LED luči oziroma žarnice

ury

Pripravnik
20. apr 2010
167
19
18
Kar se tiče prvega linka imam pod gu10 SMD nekaj podobnega kot sem slikal...

Tale na drugem linku nima SMD ledic ampak "navadne LED", ki so precej švohnejše.

 
Nazadnje urejeno:

Alan

Fizikalc
22. jul 2007
2.031
19
38
42
Ljubljana
Tkole mam jaz (vsa roba je s kitajske)

Dnevna, nekoč 100W žarnica, potem 23w varčna, sedaj 12W ledica
off



on




kuhinja, prej 75w žarnica, zatem 18w varčna, zdej 8W corn ledica

off



on




moja soba, prej 3x 40w spotlight, zdej 4x5w led 120°kot (pa mam večinoma četrto ugasnjeno ker so tri za šalo dovolj)

off



on




Kitajci so zakon, trenutno čakam še 5 corn luči 8W ki so super za v plafonjerke (se jih ne vidi pa dokaj ozke so)
Na splošno sem hišo ki je v starih časih kurila cca 1000w za razsvetljavo in potem na "špar" okoli 250W sedaj spravil na 100W če je vse komplet prižgano
cheer.gif

Seveda za večino prostorov jemljem warm white, edino hodnik pa kopalnica cool white. Uporabljam tudi rgb led trak skrit za zadnjo stranico postelje da sveti po mansardni poševnini (se komot bere in z različnimi barvami mal menja "vzdušje"
evil.gif
)
 

proteus

Pripravnik
25. nov 2011
709
2
18
Mene je strah teh kitajskih žarnic, da bi prišlo do požara...

@Alan: kje naročaš žarnice?
 

ivi

Pripravnik
19. avg 2007
466
17
18
Citat:
Uporabnik ury pravi:

pro12245 : hvala za sliko izgledajo več kot odlično! a to je prostor osvetljen samo z eno tako lučjo pa je tako svetlo?

Tukaj ti lahk verjetno tudi jaz odgovorim, ker mam podobno led luč, ja dejansko je ena 12w led panelna luč sposobna osvetlit tak prostor. Jaz mam sicer namontirano v WC-ju kjer niso glih bele ploščice in sveti odlično. Kupil sem jo pa tukaj: http://www.ebay.com/itm/Panel-...=item4d087b7916 ,da pa je prišla do mene pa je rabla 14 dni

Zgleda pa takole:


Naj povem da je to slikano s telefonom in je dejansko svetlejše kot zgleda.
 

ury

Pripravnik
20. apr 2010
167
19
18
proteus: tudi jaz bom v roku 4-5 dni tam naročil... zdjle majo easter25 popust, lahko se kaj zmenimo če nisi kaj predaleč doma drugače je pomoje skoraj brezveze če bi si pošiljal poj tukaj po navadni pošti...

kar sem videl teh slik moram rečt da kar dobro svetijo... edino tiste corn ledice so grde ko pes ampak če svetijo dobro je to ok...

tudi pri nas bom jaz malo po teh reflektorjih zamnejal požrešne halogenke.. edino te barve svetlob me malo motijo mislim tudi če piše warm white je včasih lahko bolj bela svetloba...

ivi: tole zgleda ok, daj mi samo povej če veš kako ej to narejeno.. a je to toliko ledic na plošči zalotano...namreč zanima me če kaj crkne, verjetno moraš kar celo luč zamenjat? je pa to cool white ane? pa ta trafo mi ni toliko všeč ker so ponavadi ravno teli trafoti problem pa se prvi pokvarijo pa še tako jih moreš namestit nekam zraven luči da lahko zamenjaš... po lumnih sodeč bi rekel da je to nekje 100w žarnica moči kar je kar ok...
 
Nazadnje urejeno:

Alan

Fizikalc
22. jul 2007
2.031
19
38
42
Ljubljana
Ja corn so grde zato pravim da so top za v plafonjerke kjer se jih ne vidi.
Warm white pa mora bit okol 3500 kelvinov pa je ok, ni preveč bela.
 

ury

Pripravnik
20. apr 2010
167
19
18
ja se strinjam, še bolje 3000K čeprav pri teh kitajcih piše vsemogoče nakonc pa dobiš lahko kej druzga... za u plafonjerjo pa je idealna...
sej obstajajo kao navadne žarnice po obliki notr je itak corn sam mal lepše zgleda... daj mi povej katero toočno ti imaš morda link z ebaya če se ti da..

pa za tiste reflektorje praviš da so 3 zadosti? jaz imam tudi sedaj 40W ali celo več imam doma 4W gu10 ledico samo nisem bil prepričan če bi bile 3 zadosti so pa tudi kot 120 stopnij... če ne bom naročil 6W 450 lumnov..
hvala
 
Nazadnje urejeno:

ivi

Pripravnik
19. avg 2007
466
17
18
Citat:
Uporabnik ury pravi:

ivi: tole zgleda ok, daj mi samo povej če veš kako ej to narejeno.. a je to toliko ledic na plošči zalotano...namreč zanima me če kaj crkne, verjetno moraš kar celo luč zamenjat? je pa to cool white ane? pa ta trafo mi ni toliko všeč ker so ponavadi ravno teli trafoti problem pa se prvi pokvarijo pa še tako jih moreš namestit nekam zraven luči da lahko zamenjaš... po lumnih sodeč bi rekel da je to nekje 100w žarnica moči kar je kar ok...

Vem kako je narejena mi ni dalo mira in sem jo rastavu
smile-1.gif
 

ury

Pripravnik
20. apr 2010
167
19
18
ivi: super
cheer.gif
jaz sicer take variante da bi vgradil v knauf nimam, sigurno pa bom takele luči vgradil vgradne če bom imel..
 

ury

Pripravnik
20. apr 2010
167
19
18
meni se ravno največji problem zdi barva teh žarnic.. imam warm white ledice samo so še vedno tako belkaste, nekatere povlečejo na zeleno ali celo modro kar je nesprejemljivo.. tako da je res treba narajmat na tako ledico da ima tistih 3000K svetlobe