Kaj je to folk prizadet

blackberry

Pripravnik
29. jul 2008
409
0
16
Citat:
Uporabnik miklavz pravi:
Lejte, mu je pač počlo; se nič ne čudim. Stopnja arogantnosti nedeljskih pohodnikov, nabiralcev gozdnih sadežev, nadebudnih kolesarjev (ki se pripeljejo na lokacijo uničevanja narave z BMW X5, tam pa raztovorijo bicikl za 5000€) in podobnih se neverjetna - in se je ne spomnim izpred 20 let.
Posebej prebivalci vasi v okolici Ljubljane smo ogroženi; verjetno je podobno v okolici vseh večjih mest v Sloveniji.
Toleranca gor ali dol - prideš iz službe in najdeš na svojem travniku 5-6 vozil boljših znamk, zaprejo ti dovoz do hiše in se še čudijo, kaj pizdiš...
Razrijejo ti zemljo, mogoče še kaj spečejo (in pustijo smeti za sabo) - ja, kaj pa je narobe s tabo, da se jeziš?
Če hočeš kositi moraš poravnati blatne kolesnice od ljudi, ki ne znajo speljevati.
Resnični dogodek izpred nekaj let (ja, takrat, ko so avti kampirali v predorih zaradi toče):
pride hči domov - pod nadstreškom parkiran mercedes, zraven pa laguna. V garažo sili majstr z BMW-jem. Hči je imela Cilota. Ko je opozorila dotične so jo ladno odj...li. Saj tvoj avto ni nič vreden, lej koliko stane moj... Pazi, na tuji zemlji, 30m od ceste.
K sreči sem kmalu tudi jaz prišel domov in so se nergajoče pobrali češ - kaj se pa jeziš? Res pa je, da sem takrat že šel proti drvarnici po kramp. Odpeljali so se, ko sem se vračal proti avtom z krampom v roki.
Nobeden ni bil iz te okolice - Ljubljančani, očitno...
In priznati moram, da me je v tistem trenutku bolel k...c za morebitne kasnejše odškodninske zahtevke - na prafaktorje bi jim razbil avte...
Pa naj mi kdo tukaj ne pridiga o kaki toleranci in nestrpnosti.
Seveda, po mestih pa znate vsa parkirišča zakoličiti, porampati in zakasirati...
Bože bože...
LPM

467716-post_slo.gif
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.508
5.951
113
pri taščici
točno to, ko pride meščan na podeželje si lasti vse, ko se tja preseli, si najprej postavikitajski zid okoli svoje parcele, da slučajno ne bi kdo kaj videl kaj dela na svoji parceli, kaj šele da bi prišel v skušnjavo in stopil na njegovo parcelo.

Ko jaz pridem v Lj, moram plačati parkirnino.
Ko ljubljančan parkira na mojem travniku bi mu tudi najraje parkirnino obračunal.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.572
9.254
113
Citat:
Uporabnik Hanzi pravi:
Ko ljubljančan parkira na mojem travniku bi mu tudi najraje parkirnino obračunal.
Probaj, bo prec davčni priletel in boš pokasiral kakšnih 10 jurjev kazni
evil.gif
.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.508
5.951
113
pri taščici
pa saj bom popodlanski sp odprl, oziroma bo sosed na ajpesu vpisal dodatno dejavnost.
stroški pa bodo kosilnica za kpnjo travo, nasutje, asflat(iranje domačega dvorišča...
 
Nazadnje urejeno:

Romzi

Guru
4. sep 2008
9.636
3.450
113
Dobrova pri LJ.
Miklavž, ti ne razumeš
evil.gif

Ljudje - sploh bolj omikani od nas kmetov - so navajeni na drive-in storitev. Zakaj bi recimo v Horjulu (kjer je enih 100 zastonj parkirnih prostorov zraven šole) parkiral na parkingu, če je pa njiva ali travnik ali od nekoga dvorišče bližje izhodišču vzpona na bližnji hrib?
Malo si potem sicer šokirani ko malodane dobijo put-in (kramp v glavo), ampak tko pač je.
A gobarje sem omenil?
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.572
9.254
113
Citat:
Uporabnik Hanzi pravi:
pa saj bom popodlanski sp odprl, oziroma bo sosed na ajpesu vpisal dodatno dejavnost.
stroški pa bodo kosilnica za kpnjo travo, nasutje, asflat(iranje domačega dvorišča...
Nč bat, te mestne krave prekleto dobro poznajo svoje pravice, pravice drugih ali celo njihove dolžnosti so jim pa neznane. Nekaj bodo že našli, da te zjeb...

Mi pa ob takih zgodbah postane bolj jasno zakaj v naši okolici tujim avtomobilom spuščajo ali režejo gume. Čeprav tega ne podpiram.
 

lanos

Majstr
4. feb 2011
6.615
410
83
Citat:
Uporabnik miklavz pravi:
Lejte, mu je pač počlo; se nič ne čudim. Stopnja arogantnosti nedeljskih pohodnikov, nabiralcev gozdnih sadežev, nadebudnih kolesarjev (ki se pripeljejo na lokacijo uničevanja narave z BMW X5, tam pa raztovorijo bicikl za 5000€) in podobnih se neverjetna - in se je ne spomnim izpred 20 let.
Posebej prebivalci vasi v okolici Ljubljane smo ogroženi; verjetno je podobno v okolici vseh večjih mest v Sloveniji.
Toleranca gor ali dol - prideš iz službe in najdeš na svojem travniku 5-6 vozil boljših znamk, zaprejo ti dovoz do hiše in se še čudijo, kaj pizdiš...
Razrijejo ti zemljo, mogoče še kaj spečejo (in pustijo smeti za sabo) - ja, kaj pa je narobe s tabo, da se jeziš?
Če hočeš kositi moraš poravnati blatne kolesnice od ljudi, ki ne znajo speljevati.
Resnični dogodek izpred nekaj let (ja, takrat, ko so avti kampirali v predorih zaradi toče):
pride hči domov - pod nadstreškom parkiran mercedes, zraven pa laguna. V garažo sili majstr z BMW-jem. Hči je imela Cilota. Ko je opozorila dotične so jo ladno odj...li. Saj tvoj avto ni nič vreden, lej koliko stane moj... Pazi, na tuji zemlji, 30m od ceste.
K sreči sem kmalu tudi jaz prišel domov in so se nergajoče pobrali češ - kaj se pa jeziš? Res pa je, da sem takrat že šel proti drvarnici po kramp. Odpeljali so se, ko sem se vračal proti avtom z krampom v roki.
Nobeden ni bil iz te okolice - Ljubljančani, očitno...
In priznati moram, da me je v tistem trenutku bolel k...c za morebitne kasnejše odškodninske zahtevke - na prafaktorje bi jim razbil avte...
Pa naj mi kdo tukaj ne pridiga o kaki toleranci in nestrpnosti.
Seveda, po mestih pa znate vsa parkirišča zakoličiti, porampati in zakasirati...
Bože bože...
LPM

467716-post_slo.gif

ampak to se ne dogaja samo (kot pišeš) v okolici Ljubljane z Ljubljančani. Povsod je tako. V času trgatev je po Dolenjski skoraj vojno stanje zaradi nekaterih "brihtnežev", ki s svojimi vozili višjega cenovnega razreda ali pa samo mal reklamno polepljena vozila, zaparkirajo vse dovoze, odvoze, poti, dvorišča itd.
 

cvinga

Fizikalc
10. feb 2014
1.830
1
36
Takrat se odvija neke vrste romanja..sam ne v smislu molitve devici mariji ampak vlamljanja v avtomobile...
 

lanos

Majstr
4. feb 2011
6.615
410
83
ja, sam to je že dodatna dejavnost.
Pa da me ne bo kdo narobe razumel. Eno so kr vredu. Vprašajo če lahko parkirajo, ali bodo v napoto. In poveš. Ne moreš, Lahko, parkiraj tam in tam, da še nekdo lahko mimo pride, ne parkiraj mi pred vhod v klet....itd.
 

miklavz

† 1962-2015
30. sep 2012
912
1
16
@ Romzi - mislim, da sem jih že jaz... Saj ni čudno, da se kakemu lastniku gozda strga ko vidi, kakšno ostane za nedeljskimi nabiralci gozdnih sadežev...
LPM
Aja, zaparkirat tiste tri divjake? Ko sem videl, kakšno je mi je film počil, sem sam po kramp letel. Me je že hči pored tem po telefonu klicala in omenila situacijo ampak takrat je racio odšel v neke druge sfere.
Kako ga je šele tisti divje iz garaže ven vlekel, sem mislil, da mi bo bajto (spredaj) in vrtno uto (zadaj) podrl...
 

mistique

Guru
16. jun 2009
13.189
983
113
Emona / Carnium
Eni za pleh delajo dramo, drugi pa za travco. Neke hude razlike ni. Problem je v namernem poškodovanju človeka. Torej, če bi kramp letel komu v glavo ali pa tiste špice s fotke v npr.: otrokov podplat.
 

cvinga

Fizikalc
10. feb 2014
1.830
1
36
V ameriki lahko menda človeka ustreliš če ti zaide na tvoje posestvo...
 

keber

majski hrošč
28. jul 2007
13.240
44
48
Ja, omejenost enih nima meja. Po fotkah sodeč na tistem travniku ni nobene vidne škode, važno je, da lahko mirno tudi ubijaš ljudi brez pametnega razloga.

Lani sem med biciklanjem naletel na točo in sem šel pod prvi kozolec, ki je bil ob cesti. Verjetno sem strašno neotesan meščan, ki onečaščam tujo zemljo, a ne?
 

miklavz

† 1962-2015
30. sep 2012
912
1
16
Eno je s kolesom med točo pod kozolec; drugo je z dvemi avti siliti pod tvoj nadstrešek za parkiranje (30 m od ceste), s tretjim pa v tvojo garažo (v sestavi hiše, cca 50 m od ceste. Pa odganjati hči lastnika, da pa ona nima kaj za parkirat na svojem, ker je njen avto manj vreden od feltne dotičnih vozil.
Mater ste eni pacijenti.
In ja, če mi kdo teži na mojem se požvižgan na tisto foro, da še tatu ne smeš premlatiti, če ni v silobranu. S kijem po glavi ali pa z krampom po avtu.
Odgovarjal bom kasneje.
Tujega si ne želim, svojega pa ne dam. Sem malo preveč delal za to.
LPM
Ostali se pa tolažite s svojimi mislimi in pravicami - pa se pejte zajeba...t v Rovte, Koreno, ostala malo manj nežna primestna naselja.
 

cvinga

Fizikalc
10. feb 2014
1.830
1
36
Citat:
Uporabnik keber pravi:
Citat:
Uporabnik cvinga pravi:
V ameriki lahko menda človeka ustreliš če ti zaide na tvoje posestvo...
To seveda ni res.

V ameriki ima itak vsak orožje...in mi sedaj povej kako bo mrlič dokazal da ni lastniku zemljišča grozil s puško in ga je farmer potem v samoobrambi ustrelil...
 

hermann

Guru
19. mar 2014
9.295
5.881
113
Mrlič ne bo, bodo za to poklicani namesto njega

Tudi pri nas lahko (v teoriji) nekoga ubiješ, ko si ogrožen in si oproščen. V praksi rabiš vsaj nož med rebri in mrtvo družino, da bi imel kake možnosti.