Hujsanje za zavaljene v stevilkah

alpine

Fizikalc
22. feb 2012
2.564
21
38
Škofja Loka
Citat:
Uporabnik EkoKaprica pravi:

Jaz se nad več kot 1500/dan gladko redim.

...in veš zakaj se rediš, ker maš metabolizem uničen, izračunaj si min.dnevni vnos, znaša nekje za moške 1800-2000kcal, pod to ne smeš it.
Ješ večkrat dnevno, dopodlne OH, popoldne B
 

igors24

Pripravnik
5. maj 2010
505
0
16
Citat:
...in veš zakaj se rediš, ker maš metabolizem uničen, izračunaj si min.dnevni vnos, znaša nekje za moške 1800-2000kcal, pod to ne smeš it.
Ješ večkrat dnevno, dopodlne OH, popoldne B

Citat:
Sem ugotovila , da mi prav fino lepo počasi sladkor/energijo gor drži. Moj pa malica banane in skuše, seveda ne skupaj.

Spol si rahlo falil ...
wink-1.gif
 

EkoKaprica

Pripravnik
4. mar 2014
388
22
18
www.ogrevanje-hlajenje.net
Se strinjam, to je ostalo iz nezdravega obdobja in "hitrih" diet.

Je pa tudi res, da v službi večinoma sedim in v zadnjem letu nsimo ravno veliko športali. No, vsaj ne redimo se ne
smile-1.gif
Je ista teža že ene 5 let.
 

KrNeki99

Pripravnik
3. sep 2007
874
19
18
Ljubljana
Citat:
Uporabnik Hanzi pravi:
Zadnjič sem slišal po tv da ima črn (polnozrnate? ) kruh višji GI kot pa čokolada. Pa bodi pameten.

pozabili so pa dopisat ali mislijo milko z na vem ugibam 20% kakava ali lind z 99% ?

lp
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.392
6.554
113
Pameten si edino tako, da se izogneš hidratom. To s GI nima veze, razen pri sladkornih bolnikih. Drugače pa se vsak hidrat slej ko prej spremeni v cuker.
 

Ralliart

Fizikalc
26. sep 2007
4.765
3
38
ksz

Kako kaj kaze stem ce bi zamenjal kruh za tisti stiropor iz koruze al riza? Pac kaksne prsut ali piscancja prsa je treba z necem jest.

Nekateri navijajo za mast, zakaj potem ne majoneza, kolkr gledam mascobe kot nevem cesa, nasicenih pa isto kot margarina ali podobno
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.392
6.554
113
Majoneza je iz rastlinske maščobe, kar je živi strup. tako kot margarina.

Maščoba živalskega izvora je gut, za poznavalce pa še kak avokado, ipd.
 

nacek

Guru
13. okt 2012
2.822
504
113
pa so včasih res vedeli kaj je zdravo

Svinjska maščoba je bila po krivici zapostavljena vrsto let. Napačne trditve, da slabo vpliva na zdravje ljudi, so pripeljale do tega, da smo se ji izogibali v velikem loku. Toda najnovejše raziskave so zavrgle zmotno prepričanje. Še več, potrdile so, da je v nekaterih segmentih celo zdrava za telo. Seveda nikakor z njo ni dobro pretiravati, resnica pa je, da ne bo prav nič narobe, če si jo boste občasno privoščili.

http://www.zadovoljna.si/clanek/fit-in-zdrava/3-resnice-o-svinjski-masti.html
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Citat:
Uporabnik darjan pravi:
Majoneza je iz rastlinske maščobe, kar je živi strup. tako kot margarina.

Maščoba živalskega izvora je gut, za poznavalce pa še kak avokado, ipd.

Oprosti, vendar popravek.

Rastlinska maščoba v majonezi je OK.

Problem je margarina, ki je "hidrogenirana" maščoba, kar pomeni, da je narejena iz olja (nenasičeno). Izumili so jo med vojnama, ko je bila lakota ...
tongue-1.gif


Za razliko od surovega masla, ki je narejeno iz (kravjega, kozjega, ..) mleka. Brez kemijskih posegov. Zgolj s koagulacijo z mehanskim delom. Kot sledim medicinskim člankom, je to oblika maščobe, ki jo telo 100% absorbira.

Tisti E-ji na embalaži niso čisto nedolžni.
 

alpine

Fizikalc
22. feb 2012
2.564
21
38
Škofja Loka
Ocvirki, mast je boljš kot bel cukr, moka.

Pečem doma kruh, ampak ko sem danes pojedu 2 domači žemlji je primerljivo s 5-6 iz trgovine.

Sploh ni problema, če si doma kuhaš in daješ cukr, moko v hrano, problem je hrana iz trgovine, ki ima moko, sladkor, dost soli, dodatke, umetne reči ... u glavnem znebite se predelane trgovske hrane.
 

ggg

Fizikalc
8. avg 2007
5.698
4
36
jebeštrga vse skupaj. Prov razocaran sem. Zdaj se bom lotil slovenskega zajtrka, to je kava in čik za zajtrk. Do kosila, ki bo pozno popoldan nic. Vecerja bo spet slovenska, dva pira in čik.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.392
6.554
113
Problem maščob rastlinskega izvora je neprimerno razmerje med omega 6 in omega 3 maščobami. V nekaterih primerih so maščobe izključno omega 6.

Saj načeloma, če bi potem dodatno doziral omega 3 bi bilo kul, ampak...
 

dejan_

Guru
23. maj 2012
2.276
1.947
113
KSZ

Zanimivo koliko imate dela s tem kaj jeste in to povrh vsega sami desci. Nč čudnega da gre svet pospešeno v k...c
Jaz bi predlagal da se držite mojega recepta, ješ vse kar ti paše, bistvo je pa v zmernosti, enako pri pijači itd...
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.392
6.554
113
Zato pa imaš "desca" ki je na pol kripl pri svojih 70 letih, hrana ima zelo velik vpliv na telo in zdravje.
 

guardy

Guru
3. avg 2007
8.400
968
113
Obišči stran
Citat:
Uporabnik darjan pravi:
Zato pa imaš "desca" ki je na pol kripl pri svojih 70 letih, hrana ima zelo velik vpliv na telo in zdravje.

hysterical-1.gif


Ti pokažem človeka, ki ti pri 75 nese žakl cementa (pa ne te novodobne 20 kilske) v 8 štuk bloka prej kot ti? Pa je vse kar mu paše, od svinarije dalje...

Ti pokažem staro mamo pri 99ih, pa je jedla vse, kar je dobila, samo da je bilo?

Lahko pa ti pokažem oz. ti lahko povem za ljudi iz žlahte, ki so jedli pretežno samo meso, mast ipd živalskega izvora, v tem pretiravali, pa jih ni več...
 

Malecky

Majstr
10. sep 2007
11.435
409
83
bonk.gif


Saj ravno to je fora... vse kar so lahko pred 50 leti dobii pa pojedli je bilo 100x bolj zdravo, kot zdaj ko maš cukr v vsem in OH na kubike. Pri mojih starih starših je bil tudi kruh že luksuz in so zelo zdravi, ker so npr. doma redili zajce in jih redno jedli. Stalno so bili v pomanjkanju in to je za zdravje dobro... pomanjanje multisole pa sploh. :p

V USA in še kaki državi je pričakovana življenska otrok KRAJŠA, kot njihovih staršev! Medicina še napreduje, pa prvič v zgodovini človeštva ne uspe ujet "prehrane".
 

guardy

Guru
3. avg 2007
8.400
968
113
Obišči stran
Citat:
Uporabnik Malecky pravi:
bonk.gif


Saj ravno to je fora... vse kar so lahko pred 50 leti dobii pa pojedli je bilo 100x bolj zdravo, kot zdaj ko maš cukr v vsem in OH na kubike. Pri mojih starih starših je bil tudi kruh že luksuz in so zelo zdravi, ker so npr. doma redili zajce in jih redno jedli. Stalno so bili v pomanjkanju in to je za zdravje dobro... pomanjanje multisole pa sploh. :p

V USA in še kaki državi je pričakovana življenska otrok KRAJŠA, kot njihovih staršev! Medicina še napreduje, pa prvič v zgodovini človeštva ne uspe ujet "prehrane".

Za cuker se čisto strinjam, ker je povsod
wink-1.gif