Kabel za kuhalno ploščo

nemenabijat

bom jaz vas
7. feb 2011
4.245
3.391
113
32, bo dovolj?
V zadnjih 24 letih je pa številka prek 500 in lepo število kilometrov v avtu z odgovornim vodjo nadzora, ki je v našem primeru strojnik in štromarjem. Tako da vem precej dobro kaj se je dogajalo in se občasno še tudi pri gradnji večstanovanjskih objektov.
Ne prodajej megle. Me ne zanimajo strojniki. Govora je o stanovanjski elektroinstalaciji in strokovnim nadzorom elektroinstalacij v povezavi s projektantom.
Torej koliko je teh?
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.609
8.932
113
Kakšno meglo nabijalko? Ponavad ti zapenjaš ko svinja v buče, se norčuješ, režiš, ne jaz, pa nimaš vedno prav. Zadnjih 24 let se veliko poklicno družim tako s projektanti, nadzorniki in izvedenci, sicer zame ne delajo stanovanjske gradnje, ampak gradbeno inženirske objekte, kar pa ne pomeni, da jim je to edini posel. Ti trdiš, da gre vedno in povsod za strokovni nadzor, pa vemo da temu ni tako, slišim marsikaj. Vegrad praviš da te ne zanima, pa vehementno trdiš, da so bloki vedno zgrajeni po projektu. Ravno v času haranja gradbenih baronov je bilo zgrajenih ogromno objektov in tud tista stanovanja trenutno kupujejo ljudje in si želijo imet indukcije, v kuhinjo pa pripeljan 3x2,5 kvadrat kabel, stranka pa ne zna watov seštevat.....kje se da še kaj potegnit zraven, kje pač ne in to je tema, ne pa tvoje nabijanje.
 

jezek

Guru
24. jul 2008
2.646
1.258
113
Jaz tudi prosim zgornje 3 nabijalcke da poveste (ce so ze prašali očije in strice guglne...) naslednje:
- kaksen max (AC) tok je (po stroki) predviden za 1.5, 2.5, 4 in 6 mm² kabel?
- so vrednosti razlicne ce gre za kabel v steni ali zunanji?
- s kaksnim kablom bi prikljucili indukcijo z 20.000W NAZIVNE moci? (V primeru 1faze in 3 faz)?
- kaj mi je (in cca 500 sosedom v 10let starem blokovskem naselju) storiti, ko pa imamo v kuhinje potegnjen locen priklop za stedilnik s 3 fazami, 4mm² in kajlo cez 3 varovalke)? Raje priklopimo na 1 fazo, z 1.5mm²? Ker od viška boli glava?
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.609
8.932
113
Če imaš tako ni nobenga problema, dve fazi ponucaš za štedilnik, eno za pečico. Kajla je zato, da so naenkrat odklopljene vse tri varovalke.
 

nemenabijat

bom jaz vas
7. feb 2011
4.245
3.391
113
Dej ne bluzi.
Nisi odgovoril na vprašanje. Tvoje druženje s projektanti je brezveze, ker tam se nikamor ne podpišeš.

sicer zame ne delajo stanovanjske gradnje
Torej nisi v stanovanjskih gradnjah, ampak veš, da tam nadzora ni. Bravo. Aja, zakaj nisi vpisan IZS? Sej res, operativcev tja ne vpisujejo, sem pozabu.

Sicer pa ja, lahko imaš še naprej svoje mnenje.

Zdej pa ne bom več v buče rinil. Jih lahko imaš zase.
 

jezek

Guru
24. jul 2008
2.646
1.258
113
Če imaš tako ni nobenga problema, dve fazi ponucaš za štedilnik, eno za pečico. Kajla je zato, da so naenkrat odklopljene vse tri varovalke.
Saj jaz vem da ni problema, tu gor nekateri pametujejo da je 1.5 kabel dovolj. Jaz sem sicer vezal na 3 faze (po 20A varovalke) indukcijo, pečico pa na drugo 16A varovalko. In dela že 9 let brez problema in redukcije moči.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.609
8.932
113
To se uporabi za trifazno vtičnico, da če poči ven poči vse tri faze v vtilčnici. Če pa mora bit tako pa ne vem, boš ti vedel, ki si vpisan v IZS. Je pa fajn, če maš napako na plati na eni fazi, da ti zabriše ven komplet s pečico vred, se ti ne zdi?
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.609
8.932
113
Dej ne bluzi.
Nisi odgovoril na vprašanje. Tvoje druženje s projektanti je brezveze, ker tam se nikamor ne podpišeš.


Torej nisi v stanovanjskih gradnjah, ampak veš, da tam nadzora ni. Bravo. Aja, zakaj nisi vpisan IZS? Sej res, operativcev tja ne vpisujejo, sem pozabu.

Sicer pa ja, lahko imaš še naprej svoje mnenje.

Zdej pa ne bom več v buče rinil. Jih lahko imaš zase.
Zakaj bi pa moral bit vpisan v IZS, da vem kaj se dogaja? Sm kje napisal, da jaz izvajam nadzor? In kako ti veš, da je 100% povsod nadzor? Pač nabijaš kot vedno.
 
  • Haha
Reactions: nemenabijat

nemenabijat

bom jaz vas
7. feb 2011
4.245
3.391
113
To se uporabi za trifazno vtičnico, da če poči ven poči vse tri faze v vtilčnici. Če pa mora bit tako pa ne vem, boš ti vedel, ki si vpisan v IZS. Je pa fajn, če maš napako na plati na eni fazi, da ti zabriše ven komplet s pečico vred, se ti ne zdi?
Zakaj je fajn?
A če ti luč v kopalnici pregori je fajn, da si pol še v dnevni brez?
 

jezek

Guru
24. jul 2008
2.646
1.258
113
To se uporabi za trifazno vtičnico, da če poči ven poči vse tri faze v vtilčnici. Če pa mora bit tako pa ne vem, boš ti vedel, ki si vpisan v IZS. Je pa fajn, če maš napako na plati na eni fazi, da ti zabriše ven komplet s pečico vred, se ti ne zdi?
Ce pises onemu, ok. Ce pises meni, ne rabim da mi vrze pecico ven ker nima stika s plato in je pecica prisla z vtikačem in je v ločeni vtičnici. Gonimo tudi pirolizo bp.
 

jezek

Guru
24. jul 2008
2.646
1.258
113
aha, ti majster vlečeš v kuhinjo 4 kvadrat, priključni je pa 6..genialno moram rečt..:valjamse:
Oći, oći...lej kaj ma stLic.... ja kok amperou pa je tooo? Aaa....kL 50? Jaa to pa ke kL veliiik... A poj loh dava tLi 1.5 žičkee? A laaah oći?
"Seveda Jurćk de..."
 

Priponke

  • IMG_20231005_111924_edit_52245996544630.jpg
    IMG_20231005_111924_edit_52245996544630.jpg
    2,3 MB · Ogledi: 79

nemenabijat

bom jaz vas
7. feb 2011
4.245
3.391
113
Spet trosiš neumnosti.
Pečica ni priklopljena na trofazno vtičnico, ampak na tri različne faze. Tudi luči se daje na različne faze, če jih imaš na voljo. Še vedno pa nisi odgovoril zakaj je fajn, da ti vrže ven cel trojček od pečice. Čakam odgovor.
Če si v srednji šoli uspel zlotat skupaj dva drata, še ne pomeni, da si štromar. Ampak, ti itak veš.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.609
8.932
113
Spet trosiš neumnosti.
Pečica ni priklopljena na trofazno vtičnico, ampak na tri različne faze. Tudi luči se daje na različne faze, če jih imaš na voljo. Še vedno pa nisi odgovoril zakaj je fajn, da ti vrže ven cel trojček od pečice. Čakam odgovor.
Če si v srednji šoli uspel zlotat skupaj dva drata, še ne pomeni, da si štromar. Ampak, ti itak veš.
:valjamse: smešen si s svojimi zaključki. Teb pa res nimam namena polagat računov, kaj sem in kaj nisem. Do sedaj jih tud ti še nikomur nisi, pač nabijalec. Po kok so že drva? :fredi:Nazadnje si se tud na to spoznal....

Drugače pa ima jezek pripeljane tri faze s kablom 4 kvadrat v eno dozo, v omarici je ta kabel priklopljen na tri varovalke povezane s kajlo (precej pogosta izvedba, sam kaj bom jest vedel, ko sem uspel sam dva drata zlotat :valjamse:). V to kajlo si se ti na svoj zajebantski način vtaknil in zdaj pač spet nabijaš v svojem stilu, živi pa dec v, ne boš verjel, 10 let starem blokovskem naselju, za katerega ti trdiš, da po projektu kajl ne more bit, saj je nadzor 100%.
 

jezek

Guru
24. jul 2008
2.646
1.258
113
Seveda pa ti throtla, priključne moči so precej nižje kar preveri. Skupna moč grelcev in največja dovoljena moč, ki jo daje regulacija sta dve stvari.

Pri men je 2x plata na eni fazi pa na P(ower) dela ena samo dokler imaš drugo na 7 ali manj, enako obe na 9 ne delata nonstop oz. pade kdaj ena na 8 ali 7. Kdaj kuhaj, ne samo žene za štedilnik spuščat pa ti bo jasno kako to dela.
Kuham verjetno vec od tebe in zelo dobro vem kako deluje. In zelo dobro vem kako deluje šrot ala beko, kandi.... in kako dela boš, simens, aeg, mile. Tudi cene so x10. Tako da probaj, pa potem razlagaj o trotlanju. In ja, Candy z 9KW nazivne ima ene 3400 prikljucne. Zdaj pa poglej Miele (slika zgoraj): nazivna moč 3x2800 oz 3x3600 (boost), kar znese 11KW. Priključna je pa 10350! In 7-žilni 6mm² kabel....
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.609
8.932
113
Kuham verjetno vec od tebe in zelo dobro vem kako deluje. In zelo dobro vem kako deluje šrot ala beko, kandi.... in kako dela boš, simens, aeg, mile. Tudi cene so x10. Tako da probaj, pa potem razlagaj o trotlanju. In ja, Candy z 9KW nazivne ima ene 3400 prikljucne. Zdaj pa poglej Miele (slika zgoraj): nazivna moč 3x2800 oz 3x3600 (boost), kar znese 11KW. Priključna je pa 10350! In 7-žilni 6mm² kabel....
Gre pa verjetno za tole in ne za letev/kajlo...
 

nemenabijat

bom jaz vas
7. feb 2011
4.245
3.391
113
:valjamse: smešen si s svojimi zaključki. Teb pa res nimam namena polagat računov, kaj sem in kaj nisem. Do sedaj jih tud ti še nikomur nisi, pač nabijalec. Po kok so že drva? :fredi:Nazadnje si se tud na to spoznal....

Drugače pa ima jezek pripeljane tri faze s kablom 4 kvadrat v eno dozo, v omarici je ta kabel priklopljen na tri varovalke povezane s kajlo (precej pogosta izvedba, sam kaj bom jest vedel, ko sem uspel sam dva drata zlotat :valjamse:). V to kajlo si se ti na svoj zajebantski način vtaknil in zdaj pač spet nabijaš v svojem stilu, živi pa dec v, ne boš verjel, 10 let starem blokovskem naselju, za katerega ti trdiš, da po projektu kajl ne more bit, saj je nadzor 100%.
No torej smo prišli do zaključka, da ti veš, pa da je fajn, če je tko, ampak zakaj je tko pa ni važno, ker ti pač veš in imaš izkušnje. :valjamse:
Tu si nadmudril celo motoroki in njegovega asistenta. :aplauz: