KIA prodaja brez cenika

Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.

asko

Fizikalc
22. jul 2007
2.565
3
38
Meni je že to fail, da saloni oglašujejo na avtu.netu z POKLIČITE ZA CENO..To kar je pa naredila KIA je pa strel v koleno. Vsak si bo najprej doma v miru pogledal modele in cene...izdelki na netu ki nimajo cene v današnjem času neta, samo kliknem naprej..In ne vem kaj bi delal na Kiini strani brez cen.
confused-1.gif
 

LeQuack

Guru
26. avg 2007
6.867
3.381
113
40
Lj
Ne samo brez cen, še brez opisov katera oprema spada pod kater model, pri Ceedu imaš namreč ene 5-6 nivojev opreme.
 

asko

Fizikalc
22. jul 2007
2.565
3
38
To je pa sploh fail...in kie sploh ne bom več gledal, dokler ne dajo nazaj cenikov in opisov opreme...pa nimam jaz cajta hodit v salone in poslušat posiljavenja prodajalcev. Kot že predhodnili napisali, je Kia v zadnjem letu nenormalno podražila modele (vsaj po ceniku) in nič čudnega, da je tak upad prodaje.
 

harigast

Pripravnik
20. okt 2007
600
1
18
Ljubljana
Tole kar se pri Kmagu dogaja ni več podobno ničemer. Lastim si tretjo, toda zdi se mi tudi zadnjo KIO. Pa ne zaradi avta samega po sebi,temveč zaradi odnosa zastopnika.Dele imajo drage v PM-za komplet bremz so mi hoteli zaračunati skoraj jurja, tuljavo klime 185€-naročil originalno iz Koreje je s poštnino vred stala 43€. Zadnjič mi je zmanjkalo pol prsta tekočine za servo volan-v glavnem servisu niso imeli pol štamperla za dolit,pač pa so mi v trgovini ponujali (napačno olje) po ugodnih 33€ liter. Mislim,da je čas da se malo ozrem kam drugam, KIA pa naj se ozre po kakšnem drugem zastopniku,ker to je čisti pogreb.Bližajo se standardu onih tam zadaj za Letališko, bruka in sramota. Tole s ceniki pa je sploh zrelo za saj ni res pa je.
 
Nazadnje urejeno:

Hoci

Fizikalc
18. avg 2007
2.546
5
38
Zdaj je kristalno jasno zakaj KIA/Hyundai marketing zaserje vsako temo na alter-ju, kjer se debatira o konukrenci.
 

koliko

Guru
21. avg 2007
4.232
2.071
113
SV SLO
Kje je zdaj un andrejb, ki Kio ponuja vsakemu, ki išče čist drug avto.

Saj ne bo velike škode, če kia propade ali pa uvoznik.
 

merdzo

Majstr
6. avg 2007
3.710
142
63
ksz

Ok, ni cen za KIA. Kaj vam pa nucajo ceniki od: Opel, Citroen, Renault, Peugeot?

lp
 

harigast

Pripravnik
20. okt 2007
600
1
18
Ljubljana
Sem za trenutek pomislil,da gre za kakšno norost na širšem nivoju in sem šel gledat na kia.at in kia.de kjer so ceniki seveda tam kjer morajo biti. Očino samo v Sloveniji nekoga trka luna.
 

SHARK1

Globus
3. okt 2012
3.643
1
36
Potencialnim kupcem želimo osebno razložiti vso ponudbo, ki jo zgolj s podatkom v ceniku ne moremo predstaviti. Za zdaj so odzivi strank pozitivni," so nam povedali predstavniki Kie v Sloveniji.

Seveda,super statistika....odzivi tistih 10% strank,ki so zaradi neobjavljenih cenikov prišli v salon,so zelo pozitivni
cheer.gif

Niso pa računali na 90% potencialnih ostalih strank,od katerih nimajo odzivov in ki so jih zaradi tega izgubili....
 

harigast

Pripravnik
20. okt 2007
600
1
18
Ljubljana
Tako bodo popravili 55% padec prodaje in sicer navzdol. Pravkar sem prebral, da ima VW skoraj 17% rast-torej ni kriza kriva...Zdaj bodo še Volvo prodajali. Adijo Volvo...
 

jtfc

Guru
24. jul 2007
19.577
2.424
113
Citat:
Uporabnik SHARK1 pravi:
Potencialnim kupcem želimo osebno razložiti vso ponudbo, ki jo zgolj s podatkom v ceniku ne moremo predstaviti. Za zdaj so odzivi strank pozitivni," so nam povedali predstavniki Kie v Sloveniji.

Seveda,super statistika....odzivi tistih 10% strank,ki so zaradi neobjavljenih cenikov prišli v salon,so zelo pozitivni
cheer.gif

Niso pa računali na 90% potencialnih ostalih strank,od katerih nimajo odzivov in ki so jih zaradi tega izgubili....

Mah, bedarija. Se ne kupujem mercedesa, da bi prišel tja, da bi mi visoka blond tajnica kavo skuhala, zraven pa bi se v udobnem usnjenem fotelju menil s trgovcem kakšna vrsta usnja mi najbolj paše.

Budžet avto, budžet pristop. Simple as that. Če se bodo pa nevem kam silil je pa potem pogreb....
 

Gonzo

Guru
1. sep 2007
8.938
8.988
113
EU
Karkoli gledam prek interneta glede nakupa, cene morajo biti napisane. Če jih ni, takoj sumim da me hočejo nat3gnit in stran zapustim. V današnjem času da bi se z avtom vozil okrog po salonih in vpraševal za ponudbe, pa niso normalni . V stečaj bodo odšli ...ajde dam jim šest do sedem mesecev
bonk.gif
 

kdk

Pripravnik
25. feb 2014
189
23
18
okoli MB
Citat:
Uporabnik twinman pravi:
.... Sicer pa že ena e-mail poizvedba ali klic priskrbi cenik. Ne vem kaj je tu tako strašnega, če te stvar zanima. Zame to ni nateg, podobno je v marsikateri branži. Če te zanima izkažeš vsaj toliko zanimanja, da se okvirno pozanimaš, ni ti treba v salon.
Pred 14 dnevi poizvedoval po e-mailu : NI ODGOVORA
Prav tako naročil katalog in podatke za določen model direktno preko njihove spletne strani - SPET NIČ,
Če tako želijo, njihova stvar. Žena je s svojo Kio sicer zadovoljna, ampak s takšnim odnosom pri meni padajo na lestvici planiranih ogledov vozil.
 

guardy

Guru
3. avg 2007
8.400
968
113
Obišči stran
Citat:
Uporabnik kdk pravi:
Citat:
Uporabnik twinman pravi:
.... Sicer pa že ena e-mail poizvedba ali klic priskrbi cenik. Ne vem kaj je tu tako strašnega, če te stvar zanima. Zame to ni nateg, podobno je v marsikateri branži. Če te zanima izkažeš vsaj toliko zanimanja, da se okvirno pozanimaš, ni ti treba v salon.
Pred 14 dnevi poizvedoval po e-mailu : NI ODGOVORA
Prav tako naročil katalog in podatke za določen model direktno preko njihove spletne strani - SPET NIČ,
Če tako želijo, njihova stvar. Žena je s svojo Kio sicer zadovoljna, ampak s takšnim odnosom pri meni padajo na lestvici planiranih ogledov vozil.

Zaradi takega odnosa, bil 3x tam pa niso imeli testnega ceeda karavan (ko je prišel ven prvi, 6 let nazaj), zato sem pač odšel drugam...
 

harigast

Pripravnik
20. okt 2007
600
1
18
Ljubljana
Zdaj vidim, da tudi stran kia.si ne deluje. Verjetno vsi iščejo cenike pa se je sesipala.
uf-1.gif
 
Nazadnje urejeno:

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.944
1.099
113
www.adriamedia.si
Citat:
Uporabnik Ytbnd pravi:
Prodaja je padla vsem, boljše da ne veste za Renault.

Evo, da bo debata lažja uradna statistika: YTD 10/13 vs YTD 10/14 v %
VW + 16
Renault -8
Škoda +45
Opel +11
Peugeot -7
Citroen -1
Ford 0
...
12. (lani 4.) Kia -55%

Poelg tega imajo velike padce še: Mini -67, Alfa -39, Honda -25, Chevrolet -59

Po domače: Kia ima približno enak padec kot ukinjeni Chevrolet ...
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.860
3.888
113
In če sklepamo po akcijah oz. reakcijah na te cifre je očitno da je Kia predraga za svoj denar in skrivanje cenikov ter zavijanje cen v neke 666 celofane bo to spremenilo! Ok dokaj nelogična poteza, ampak mogoče bo pa delovalo (vsaj za enega vem da je zamenjal svojo 5 let staro kio za novo v tej "all inclusive" akciji, ko je omenil ceno "paketa" se mi je sicer zdela relativno visoka ampak prav v podrobnosti se mi ni dalo spuščat)!
grin1.gif


Je pa zanimivo da je na listi spredaj Škodilak, ki je nekako ubral v istem času enako strategijo kot Kia, torej iz low-end-a so napadli razred višje, najprej s ceno sedaj pa malo manj s ceno ampak z drugimi prijemi. Kje je tu torej razlika?!
 
Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.