Kabel za kuhalno ploščo

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.550
8.903
113
Zadnjih 27 let, sami veliki projekti. Predihal in preživel Vegrad, SCT, Kraški zidar,.... same bisere od firm, miljaužnt privatnikov in še sem tuki. Prebavil en kup takih operativcev, kot si ti, ki vejo. :valjamse: Štejem jih ne, ker nimam nič od tega.
Vem pa, da bi se ti neznansko rad dokopal do informacij o meni, pa se ne moreš in to te žre. Že en cajt.
No in kaj zdej?
Miško v zmoti si. Dokler me pustiš na miru v smislu osebnih podatkov me baš boli kdo in kaj si, tako kot za vse osebke tu gor. Začel si s provokacijami v tem smislu ti, ne jest. Mogoče te pa žre, da ti en tak operativec kot jaz račune potrjuje in naročilnice piše....
 

Mirko

Fizikalc
24. jul 2007
1.021
52
48
A imate tisti ki imate 4mm2 do kuhinje in v omarici za to 25A varovalko, glavne varovalke 35A?
 

jezek

Guru
24. jul 2008
2.616
1.241
113

Priponke

  • IMG_20231006_054638.jpg
    IMG_20231006_054638.jpg
    444,2 KB · Ogledi: 49

damirj

Guru
9. maj 2012
4.836
2.089
113
Ene imajo kovinski žleb čez ene pač ne, odvisno koliko je proizvajalec šparal pri izdelavi tripolne varovalke. Drugače za kuhalno ploščo se da dvopolno varovalko, za pečico pa svojo varovalko.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sajkek in Zgaga

jezek

Guru
24. jul 2008
2.616
1.241
113
Ene imajo kovinski žleb čez ene pač ne, odvisno koliko je proizvajalec šparal pri izdelavi tripolne varovalke. Drugače za kuhalno ploščo se da dvopolno varovalko, za pečico pa svojo varovalko.
Ja kako? Plata omogoca samo priklop na 1 ali 3 faze. Kako bos na 2? Mal po domace, pa da se krmilni logiki odfuka? Te plate dajo ven toliko, kolikor futra dobijo....
 
  • Haha
Reactions: sajkek in Hanzi

damirj

Guru
9. maj 2012
4.836
2.089
113
Ja ok, vidim da ti govoriš za kuh. ploščo ki ima 3f priklop in ne 2f. Pač ja v tem primeru uporabiš 3p varovalko. Itak ste vse pobrkali že. Sicer pa večina nima doma niti tolk priključne moči, da bi furali tvojo kuhalno ploščo pa še en fen zraven.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Samo Izoliranc

jezek

Guru
24. jul 2008
2.616
1.241
113
No, zgornja Miele (za 6 jurjev) in moja Aeg nimata opcije na 2 fazi. Sicer pa sploh ni problem pri meni, kot receno gonim plato že 9 let bp, ponavadi po 5 loncev hkrati, dostikrat bridge za pekac za ribe..
Temo smo zajebali ze na prvi strani. Odpiravec je vprasal kak kabel potrebuje, jaz sem mu svetoval debelega, ostali pa veganske 1.5....
 
  • Haha
Reactions: luciano

jezek

Guru
24. jul 2008
2.616
1.241
113
Pa dobro, še tebe je treba bilo za smetit!?? 3 faze. 3. Tri! Three! Drei! 3!! Ne 2!
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.550
8.903
113
No, zgornja Miele (za 6 jurjev) in moja Aeg nimata opcije na 2 fazi. Sicer pa sploh ni problem pri meni, kot receno gonim plato že 9 let bp, ponavadi po 5 loncev hkrati, dostikrat bridge za pekac za ribe..
Temo smo zajebali ze na prvi strani. Odpiravec je vprasal kak kabel potrebuje, jaz sem mu svetoval debelega, ostali pa veganske 1.5....
V bistvu je važno kako in na kaj se bo prikapljala zadeva, tako da je predvsem od tega odvisno kakšen kabel se vzame. Ti tud 10 kvadrat kabel od plate do stene ne pomaga, če imaš do kuhinje peljan 3x2,5 kvadrat kabel in vse skup pripeto na 1x 16A varovalko. Na te stvari ponavadi prodajalci bele tehnike pozabijo opozorit in se marsikje ne da uredit brez kopanja v steno. Nazadnje sem zadevo priklapljal bratu, ko so ga monterji kuhinje enako pustili v luftu kot avtorja teme, tam sva nekak uspela uturit še eno žilo v cev, da sva pripeljala do tja še tretjo fazo, brez tega se ne bi izšlo. Za povrhu je bila po dveh žilah pripeljana ista faza, tako da je bilo treba še v omarici premetat, da so bile potem na voljo tri faze, ena za pečico, dve za indukcijo. (večstanovanjski objekt zidan kot investicija za prodajo z nadzorom in vsem zraven) Plata avtorja teme je pa Beko in ne Mile vanile.
 

motoroki

Fizikalc
30. maj 2022
518
95
28
Ali lahko pretanek kabel povzroci zmanjsanje moci plate?
jao..radi bi debatirali in še poučevali oz. pametovali poleg, zraven vam pa niso jasni osnovni elektrotehnični principi in pojmi.
že zdavnaj sem napisal, da bi v teh debatah lahko sodelovali (v smislu odgovorov) samo tisti, ki so izobraženi v tej smeri, torej elektrikarji, eltehniki in eling., pa bi bile teme kaj vredne, ne pa zdaj, ko je kup pametovanja en čez drugega in merjenja tičev, ki jih očitno imate samo za to in scanje.:valjamse:

in ja, na tankem in dolgem vodniku se seveda pojavi padec napetosti, kaj pa drugega..
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.846
3.866
113
Ker imam ravno 5 min odveč časa preden grem na pir. Da bomo strokovni, priklop kuhalne plošče naj bi izvedel pooblaščen majster, uradno serviser aparata. Torej ne električar in ne sosedov Franci, ker sta oba nestrokovna oz. na pol strokovna, sploh ko popijeta tisto šilce za dobrodošlico. Velja za vse (kuhinjske) naprave, ki nimajo priklopa na šuko montiranega. Recimo, kar sem videl sodobnih pečic ga imajo (šuko vtikač), in tisto prikjučiš lahko sam (ne moreš verjet).

Zakaj ne plate priklapljat sam in zakaj se sploh kregamo, recimo navodila od gorenja za NASTAVIT omejitev največje moči:
Omejitev maksimalne moči aparata
Če ima električna napeljava v vašem domu drugačne omejitve električnega toka, je mogoče maksimalno
moč porabe kuhališča zmanjšati:
P23 na prikazovalniku = 2,3 kW = 10 A
P28 na prikazovalniku = 2,8 kW = 12 A
P30 na prikazovalniku = 3,0 kW = 13 A
P37 na prikazovalniku = 3,7 kW = 16 A
P74 na prikazovalniku = 7,4 kW = 2 x 16 A (prednastavljeno)
Spremenjeno nastavitev lahko potrdite in shranite tako, da pritisnete tipko za premor (H) in jo držite
2 sekundi. Takrat se oglasi kratek zvočni signal. Če novih parametrov ne želite shraniti, pritisnite na
tipko za vklop/izklop.

Skratka čisto legalno lahko 4x indukcijo prikjučite na 10A napeljavo (varovalko) z 1.5mm2 kablom in ne bo nič narobe in veliko ljudi ima to celo prikjučeno tako. En kup proizvajalcev (tudi Gorenje nekaj časa) je imelo celo default 1x16A. In en kup električistov in domačih majstrov je vezalo na 2 faze, ni pa spremenilo nastavitev kontrolerja na plošči, tako da komplet sestav plate nikoli ni mogel dosegat polne moči.

Ampak hej hej, če bi kdo vedel kako indukcija dela, bi tudi vedel da tista recimo 3.6kW moč enega kuhališča je samo teoretična, v praksi rabiš idealno površino (polno pokrito tuljavo) pa še idealen odmik od tuljave. Tako da ko daš inox lonec ki 100% polno pokrije plato in daš na P(ower) boost ponavadi ne kuri niti 3kW, ker je železno jedro v loncu nepopolno (šparanje na masi) pa še odmik jedra ni pravilen. Spet po domače povedano kdor ne rabi hkrati segrevat na max. dva lonca po 5l vode (kdo to počne? zakaj?) ne bo opazil da moč sestava ni 7.2kw ampak 3.6kw.