Kranjska gora.. :(

BLABLABLA

Guru
28. sep 2007
2.228
717
113
Ne deluje. (tekoče gnojilo namreč)

Mora biti kar lepo "štupa" v trdnem stanju.

Talilna toplota potrebna za taljenje "štupe" odvzema toploto snegu, zato ta nazaj zmrzne (oziroma "tekoča" voda v njem).
 

Tony_Soprano

Alter Mafia
7. jun 2008
1.405
0
36
Gre se zato, da čisto nič ne naredijo, tudi golega minimuma ne. Če je na progi še nekaj snega in dobesedno skale, pošlješ nekoga, da pobere skale/kamne. Sej ni taka umetnost, dejstvo je, da nimajo nobenega odnosa do svojih gostov. Žičničarji so pa tud nesramni, če se jim le sprdne.
 

alfabet

Fizikalc
17. jan 2014
1.122
4
38
ksz

Sicer ne smučam, imam pa poletno izkušnjo s KG žičničarji, oni namreč tudi upravljajo PZA (parkirišče za avtodome) pod vlečnicami.

Prideš na PZA ob 22h, kafič, kjer naj bi plačal parkirnino in dobil listek, ki ga daš na šipo, je že zaprt. Ok, ko jih hebe, če nočejo denarja, ga pač nočejo, si misliš. V urejenih državah imajo parkomate, ne pa da iščeš nek kafič, ki ima delovni čas, kakršen pač je.

Zjutraj malo pred sedmo nekdo trka po avtu. WTF? Preden se zvlečeš iz postelje ga ni več. Ko kasneje končno vstaneš, najdeš za brisalcem grozilno pismo, da nisi plačal parkiranja in da naj to nemudoma storiš. Hm, mogoče bi jim celo dal teh 15eur*, ampak do 9h spet ne moreš plačati, ker je vse zaprto. Ko vas hebe si misliš drugič in si rečeš, da tja ne prideš več. Naslednjič bomo raje parkirali spodaj pri policiji ... je vsaj raven teren in zjutraj te ne budijo žičničarji, najprej s trkanjem, potem še s traktorji.

*Ne bi o tem, da je 15eur oderuška cena za PZA, ki ne ponuja praktično nič. Še teren tako visi, da rabiš dvojne izravnalne zagozde, da se ne skotališ iz postelje.
 

tesfalar

Fizikalc
1. nov 2008
1.112
66
48
Citat:
Uporabnik doctorz pravi:
Odvzemajo vecinoma otroske karte, karte kjer se zamenjata moski in zenska.... Ocitne krsitve uglavnem. Kdo te bo pa prepoznal v celadi in ocalih.
Kar se snega tice kaj pa pricakujes pri 10st. Pa se naravnega letos ni skoraj nic zapadlo.
Ok, to pa mi ni jasno, priznam.
Recimo; Grem s šestlenim mulcem na smučanje v KG. Kupim otroško dnevno za 20€ in odraslo za 31,50€. Od 8h do 12h se mučim z njim po Mojci gor in dol, pojeva kosilo in ker me že boli križ od sklanjanja in ušesa od jadikovanja da je sneg moker, od dveh do štirih z njim in ISTO odraslo karto pluži po Mali Mojci žena.
Po tej logiki moram kupiti dve odrasli karti, ali celodnevni ali eno dopoldansklo in eno popoldansko? To je kak hec, ali dejansko res?
 

pikapoka07

Pripravnik
6. dec 2013
212
3
18
Ne razumem, kako naj bi preverjali prenosljivost celodnevne karte za odrasle. A za to piše, da ni prenosljiva? Saj ni na ime! Npr. meni je logično, da gre ena oseba kupit več kart. Logično mi je preverjanje otroških kart, da je ne uporablja odrasla oseba.
Pri ceniku na spletni strani piše, da so dvo- in večdnevne karte s sliko, tudi tu je logično preverjanje.
 

Abeta

Fizikalc
13. avg 2007
1.860
3
38
Top 50
http://www.rtvslo.si/tureavant...nacijami/358910

kar pa tiče dodatne ponudbe je pa res ena velka katastrofa.... če kaj, dogaja v Vopi ostalo je tema...
glede štacune je pa to odločitev Merkatorja.... recimo na Bledu v Zaki pri kampu je se mi zdi sredi poletja odprta samo do 18:00 .......
ali na "kopališču" Mlino
Mercator_20Market_20Mlino_20Bled-1413542819-big.jpg
 
Nazadnje urejeno:

mistique

Guru
16. jun 2009
13.132
941
113
Emona / Carnium
KSZ

Preverjanje uporabe otroških ali odraslih kart izvaja (naj bi) žičničar pri vstopu na sedežnico, kjer se luč na vstopni rampi pri otroških kartah obarva rdeče, pri odraslih pa zeleno.
O kakšnem snemanju, fotografiranju pa nisem zasledil informacij, kar pa ne pomeni, da tega ne izvajajo. Namreč, tudi informacije o obratovalnem času blagajne ni nikjer, četudi sem ugotovil, da ni vseskozi zaprta ampak jo odprejo 30 minut pred odprtjem proge. Še dobro, da se v vrsti potem čaka samo 20 minut...

Lahko pa vsi obiskovalci KG smučišča pričakujete (tudi) pikrost žičničarjev, nasršenost smrklje, ki prodaja karte, čistilko, ki z nestrpnostjo v očeh in drkalico v rokah čaka, da se oprhaš pri odhodu z bazena (da ona lahko podrgne po tleh), delno urejene proge, zaščitne blazine v neposredni bližini (nezaščitenega) stebra sedežnice in nično dodatno ponudbo za mularijo. Krogci, sankaška špura, igrala v blatu in "bugarski" lunapark so vrhunec ponudbe.

Vse, kar sem naštel, nima absolutno nobene zveze s pomanjkanjem nizkih temperatur in velikih količin snega. To, na podobno ležečih smučiščih, čez mejo ni tako hud problem, kot je pri nas.
Hvala KG, da si nas spomnila, da se pri nas ne gre nasmučati ampak nasankati.
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.417
9.164
113
dnevne odrasle kontrolirajo, je pravkar sodelavec povedal podobno prigodo, da so eni ženski vzeli dnevno karto in čau.. Po mojem ti pravno tega ne morejo naredit, lahko pa strašijo in potem itak 90% ljudi pozre vse skup in raje gre in reče,jebte se v KG nikoli več nepridem pa je.
 

jest5

Guru
18. avg 2007
25.298
-8.465
113
No ja, poleti je lepo vsak dan odprto do 8 ure, nedeljo pa mislim da do 5 al 6?
 

Tony_Clifton

Fizikalc
18. okt 2014
1.635
1
36
Citat:
Uporabnik doctorz pravi:
Odvzemajo vecinoma otroske karte, karte kjer se zamenjata moski in zenska.... Ocitne krsitve uglavnem. Kdo te bo pa prepoznal v celadi in ocalih.
Kar se snega tice kaj pa pricakujes pri 10st. Pa se naravnega letos ni skoraj nic zapadlo.
In zakaj se ženska in moški nebi smela zamenjat?
Njega dni smo smučali na Voglu, nekaj dni v koči; dopoldne žena z otrokoma; jaz sem ujčkal dojenčka, popoldan jaz o otrokoma, z dojenčkom žena.
In po kranjskogorski logiki bi morala oba z ženo kupiti dnevne karte? Ti bedaki res ne vedo kako se gre turizem.
 

Snaga1

Pripravnik
3. sep 2012
257
0
16
Nisem ravno nek silen smučar, sem pa že bil na nekaj smučiščih v Alpah, predvsem v tujini. Nikjer še nisem zasledil prenosljivih kart.
 

bste

Pripravnik
4. maj 2009
118
3
18
Podpulfrca
Citat:

In po kranjskogorski logiki bi morala oba z ženo kupiti dnevne karte? Ti bedaki res ne vedo kako se gre turizem.



V ITA so karte celo ločene moške/ženske. Recimo Dolomiti. Nimas šans, da zamenjaš (na SkiData terminalu se lepo izpiše spol). Teoretično se tovrsten šverc da izvajat v AUT. In ja, nikjer ni prenosljivih dnevnih kart sicer.
Še najbližje temu ima recimo Promotorjev Zoncolan, kjer lahko kupiš urne karte. Tudi recimo temo prenosljive družinske karte.
In roko na srce: prdaja celodnevnih kart ob recimo 13h je (bila) v KG kar priljubljen šport.
 

perofero

Pripravnik
27. feb 2013
405
0
16
Kamere imajo verjetno samo na sedežnicah. Predvidevam, da se ne bodo spravljali na starše, ki malčke učijo smučat na sidrih/krogcih. Tam je normalno, da se starša zamenjata in bi s tem samo odganjali družine, ki veliko prinesejo v njihove blagajne.
 

sandichamp

Pripravnik
10. avg 2007
469
16
18
Citat:
Uporabnik bste pravi:
Citat:

In po kranjskogorski logiki bi morala oba z ženo kupiti dnevne karte? Ti bedaki res ne vedo kako se gre turizem.



V ITA so karte celo ločene moške/ženske. Recimo Dolomiti. Nimas šans, da zamenjaš (na SkiData terminalu se lepo izpiše spol). Teoretično se tovrsten šverc da izvajat v AUT. In ja, nikjer ni prenosljivih dnevnih kart sicer.
Še najbližje temu ima recimo Promotorjev Zoncolan, kjer lahko kupiš urne karte. Tudi recimo temo prenosljive družinske karte.
In roko na srce: prdaja celodnevnih kart ob recimo 13h je (bila) v KG kar priljubljen šport.



Prejšnji teden sem bil v Dolomitih ( Carezza ). Z Ženo sva si menjala karto brez problema.

LP Sandi
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.361
5.871
113
pri taščici
Če so že toliko napredni, potem naj obračunajo karto po dejanski uporabi žičnic. Vsaka vožnja stane "evro" (Al pa pet, Al pa na otroški evro na FIS pa 5). In ko denarja na prepaid karti zmanjka ga pač nafilas. In je konc težav s spoli, prenosljivostjo, terminom uporabe (dopoldne popoldne ponoči, vikend, počitnice,....)
Na nesrečo ne smučam več, tako da teh skrbi nimam več.
frown-1.gif
 
Nazadnje urejeno:

HrabiaMol

Fizikalc
28. jul 2007
1.400
1
38
KSZ
Dveh stvari na splošno ne štekam: zakaj bi se človek prostovoljno odločil it na smučarski dopust v KG in pa, zakaj se človek prostovoljno odločil iti na poletni dopust v Portorož. Enostavno je razmerje med ceno in tem kar dobiš tako v podnu, da je nesmiselno. Razen če imaš zastonj spanje, potem razumem:)
 

bste

Pripravnik
4. maj 2009
118
3
18
Podpulfrca
Citat:
Prejšnji teden sem bil v Dolomitih ( Carezza ). Z Ženo sva si menjala karto brez problema.

wink-1.gif
Si imel sreco ali pa mi nismo nikoli imeli dovolj poguma. Morda sem napisal malce preostro, vseeno pa... prenosljive karte uradno niso.
 

Abeta

Fizikalc
13. avg 2007
1.860
3
38
Citat:
Uporabnik bste pravi:
Citat:

In po kranjskogorski logiki bi morala oba z ženo kupiti dnevne karte? Ti bedaki res ne vedo kako se gre turizem.



V ITA so karte celo ločene moške/ženske. Recimo Dolomiti. Nimas šans, da zamenjaš (na SkiData terminalu se lepo izpiše spol). Teoretično se tovrsten šverc da izvajat v AUT. In ja, nikjer ni prenosljivih dnevnih kart sicer.
Še najbližje temu ima recimo Promotorjev Zoncolan, kjer lahko kupiš urne karte. Tudi recimo temo prenosljive družinske karte.
In roko na srce: prdaja celodnevnih kart ob recimo 13h je (bila) v KG kar priljubljen šport.



pred lani sem cel teden, sedem dni prakticiral v Italijanskih dolomitih okoli Selle Ronde kot Tony Cliffton.... od 09 - 12:30 žena popoldan jaz z eno karto! je pa res, da nisva vzela tistih več dnevnih s sliko, pač pa je šla vsako jutro na blagajno in vzela dnevno karto. Ne vem zakaj, se ne bi smela vozit oba? Ni logično, če je dnevna karta je dnevna karta
grims-1.gif