KIA prodaja brez cenika

Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.

jtfc

Guru
24. jul 2007
19.577
2.424
113
Škode niso nikoli prodajali za 9999€ s 7 let garancije. Kar roko na srce je bila solidna cena v primerjavi s tedanjim Bravotom ali podobnim sranjem.
 

Ginginova

Guru
28. jul 2007
6.522
1.405
113
V EU Kia sploh nima slabe prodaje letos. Je tam nekje kot lani, kak mesec več, kak mesec malenkost manj, kot lani.
Tako, da gre v osnovi za zajeb slovenskega distributerja/prodajalca.
 

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
Dej nehite. Vsak drugi avto je Kia. Še moj je
grin1.gif
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.951
5.026
113
Citat:
Uporabnik asko pravi:
Meni je že to fail, da saloni oglašujejo na avtu.netu z POKLIČITE ZA CENO..To kar je pa naredila KIA je pa strel v koleno. Vsak si bo najprej doma v miru pogledal modele in cene...izdelki na netu ki nimajo cene v današnjem času neta, samo kliknem naprej..In ne vem kaj bi delal na Kiini strani brez cen.
confused-1.gif

Mene tudi razkajfa, da na avtonetu pišejo "pokliči za ceno". Pa πzda, oglas gledam, ker me cena zanima, ne zato da se bo ena avtohiša qrčila kolko avto ima na hofu parkiranih.
Podobno je za kataloške cene. Vse so vsaj 20% napihnjene, ker se računa na to da se bo handlalo. Odšteta je samo kaka Mazda ali Honda. Pa dajte napisat realno ceno, ne pa da enak avto en kupi za 15, drug za 16 in tretji za 17 zgolj zato, ker je ta prvi bil dovolj tečen. Kaj v Hoferju tudi handlamo za "vstavi poljubno".
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.944
1.099
113
www.adriamedia.si
Citat:
Uporabnik Utisevalec pravi:
In če sklepamo po akcijah oz. reakcijah na te cifre je očitno da je Kia predraga za svoj denar in skrivanje cenikov ter zavijanje cen v neke 666 celofane bo to spremenilo! Ok dokaj nelogična poteza, ampak mogoče bo pa delovalo (vsaj za enega vem da je zamenjal svojo 5 let staro kio za novo v tej "all inclusive" akciji, ko je omenil ceno "paketa" se mi je sicer zdela relativno visoka ampak prav v podrobnosti se mi ni dalo spuščat)!
grin1.gif


Je pa zanimivo da je na listi spredaj Škodilak, ki je nekako ubral v istem času enako strategijo kot Kia, torej iz low-end-a so napadli razred višje, najprej s ceno sedaj pa malo manj s ceno ampak z drugimi prijemi. Kje je tu torej razlika?!

Če se znamka odloči, da bo delala vedno boljše in s tem dražje avte, mora temu sledit tudi uvoznik in delat na imidžu znamke, kar pomeni tudi imidž oglaševanje in ne le 9999€ akcije ...
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.432
9.174
113
Če mene vprašaš bi zakonsko prepovedal dajanje popustov in označevanje ter oglaševanje popustov. Daj realno ceno za kolk ga še lahko prodaš da imaš za kruh in roka. Bi bilo veliko manj sranja, nategovanja in slabe volje. Vse bi bilo pregledno, življenje lažje.
 

jtfc

Guru
24. jul 2007
19.577
2.424
113
Citat:
Uporabnik SJTV1 pravi:
Citat:
Uporabnik Utisevalec pravi:
In če sklepamo po akcijah oz. reakcijah na te cifre je očitno da je Kia predraga za svoj denar in skrivanje cenikov ter zavijanje cen v neke 666 celofane bo to spremenilo! Ok dokaj nelogična poteza, ampak mogoče bo pa delovalo (vsaj za enega vem da je zamenjal svojo 5 let staro kio za novo v tej "all inclusive" akciji, ko je omenil ceno "paketa" se mi je sicer zdela relativno visoka ampak prav v podrobnosti se mi ni dalo spuščat)!
grin1.gif


Je pa zanimivo da je na listi spredaj Škodilak, ki je nekako ubral v istem času enako strategijo kot Kia, torej iz low-end-a so napadli razred višje, najprej s ceno sedaj pa malo manj s ceno ampak z drugimi prijemi. Kje je tu torej razlika?!

Če se znamka odloči, da bo delala vedno boljše in s tem dražje avte, mora temu sledit tudi uvoznik in delat na imidžu znamke, kar pomeni tudi imidž oglaševanje in ne le 9999€ akcije ...

Kje so že sedaj?
tongue-1.gif




 

andrejb

Jasnovidec 2008
9. okt 2007
948
0
16
Ceniki so eno, drugo pa je, če si resen kupec, da greš na testno vožnjo, se vse pozanimaš, greš več avtomobilov peljat in tko, če je pa cena merilo pa je treba pogledat za kako Dacijo al pa kakmu cliotom..malo rabljenim seve
smile-1.gif


Za vsa ostala vprašanja, pa kamot tel, mail, osebno
smile-1.gif
 

IbizaDriver

Guru
Osebje foruma
21. jul 2007
10.192
3.821
113
Citat:
Uporabnik andrejb pravi:
Ceniki so eno, drugo pa je, če si resen kupec, da greš na testno vožnjo, se vse pozanimaš, greš več avtomobilov peljat in tko, če je pa cena merilo pa je treba pogledat za kako Dacijo al pa kakmu cliotom..malo rabljenim seve
smile-1.gif


Za vsa ostala vprašanja, pa kamot tel, mail, osebno
smile-1.gif

Jaz rad preden kam pokličem vse prebrskam, se pozanimam in primerjam. Znamk je namreč več kot 20 in ne mislim vsakogar klicat. Glede na cene sem recimo pred zadnjim nakupom avta izbral Škodo, Opel in Citroen, kot rezervo pa še Hyundai in Hondo. Te salone sem potem poklical in se prepustil naučenemu lajnanju prodajalcev.

Glede cenika je pa tako: marsikatera znamka ga ima, a ni uporaben. Recimo pri Citroenu in (še posebej) Oplu cenik nima kaj dosti skupupnega z pravo ceno avtomobila. Jaz sem v takih primerih za realne cene itak raje pogledal cene, ki jih imajo prodajalci za vozila na zalogi na Avto.net. Če je KIA re umaknila tudi te, je pa to problem, ker moraš res tja.

Pametno si je itak za za vsak avto (takegega, ki ti je resno všeč) narediti izračun stroškov:

-cena (realna)
-stroški financiranja (pri določenih je lizing pogoj za nižjo ceno, a so stroši veliki)
-kasko (pri enih znamkah, ki imajo pretirane cene in potem divje popuste je problem, ker se kasko plača na osnovno ceno, ki je lahko recimo pri oplu tudi do tretjine večja od realne)
-strošek servisiranja v predvidenem času lastništva
 

hermann

Guru
19. mar 2014
9.256
5.821
113
Citat:
Uporabnik andrejb pravi:
Ceniki so eno, drugo pa je, če si resen kupec, da greš na testno vožnjo, se vse pozanimaš, greš več avtomobilov peljat in tko, če je pa cena merilo pa je treba pogledat za kako Dacijo al pa kakmu cliotom..malo rabljenim seve
smile-1.gif

Seveda je cena merilo, ko kupuješ PRIMERLJIVE avtomobile. Kaj vam prodajalcem ni jasno? In seveda se naredi osnovna selekcija lepo doma iz naslanjača. Glede na število konkurenčnih modelov si to zlahka privoščim. Lani sem kupil nov avto, pa se mi pri kii ni dalo preveč tuhtat pa preračunavat nekih joker popustov. Tudi brez tega napora sem lahko selekcijo zmanjšal na 3 ali 4 znamke.
 

ceedevita

Fizikalc
24. jul 2009
6.851
95
48
štajerska
Citat:
Uporabnik andrejb pravi:
Ceniki so eno, drugo pa je, če si resen kupec, da greš na testno vožnjo, se vse pozanimaš, greš več avtomobilov peljat in tko, če je pa cena merilo pa je treba pogledat za kako Dacijo al pa kakmu cliotom..malo rabljenim seve
smile-1.gif


Za vsa ostala vprašanja, pa kamot tel, mail, osebno
smile-1.gif

oprosti
stupid-1.gif


večina folka ( razen alter populacije ) ima nek budžet in neko predstavo kako veliko kišto bi imel. Kar nekaj folka tudi ni obrem,enjenega z znamko kište.
torej greš na njihove strani in malo primerjaš. porabiš recimo 1 uro, ali pa en dan ... Da pa se voziš okoli 10ih avtohiš pa porabiš kar nekaj časa, da spljoh narediš ožji izbor
brez cenikov je no-go. to je neumna pogruntavščina slovenceljnjev
 

SHARK1

Globus
3. okt 2012
3.643
1
36
Citat:
Uporabnik sajkek pravi:
Če mene vprašaš bi zakonsko prepovedal dajanje popustov in označevanje ter oglaševanje popustov. Daj realno ceno za kolk ga še lahko prodaš da imaš za kruh in roka. Bi bilo veliko manj sranja, nategovanja in slabe volje. Vse bi bilo pregledno, življenje lažje.

Se strinjam glede oglaševanja popustov,to bi morali prepovedati.
Glede dajanja popustov pa...v praksi to žal ne gre,verjemi.
Distributer lahko prepove uradno dajanje popustov,lahko se tudi zakon na državni ravni sprejme,pa nebi pomagalo....ker posemezen trgovec (avtohiša) bo še vedno dal nek popust v želji,da bi avto prodal on in ne njegov konkurenčen trgovec. Popusta pa ti pač ne bo dal direktno v denarju,ampak v alternativni obliki (zimske gume,platišča,prtljažnik,prevleke,bone za gorivo,tvoj rabljen avto ti bo več ocenil,itd,itd...možnosti je nešteto),tebi kot kupcu je pa itak vseeno na kakšen način dobiš popust
wink-1.gif
 
Nazadnje urejeno:

LeQuack

Guru
26. avg 2007
6.867
3.381
113
40
Lj
Tudi oglaševanje cene brez DDV ni dovoljeno kolikor vem, pa se nekateri še vedno poslužujejo tega, npr. pri prodaji nepremičnin in podobno.
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.432
9.174
113
Vem dapraksa je in bi bila drugačna. Ampak če je na ponudbi, seznam opreme in dodatne opreme in cena, je to to. Toliko plačaš roka adijo. Če dobiš zraven predpražnike ali pp pomoč kot bonus oziroma popust. Takoj kazen in večletni zapor. Simple.
 

IbizaDriver

Guru
Osebje foruma
21. jul 2007
10.192
3.821
113
To ne gre. Trgovec mora imeti nekaj manevrskega prostora, da lahko dela svoje delo.

Samo ne pretiravat in počet tako kot recimo opel, kjer nima objavljena cena nobene zveze z realnostojo oziroma je že formirana kot realna cena x1,3

Ko sem kupoval avto sem naredil dokaj poglobljeno analizo z realnimi cenami in ugototivl da so avti primerljivih znamk, primerljivega razreda in opreme vsi znotraj +- 500eur eden o drugega (recimo Mondeo, Insignia, C5, Superb, Mazda 6, i40). Nekaj dražja sta Passat in Accord, precej dražji pa so Audi, BMW in Mercedes.

Prodajalci dobro vedo kakšno je stanje na trgu in kakšne so cene, samo prodajne prijeme imajo druge.
 

LeQuack

Guru
26. avg 2007
6.867
3.381
113
40
Lj
Zakaj sploh rabimo prodajalce? Tesla lepo živi brez njih in to je prihodnost. Zakaj bi rabil nekoga vmes da svojo maržo vzame? Ni razloga ane.
 

harigast

Pripravnik
20. okt 2007
600
1
18
Ljubljana





Kia sales Europe
All Models
2012,2013,2014
January 27.658 28.308 29.018
February 25.186 24.001 25.321
March 38.513 37.509 38.080
April 27.008 30.580 30.435
May 29.928 30.532 29.602
June 30.749 31.084 32.406
July 28.944 30.415 31.267
August 22.739 21.831 20.403
September 33.600 33.749 35.867


Če bi bil KIIn principal,bi se vsekakor zamislil nad lokalci,ki jim je uspelo narediti 55% padec prodaje glede na zgornje številke
 
Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.