Kateri avto za mlado mamico?

Guli

Pripravnik
6. avg 2007
142
2
18
Pozdravljeni!

Žena trenutno vozi 3 vratnega Yarisa l.2003. Ker kmalu pričakujemo naraščaj sva se odločila da Yarisa zamenjama za avto s petimi vrati. Avto se bo uporabljal samo za po mestu. Za razne izlete in za na morje je pri hiši še en večji avto...

Malo sem gledal Hondo Jazz, pa me zanima kako se obnese v praksi s prostornostjo? Ali je večji od nove Toyote Yaris?

Aja, budget je cca 8k EUR... prosim za vaše predloge...

Hvala!
 

gorazdo

Pripravnik
6. avg 2007
323
1
18
Ljubljana
Jazz (tudi tastara - do 2008) je not večji kot zgleda od zunaj; pojdi pogledat eno.. mal podiraj/dviguj sedeže itd.. pa ti bo takoj jasno.
Ko smo kupovali mi,.. je bil tudi Yaris v igri... a je izdelava notranjosti in občutek pri vožnji neprimerno boljša pri Jazzu.
2 avtosedeža gresta lepo not,.. vmes ostane še recimo 25-30 cm prostora;
Novejši Jazzbec je pa občutno večji.
 

Vaio

Fizikalc
22. jul 2007
1.223
0
36
Roomster je dober predlog!
zmaga.gif

Všeč mi je, ker je malo višji kar je velik + vsaj zame.
 

Sheriff

Fizikalc
26. jan 2009
1.953
0
36
Mazda 3 mogoče?
Ima pa ena mamica 147 1.9jtd 5V pa pravi da je avto ravno prav velik za voziček in podobne otroške reči...
wink-1.gif


LP.S
 

shift

Guru
20. jul 2007
9.750
2.034
113
za šankom
vzameš novi avto pa je stvar rešena.kak i20 in podobne zadeve se dobijo za 8 k€ plus drobiž.pa varnosti ni vprašljiva
 

Smjs

Fizikalc
9. dec 2007
1.396
3
38
Prvo kupi voziček nato pa avto.
Na koncu boš videla, da veliko vozičkov ne spraviš v prtljažnik. Sploh če nočeš imeti tiste vozičke, ki ga moraš raztaviti na dele.
Pri nas smo tako glede na voziček, ceno in ostale potrebe pred dvemi leti kupili Grande Punta.
 

ggg

Fizikalc
8. avg 2007
5.698
4
36
V nasih krajih se veliko mamic vozi v Doblojih, ker notri stlacijo en velik in en majhen vozicek ter tri otroske sedeze na zadnjo klop. Najboljse je to, ker niti po dolzini, niti po sirini ni dosti vecji od aktualnega Punta. Samo to v ljubljani ne bo slo, ker je prvic fiat in drugic kombi za kmete...
 

Slick

Majstr
18. sep 2007
2.251
189
63
Popolnoma vseeno je. Tudi Yaris bi bil čisto OK, če bi imel 5 vrat (ga ima kolegica z dvema malčkoma in se nič ne pritožuje).
Najboljše bo, da si ga mlada mamica sama izbere. Saj veš kako je pri ženskah - važno, da je prave barve.
Pri nas je kot mali drugi avto v uporabi Clio in zadostuje. Za tistih nekaj tisoč km letno ne potrebuješ ogromne "krave" samo zato, ker se bo sedaj v njemu vozil otrok. Le da gre voziček v gepek...
 

Slick

Majstr
18. sep 2007
2.251
189
63
Citat:
Uporabnik Smjs pravi:
Prvo kupi voziček nato pa avto.

Oh come on!
bonk.gif

Kupiš avto, ki ustreza tebi in nato temu prilagodiš voziček. Slednji bo v uporabi kvečjemu kako leto in pol, avto pa verjetno dlje.
Tisti voziček, ki ne gre v avto, je itak štorast tudi za prenašanje in dvigovanje, zato je kot tak slaba izbira.
 

markoman

Fizikalc
19. avg 2007
2.566
17
38
mi smo naši kupli berlingota. placa kolko češ, pa drsna vrata in višje sedenje! priceless, ko daješ otroke v avto. kupli novega pred tremi leti, nobenih okvar, avto je bomba, poraba 6 litrov, pa še prikolico vlečemo z njim vsako leto na morje. dizelpowah.press. če mora bit pa majhen pa je tu še vedno nemo.
 

Steve

Guru
13. avg 2007
9.671
1.587
113
škodilak roomster je bomba, samo ravno iz tega razloga kr dobro držijo ceno rabljeni
 

Smjs

Fizikalc
9. dec 2007
1.396
3
38
Pri nas smo malo preden smo kupili avto dobili voziček v dar.
In potem smo gledali tudi na to in zbrali GP. Pri drugem izboru avto (Škoda Fabia) je bila premajhna odprtina prtljažnika za par mm.

Se strinjam, da avto kopuješ za dalj časa kot voziček, samo dopovej do ženski, da je važna uporabnost ne pa barva vozička.
No sej na dolgi rok sem opazil, da je ta voziček, ki se zloži na nalo večjo format zloži ekspresno hitro z eno roko. In je pospravljen v prtljažnik res v 5 sekundah.