Hujsanje za zavaljene v stevilkah

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.388
6.553
113
To je problem, ker jejo in zato rabijo inzulin
wink-1.gif


Če bi se izogibali hidratom bi jim bilo veliko lažje
tongue-1.gif
 

guardy

Guru
3. avg 2007
8.400
968
113
Obišči stran
Citat:
Uporabnik darjan pravi:
To je problem, ker jejo in zato rabijo inzulin
wink-1.gif


Če bi se izogibali hidratom bi jim bilo veliko lažje
tongue-1.gif

Nekateri definitivno zaradi hrane, nekateri pa pač ne... Posledice imajo pa vsi.
 

Viper_XxL

Guru
20. avg 2007
9.324
944
113
Titograd
Jaz sem izgubil več kot 10 kg tako, da sem prepolovil obroke, vsak obrok je pač bil pol manjši, ostalo pa je vseh 4-5 na dan. Tudi jem bolj ali manj vse, pazim da se izogibam kruhu (2-3 rezine na dan, prej pol štruce na dan), hitri prehrani ( prej vsak teden 2 krat, zdaj na mesec 1 krat), tudi riža in krompirja pojem manj, pa vsak dan vsaj 45 min hiter sprehod, občasno tečem. Ko bo sneg, začnem še s smučarskim tekom 1 krat na 10 dni, vmes pa 2 krat na fitness. Kaj še moram narediti? Malo bolj bi se moral izogibati sladkih pijač in alkohola
smile-1.gif
 

mii

Pripravnik
29. sep 2007
126
8
18
Jaz sem kruh zamenjal za prepečenec, tega se ne da toliko pojesti kot kruha. Kruh mi je preveč dober, da bi ga pojedel samo malo, zato ga raje sploh ne kupujem, razen sem in tja kdaj. To je bil prvi ukrep pri hujšanju.
 

rajko0028

Fizikalc
22. avg 2008
1.327
1
36
15 km SV od LJ
Citat:
Uporabnik darjan pravi:
To je problem, ker jejo in zato rabijo inzulin
wink-1.gif


Če bi se izogibali hidratom bi jim bilo veliko lažje
tongue-1.gif

Tole je v nasprotju z
"Avtor številnih prodajnih uspešnic John A. McDougall, dr. med., in njegova žena, odlična kuharica Mary, sta dokazala, da vam dieta, bogata z ogljikovimi hidrati, pomaga pri izgubi kilogramov, prepreči in ozdravi številne bolezni. Škrob je rešitev temelji na preprosti zamenjavi – telesu boste dali energijo predvsem z ogljikovimi hidrati, namesto z beljakovinami in maščobami.Modne diete pridejo in gredo, dr. McDougall pa je zagovornik rastlinske prehrane že desetletja. Njegovo znanje je pomagalo na tisoče ljudem, da so postali vitki in si povrnili zdravje."
copy iz http://www.rtvslo.si/blog/doba/krompir/96240

A lahko malo pojasniš svoje videnje na gornji blog?
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

V Vedah je nekako tako obrazloženo in jaz v to verjamem.
Namreč - Vsaka civilizacija skozi zgodovino, ki je začela razmišljati "skozi želodec in spolovila" , bo propadla.

Jebiga!
uf-1.gif
 

komar89

Fizikalc
22. apr 2008
777
195
43
Citat:
Uporabnik alpine pravi:
Doma si spečeš polnozrnatega, otrobi so vredu.

Nevem, jaz se pa s tem ne bi strinjal. Človeška prebavila niso ravno ustvarjena za prebavljanje raznoraznih, otrobov, semen in podobnih
½smeti½. Kar poglej si svoj drek, ko se boš se boš najedel polnozrnatega kruha, kolk je še neprebavljenih semen
smile-1.gif
. Da polnozrnat kruh velja za bolj zdravega, je pomoje samo posledica pehanja prehrambene industrije za dobički, saj nam lahko prodajo še tisto kar bi drugače zavrgli.
 

rajko0028

Fizikalc
22. avg 2008
1.327
1
36
15 km SV od LJ
Ok - malo spremljam temo, ker bom moral nekoč začeti paziti na prehrano - po očetovi strani so bili vsi diabetiki - in sedaj iščem pot da nebi bil nekoč tudi jaz na inzulinu. Ampak bolj ko berem bolj sem zmeden - kar se hrane tiče - ko sem imel karambol sem bil 12 dni v reanimaciji in sem izgubil cca 20 kg pri normalni prehrani in intezivni hoji v hribe sem potreboval 9 mesecov da sem prišel na normalno težo, naslednjič sem dobil meningitis in bil zopet v "transu" 10 dni ter zopet zgubil skoraj 20 kg, nazaj sem jih dobil v 6 mesecih. Obakrat sem imel v času pridobivanja normalne teže sladkor >7 (max 8,2) sedaj pa cca 5,5 (sladkanim stvarem se odpovedujem) . Zdravnik mi priporoča ali napol veganstvo ali zelo omejen vnos OH - zato spremljam debate obeh polov pa žal do sedaj nisem našel nekaj kar bi me navdušilo - in ko preberem na eni strani da krompir nima v sebi nobene #moči" in na drugi da naj uživamo čim več krompirja ker ima idealno razporeditev OH in nadalje da ne smem uživat jabolk zaradi cukra in na drugi strani da jih naj čim več ker sladkor v jabolkih se baje "prebavlja" čisto drugače kot pa tisti iz pese ali trsa kmalu ne veš več kako in kaj.
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
Citat:
Uporabnik Ralliart pravi:
ksz

Kako kaj kaze stem ce bi zamenjal kruh za tisti stiropor iz koruze al riza? Pac kaksne prsut ali piscancja prsa je treba z necem jest.

to sem jst naredil;)
priporočam modre iz lidla

lahko si pa prej prebereš članke, da boš mogoče dobil raka, ker je riž med postopkom preveč segret
grims-1.gif
 

Malecky

Majstr
10. sep 2007
11.435
409
83
Simpl... LCHF.

Poglej ali preberi kaj materiala od Tim-a Noakes-a, on je pisal knjige pa za športnike, propagiral OH prehrano, pol je pa zbolel za diabetesom tipa 2 in je pristal na LCHF.

Ni treba bit prav znanstvenik... maščobe so edine, ki ne dvignejo sladkorja v krvi in tako lahko reguliraš in živiš brez tablet ipd. , tudi Noakes tako fura.
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
kot sem že nekje napisal in kot pravi @malecky paleo, lchf...
glede japk in krompirja; jst oboje jem. Krompir predvsem zato, ker bi me brez njega in riža pobralo.
japko in še kako sadje pa pojem tko sem pa tja kako. ker je sladkor iz sadja skoraj edini, ki ga zaužijem se z njim ne obremenjujem. ti pa se ga izogibaj zvečer.
Moje mnenje je, da če se držiš prehrane iz prvega stavka, lahko tudi občasno "grešiš" z sadjem in zelenjavo:)
 

ggg

Fizikalc
8. avg 2007
5.698
4
36
Imam obcutek, da po forumih pise clovek, ki zivi samo za hrano. Saj sem hotel samo kaksen preprost nasvet. Tle ste pa vsi diplomiranci

od ponedeljka>

Summary
8 hours 34 minutes of training
10 sessions
44,7 kilometers recorded
4618 kilocalories burned

--------------------------------------------------7

ni tako slabo za zmesarjenega cloveka, ki je se teden dni nazaj goltal analgetike namesto kosila.


danes prvic trimckal po intervalih, vozil kolo 10min... tok vesel, da ni za govort, pazte mal k bom kuril 2000kcal na trening... pol me bo spet bolel penis za hrano.
hysterical-1.gif
 

alpine

Fizikalc
22. feb 2012
2.564
21
38
Škofja Loka
Citat:
Uporabnik komar89 pravi:
Citat:
Uporabnik alpine pravi:
Doma si spečeš polnozrnatega, otrobi so vredu.

Nevem, jaz se pa s tem ne bi strinjal. Človeška prebavila niso ravno ustvarjena za prebavljanje raznoraznih, otrobov, semen in podobnih
½smeti½. Kar poglej si svoj drek, ko se boš se boš najedel polnozrnatega kruha, kolk je še neprebavljenih semen
smile-1.gif
. Da polnozrnat kruh velja za bolj zdravega, je pomoje samo posledica pehanja prehrambene industrije za dobički, saj nam lahko prodajo še tisto kar bi drugače zavrgli.

Ne ne otrobi so zdravi samo mi to dajem domačim prascom.
Belga poješ 2x več kot polnozrnatega, zakaj nebi jedu kruha, zato ker ene študije kažejo, da so ogljikovi hidrati strup za človeško telo, čez 10 let bodo nove študije, kako je polnozrnata moka super zelo zdrava.....veš kaj je škodljivo za telo samo PREDELANA hrana, tega sranja je po Lidlu, Hoferju sploh ap Mercator kukr češ, razen kakšne tune v lastnem soku, piščančje pusto meso, ovseni kosmiči....
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.196
1.814
113
Jaz mislim da je problem pri hrani če vsega absorbiraš preveč ...tako oh.jev kot beljakovin in maščob.

Če se pogleda v zgodovino sta bila nekakondva načina prehranjevanja...eden je naš...torej meso ter z njo maščobe, hidrati pa bolj od prilike...in v malih količinah...po večini zelenjava ter sadje. Spotoma še nekaj oreščkov in to je to.
V povprečju oh.ji na minimumu.

Drugi način pa je temeljil izključno na oh.jih...recimo egipčani...več ali manj so živeli od žitaric...mesa in maščobe so pojedli kot naši predniki oh.jev.

Torej v povoprečju noben ni imel pretiranih problemov ker je bilo eno od živil v pomanjkanju. Problemi so se začeli pojavljati ko se je k znani prehrani začela pojavljati pšenica ter OH gomolji (krompir& co.)...

Vsaj jaz tako vidim zadeve. Tako da...ok je ako ženeš paleo prehrano...ali pa izključno oh prehrano...na vsak način je neravnovesje med beljakovinami/maščobami ter OH.ji.

Če vzameš v zakup prednike in genski zapis, ki ga nosimo, je za moje pojme nam bližja in bolj zdrava prehrana na osnovi malo oh.jev.
 

alpine

Fizikalc
22. feb 2012
2.564
21
38
Škofja Loka
Krompir/žita so bila včasih kr pogosto na jedilniku, no ne mislim vsak dan, ker je bila zaloga bolj skromna, kar pa se tiče zelenjave samo sezonsko so mel, skladiščl so potem krompir, zelje, kakšne vložene zadeve sam zarad semena tud tega ni blo dovolj....vem ker sem iz kmetije in mi je govorila teta kako so včasih živel, oče pa se na žalost ne spomne več tolk, je že v letih.