Gremo mi na svoje (hiška)

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
Citat:
Uporabnik vincent pravi:
Za štos samo pomisli kam se bo stekal drek, ki ga boste proizvajali..in vsi ostali odpadki..če boste 'kar nekje'.

v čistilno napravo ni ok?
tongue-1.gif


vrjetno pa je videl kako tako cvetko, kot je ta študent
http://www.dominvrt.si/clanek/zanimivosti/neverjetno-kaj-je-ustvaril-25-letni-student.html
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.611
245
113
Citat:
Uporabnik Pbutec pravi:
Glede na to, kako se zraven spravlja:
- za začetek misli vzeti kredit za nakup parcele
- potem pa se vse konča ...

Če ima že neke ideje, potem naj najprej našpara za nakup parcele, za papirje in da gradnjo spravi pod streho. Potem pa lahko vzame kredit, da zaključi zgradbo, jo opremi in se vseli.

a misliš, da se je pozanimal, koliko stanejo parcele... no, sej je res, če misli kupit kakšno brez GD, potem so cene čisto sprejemljive... nekaj 1000€ al je to kej več?

To je bil na obisku pri kolegu, pa je vidu, kok je fajn bit na svojem. pa prjatu je vse pocen zrihtal, ker mu je fotr 3/4 financiral, pa bi zdej še on mal postavu en kontejner nekje na robu gozda.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.376
5.894
113
pri taščici
Gozd se prodaja po manj kot evro/meter. 100m2 gozda je polna kapa za kontejner in da avto parkiras na svojem.problem je v tem da se gozdnih parcel ne sme "drobiti" in moras iskat ustrezno majhno.
Ne bi pa rad bil ob žledolomu v tem kontejnerju.
 
Nazadnje urejeno:

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Moj prijatelj ima že leta v znanem turističnem kraju brunarico na robu gozda. Seveda na svoji parceli in brez dovoljenj. Hiška je vpeta v štirih vogalih, tako da zadovoljuje kriterije za pomožni objekt. Elektrika je na sonce, studenček oddaljen 30m, stranišče pa kemično. Še nikoli se ni vanj vtaknila kaka inšpekcija.
smile-1.gif
 

NikiCop

Zelenc'
16. feb 2014
15
0
1
OK noro kolk odgovorov. Vidim da niste vsi čisto dojeli kaj imam v mislih. Zaeknrat še nimam nobene fiksne ideje kaj bom delal zato malo sprašujem.

Torej dokler je zadeva premična, jo lahko postaviš na nezazidljivo parcelo, če je tvoja (torej sem pašejo kontejnerji in prikolice)
Če pa hočeš karkoli več, s temelji pa že rabiš zazidljivo in dovoljenja.

Jaz bi rad nekaj takega s priključki, elektriko in tako da je človeško. Ampak pač zanimalo me je ali dobiš sploh (oz ali rabiš) dovoljenja za postavitev nekaj začasnega (kot je kontejner ipd...) In da bi potlej sčasoma zdelal do konca. Inspiracija mi je bila namreč tole:
http://diply.com/article/and/a...-want-one-too/2
In recimo postaviš, ko imaš denar pa narediš nekaj lepega iz tega.
Pač pa ni treba da gre za kontejner, mogoče lahko začneš z neko vrtno/montažno hiško... bilo kaj.
Zato pa bi rad čim več na to temo prebral, da sploh vidim kaj vse rabim preden se spustim v kaj takega :D

Čisto iz firbca, kam pasejo pa drevesne hiške (recimo garden village na Bledu?) to skoraj sigurno rabiš gradbeno dovoljenje predvidevam. (pa ne zdaj domnevat da imam kaj takega v planu haha, samo iz firbca, danes mi je prišlo na misel)
 

ThaShizznitt

Fizikalc
13. jan 2008
4.781
4
38
Pa kako bi to zgledal, da se ogromn folka sprav tkole kontejnerje postavlat po parcelcah? Vrhunsko res....Placas vse posteno, dovoljenja, uredis bajto, pol se ti pa takile okol naserjejo....ja top shit.
bonk.gif
 

skala

Majstr
27. feb 2013
10.089
346
83
Kamnje
ta ki si jo nalimal ni več premična. pa prav poceni tudi ni. že pripeljat kontejner nekam potem najet dvigalo da postavi enege na drugega...
če kupiš gozd s fajn drevesi pa lahko narediš hišo kar iz svojega gozda...
 

NikiCop

Zelenc'
16. feb 2014
15
0
1
Citat:
Uporabnik ThaShizznitt pravi:
Pa kako bi to zgledal, da se ogromn folka sprav tkole kontejnerje postavlat po parcelcah? Vrhunsko res....Placas vse posteno, dovoljenja, uredis bajto, pol se ti pa takile okol naserjejo....ja top shit.
bonk.gif

Oh pa kaj ti ni jasno, a sem kje napisal da si ne bi zrihtal tega. Ampak če začneš iz nič je težko kar iz žepa dati za vsa ta dovoljenja kajne...
Na tem forumu je resnično nizek nivo, težko je sploh kakšno debato načet.

Pač moj namen ni živet v "ciganskem" stilu, ali kaj si ti predstavljaš....
 

NikiCop

Zelenc'
16. feb 2014
15
0
1
Citat:
Uporabnik msenjur pravi:
Citat:
Uporabnik Pbutec pravi:
Glede na to, kako se zraven spravlja:
- za začetek misli vzeti kredit za nakup parcele
- potem pa se vse konča ...

Če ima že neke ideje, potem naj najprej našpara za nakup parcele, za papirje in da gradnjo spravi pod streho. Potem pa lahko vzame kredit, da zaključi zgradbo, jo opremi in se vseli.

a misliš, da se je pozanimal, koliko stanejo parcele... no, sej je res, če misli kupit kakšno brez GD, potem so cene čisto sprejemljive... nekaj 1000€ al je to kej več?

To je bil na obisku pri kolegu, pa je vidu, kok je fajn bit na svojem. pa prjatu je vse pocen zrihtal, ker mu je fotr 3/4 financiral, pa bi zdej še on mal postavu en kontejner nekje na robu gozda.

še ena cvetka tega foruma.
Mislim da bom prosil admina da se tema zbriše, ker nekateri ste res otročji. Prosim da si prebereš moj prvi post.

Nisem tukaj da bom smetil ali karkoli, prišel sem nabirat informacije. Zanimalo me je kje si kaj uporabnega o tem lahko preberem, kakšni so postopki in še kaj. In ja dobro vem koliko so cene parcel, tako zazidljivih kot nezazidljivih. In vem koliko stane gradnja. In vem koliko stane najemnnina in koliko stanovanja.

In tudi vem kakšne so moje finančne sposobnosti, za to ne rabim takšnih "strokovnjakov" kot si ti.
 

NikiCop

Zelenc'
16. feb 2014
15
0
1
Ok preden se tema čisto izrodi bom ponovno malo bolje definiral po kaj sem prišel na ta forum
Zanima me:
- Potek pridobitve dovoljenj (in drugega) za novogradnjo od začetka do konca
- Nato pa še kako DO takrat, torej ali lahko DO takrat postavim gor en kontejner, ki ga kasneje predelam v hišo, ali pa odpeljem in tam delam hišo, ali pa brunarico ali pa karkoli že.
- Ali lahko dobim gradbeno dovoljenje za hišo za katero ni načrta (da boste razumeli sem zgoraj nalepil primer kje sem dobil idejo... tisti kontejnerji ki jih je model predelal)

In ob še enem otročjim ali neprimernim komentarem bom resnično prosil admina da zaklene. Jaz se bom že nekako znašel tudi brez vas.... Prišel sem po pomoč, ne pa po zajebancijo!
 

pocast

Pivovarski majstr
13. maj 2014
1.957
326
83
Citat:
Uporabnik NikiCop pravi:
Ok preden se tema čisto izrodi bom ponovno malo bolje definiral po kaj sem prišel na ta forum
Zanima me:
- Potek pridobitve dovoljenj (in drugega) za novogradnjo od začetka do konca
- Nato pa še kako DO takrat, torej ali lahko DO takrat postavim gor en kontejner, ki ga kasneje predelam v hišo, ali pa odpeljem in tam delam hišo, ali pa brunarico ali pa karkoli že.
- Ali lahko dobim gradbeno dovoljenje za hišo za katero ni načrta (da boste razumeli sem zgoraj nalepil primer kje sem dobil idejo... tisti kontejnerji ki jih je model predelal)

In ob še enem otročjim ali neprimernim komentarem bom resnično prosil admina da zaklene. Jaz se bom že nekako znašel tudi brez vas.... Prišel sem po pomoč, ne pa po zajebancijo!

1. potek je odvisen od tega kje bi delal. Sam sem trenutno v pridobivanju dovoljenja za spremembo namembnosti. Kako leto so potrebovali na občini da so mi povedali da lahko tam "nekoč" greadim.
Je pa pri nas to kar hebeno.
2. Premičnega lahko gor postaviš karkoli, ne boš pa seveda imel vode in elektrike, razen če jo boš imel tako kot to imajo cigani.
3. gradbenega dovoljenja brez načrta oz. plana dela ne boš dobil.

Je pa res da če je parcela na samem in nimaš tečnih sosedov, lahko marsikaj narediš. Če ne bo prijave od tretje osebe, ti načeloma ne bo noben hodu težit, če boš prej zalil plato ali pa kako brunarico postavil, je pa to riziko.
 

tomi

Guru
1. sep 2007
17.998
9.123
113
39
MB
Citat:
Uporabnik ThaShizznitt pravi:
Pa kako bi to zgledal, da se ogromn folka sprav tkole kontejnerje postavlat po parcelcah? Vrhunsko res....Placas vse posteno, dovoljenja, uredis bajto, pol se ti pa takile okol naserjejo....ja top shit.
bonk.gif

kak bi to zgledalo, če bi se vsi sekirali za mnenje drugih ?
grin1.gif
 

Gavran

direktor!
22. jul 2007
9.015
4.933
113
Nuku`Alofa
Po moje je najceneje, da kupiš staro hišo, ki je pravzaprav samo za podret, zraven nje pa postaviš bivalni kontejner za čas "adaptacije" (tako imaš rešene vse priključke in plačan komunalni prispevek). Potem pa se lotiš adaptacije te podrtije, seveda tako, da se po nesreči vsake toliko časa poruši kakšen zid, ki ga potem postaviš na novo.. Čez čas boš imel novo hišo.
 

pocast

Pivovarski majstr
13. maj 2014
1.957
326
83
Citat:
Uporabnik Gavran pravi:
Po moje je najceneje, da kupiš staro hišo, ki je pravzaprav samo za podret, zraven nje pa postaviš bivalni kontejner za čas "adaptacije" (tako imaš rešene vse priključke in plačan komunalni prispevek). Potem pa se lotiš adaptacije te podrtije, seveda tako, da se po nesreči vsake toliko časa poruši kakšen zid, ki ga potem postaviš na novo.. Čez čas boš imel novo hišo.

467716-post_slo.gif
 

NikiCop

Zelenc'
16. feb 2014
15
0
1
Ok to je zdaj debata ki sem jo pričakoval.
Tudi o tej opciji sem razmišljal, o nakupu stare hiše ipd. Ampak problem je da so te "podrtije" zaradi starosti velikokrat pod spomeniškim varstvom. Razen če najdeš kakšno lopo mogoče (ki pa najbrž spet nima vseh dovoljenj)
 

gr69

Guru
15. dec 2009
11.304
2.404
113
še v SLO - ampak komaj
Dajmo začet s tistem s čimer se vse začne in tudi neha:

1. koliko imaš denarja ali premoženja, ki ga lahko pretvoriš v denar?
2. koliko si kreditno sposoben?
3. širša družina lahko ozr. želi pomagati (finančno / z rokami)?
4. kako veliko bajto / za koliko €?

Vse ostalo potem korak po korak.
 

ThaShizznitt

Fizikalc
13. jan 2008
4.781
4
38
Model je brez denarja in pametuje kako je tezko hiso postavit, ce se za gradbeno dovoljenje nima in prispevke....Ja dej no. Cigumigu.