Gremo mi na svoje (hiška)

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Citat:
Uporabnik NikiCop pravi:
Ok to je zdaj debata ki sem jo pričakoval.
Tudi o tej opciji sem razmišljal, o nakupu stare hiše ipd. Ampak problem je da so te "podrtije" zaradi starosti velikokrat pod spomeniškim varstvom. Razen če najdeš kakšno lopo mogoče (ki pa najbrž spet nima vseh dovoljenj)

Daj ti raje v svojem fohu denar služi, ker o tem enostavno nimaš pojma in ti noben forum na svetu ne more pomagat, in ko boš dovolj zaslužil lepo plačaj enemu fahmanu pa bo zate vse porihtal.
 

NikiCop

Zelenc'
16. feb 2014
15
0
1
Na žalost je tale forum tako pod nivojem, da zapuščam debato.
Resnično sem razočaran...
 

pocast

Pivovarski majstr
13. maj 2014
1.957
326
83
Da nebi tema čisto zamrla, bi še jaz nekaj vprašal.

Po letu čakanja so doma mojemu bratu odobrili spremembo namembnosti iz kmetijskega v zazidljivo. Pač nič se ni še uredilo, vendar imamo zagotovilo iz prve roke, da je mogoče, če hočemo. Tole parcelo bi brat preipisal name, ker bi si počasi rad naredil streho nad glavo. Ali hiško ali pač vikend.
Skrbijo me možni nastali prekomerni stroški, ki si jih nebi mogel privoščiti. Nekaj malega denarja imam privarčevanega, sem kreditno sposoben, ne želim se pa zapufati do onemoglosti.
Plan je sledeč: Uredim dovoljenja, zalijemo plato, naredimo hišo/vikend. Uporabil bi ogromno lesa, ker imamo doma veliko gozda in žago, ter lesno delavnico. Parcela je popolnoma na samem, brez tečnih sosedov ali kogar koli...
Gre pa za severno primorsko/notranjsko regijo.
Zanima me ali se mi splača iti v to...oz. glede na to da doma veliko naredimo sami (zalitje plate, polaganje parketa, postavitev strešne kostrukcije...) ali bi po vašem mnenju lahko postavil hiško (cca 100-120 kvadratov) skupaj z dovoljenji za okrog 50.000€? seveda v tej ceni ni všteta notranja oprema. Aja pa hiška bi bila klasična brez preseravanj.
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.611
245
113
ja jest mislim da. papirji so okol 10k, ne me za besedo drzat.

ce je pa material in delo tvoje, je pa to itak vecina stroskov.
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.089
3.574
113
Marlbor
Pa komunalni prispevek še je treba zračunati, ki je odvisen od občine. V naši občini je 10.000eur za 120m2 hišo.
 

shootek

Fizikalc
3. sep 2007
885
84
28
select 1 from dual;
ksz

OK še eno vprašanje, ker si res neznam predstavljati stroškov.

Če imaš parcelo in GD, za koliko se da postavit hišo na ključ tam 150m2 (se pravi s kopalnico in brez ostale notranje opreme). Neke zadeve bi naredili sami (malenkosti, ki jih lahko), nekaj malega preko poznanstev, ostalo s pomočjo izvajalcev. Materiali bi bili price/performance, se pravi se nebi metal ven, sranja pa tudi nebi dajali noter.

Sam sem nekje predvideval okoli 115-120k, vendar rajši še vprašam, da se nisem za kak faktor zmotil. Regija Savinjska.
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.439
9.175
113
120k je sociala oziroma kuhna tako povprečna, ena kopalnica.. ne preveč fensi kurilnica, vprašanje uporabe dževnice... kako je z komunalo? .

140 in naprej pa še kar nekaj se moraš sam znajt.
wink-1.gif


Samo ena pipa je tako da nekak zgleda pa da ni obi van kanobi, je 50 € naprej. Podomtni kotliček je 120 € naprej (prej 150 do 200)..skoljka da ni obi van kanobi je tudi 150€ naprej. Ploščice 15€m2 naprej. Talno? samo material tezka pod 12 € m2

sicer pa vodilo ti je lahko montažna na ključ,pa potem si rečeš een 10 do 20% manj. montažne na ključ so osnovnce cene sociala. S tem da zraven ni všteta plošča in izolacija le te.

TAKOLE BOM NAPISAL: če hočeš za 120 ven prit, si daj budžet in limit na 100k€ in stiskaj pri tej cifri - na koncu pa boš ravno s 120k€ prišel ven.
 
Nazadnje urejeno: