Kolk je letos že mrtvih...

I

Izbrisan uporabnik #488

Vozil sem v čredi, vodil večkrat čredo (večdnevno) in vem kako zadeve funkcionirajo iz prve roke.

Nobene domneve, dejstva.

Noben me ne moti, ko motoriziram, zato tudi najraje sam vozim, da je lep odklop, brez nervoze. Najlepši izleti so bili v solo. Nobenga se ne čaka, ni prilagajanja itd.

Čredam se izogibam ko hudič križa.
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Citat:
Uporabnik ThaShizznitt pravi:
Pri credah je debilno to,da ko jih dohitis se obnasajo primitivno....bognedej,da bi jih prehitel.

Lani sem nazadnje vozil v čredi (če ne štejem letos vodenja trojice na Korziko, kot pastir težav ni), bilo je okoli 25 motorjev, vožnja po Sloveniji.

Vsi smo imeli enak tip motorja
smile-1.gif


Na relaciji proti Vršiču, še v dolini je enega pri normalnem tempu snelo v ovinku (po njegovih navedbah pesek). Jaz pa ti povem = lov v čredi, grupa je razpadla na tri dele in evo.

 

stardec

AlterTroll 2015
19. nov 2007
11.378
2.026
113
Citat:
Uporabnik Snecer pravi:
Ne, se vidi da ne razumeš in ne poznaš zadev, pač nisi bil nikoli motorist.

Pri motoristih je neka čredna navada, da vozijo cikcak v čredi, da če kdo zavre, da se mu ne nabije od zadaj.

Taka vožnja je izjemno nevarna (gornji dogodek), ker med sabo nimajo prave varnostne razdalje (do tistega v diagonali) in ko motorist pred tabo v čredi pade, obstaja velika možnost da ga povoziš.

Oziroma ne vidiš dovolj ceste, če so kje kakšne luknje ipd.

Tisti pred tabo namreč zavije na "tvojo" stran cik cak črede, ti pa na njegovo, kjer je luknja...

Vožnja v skupini je izjemno nevarna zaradi nore formacije motoristov, tempa vožnje, ki se mu morajo vsi prilagajati in se tako ne prilagajajo svojim sposobnostim, cesti, razmeram itd, ampak pastirju, ter zaradi "tekmovalnosti".

Pri čredi je najhujše prehitevanje, ker ko se zažene pastir, čreda zadaj noro sledi...
Aaaaa tako je to praviš?
Zakaj pa gredo motoristi v čredah? Ker jih je samega strah?
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Da boš imel predstavo o čredi, ker Shitznit itak nima motorja in je teoretik.

Ja, fenomen je zakaj nekateri radi vozijo v čredi, ker tega pri avtomobilih ni (razen Čehi na morje
smile-1.gif


Gre za neko pripadnost, da se počutijo močnejši, za nadmudrivanje, klube, druženje ipd.

Nekateri se sploh ne znajo vozit sami in nujno rabijo čredo in pastirja.

 

stardec

AlterTroll 2015
19. nov 2007
11.378
2.026
113
Se pravi, če poveva po domače;
V čredah motoristi vozijo zato, da drug drugemu kažejo kolk so bedasti in drug drugemu kažejo kaj si upajo? Kot npr otroci v vrtcu, ki drug drugemu kažejo traparije in vpijejo: glej mene, glej mene....!!!!
Je tako?
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Da, veliko je tega, kar sprašuješ v prvem stavku, kot mali otroci.

Dokazovanje, objestnost, izzivanje + alko. Sploh na krajših črednih dogodkih, katerih se udeležuje shitznit s sposojenim motorjem, ki ne služijo za drug namen.

Ko pa gre čreda za daljši izlet pa praviloma tega ni, razen nevarne cik cak vožnje in prehitevanj ter različnega tempa.
 

gr69

Guru
15. dec 2009
11.370
2.456
113
še v SLO - ampak komaj
Citat:
Uporabnik SJTV1 pravi:
Citat:
Uporabnik stardec pravi:
TEMU se reče dinamična vožnja?

Ne, to je bebavo divjanje.

+1

Sicer pa ne vem zakaj mene sprašuje o "dinamični vožnji"?!
17758-icon_confused.gif


Ni pa do sedaj podal nobenega odgovora na postavljena vprašanja (oča - tisto kar si spisal je samo ponavljanje ene in iste mantre).

Drugače pa - sem si pred 4 meseci, ko sem bil doli, rekel, da:"Ko bom velik bom taksist v Istanbulu!"
grin1.gif
in da je treba vse naše poslati tja dol da vidijo kako se vozi v krožiščih.
Popravek - bog ne daj da katerega pošljejo - se takoj zgodi prometni kolaps.

Aja - stardec - kaj je po tvoj vzrok nesreče nesrečnega češkega motorista? Premala varnostna ali neprilagojena hitrost?
 

stardec

AlterTroll 2015
19. nov 2007
11.378
2.026
113
Neprilagojena hitrost. Ker ovinka ni mogel speljat.
Tisti, ki je pa potem skoraj čez njega zapeljal, pa premajhna varnostna razdalja. Sicer bi ustavil.
Primer čist ko suza. Dva ključna najpogostejša prekrška. Divjanje in premajhna varnostna.

Kaj pa ti praviš? Pesek, olje, polž na cesti, bananin olupek....?
 
Nazadnje urejeno:

gr69

Guru
15. dec 2009
11.370
2.456
113
še v SLO - ampak komaj
Padec je vzrok nepazljivosti - zapeljal na rob bankine in je "odletel", ali je celo (kot je že nekdo omenil) kap ali kaj podobnega.

Povožen je pa bil, ker ga je odbilo nazaj na cesto - nepričakovan dogodek, kot je recimo nalet na divjad.

Me pa res zanima kaj bo pri nam pisalo v statistiki.

Je pa letos res neko čudno leto - tudi v Avstriji "jamrajo" da imajo letos več mrtvih kot lani.
 

stardec

AlterTroll 2015
19. nov 2007
11.378
2.026
113
Citat:
Uporabnik gr69 pravi:
Padec je vzrok nepazljivosti - zapeljal na rob bankine in je "odletel", ali je celo (kot je že nekdo omenil) kap ali kaj podobnega.

Povožen je pa bil, ker ga je odbilo nazaj na cesto - nepričakovan dogodek, kot je recimo nalet na divjad.

Me pa res zanima kaj bo pri nam pisalo v statistiki.

Je pa letos res neko čudno leto - tudi v Avstriji "jamrajo" da imajo letos več mrtvih kot lani.


Ja pajade...
A nepazljjiv da je bil? Aja? Al ga je pa kap? A bejž no!

Aja, povožen je bil pa zato, ker je unga odbilo nazaj na cesto in se je zgodil nepričakovan dogodek? A bejž no! Saj un, ki ga je odbilo nazaj na cesto ni skočil iz grmovja na cesto tik pred nos unmu, ki ga je povozil. Tip je ŽE vozil pred njim in je padel. Če bi un za njim imel dovolj varnostne razdalje bi še pravi čas lahko ustavil in ga ne bi povozil. Ker bi mu zadostna varnostna razdalja to omogočila. Ker pa je vozil za ritjo, ga je pa pojahal. Tipičen zaritni bedak.
Zakaj pa misliš da so si izmislili varnostno razdaljo? Ravno zaradi tega, ker ne veš kaj bo un pred tabo napravil. Al bo nepričakovano zabremzal, ali pa kot v tem primeru, celo padel.
No zdaj pa si dokazal, kako bedasto si razlagaš ti take zadeve.
Varnostno razdaljo so izumili ravno zaradi takih nepričakovanih reakcij, ki jih lahko naredi un ki vozi pred teboj. Če ne bi bilo nepričakovanih situacij, potem varnostne razdalje sploh rabil ne bi.
No, pa te mamo.
 

Jado

SCANIA, na uro ziher 140
21. maj 2008
15.618
207
63
Kranj
jep samomor tole.

zakaj so naši gasilci tam in kapsi?
confused-1.gif
 
Nazadnje urejeno: