Konec revij Lady, STOP, Moj mikro, Jana, Obrazi?

Super

Pripravnik
4. apr 2012
746
16
18
Citat:
Uporabnik Bossek pravi:
Naročnik ima 4 možnosti:
1. Prekine naročnino in dobi vrnen denar (šteje se od 1.9. dalje)
2. Želi prejemati revije do konca naročnine sorazmerno kolikor mu pripada (recimo prvo dobi še 3 Lady potem pa 5 Zvezd - zaradi razlike v ceni).
3. Želi se prenaročit na novo revijo (Lady -> Zvezde)
4. Lahko naredi poračun in vzame kakšno drugo revijo (Lady -> Ženska)

Razumljivo, ampak ena stara gospa, ki se ne spozna na te "medijske vojne" bo rekla: "Vi meni kar naprej še pošiljajte Lady, Zvezde me ne zanimajo..." Ker dejstvo je, da do septembra se ni možno na novo naročiti na Lady, Jano. Kaj ji boste rekli? "Gospa, prvo sredo v septembru morate iti v kiosk/trgovino kjer boste lahko kupili Lady, potem bo pa notri vse pisalo. Ali pa bodo na Media24 žleht pa bodo rekli, da "nova" Lady nima duše in da so le Zvezde tista prava revija z dušo...
evil.gif
 

Super

Pripravnik
4. apr 2012
746
16
18
Citat:
Uporabnik Bossek pravi:
To se je počelo že prej. Svinjsko je samo to, da se je revija podražila in stanšala.

Kaj se je počelo že prej? A reklamiranje drugih edicij skupine Media24? To itak, Svet24 je povprečnemu človeku z vsako dodatno reklamo samo bolj antipatičen. Da ne govorim o forsiranju Radia Aktual v vseh revijah, kako je oh in sploh super poslušan, 300% rast poslušanosti, voditelje se kar naprej vlači po revijah in se iz njih dela neke kvazi zvezde.

Je pa prodaja teh revij Požaru prinesla eno pozitivno stvar. Krater (Media24) ne bo mogla več pri Viktorjih nominirati svoje radijske postaje in sama sebi podeliti Viktorja. Tako da naj vsi Aktualovi studijski "zvezdniki" kar občudujejo kipec, ki so si ga znotraj skupine sami sebi podelili. To je bil prvi in zadnji kipec.
grims-1.gif
Ker sorry, s tem poveličevanjem "svojih" v revijah Media24 že krepko pretiravajo.
 

Super

Pripravnik
4. apr 2012
746
16
18
...ste pa vsaj pri Ekipi potrebovali samo 1 leto, da ste začeli izdajati spet nekaj, kar je dejansko športnemu dnevniku podobno. Kaj je v ozadju združitve s Sportskimi novostmi ne vem, mi je pa zanimiva ta združitev. Niti v sanjah jo nisem pričakoval. Ker roko na srce, Ekipa24 je bila pa tak fail, da te srat prime...
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.943
1.098
113
www.adriamedia.si
Citat:
Uporabnik Super pravi:
Citat:
Uporabnik SJTV1 pravi:
Zato Požar, recimo, ne bo mogel dobit baze. Ker je samo kupil blagovne znamke, ne pa vsega skupaj. Dobril bi jih le, če bi Odlazek naročnikom poslal dopis. Pa tega seveda ne bo storil in mu ni treba.

Zastopim to. Skratka naročniško bazo bo potrebno formirati čisto na novo. In za "Zarjo" in za "Jano". Je pa tukaj Media24 v veliki prednosti. Oni v Jani zdaj na veliko oglašujejo svoje "nove" revije, notri so naročilnice za "novo" revijo Zarjo, vsem naročnikom so (kolikor mi je znano) poslali dopis z obvestilom o "prenosu" naročnine na Zarjo (pač naročnik mora podpisati, da se strinja). Kaj pa če en naročnik na Jano tega ne sprejme in hoče da se mu še naprej (od septembra dalje) pošilja Jano? Mu Media24 vrne sorazmerni del naročnine ali ga "prisili" v naročnino na Zarjo?

Ja, prednost za dosedanje je to, da bazo imajo in jo lahko uporabijo (pošljejo dopise). Novi tega ne more, ker te baze nima in je ne sme dobiti.
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.943
1.098
113
www.adriamedia.si
Citat:
Uporabnik Super pravi:
No saj to je normalno. Je pa res svinjsko, da Media24 sedaj izkorišča te "stare" revije za agresivno promoviranje svojih novih revij.

Ne le svinjsko, tudi pravno verjetno ni OK - ponavadi v licenčni pogodbi piše, da se licencojemalec obvezuje delat z znamko kot dober gospodar.
Čisto možen razplet je, da Požar zjebanih znamk za 4M ne bo hotel (in noben drugi tudi ne), v tem primeru bi moral lastnik znamk (NKBM) media24 tožit za uničenje vrednosti znamk (v knjigah so 10M) in jim teh 10M tudi pobrat.
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.943
1.098
113
www.adriamedia.si
Citat:
Uporabnik Super pravi:
Citat:
Uporabnik Bossek pravi:
Naročnik ima 4 možnosti:
1. Prekine naročnino in dobi vrnen denar (šteje se od 1.9. dalje)
2. Želi prejemati revije do konca naročnine sorazmerno kolikor mu pripada (recimo prvo dobi še 3 Lady potem pa 5 Zvezd - zaradi razlike v ceni).
3. Želi se prenaročit na novo revijo (Lady -> Zvezde)
4. Lahko naredi poračun in vzame kakšno drugo revijo (Lady -> Ženska)

Razumljivo, ampak ena stara gospa, ki se ne spozna na te "medijske vojne" bo rekla: "Vi meni kar naprej še pošiljajte Lady, Zvezde me ne zanimajo..." Ker dejstvo je, da do septembra se ni možno na novo naročiti na Lady, Jano. Kaj ji boste rekli? "Gospa, prvo sredo v septembru morate iti v kiosk/trgovino kjer boste lahko kupili Lady, potem bo pa notri vse pisalo. Ali pa bodo na Media24 žleht pa bodo rekli, da "nova" Lady nima duše in da so le Zvezde tista prava revija z dušo...
evil.gif
Na media 24 bodo rekli, da to ni mogoče in da naj se odloči za eno od 4 možnosti.
Mimogrede: če naročnik ne reče nič (se ne odzove na dopis), je po mojem razumevanju tako, da mu mora založnik vrnit denar za sorazmerni del naročnine, ker mu pač ne popšilja večl revije, ki je naročena?
 

Super

Pripravnik
4. apr 2012
746
16
18
Citat:
Uporabnik SJTV1 pravi:
Mimogrede: če naročnik ne reče nič (se ne odzove na dopis), je po mojem razumevanju tako, da mu mora založnik vrnit denar za sorazmerni del naročnine, ker mu pač ne popšilja večl revije, ki je naročena?

Logično bi bilo. Na lastno pest ne smejo začeti pošiljati svojih klonov. "Stare" revije morajo pošiljati, dokler imajo pravico izdajanja (do konca avgusta 2015), potem pa morajo naročnikom poslati dopis z obvestilom, da naj naročnik sporoči TRR, da mu vrnejo sorazmerni del neizkoriščene naročnine.
 

Super

Pripravnik
4. apr 2012
746
16
18
Citat:
Uporabnik SJTV1 pravi:
Ne le svinjsko, tudi pravno verjetno ni OK - ponavadi v licenčni pogodbi piše, da se licencojemalec obvezuje delat z znamko kot dober gospodar.
Čisto možen razplet je, da Požar zjebanih znamk za 4M ne bo hotel (in noben drugi tudi ne), v tem primeru bi moral lastnik znamk (NKBM) media24 tožit za uničenje vrednosti znamk (v knjigah so 10M) in jim teh 10M tudi pobrat.

To me res zanima kako se bo razpletlo. Ker je res bizarno, da izdajaš revijo, za katero plačuješ najemnino za uporabo imena, hkrati pa to isto revijo osiromašiš in podražiš, "govoriš proti njej", istočasno pa pompozno reklamiraš nove revije, ki jih je skupina začela izdajati, ker ni uspela v nakupu teh blagovnih znamk.
 

Bossek

Pripravnik
24. sep 2007
666
7
18
bostjan.muha.cc
Sicer sem deloma vpleten v vso to zgodbo (ampak res deloma in je ne poznam kaj globje), lahko pa rečem, da gospe ki kličejo kar dobr vedo, kaj spreminjajo.

Za ekipo, ko se je dala v format da je blo 50% svet24 tudi meni ni blo ok. Sedaj je zopet precej bolje. Toda sam tega ne berem in težko komentiram.
Glede aktuala in tega......hja sam ga ne morem poslušat ker mi ta stil glasbe ni všeč. Toda ko vidiš folk na koncertih, ko poslušam komentarje ljudi s koncerta (kdaj gre kaka žlahta ali kolega od žlahte) so pa vsi noro zadovolni vsi pravjo da so se odlično mel itd. Pač ni vsem vse všeč. Eni hodjo na metal koncerte, eni pa na balkan fešte.

Super pa ne pisat "ste"
smile-1.gif
Sam nimam kaj preveč direktno povezave :p
 

johannes

Tehnološki dinozaver/tabure selektor 1.snl
10. feb 2013
3.215
578
113
Slovenija, ni ti (nam) pomoči!

Ker se bomo, ker nas je malo več kot miljon (govorim o avtohtonih Slovencih), zaradi dejanske in mislene majhnosti POŽRLI med seboj.

In na koncu ne bo imel nihče nič, revije bodo po 0.49 evra, pa se še vedno NE bodo prodajale, vsaj ne v zadovoljivi nakaldi.

Mi pa bomo po postavi in vnešenih kalorijah postali zelo podobni tistim anoreksičnim mladim in malce starejšim ljudem, ki se pri svojih 36-ih ali 42-ih kilogramih borijo za svoje življenje.

Mi pa se, mnogi, že sedaj (pa še nismo anoreksični) borimo za svoje preživetje.
Delamo pa tako, kot da je Slovenija polna naftnih izvirov...

Delamo kot "svinja z mehom". Z dobrinami, z zdravo pametjo. Z VSEM, kar imamo. Lomastimo...
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.943
1.098
113
www.adriamedia.si
Citat:
Uporabnik stieber pravi:
Je požar kupil zadevo, ne da bi točno vedel, kaj kupuje?
confused-1.gif

Kolikor vem, ni še nič kupil ... Kupiš, ko si plačal.
In nisem ziher, da 100% ve, kako in kaj gre s temi stvarmi. Sploh okoli baze naročnikov, če sodim po izjavah v medijih, nima vsega razčiščenega, ker trdi, da mu jo morajo dat ...
 

alkoholik

RudolF
23. jul 2007
16.184
2.415
113
v lokalni ostariji
izgleda da je tukaj vzrok vsega skupaj, lastnik in požar pač pritiskajo na krater da dajo še bazo naročnikov... le-ti so pa začeli z ofenzivo in če bodo morali vse skupaj predat bo ostalo bolj malo
smile-1.gif

sploh pa meni je zanimivo, da niso novinarji rekli [cenzura] se in šli za revijami... čudno da jih en tak tajkun, slabič, diktator drži... hmm...

johanes, kaj si ti hotel povedati?
 

BuDi

Guru
6. sep 2007
6.960
3.250
113
Citat:
Uporabnik alkoholik pravi:
čudno da jih en tak tajkun, slabič, diktator drži... hmm...
Požar je takoj povedal da je zaposlenih precej preveč napačnih. Ustrašili so se. Je pisal o tem kako so nekateri vse mogoče in nemogoče zveze potegnili, da bi jih obdržal ko je napovedal da jih bo menjal. Nekaj o tem da niti ni vedel da ima toliko sorodnikov, ki so klicali če bi lahko kljub vsemu obdržal od sosedove sestrične hčerko.

Pa načeloma sploh nima namena manjšat kolektiva, ker so ga (še preveč) zmanjšali že prejšnji lastniki, samo zamenjat tiste, ki nimajo v teh revijah kaj iskati.
 

sanco

Fizikalc
19. jul 2007
1.200
8
38
40
Zadnjič sem v Jani ali Lady prebral kako Bernarda Jeklin v kolumni piše, da je to začetek Janša TV , ki ga je napovedal nekaj mesecev nazaj.
Je kaj res povezava Požar - Janša?

Toliko patetičnega jokanja pa že dolgo nisem prebral...
 

BuDi

Guru
6. sep 2007
6.960
3.250
113
Požar je dejansko proti nekaterim levim... je antiGolubič (neke osebne zamere) pa Bernarde Jaklin, Društva novinarjev in Luke Meseca videt ne more, ni pa videti da bi bil za Janšo.
 

johannes

Tehnološki dinozaver/tabure selektor 1.snl
10. feb 2013
3.215
578
113
Citat:
Uporabnik alkoholik pravi:
johanes, kaj si ti hotel povedati?

Da smo popolnoma zavozili. Da bo nekega dne konec, tako Slovencev, kot Slovenije. Da nas ne more rešiti niti veliki pok.

Vse moje ugotovitve bazirajo TUDI na tem primeru. Je tudi ta primer voda na moj mlin, brez da uporabljam gugleta.
In takih in podobnih primerov (pa ne prodaje revij) je letno vsaj sto, če ne petsto...

Reši se, kdor se more! Magari v tujino, v Dolfereich... Ali v deželo kengurujev.
Ker slabše, kot je v Sloveniji (standard, dohodki večine, obremenitve plač, stanje duha med ljudmi, "optimizem", razklanost - na more biti!

Vi pa se ukvarjate z detalji, z enim usranim "poslom", z Jano in Lady... Namesto, da bi se z MNOGO BOLJ POMEMBNIM vprašanjem, kaj bo v Sloveniji čez 20 let.

Svaka čast! Dobro vas nategujejo!
 

Gonzo

Guru
1. sep 2007
8.938
8.988
113
EU
Ma boli mene "patak" za Jano i Lady. Ne bi znal sploh za njihov obstoj, če jih ne bi videl na polički mize pri frizerki, ko bi čakal par minut (ne, nisem jih bral).
Je pa zanimivo občasno spremljati "tajkunske" dogodivščine povezane s tem.
evil.gif
 

JosipBroz

Fizikalc
10. sep 2007
1.324
0
36
Naj mi nekdo razloži:
Kako lahko najameš blagovne znamke (kot jih je Krater), verjetno za določen čas, zraven dobiš vse baze naročnikov in arhive revij, potem pa lastnik te blagovne znamke proda nekomu drugemu, ti pa ne vrneš baze naročnikov in arhivov? Zadržiš jih zase in na njihovi bazi začneš izdajati kopije revij z novimi imeni?
Po neki logiki imaš pri najemnem razmerju stvari samo v najemu. Ko jih lastnik proda nekomu drugemu, proda to vse v paketu.
Ne more najemnik vrniti samo imena revije, bazo in naročnike pa zadrži zase.

Kot, da bi bil jaz najemnik opremljenega stanovanja in bi lastnik po izteku najema to stanovanje prodal. Jaz bi pa pobral ven vso opremo in vrnil samo prazno stanovanje.