Ko se navadiš/razvadiš...

Generik

Guru
14. maj 2011
3.859
1.252
113
Kaj se te steklene aka panoramske strehe ne da zapreti? Če je skos odprto potem je to res malo tako-tako. Pri mojem se komot zapre (ni renault). Sedaj, ko nabija vročina na polno mi na kraj pameti ne pride, da pusti odkrito panoramsko. Vroče ko pes...
 

ngc2392

Majstr
4. okt 2007
2.109
485
83
kranj
der alte: trolam ravno ne, imaš pa recimo skoraj prav: sedeži res niso ne vem kaj
smile-1.gif
volan je sicer zame (sem visok) čisto ok, tako da ne vem, kaj te je tako zmotilo. klima morda res dela kot zamorc pri 35+ stopinjah, ampak...če se voziš samo 100 metrov, ti klima razgretega avta ne shladi tako hitro niti v ubervagnih.
streho imam panormansko. za poletje res ni (ja, da se zapreti), za pomlad in jesen pa prav paše malo (več) svetlobe v avtu. vendar ča imaš družbo zadaj, in se greš en izlet, so ti zaradi te strehe hvaležni
smile-1.gif

menjalnik za enkrat deluje. imam še ročnega. ta verjetno ni ravno predmet smeha ali pač? avtomatik tudi ni ravno predmet smeha, kot sem zasledil...no, ne spremljam toliko.
vel satis mi je pa grd
smile-1.gif
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.361
5.869
113
pri taščici
Pred avtomatiku gre softiju kar na jok, sploh pozimi.
Sicer pa prevec polozen volan je tudi pri sharanih. Polozaj stopalk pa mi pri vecini francozov ne odgovarja. In to ze od avtosole dalje kjer sem imel tazeve z ax.... Pa kot vidim nisem edini.
 

der_Alte

Fizikalc
21. jul 2007
2.063
10
38
Zemlja
alte.aufbix.org
No in tukaj se takoj konča zgodba o udobju. Pri sedežih. Kaj ti pomagajo vsi bonbončki, če ti noge zaspijo pa se počutiš polomljenega že pri krajših vožnjah.
rolleyes-1.gif
Vel Satis je seveda grd, je pa tako, da od znotraj niti tako grd kot Espace in je res udoben avto, kar je najpomembnejše, saj si med vožnjo vendar v kabini in ne nekje zunaj od koder lahko vidiš njegovo zunanjo »lepoto«.
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.933
1.094
113
www.adriamedia.si
Citat:
Uporabnik der_Alte pravi:
Nemogoče. Poleg tega, da moraš imet noge v taki nenaravni legi na pedalih. Volana ne moreš zadosti k sebi premaknit. Mislim, če že hočeš imet udobnega Renaulta potem se kdaj vsedi v Vel Satisa. Tam se udobno sedi. V Espacu žal ne. Si očitno samega sebe prepričal.

PS. Kako menjalnik?

Res je. Položaj za volanom je zame obupen. No, v novem je pa zelo OK.
 

ngc2392

Majstr
4. okt 2007
2.109
485
83
kranj
hm, noge mi še nikoli niso zaspale. polomljen pa tudi nisem bil na krajših vožnjah. res pa je, da če vozim neprestano kakih 5 ur, sem res malo zakrknjen
smile-1.gif

no, grd gor ali dol, enkrat nekoč se bom vsedel vanj...če ga kje dobim...
 

softi

asfalter
30. avg 2007
33.298
486
83
okolica metropole
Vsaj desetkrat sem bil po 10 in vec urv avtu. Vecjrat brez pavze, vcasih s pavzo za kosilo.
Spredaj se sedi odlucno. Zadaj slabse, a vseeno gre. Otroci sploh. 2m je pa zadi mal tko tko.

Klima delala bp. Po temnenju pri dr. Glassu ni sla na vec kot tretjo stopnjo tudi v najhujsih vrocinah in je drzala 21 stopinj za salo.

Menjalnik dela, avto jim ima, ugibam, 360k zdej. Nov lastnik je bil zadovoljen.
 

softi

asfalter
30. avg 2007
33.298
486
83
okolica metropole
Da se malo dodam.
Iste relacije, isti tempo, jaz pa mal mlajsi, mal starejsi.

Espace se je odrezal najbolje
Audi 100
Mondeo mk2
Pathfinder
Mb e klasa
Pezo 206
Golf 4

Sedenje zadaj, otroci v sedezih. Espace zmaga. Odrasli, audi 100.

Gledal sem marsikaj on poskusil in prwjsnjih serojah hw ge best buy. Nov galaxy je boljsi v prvi in drugi vrsti. Tretja je tema in skupaj pade za espaca. Posega ga pa sharan.

Probal multivan. Tema
Berlingo, partner..smrt

Itd itd

Ma pa vsak svoj okus. Da zadanem na lotu grem
Kuj v mursko po tistega.
 

afroC

Majstr
6. jun 2009
2.771
351
83
Ja, s 130 PS, sedeži iz blaga in verjetno ne več prostora kot grand scenic. Kdor potrebuje Espaca (prostor) in ne espaca (modni dodatek), bo raje kupil starega.
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Ne vem kaj vas toliko konji žulijo... Espace 4 je kočija (dobesedno) in ima temu primerno aerodinamiko, tako da res rabiš 150 konjev. Espace 5 je precej bolj aerodinamičen...
Sedeži iz blaga (pa ne kot pri korejcih) niso nujno slaba odločitev.
Prostora je dovolj tudi v novem, za kombi mi je espejsa škoda.
Novi ima serijsko LED žaromete, tale samo ksenon...
Sicer je pa vseeno, dotični je predrag za ene 3 jurje (ima Softi kar prav).
Osebno ne bi kupil avto, ki je praktično nov, out,model in ga imel daljši čas. Ampak to je moje mnenje. Tak model je bil proti koncu življenske dobe 35000 EUR iz salona za odpeljat. Z 0 kilometri.
 

hermann

Guru
19. mar 2014
9.255
5.820
113
Citat:
Uporabnik afroC pravi:
Ja, s 130 PS, sedeži iz blaga in verjetno ne več prostora kot grand scenic. Kdor potrebuje Espaca (prostor) in ne espaca (modni dodatek), bo raje kupil starega.

Novi espace ima več prostora kot stari. Po prostornosti je med starim navadnim in grandom. Rekel bi, da je bilo kupcev granda tako malo, da so jih preprosto odrezali.
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.933
1.094
113
www.adriamedia.si
Citat:
Uporabnik Roberto pravi:
/off
si že vozil Kadjarja?
Menja, če si?

Glih vozim (v bistvu zdajle glih test pišem) dCi 130 4wd.
Bi bil fajn, če bi voznikov zic malo bolj nazaj spravil (ampak OK to velja sam za večje), predvsem pa če ne bi sredinska konzola tako zelo škripala ... Če se jo samo dotakneš ...
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Kdaj bo to izšlo? Da vem zadevo kupit...
smile-1.gif
(revijo)
Jaz sem vozil tudi takega, no za sredinsko konzolo ne bi rekel da je škripala. Verjetno pa 3 ure in samo en malo boj spodoben makadam niso dovolj za vse izvedet...

Sem vrgel oko točno na takega, pa še 3 pakete na njemu (tehno, zima, panorama).
 

afroC

Majstr
6. jun 2009
2.771
351
83
Itak da je stari največja drvarnica, pravim samo da kdor išče prostor bo kupil starega granda.

Nov initiale pride polno naložen skoraj 50k EUR, torej je skoraj 100% dražji kot tisti iz mojega linka. Seveda ima novi neprimerno več bonbončkov, o njihovi smiselnosti, uporabnosti in kvarljivosti bi se dalo debatirati (pa tu ne mislim varnostno-asistenčnih pripomočkov). Najbolj očitna zadeva: raje imam xenon žaromet, kot pa LED, ki ti po murphyju po izteku garancije odpove, menjava pa je v rangu 1000 EUR itd.

Nasploh se mi kljub izjemno všečni obliki novega zdi da bodo (ponovno) novi lastniki leto ali dve beta testerji, kljub temu da so potrebovali skoraj 15 let da so predstavili naslednika.
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Nov Initiale Paris 1.6 dCi 160 EDC, 7 sedežev (bela barva, sivo usnje, siva konzola), brez doplačila za strešno okno (samo steklena streha) in brez DVD predvajalnikov je po konfiguratorju 44.990EUR, kar je daleč od 50.000 EUR.
Toliko je bil v normalnih časih GrandEspace Paris Initiale 2.2 dCi oz. 2.0 dCi 175... S tem da mu je marsikaj manjkalo...