kvaliteten mobilni telefon

Lord_Raiden

Majstr
2. nov 2007
4.507
289
83
Ker telefon je pa kvaliteten če ti leti po tleh? Ga ni junaka da preživi padec brez poškodbe.. Edino telefoni ki so narejeni da lahko letijo po tleh
wink-1.gif


Meni je Samsung Galaxy S3 padu direkt na enkran z višine 2 metrov in je preživel brez poškodb itn.. Zato tem trditvam ne vrjamem . če ne bi bil uporabnik Samsunga bi še temu verjel tako pa ne vrjamem
wink-1.gif
 

branci

Pripravnik
8. feb 2011
125
0
16
Zaenkrat sem imel samo novega v rokah, 5 se se pa ne,

hudic je ce v zivljenju delas kaj drugega kot da si pa samo v pisarni in pa za racunalnikom, ze sluzbo imam taksno da sem vecktat v prahu, pa na lojtrah, kolikokrat potegnem telefon iz zepa in je cel moker od svica, pa recimo ko vozimo hard enduro ko si cel moker in blatn, dezja ze pa cel mesec ni bilo, pa na motorju imam nosilec ker ga uporabljam kot navigacijo, in te ploha dobi nekje v dolomitah ali alpah ko se nimas kam skrit, kje so se pol zimski sporti...
Nokie so te zadeve kar dobro prezivele saj ne recem da je brez
Poskodb, ampak pocen ni pa nikjer.

Sicer pa nevem zakaj sploh o tem razpravljamo, prosil sem za predloge telefonov ki so malo bol vzdrzljivo narejeni in trenutno sem dobil samo en predlog, pa se ze 3 strani napisane o tem, tores sony z compakt se kaj drugega v tem rangu?
Najbolje bi bilo ce bi dobil telefon ranga i-phone 6 ali nexusa 6p ki bi bil v rangu izdelave sony compact-ta pa da bi bil manjsi,manjsi pa zato ker bi bil verjetno manj obcutljiv
 
Nazadnje urejeno:

dune

Fizikalc
26. maj 2014
1.432
39
48
Če bi imel manjši telefon, je iphone 5se daleč najboljša opcija. Ostali proizvajalci so več ali manj obupali s telefoni z ekranom < 5'', pa da vsaj približno ni HW podhranjen. Sedaj se prodajajo 4k ekrani na telefonu, potem se pa GPU matra z izrisom dodatnih pixlov, ki jih nihče ne vidi, namesto da bi delal kaj bolj koristnega, ali varčeval z baterijo. Tipičen dokaz za to je ravno 5SE, ki ima enak procesor in GPU kot večji brat 6S. Ima pa malo manjšo resolucijo, zaradi manjšega ekrana. Zaradi tega je na testih povprečno malenkost hitrejši od 6S. Le ta je že star eno leto in po hitrosti še vedno prekaša vse androide (glej video v temi o Note 7).

Za v prah, lojtro, kolo, ... se pa dobijo namenski ovitki, ki telefon ščitijo tudi v takih okoljih.
 

dune

Fizikalc
26. maj 2014
1.432
39
48
Sprednja kamera je slabša (1,2 MB vs 5 MP). Drugače sta enaka.
 

branci

Pripravnik
8. feb 2011
125
0
16
Mislim da bo i phone 5se ali pa lumia 950 bo treba it mal v trgovino pogledat, na androida bi pa presaltal ce bi obstajal nexus v manjsi izvedbi, ampak tega verjetno ni za pricakovati, ta sedaj je enostavno prevelik, in se bi prehitro razletel
 

srv

Fizikalc
27. avg 2008
1.488
29
48
Citat:
Uporabnik branci pravi:
Mislim da bo i phone 5se ali pa lumia 950 bo treba it mal v trgovino pogledat, na androida bi pa presaltal ce bi obstajal nexus v manjsi izvedbi, ampak tega verjetno ni za pricakovati, ta sedaj je enostavno prevelik, in se bi prehitro razletel
Med Lumio 950 in Nexus 5x so razlike 1 - 2 mm. 5SE pa ni za vzet, je premajhen, ti bo spolzel iz rok, sploh ker imaš večkrat prepotene
smile-1.gif
*

*Samo hec - če imaš dobre oči, da vidiš brat na 4" ni boljšega od 5SE. Jaz ne morem več nazaj na 4" za redno uporabo, včasih, ko so bili samo telefonski klici in sms je šlo, dandanes z office datotekami in interneton pa ne gre več
redface-1.gif
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.917
5.462
113
No danes nabavil Xperio XA......mal je velka napram Xperii C5303 (4,6 inch VS 5 inch) sam jebeštrga k ne delajo pametnih telefonov v 4,5 incah
bonk.gif


Ugotovu da zanjo (vsaj v Big bangu) še nimajo ne ovitka ne gorila glassa....dobijo v kratkem.....tko da hja treba jo bo pazit tačas
smile-1.gif


sem pa kolebal med P9 Lite pa to XA....sicer je P9L rahlo boljši.....ampak je tud 5,2 Inch.......hvala lepa za LCD televizor v žepu

aia sam gledam primerjave tukaj: http://www.gsmarena.com/compare.php3

P.S.: ja kot je že nekdo prej napisal......rang 200-300eur....druzg se ne splača......ker tud če ti je telefon TOP. in ga znaš pazit...ga pobere "vgrajena" baterija v cca 2 letih ko začne srat zamenjat/prespajkat se jo pa ne da/splača
frown-1.gif
Žal je to postala potrošna roba)
 

Jado

SCANIA, na uro ziher 140
21. maj 2008
15.614
199
63
Kranj
hanzi 189,99 je torej 190...in ne 180.....

kameleon: ebay za ovitke? ali šumi kranj.
 

PHOBiA

Guru
11. jul 2013
4.066
1.272
113
Xperia XA za 250eur in 720p ekranom? No go zame. Raje lg g2 dobro ohranjen za 120eur. Pa ma gorilla glass, ki ga xa nima. Vecji ekran, cel fon pa je manjsi. Ekran 1080p. Baterija 3000mah. No, kakor za koga.
 

srv

Fizikalc
27. avg 2008
1.488
29
48
Citat:
Uporabnik Miikech pravi:
Xperia XA za 250eur in 720p ekranom? No go zame. Raje lg g2 dobro ohranjen za 120eur. Pa ma gorilla glass, ki ga xa nima. Vecji ekran, cel fon pa je manjsi. Ekran 1080p. Baterija 3000mah. No, kakor za koga.
V čem je gorilla po tebi toliko boljši od Sony Scratch-resistant glass?
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.917
5.462
113
Citat:
Uporabnik Miikech pravi:
Raje lg g2 dobro ohranjen ...............
............ No, kakor za koga.

Ravno zato ker je sedaj trend da majo vsi vgrajene baterije ( me zanima kako so to spacal da gre pri EU čez
sprasujem se.gif