Kranjska gora.. :(

Hondi

Majstr
18. avg 2007
3.371
302
83
večinoma smučam v avstriji in tudi topskipass.at sem imel tri sezone

dejansko je meni jasno, da dnevna karta NI PRENOSLJIVA; pomeni če pogledamo po pravilih dopoldan oče, popoldan mati otroka ali kakorkoli je to prekršek in ni v skladu s pravili tako da lahko sledi odvzem karte
tudi v SLO je tako, kolikor vem - to mi je jasno že leta
na primer letna karta ima sliko, prav tako Turracher, Hochrindl, Bad Kleinkirchheim če vzameš večdnevno karto, te slikajo na blagajni, slika pa se vidi ob vsakem "check-in" na vstopu na žičnico. v kolikor je vzeta vsak dan karta posebej, mislim, da slike ni v sistemu
enake izkušnje imam na SKi amade v Avstriji, http://www.skiamade.com/de/winter/skipass/konditionen
Tukaj tudi lepo piše, da karte niso prenosljive.


Skipässe sind nicht übertragbar.
Missbrauch von Skipässen hat den Entzug des Skipasses und den Beförderungsausschluss zur Folge. Zudem ist ein Bußgeld von € 50,00 und das Entgelt eines Tageskartenwertes zum Volltarif zu bezahlen. Der Versuch, einen Skipass an einen anderen Gast zu übertragen, gilt bereits als Missbrauch.
Jeder Ticketinhaber hat sein Ticket so zu verwahren, dass Dritte keinen Zugriff haben.

hkrati ko tole berem, ne morem verjeti, da se zgražate češ ti,ti, kranjskogorci, kaj pa se greste - lejte, karta NI PRENOSLJIVA, vsak pa postopa, kakor mu paše, potem tudi sprejme posledice
enako je na AC 130km/h omejitev, kdor pelje več, si sam pripiše posledice - jasno, če ga dobijo, seveda

še info za Vogel:
http://www.vogel.si/zima/cenik-in-info
Piše še celo DVAKRAT: Vozovnice, razen sezonskih in letnih prenosnih, niso prenosljive.
 

Hondi

Majstr
18. avg 2007
3.371
302
83
Citat:
Uporabnik NeBluzi pravi:
Malo si preberite kaj piše v 3 točki:

http://www.dolomitisuperski.com/documents/condizioni-di-vendita-ing-layout.pdf


Pa malo pozabite na naše balkanske navade.

467716-post_slo.gif
 

sole

Fizikalc
20. jul 2007
1.447
17
38
Prejšnji teden na Kronplatzu:
kolega je smučal samo dopoldan in sem šel na blagajno vprašat, če se lahko kdo drug samo pelje na vrh in so mi priajzno svetovali naj ne poskušam , saj se žičničarju pokaže slika ob prehodu skenerja.
Ob nakupu karte, vedno pogledaš v kamero in imajo tvojo sliko. S teorijo kako te v čeladi in očalih ne prepozna so dejali, da vidijo tudi kakšno bundo imaš oblečeno
grims-1.gif
Bunde pa v enem dnevu ne boš menjal ali?
 

bste

Pripravnik
4. maj 2009
118
3
18
Podpulfrca
Citat:
Uporabnik Hondi pravi:
dejansko je meni jasno, da dnevna karta NI PRENOSLJIVA; pomeni če pogledamo po pravilih dopoldan oče, popoldan mati otroka ali kakorkoli je to prekršek in ni v skladu s pravili tako da lahko sledi odvzem karte
467716-post_slo.gif
 

Hondi

Majstr
18. avg 2007
3.371
302
83
seveda nisi edini
dejansko se ne morem načudit, kaj nekateri vzamejo za dejstvo, ki je v nasprotju z vsemi pravili
 

Hondi

Majstr
18. avg 2007
3.371
302
83
enkrat sem na Gerlitznu ob spomladanski smuki slekel jakno, pa hop samo v "želvi" do podna
spodaj pa šok, jasno, letna karta je ostala v rokavu jakne na vrhu hriba
grem do žičničarja, mu povem situacijo, vtipka priimek in POF slika na monitorju ter kolikokrat sem v tistem dnevu šel tam na žičnico
jasno mi je odobril vožnjo do vrha z besedami "kein problem"
 

GFors

Pripravnik
12. okt 2007
406
0
16
Obišči stran
ksz

Tole s skenirenjem obraza pri dnevnih kartah je malce nenavadno:
1. na okencu lahko stojiva dva in kupiva eno karto
2. na okence pridem sam in kupim tri karte (zase in za prijatelje, družino, ali celo sploh ne zase)
Kaj pa sedaj?
 

Hondi

Majstr
18. avg 2007
3.371
302
83
vprašaj na okence:D
Pri več kot 5 do več kot 9 dnevnih zahtevajo avstrijci tudi sliko, kaj pa sedaj?

odstopanja v + ali - so vedno, ampak pravila so pravila: mene ne moti zavestno kršenje, moti me, da se potem nekateri zgražajo nad posledicami :D
 

BLABLABLA

Guru
28. sep 2007
2.228
717
113
Citat:
Uporabnik Hondi pravi:
vprašaj na okence:D
Pri več kot 5 do več kot 9 dnevnih zahtevajo avstrijci tudi sliko, kaj pa sedaj?

odstopanja v + ali - so vedno, ampak pravila so pravila: mene ne moti zavestno kršenje, moti me, da se potem nekateri zgražajo nad posledicami :D

Nič nimam proti pravilom.

Me pa zanima, kaj bi pri nas o tem rekla informacijska pooblaščenka. (nepooblaščeno snemanje in spremljanje posameznika). Pa nikjer nisem zasedil obvestila, da se dogajanje na smuščiču snema s kamero.

Če so neka pravila, naj veljajo enako za VSE.
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.392
1.355
113
Citat:
Uporabnik Abeta pravi:
Citat:
Uporabnik bste pravi:
Citat:

In po kranjskogorski logiki bi morala oba z ženo kupiti dnevne karte? Ti bedaki res ne vedo kako se gre turizem.



V ITA so karte celo ločene moške/ženske. Recimo Dolomiti. Nimas šans, da zamenjaš (na SkiData terminalu se lepo izpiše spol). Teoretično se tovrsten šverc da izvajat v AUT. In ja, nikjer ni prenosljivih dnevnih kart sicer.
Še najbližje temu ima recimo Promotorjev Zoncolan, kjer lahko kupiš urne karte. Tudi recimo temo prenosljive družinske karte.
In roko na srce: prdaja celodnevnih kart ob recimo 13h je (bila) v KG kar priljubljen šport.



pred lani sem cel teden, sedem dni prakticiral v Italijanskih dolomitih okoli Selle Ronde kot Tony Cliffton.... od 09 - 12:30 žena popoldan jaz z eno karto! je pa res, da nisva vzela tistih več dnevnih s sliko, pač pa je šla vsako jutro na blagajno in vzela dnevno karto. Ne vem zakaj, se ne bi smela vozit oba? Ni logično, če je dnevna karta je dnevna karta
grims-1.gif




Ni logično: če si izmilijo pravila, si jih izmislijo zato, da jih narod uboga
sprasujem se.gif
 

nejc111

Pripravnik
15. sep 2007
599
11
18
ksz.

Balkanci ste eni res. Če karti ni prenoslija, potem ni prenosljiva. Tako kot ni prenosljiva vinjeta in še mnogo drugih stvari. In podpiram nadzor na vse načine, da se tega ne krši. Če bi rad smučal pol dneva pač kupiš pol dnevno. Že sedaj smučišča propadajo, saj ni čudno če se pa goljufa na vsakem koraku.

Sicer pa obstajajo prepaid smučarske karte, kjer si denar naložiš na karto in jo koristiš s posamezno vožnjo z žičnico. (ne na vseh smučiščih)
 

Odisej

arhivar
Osebje foruma
Administrator
2. sep 2007
7.645
9
113
Alter.si
www.skodelica-s-sliko.com
Ta prenosljivost je tudi meni "hecna" reč... ker na eni strani poskuša smučišče čim več potegnit od folka, uporabnik pa poskuša optimizirat svojo izkušnjo na smučišču.
grin1.gif


p.s.: to s snemanjem tudi meni ne gre čisto v račun, kako imajo urejeno z informacijsko pooblaščenko, ker pravila so hudo stroga, sploh ko pride do shranjevanja teh slik (ko ni zgolj live-view) ter kdo po tem to lahko gleda. Vsak žičničar ki zna prijet ipad v roko? Don't think so...
 

mistique

Guru
16. jun 2009
13.132
941
113
Emona / Carnium
Citat:
Uporabnik HrabiaMol pravi:
KSZ
Dveh stvari na splošno ne štekam: zakaj bi se človek prostovoljno odločil it na smučarski dopust v KG in pa, zakaj se človek prostovoljno odločil iti na poletni dopust v Portorož. Enostavno je razmerje med ceno in tem kar dobiš tako v podnu, da je nesmiselno. Razen če imaš zastonj spanje, potem razumem:)

Hvala za razumevanje
grin1.gif
 

stankozaspanko

Fizikalc
27. jul 2012
4.930
7
38
Citat:
Uporabnik nejc111 pravi:
ksz.

Balkanci ste eni res. Če karti ni prenoslija, potem ni prenosljiva. Tako kot ni prenosljiva vinjeta in še mnogo drugih stvari. In podpiram nadzor na vse načine, da se tega ne krši. Če bi rad smučal pol dneva pač kupiš pol dnevno. Že sedaj smučišča propadajo , saj ni čudno če se pa goljufa na vsakem koraku.

Sicer pa obstajajo prepaid smučarske karte, kjer si denar naložiš na karto in jo koristiš s posamezno vožnjo z žičnico. (ne na vseh smučiščih)

Propadajo tudi zaradi neživljenjskih pravil, ki veljajo za vsa smučišča ne glede na velikost. Sem bil ravno prejšnji vikend s sinom na manjšem lokalnem smučišču katerega je inšpektor ob pomoči policistov zaprl zaradi tega ker niso imeli reševalca. K sreči sva ravno naredila zadnjo furo pred odhodom, ki bi bila očitno v vsakem primeru zadnja.
tongue-1.gif

In še takšno kazen (kaj je že to opozorilo) so dobili kot niso zaslužili bruto v dveh sezonah.
uf-1.gif


Naslednje leto smučišče sigurno ne bo več obratovalo, saj se niti pod razno ne izide ....
 

Valhalla

Guru
17. dec 2007
4.080
799
113
ksz

hysterical-1.gif


Pa brez zamere, sam to je res češk. Če otroci ne zmorejo oz. jih učiš, jih pa ne učiš v Dolomitih z dnevno karto halo, razen če jih daš v šolo. Otroke se nauči smučat ali na lokalnem hribu, ker pa danes to ni za nikogar več, se pa gre na neko smučišče, kjer lahko vzameš urne karte, ne pa glumit, saj sem kupil dnevno karto...

Kar se KG tiče, mnogim je všeč, tako kot Portorož, jaz nisem med njimi, so pa cene prilagojene tistim, ki tja pridejo in so storitev pripravljeni plačat. Glede na to, da se jim gostje vračajo, mislim, da so z njimi prijazni.

Štacuna je čudno, da ni dlje odprta. Če je dopust pravi, ne veš ali je nedelja ali je praznik ali je torek.

Se pa strinjam z vami, da bi karta lahko bila prenosna, sam
evil.gif
 

Abeta

Fizikalc
13. avg 2007
1.860
3
38
Citat:
Uporabnik Valhalla pravi:
ksz

hysterical-1.gif


Pa brez zamere, sam to je res češk. Če otroci ne zmorejo oz. jih učiš, jih pa ne učiš v Dolomitih z dnevno karto halo, razen če jih daš v šolo. Otroke se nauči smučat ali na lokalnem hribu, ker pa danes to ni za nikogar več, se pa gre na neko smučišče, kjer lahko vzameš urne karte, ne pa glumit, saj sem kupil dnevno karto...

ka pa če je beba stara leto in pol? ga daš v rukzak in se z njim voziš po Dolomitih? al že kar v smučarsko šolo? Al zato ker maš malo dete ne greš na dopust?
dej ne bit tak čeh pa mal pomisl preden sodiš
smirk-1.gif

pa brez zamere
smile-1.gif


bi mogoče slučajno tudi kdo od zgornjih, ki se popolnoma držijo pravil in zakon in se nimajo ne za čehe ne za balkance čisto slučajno pomislil, ko bi bil v situaciji ko ne bi bilo možno , da bi oba smučala naenkrat.
al dam 46€ za dnevno karto in se furava vsak pol dneva al bi kot pošen in ponosenSlovenec dvakrat kupil pol dnevno karto po 34€ ... torej 68€ namesto 46€ .... ker se noče počutit balkanec ali čeh ..... 154€ v 7ih dneh
priden.gif

 
Nazadnje urejeno:

sandichamp

Pripravnik
10. avg 2007
469
16
18
Drugo leto greš lahko zraven za varuško 11 mesečnemu sinu, pa bi te rad videl kako boš cel dan potem smučal.
 

bigMIKE

Majstr
19. mar 2012
1.258
150
63
Škoda da v Kranjski ni Hoferja, ta bi jim že pokazal kako se ima odprto štacuno - še najbolj ob smučišču da greš notr direkt po burek in mineralno za 15 centov. Da optimiziraš dopust, klinc pa gostinci.
smirk-1.gif