Grafično oblikovanje

LaUros

Pripravnik
13. feb 2008
327
0
16
Ljubljana
Hehe, creep, tocno tako.


V_power, ne delam v grafiki, ampak sodelujem z raznimi dizajnerji. Pisal sem za CGP, kamor lahko spada svega i svasta, kar manjse/mikro podjetje sigurno ne potrebuje.

In veliko firm ves cas osvezuje, malenkostno spreminja logotipe oziroma grafiko. Nova spletna stran vsake toliko, osvezen logotip, nove vizitke, itd... to niso stvari, ki bi zdrzale 100+ let.
 

andrejb

Jasnovidec 2008
9. okt 2007
948
0
16
Ja sam slovenske firme se še ne zavedajo tega, zato pa capljamo za internetno tehnologijo tko ene 2 let zadi...glede strani, cgpjev itd...Še zmer najbol pali reklama od ust do ust bojda hehehe
ne-ne-1.gif
 

andrejb

Jasnovidec 2008
9. okt 2007
948
0
16
Čist tko za občutek, linki na pdf..se vid resnost oblikovalca..ok o oblikovanju bom pa raj tih
smile-1.gif
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.933
1.094
113
www.adriamedia.si
Da o tem, da bi CGP naredil za jurja, za postavljat revijo bi imel pa 40 na stran (kar je, takole čez prst, ene 10-15x preveč), ne govorim ...
 

mistique

Guru
16. jun 2009
13.132
941
113
Emona / Carnium
Ponavadi je tako, da tisti, ki rabi grafično oblikovanje izbere ravno takšnega, ki mu je všeč. To ne pomeni, da je taisti "oblikovalec" sposoben narediti CGP...Nekateri so komaj preskočili nivo cliparta...

Nekaj oblikovalcev pri nas:
http://morphix.si/#home
http://www.kontrastika.si/
http://deeejavu.com/
Če govorimo poleg grafičnega še o spletnem, pa boste hitro videli razliko med šalabajzerji (zadnje čase pogosto uporabljam to besedo) in strokovnjaki.
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.933
1.094
113
www.adriamedia.si
Niti slučajno. Umetniški dirketor naredi samo osnovne oblikovalske prijeme (glave, fonti, osnovna usmeritev pri barvah, tabelah). Potem tisti, ki postavlja strani, povsem samostojno oblikuje vsako stran. AD sicer lahko pogleda, lahko pa tudi ne, če mu dovolj zaupa. Ampak Izbira postavtve slik, grafiočnih elementov, njihovo kombiniranje, velikost fontov, skratka oblikovanje strani, naredi tisti za 10€ (10x preveč je bil kiks, mislil sem do 10-15€ na stran)... Takih, ki "štepajo strani" pri nas recimo ne rabimo. Eni so sicer bližje temu (tedniki), eni pa zelo daleč (lifestyle mesečniki), ampak samega "štepanja" pa ni. Pa naredimo cca 25.000 uredniških strani na leto kar znese recimo 120 na dan.
 

V_power

Fizikalc
15. sep 2007
1.935
0
36
Ljubljana
Citat:
Uporabnik andrejb pravi:
Ja sam slovenske firme se še ne zavedajo tega, zato pa capljamo za internetno tehnologijo tko ene 2 let zadi...glede strani, cgpjev itd...Še zmer najbol pali reklama od ust do ust bojda hehehe
ne-ne-1.gif

če nekdo vidi tvoje linke od spletne strani na Alter.si in to pove meni, je to reklama od ust do ust?
confused-1.gif


ali pa če nekdo vidi reklamo na jumbo plakatu in to pove sosedu, ali je to reklama od ust do ust?
 

andrejb

Jasnovidec 2008
9. okt 2007
948
0
16
Nimam več linkov od moje firme al pa kej
wink-1.gif

Cgp reklamiram z osebnim sestankom če je želja
wink-1.gif
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.507
9.208
113
Evo, še eno vprašanje se je postavilo. Kakšna je cena za oblikovanje logotipa v vektorski obliki v dveh varijantah. Logotip bo sestavljen iz treh črk in enega kroga. Koliko to stane?
 

bokyto

Fizikalc
19. sep 2007
1.475
0
36
odvisno od zahtevnosti in namena uporabe, če gre za spletni logotip je nekje od 80- 150 Eur, Če gre za tiskovine usklajevanje in pozicioniranje lahko tudi pride cena do 400 Eurr.
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.609
257
113
kzs...

uf, kera tema! ni videti konca....

Moje mnenje je tako. Če stranka želi samo nek logo na hitro, ga lahko vsak naredi. Obiščeš par web pageov, zmečeš skupaj in to je to. To te stane 20-30€. Pač ena ura dela.
Ko pa pride stranka, k hoče dober logo, pa o ceni sploh ne bo spraševala, ker ve, da pod 400€ ne bo dobila kvalitetnega izdelka. In res je, da ne rabijo vsi takega logotipa. In tud Sad ima očitno že napol izdelan logo, ker ve, da so 3 črke in krog. to je treba zdej samo še izpilit. Enim mizarjem, malarjem, vodovodarjem je pa čist vseeno kakšen je logo. Važno, da pove, da se ukvarja z lesom, barvo ali vodo in to je to. Tak se ti bo samo nasmejal, ko mu boš omenil 400€ za logo.

Pač treba je poznat potrebe stranke preden se sploh začneš menit za ceno.

In zakaj so vsi oblikovalci dragi?? zato, ker imajo ideje, mi jih pa nimamo.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.507
9.208
113
Citat:
Uporabnik msenjur pravi:
kzs...

uf, kera tema! ni videti konca....

Moje mnenje je tako. Če stranka želi samo nek logo na hitro, ga lahko vsak naredi. Obiščeš par web pageov, zmečeš skupaj in to je to. To te stane 20-30€. Pač ena ura dela.
Ko pa pride stranka, k hoče dober logo, pa o ceni sploh ne bo spraševala, ker ve, da pod 400€ ne bo dobila kvalitetnega izdelka. In res je, da ne rabijo vsi takega logotipa. In tud Sad ima očitno že napol izdelan logo, ker ve, da so 3 črke in krog. to je treba zdej samo še izpilit. Enim mizarjem, malarjem, vodovodarjem je pa čist vseeno kakšen je logo. Važno, da pove, da se ukvarja z lesom, barvo ali vodo in to je to. Tak se ti bo samo nasmejal, ko mu boš omenil 400€ za logo.

Pač treba je poznat potrebe stranke preden se sploh začneš menit za ceno.

In zakaj so vsi oblikovalci dragi?? zato, ker imajo ideje, mi jih pa nimamo.
Odlično povedano. Če se gre seveda za ideje, kako ustvarit uporaben in skladen s CGP in potrebami logotip potem je cena seveda neomejena. Sam govorim o točni ideji kako naj zadeva izgleda, rabim zgolj samo še nekoga, da mi zadevo spravi v grafično obliko. Saj bi se šel sam zajeb... samo ni časa. Kot si omenil, verjetno gre za slabo urco dela, ker barve in vse imam že dodelano. No, morda se lahko še kaj spremeni, ampak ni nujno.
 

bokyto

Fizikalc
19. sep 2007
1.475
0
36
Sej to vsi vemo samo so ljudje, ki gledajo skozi denar in so ljudje, ki gledajo uspeh, oba moraš znati prepoznati, če hočeš kaj imeti in zakaj bi iskal v človeku, ki vidi samo denar nekoga, ki si želi uspeti.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.507
9.208
113
Citat:
Uporabnik bokyto pravi:
Sej to vsi vemo samo so ljudje, ki gledajo skozi denar in so ljudje, ki gledajo uspeh, oba moraš znati prepoznati, če hočeš kaj imeti in zakaj bi iskal v človeku, ki vidi samo denar nekoga, ki si želi uspeti.
grin1.gif
Ajd, pošteno povedano.
Ampak, be.mu mi grete oblikovalci na jetra. Pride človek k vam z eno simple stvarjo (katera se bo uporabljala za popolnoma nepomembno in nepotrebno zadevo, ampak je luštna
grin1.gif
.

Bom na koncu mlajšemu bratu rekel, naj mi v jpg rukne, bo pač končni izdelek malo bolj švoh, ampak jaz tega itak ne bom razločil, ker nisem oblikovalec.
grin1.gif
 

bokyto

Fizikalc
19. sep 2007
1.475
0
36
Eh preveč se obremenjuješ ali pa si bil na napačnem kraju ob napačnem času pri napačnem človeku, ti še povem kaj je napačno v vsem skupaj da se počutiš zajeban v celi zgodbi, če rabiš pomoč pridi pa ti pomagam. Lp.