Google in poraba baterije

22. jul 2007
12.877
1.336
113
123
Ma to je spet eden novinar odkril toplo vodo, pa sedaj straši ljudi
wink-1.gif
 

srv

Fizikalc
27. avg 2008
1.488
29
48
Citat:
Uporabnik WeWatchingYou pravi:
Ma to je spet eden novinar odkril toplo vodo, pa sedaj straši ljudi
wink-1.gif

Priznam
redface-1.gif


Kmečka pamet pa mi pravi - dobra baterija bo držala 2 leti plus, ne glede kako se fila, "kitajska budget" jajčka pa so optimizirana za cca leto. Sedaj je samo vprašanje, kaj se bolj izplača > vsako leto "nov" telefon ali imeti enega 1-3 leta
smile-1.gif
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Kolega ima Samsung Galaxy prve generacije, kupljen ob izidu, pa mu originalna baterija še vedno drži cel dan.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.508
5.952
113
pri taščici
Citat:
Uporabnik AndY1 pravi:
Problem je v tem, ker je Google na veliko zasral Google Play Services za Android 2.3.x verzijo. Jaz sem imel ta isti problem na mojem Samsung Galaxy Note 1, začelo pa se je cca 2 tedna nazaj. Google je avtomatično vsem uporabnikom naložil novo verzijo Google Play Services (Storitve Google Play), to je 9.2.56 (najdeš med Settings: Applications). Problem sem poročal Google-u tukaj: https://groups.google.com/forum/#!topic/google-admob-ads-sdk/BxxQxKpxfWE

Edina rešitev je ročna inštalacija prejšnje verzije Google Play Service-s, ki jo dol potegneš s tega linka: http://www.apkmirror.com/apk/google-inc/google-play-services/google-play-services-9-0-82-release/

Pod Download izberi verzijo, ki ustreza tvojemu telefonu. Recimo, za mojega Samsung Galaxy Note1sem dol potegnil verzijo: arm
Android 2.3+
nodpi

Po tem, ko dol potegneš ta apk, ga skopiraj preko USB kabla na telefon. Na telefonu moraš potem popraviti nastavitev, da lahko naložiš apk, ki ni iz Google Play Trgovine.
To narediš tako, da greš pod Nastavitve: Aplikacije: Neznani viri in daš kljukico pri Neznanih virih.

Potem zaženeš File Manager, greš v direktorij, kamor si prej skopiral Google Play Services 9.0.82.apk in ga zaženeš za inštalacijo.
Inštalacija traja cca. 1-2 minuti. Bodi potrpežljiv in počakaj, da dokonča inštalacijo.

Takoj po inštalaciji bi moral telefonov CPU spet normalno delati. Če še ne, reštartaj telefon in to je to.


Google dela take kikse, da glava boli. Najprej so zasrali 2012 Nexus7-ke z Android5, ki je naredil tablice skoraj neuporabne (tudi mojo), zdaj pa še tole.
Ima kdo kak predlog /link kater google play services (GPS) naj nalozim na galaxy ace in ima res malo notranjega pomnilnika (192 mb kapaciteta?) in ga GPS in play store zasedeta skoraj v celoti in lahko kar pozabim na kaksno aplikacijo iz trgovine.
Ce naredim factory reset, nalozi market (neka stara verzija trgovine), ne vem pa katero verzijo GPS nalozi. V tem primeru se ostane nekaj 10 mb do prvega updejta.

Tnx
 

Oktopusy

Fizikalc
3. apr 2011
1.678
42
48
Citat:
Uporabnik Hanzi pravi:

Ima kdo kak predlog ... na galaxy ace ...

Tnx

Kupi si že enkrat telefon, da se reče telefon ne pa tukaj jokat enkrat to ne dela drugič spet drugo. Itak da nič ne dela na tem klumpu.
priden.gif
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.508
5.952
113
pri taščici
Haha, fb.... Pisem o drugem telefonu kot na prejsnjih straneh.
Hvala za konkreten odgovor
Za tvoj problem v e davkih uenpodobna rešitev. Kupi si računalnik ne pa klump.
 
Nazadnje urejeno:

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.508
5.952
113
pri taščici
E davki ti ne delajo na racunalniku.. Ker imas klump od rafunalnika.
Grem updejte izkolopiti, ker s temi updejti iz super duper telefna hitro nastane klump. Pa vem da ace ni bil nikdar super duper, ampak zaradi uodejtov pocasi se klicat ne bom mogel vec z njim.
 

Oktopusy

Fizikalc
3. apr 2011
1.678
42
48
Citat:
Uporabnik Hanzi pravi:
Haha, fb.... Pisem o drugem telefonu kot na prejsnjih straneh.
Hvala za konkreten odgovor
Za tvoj problem v e davkih uenpodobna rešitev. Kupi si računalnik ne pa klump.
Samo toliko v vednost, da sem jaz rekel, da je klump in ne WWY
grims-1.gif

Pisal si, da gre za Samsung ACE potem pa katerikoli ACE vsak je klump JA to ni niti za klicat. Če že hočeš imet kakšen telefon za klicat si nabavi za male pare raje kakšen S3,S4... ki je svetlobna leta pred ACEom
Sedaj pa ves užaljen, ko mu človek v faco pove resnico in potem mi hitro potalat negativno oceno
bonk.gif

Pa ne odkrivajte tople vode skupaj z AndY1em, ko Google Play Services nima veze s tvojim problemom. vsaj ne v tem smislu kot razlaga AndY1
Citat:
Uporabnik AndY1 pravi:
Seveda je bil. Sem razvijalec programske opreme, tako da znam troubleshoot-ati zadeve
wink-1.gif
hysterical-1.gif

Ne da se mi pa sedaj tukaj razlagat kako in zakaj, ker itak se vedno najdejo pametnjakoviči, ki vse vedo.
Pa naj. Zato pa imate vedno eni in isti probleme
priden.gif
 

Oktopusy

Fizikalc
3. apr 2011
1.678
42
48
Vsi ti, ki jih omenjaš posebej s temi raznoraznimi kraticami zraven(neo) so klump ja posebej,če je star(baterija) več kot leto dni in tudi te, ki sem jih jaz omenil so starejši modeli zato ne pričakuj čudežev.Če hočeš, da ti bo Samsung delal kolikor toliko v redu glej od S6 naprej ali kakšne Note serije.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.508
5.952
113
pri taščici
Ne pricakujem nobenih cudezev. Ocitno je prevec pricakovati vsaj del tistega kar je bil sposoben ob izzidu.

Skratka, vsako leto dati eno placo za telefon, pa eno placo za njegovo uporabo. Dobro so nas navadili na potrosnisko druzbo pa tudi na obremenjevanje okolja s smetmi.... Hkrati pa nam prodajajo eko zgodbice Pa EU norme....
 

Oktopusy

Fizikalc
3. apr 2011
1.678
42
48
Zakaj plačo? Ko enkrat imaš potem dodaš cca 100-200e in imaš novega-novejšega. Ja če si pa vedno na klumpu je pa to to.