh? Sicer govorim samo na podlagi njihovega pohistva, ki me res ni preprical, sami polizdelki, oziroma kar je kolikor toliko vredu, je tudi cenovno na istem nivoju kot konkurenca.

Ikea ima par modelov izbire, po mojih dosedanjih izkušnjah se obnesejo super! Če potrebuješ "dimmable" moraš pazit, ker eni modeli podpirajo, eni ne (velja isto za baubau variante, večina el'cheapo ledic se NE da zatemnjevat). Ne vem če bi se samo zaradi komada ali dveh peljal v Celovec, ampak sicer je pa cenovno dobra izbira.

Pa samo še replika na tvojo kritiko kvalitete... za moje pojme je Ikea na rangu raznih lesnin, harveynorman, dipo trgovin? Če se do tu strinjaš, po tem je ikea v vseh cenovnih rangih bistveno bolj kvalitetna kot konkurenca. Sploh, če enkrat poskusiš sestavit "podoben" produkt, vidiš da so pri ikei dejansko razmišljali...
tongue-1.gif