Kateri avto za mlado mamico?

smetka

Pripravnik
24. jul 2007
332
2
18
Citat:
Uporabnik Guli pravi:
Pozdravljeni!

Žena trenutno vozi 3 vratnega Yarisa l.2003. Ker kmalu pričakujemo naraščaj sva se odločila da Yarisa zamenjama za avto s petimi vrati. Avto se bo uporabljal samo za po mestu. Za razne izlete in za na morje je pri hiši še en večji avto...

Malo sem gledal Hondo Jazz, pa me zanima kako se obnese v praksi s prostornostjo? Ali je večji od nove Toyote Yaris?

Aja, budget je cca 8k EUR... prosim za vaše predloge...

Hvala!

Honda Jazz ima največ prtljažnika v svojem razredu.
 

Sheriff

Fizikalc
26. jan 2009
1.953
0
36
Jazz: 380-1323 l
C-Max: 460-1.620 l

Neki razlike pa je
wink-1.gif
 

smetka

Pripravnik
24. jul 2007
332
2
18
Citat:
Uporabnik Denis pravi:
Več kot C-Max? (Jazz mi je sicer bolj všeč)

Mislim da Jazz in C-Max nista v istem razredu avtov, če pa sta se pa seveda motim.
Fusion pa ima večji prtljažnik, katerega bi pa recimo lahko primerjali. OK priznam napako
redface-1.gif
 

B81

22. jul 2007
34.522
8.967
113
Fusion je stara fiesta z večjo obleko...

CMax pa je mrzli bratranec od teh
smile-1.gif


2003 – Ford Focus C-Max (C214), first European vehicle on this platform
2004 – Mazda 3 (BK)
2005 – Ford Focus (International) (C307), (Note: the Ford Focus (North America) continues on the C170 platform through 2010)
2004 – Volvo S40 sedan (P11)
2004 – Volvo V50 station wagon (P12)
2006 – Mazda 5 (and related Ford i-Max)
2006 – Volvo C70 coupe/convertible (P15)
2007 – Volvo C30 (P14)
2008 – Ford Kuga (C394)
2009 – Mazda 3 (Note: the Mazda 3 continues on old C1)[2]
 
Nazadnje urejeno:

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.361
5.868
113
pri taščici
Pa ne jazza s c maxom primerjat ce ze, potem s fusionom.
Sicer pa:
modus,
meriva,(stara)
note
venga?
Fiat idea

en razred vecji pa
xsara picaso
scenic
zafira
c (s)max
itd
moja ima merivo, ki pa ji zamerim dvojni A stebricek, ostalo pa recimo OK
 

trigga

Fizikalc
24. jul 2007
1.787
0
36
Jaz sem imel zafiro, pa je tisti dvojni A stebriček kar v napoto, ko si na kakšnem križišču. Sicer pa se bom sam v prihodnosti Opla raje izogibal.
 

Earnhardt

Fizikalc
18. avg 2007
1.352
0
36
Citat:
Uporabnik Guli pravi:
Pozdravljeni!

Žena trenutno vozi 3 vratnega Yarisa l.2003. Ker kmalu pričakujemo naraščaj sva se odločila da Yarisa zamenjama za avto s petimi vrati. Avto se bo uporabljal samo za po mestu. Za razne izlete in za na morje je pri hiši še en večji avto...

Malo sem gledal Hondo Jazz, pa me zanima kako se obnese v praksi s prostornostjo? Ali je večji od nove Toyote Yaris?

Aja, budget je cca 8k EUR... prosim za vaše predloge...

Hvala!

Ce ne bi gledal budgeta, bi svetoval Hyundai ix20. Ta avto ima pri 410 cm 440 litrski prtljaznik, ki se ga poveca na 560, ce se sedeze premakne naprej in 1500, ce se jih podre! Skoraj ni za verjet

Glede Honda Jazz - toplo priporocam, da se kar sam noter vsedes. Osebno sem bil izredno presenecen nad prostornostjo avtomobila. Mi je pa vse delovalo se bolj plasticno, kot v ostalih Hondah.

Predlog uporabnika za Skodo Roomster sploh ni slab. Zdi se mi dober avto s kvalitetnimi materiali, pa nic se ne kvari.
http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=4105078&show=1

Kakorkoli ze - dobro nakupi in sporoci, kaj se odlocis.

Lep pozdrav.
 

masterr

Fizikalc
14. apr 2010
1.502
0
36
ok. Cerkno
Jaz novga za 8k evrov nebi kupil, res dobiš nov avto, ampak kaj dobiš ene gare brez dna.
Za 8k dobiš nekaj takega.
http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=4108649&show=1

L.08
pa taka oprema, praktično ima opremo, kot kak avto letnik 98, sam da je kič nov.:
- ABS zavorni sistem
Varnost:
- 2 x Airbag
- 3.zavorna luč
- blokada motorja
- kodno varovan vžig motorja
Notranjost:
- število sedežev: 5
- komfortni sedeži
- nastavljiv sedež
Udobje:
- avtomatska klimatska naprava
- tonirana stekla
- električni pomik stekel
- el. nastavljiva zunanja ogledala
- centr.zaklep. z dalj. upravljanjem
- nastavljiv volan po višini
- nastavljiv volan po globini
- servo volan
- multifunkcijski volan
Multimedia:
- avtoradio / CD
- MP3 predvajalnik
Uporabnost:
- deljiva zadnja klop
Ostalo:
- 1.lastnik
- servisna knjiga / potrjena
- nepoškodovan
- nekaramboliran
- avto je garažiran
- slovensko poreklo
 

smetka

Pripravnik
24. jul 2007
332
2
18
Citat:
Uporabnik Earnhardt pravi:
Citat:
Uporabnik Guli pravi:
Pozdravljeni!

Žena trenutno vozi 3 vratnega Yarisa l.2003. Ker kmalu pričakujemo naraščaj sva se odločila da Yarisa zamenjama za avto s petimi vrati. Avto se bo uporabljal samo za po mestu. Za razne izlete in za na morje je pri hiši še en večji avto...

Malo sem gledal Hondo Jazz, pa me zanima kako se obnese v praksi s prostornostjo? Ali je večji od nove Toyote Yaris?

Aja, budget je cca 8k EUR... prosim za vaše predloge...

Hvala!

Ce ne bi gledal budgeta, bi svetoval Hyundai ix20. Ta avto ima pri 410 cm 440 litrski prtljaznik, ki se ga poveca na 560, ce se sedeze premakne naprej in 1500, ce se jih podre! Skoraj ni za verjet

Glede Honda Jazz - toplo priporocam, da se kar sam noter vsedes. Osebno sem bil izredno presenecen nad prostornostjo avtomobila. Mi je pa vse delovalo se bolj plasticno, kot v ostalih Hondah.

Predlog uporabnika za Skodo Roomster sploh ni slab. Zdi se mi dober avto s kvalitetnimi materiali, pa nic se ne kvari.
http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=4105078&show=1

Kakorkoli ze - dobro nakupi in sporoci, kaj se odlocis.

Lep pozdrav.


Od kje tebi podatek da ima i20 440 litrski prtljažnik.
ne-ne-1.gif


Po katalogu ima 295 l.
 

ziggy

Fizikalc
8. nov 2007
1.133
2
36
Če živiš v centru mesta je za vožnjo mularije v šolo nujno imet največjega SUVa kar se jih da dobit. Nikoli ne veš, kdaj zapelješ čez kak drevesni list, ki se znajde na cesti! No, jeseni so v okolici šole luže, pozimi pa šest snežink!

Aha, da ne pozabim, SUV mora biti obvezno bele barve!
 

Guli

Pripravnik
6. avg 2007
142
2
18
Hvala vsem za predloge...

Trenutno stanje je takšno, da bi žena ostala na Toyoti (nov model 5 vratnega Yarisa)...
Moj favorit pa je Mercedes A (od L.2005 naprej), se že dobijo za 8kEUR. Se mi vseeno zdi še najbolj prostoren od malih avtov, pa malo na višjem se sedi...
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.195
1.811
113
Jazzika in Yariska sta z vidika prostora neprimerljiva!

Jazzika raztura...žal pa tudi s ceno.

Drugače podpiram odločitev za 5 vratni model...praktično obvezna oprema pri otroku.

Glede kufra pa..bi sam svetoval da vzemita obstoječi otr. voziček s sabo in skočita pogledat par potencialnih avtov...in ga (vsaj poskusita) spraviti v prtljažnik (pa nikar nasedat pomični zadnji klopi..voziček bo sicer mogoče šel noter, samo kje bo pa potem otrok imel noge?...sploh če sta 2 nagajivca v izboru...bo prvi že dokaj z dolgimi nogami, ki jih bo moral nekam zložiti).

S ceno sta pa ravno tam tam da nista nikjer (tudi midva sva tu začela)..konča se pa med 12 in 13 jurji
smile-1.gif
. Ker ugotoviš da je najbolje kupiti novega, ker stari so razmeroma novi skoraj po isti ceni kot novi, ostalo je pa vse 4 leta in več v rangu 8 jurjev...kar pa je spet tako tako..loterijska srečka.

(yaris in otroci ne grejo skupaj...pa bog obvari da še spredaj sedi kak dugački).
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.195
1.811
113
Polota
smile-1.gif
(takrat) prejšnji model....prevladal je pa na koncu zaradi porabe..noter vprtljažnik damo (smo dali) PegPeregotovega Plikota, pa tudi vsi 4-je se lahko peljemo povsem OK..le jaz, ko vozim imam sedež do konca nazaj in začne zadaj rahlo zmanjkovati prostora - trenutno je 95 % v uporabi za prevažanje žene v službo.

(sicer nama je bila blazno všeč jazzika ..sploh ta zadnji model) samo cena je pa (preveč) pekla...trenutno nisem na tekočem če nudijo kaj popustov...bi sipa skoraj upal trditi da si z njim pri prostoru v rangu večjih modelov (a la 'Golf' razred). Stari model Yariske ima mama doma in vem kako gre s prostorom...vse dokler je treba dat v prtljažnik več od PVC vrečke imaš resen problem...na splošno simpatičen 'jajček' za prevažanje ene osebe).
 

ggg

Fizikalc
8. avg 2007
5.698
4
36
Na take hude zahteve je odgovor samo en, Fiat Multipla, 4,1m dolzine, 450l prostora raztegljiv na 1.9 kubika, sest odraslih sedezev.
cheer.gif


180907_62_fia.jpg