Gonja proti sodnemu izvršitelju

shift

Guru
20. jul 2007
9.752
2.039
113
za šankom
v bisvtu nimaš prav,izvršitelj ko pride do izvršbe ima pravico vstopiti v objekt,če lastnika ni doma lahko vstopi z pomočjo pooblaščenega ključavničarja,v bistvu se rubež lahko izvede četudi dolžnika ni doma,ker je dobil po pošti obvestilo o rubežu,stroške vstopa plača dolžnik.ko pride do rubeža se predmet popiše,označi in slika-to je stalna praksa tako da tole o fotografiranju gotovo ne drži

imam pa precej izkušenj ko so ljudje dolžniki doma nalašč puščali same otroke v upanju da do rubeža ne pride,kaj predtsvlja rubež za otroka ne rabim najbrž pisat
 

johannes

Tehnološki dinozaver/tabure selektor 1.snl
10. feb 2013
3.215
578
113
Citat:
Uporabnik stieber pravi:

Ampak izvršitelj z nalogom lahko vstopa v stanovanje, z javnega kraja pa lahko tuje premoženje slikaš, kolikor ti srce poželi. Ali sem fotkati v stanovanju mizo, ki jo je zarubil, pa ne vem, najbrž jo sme.

Prišel si v kontradikcijo sam s seboj.
Eno je vstop, drugo pa fotografiranje notranjosti.

Napisal si:
Citat:
izvršitelj z nalogom lahko vstopa v stanovanje, z javnega kraja pa lahko tuje premoženje slikaš, kolikor ti srce poželi

Stanovanje niti slučajno NI javni kraj. Je brez najmanjšega dvoma zaseben prostor.

In v SVOJEM zasebnem prostoru le lastnik določa, kaj se sme in kaj ne (fotografiranje, snemanje, jemanje droge, seksanje).
Kot rečeno lahko le uslužbenec kriminalistične policije, ampak le ob zelo utemejenem razlogu lahko dokumentira stanje v nekem stanovanju, recimo po zločinu zoper telo, nikakor pa ne more fotografirati izvršitelj.

Lastnik stanovanja pa lahko nasprotno V SVOJEM STANOVANJU fotografira/snema delo izvršitelja in da kasneje posnetek na splet z primernim (žaljivim?) komentarjem.

To pa vsekakor lahko. Popolnoma brez problema. Ker je lastnik V SVOJEM stanovanju, ne pa na javnem mestu, kjer so pravila dosti drugačna.

Tudi snemanje dela policista je, kolikor vem, dovoljeno, najkasneje od tistega metanja kock v skupščino, ko je takratna informacijska pooblaščenka dovolila, celo spodbujala snemanje fizičnim osebam, rekoč, da so posnetki dela policistov pravzaprav na nek način kontrola teh policistov in njihovega dela.

V slučaju da snemanje in fotografiranje ne bi bilo dovoljeno, bi namreč policisti lahko brez problema pretepli, celo ubili nekega demonstranta, ker ne bi bilo slikovnega dokaza.

Druga zgodba pa je, koliko slovenska sodišča upoštevajo slikovne dokaze. Kot sem seznanjen, ga praviloma izločijo.
Vendar slikovni dokaz vsekakor vpliva na sodnika, na poroto. Pa če se tega zavedajo, ali pa ne.

Je pa treba vedeti, da posnetek (recimo) policijske brutalnosti lahko ZELO razburi javnost. In tudi jo...
Ker potem ni nobene možnosti, da bi policija izjavila: Ga nismo pretepli. Kako ga niste, če pa vsi vidimo, da ste ga!
So potem raje tiho, ker zanikati dejanj, evidentiranih na posnetkih - pač nikakor ne morejo.
 
Nazadnje urejeno:

stieber

čebinar
1. sep 2007
17.258
3
36
Murgle
Prav nič nisem prišel v nasprotje sam s seboj. Povedal sem, da lahko vsakdo (jaz, ti, izvršitelj) slika premoženje z javnega kraja. Povedal pa sem tudi, da izvršitelj lahko vstopa v stanovanje na podlagi naloga (jaz in ti ne moreva) in da mislim, da v stanovanju tudi lahko slika 'premoženje'.

Ti pa ni do sedaj še vedno nisi pojasnil, po kakšni pravni podlagi je fotografiranje tujega premoženja prepovedano.
 

membrain

Majstr
4. jun 2014
2.863
283
83
Citat:
Uporabnik johannes pravi:...
In v SVOJEM zasebnem prostoru le lastnik določa, kaj se sme in kaj ne (fotografiranje, snemanje, jemanje droge, seksanje).
....
A babo tud sme pretepst, če tako določi?
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Običajno je baba solastnik, če si že tako pikolovski.
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Sicer je pa jasno, da se na današnjem nivoju civilizacije v svojem stanovanju marsikaj sme, nekaterih zadev in dejanj pa tudi ne sme.

Zato ne provociraj, mulec paglavi! (Imeli in izkoriščali bi pravice, za dolžnosti pa kao niti slišal nisi nikoli ali kaj!
10.gif
)
 

Tony_Clifton

Fizikalc
18. okt 2014
1.635
1
36
Citat:
Uporabnik matofill pravi:
....
z glavo skozi zid........ za nekoga sem pred desetletjem oddajal eno znano gostilno in nisem mogel verjeti, se najdejo taki, ki pokličejo, pridejo pogledati, bi takoj najeli, nimajo za odkup inventarja nimajo za plačilo vsaj 6 m najemnine ob vselitvi, rečejo ali bi lahko pol najemnine samo dali ostalo ko odpremo, veste rabimo še nekaj za začetno nabavo materiala................. in ja sem se samo nasmejal, ker pač ne more vsak revež z par jurji v žepu odpreti kar nekega sanjskega posla brez nič. Samo ljudje prav rinejo z glavo skozi zid v zadeve, ki jim niso dorasli potem pa so posledice. Je pa res tudi, da so polno ritjo je lahko ...... tako, da vsak naj se pozicionira po možnostih ne pa čez njih....

Ravno te dni, se ukvarjam z enim takim.
Nima denarja za kapital, a bi imel enakovreden delež; zamislil si je hudo plačo... hkrati pa ne zna izračunati fiksne mesečne stroške podjetja...
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.950
1.099
113
www.adriamedia.si
Citat:
Uporabnik johannes pravi:
Citat:
Uporabnik stieber pravi:

Ampak izvršitelj z nalogom lahko vstopa v stanovanje, z javnega kraja pa lahko tuje premoženje slikaš, kolikor ti srce poželi. Ali sem fotkati v stanovanju mizo, ki jo je zarubil, pa ne vem, najbrž jo sme.

Prišel si v kontradikcijo sam s seboj.
Eno je vstop, drugo pa fotografiranje notranjosti.

Napisal si:
Citat:
izvršitelj z nalogom lahko vstopa v stanovanje, z javnega kraja pa lahko tuje premoženje slikaš, kolikor ti srce poželi

Stanovanje niti slučajno NI javni kraj. Je brez najmanjšega dvoma zaseben prostor.

In v SVOJEM zasebnem prostoru le lastnik določa, kaj se sme in kaj ne (fotografiranje, snemanje, jemanje droge, seksanje).
Kot rečeno lahko le uslužbenec kriminalistične policije, ampak le ob zelo utemejenem razlogu lahko dokumentira stanje v nekem stanovanju, recimo po zločinu zoper telo, nikakor pa ne more fotografirati izvršitelj.

Pozabljaš, da izvršitelj, ko pride na rubež, ima nalog sodišča.
 

johannes

Tehnološki dinozaver/tabure selektor 1.snl
10. feb 2013
3.215
578
113
Citat:
Uporabnik stieber pravi:
Prav nič nisem prišel v nasprotje sam s seboj. Povedal sem, da lahko vsakdo (jaz, ti, izvršitelj) slika premoženje z javnega kraja. Povedal pa sem tudi, da izvršitelj lahko vstopa v stanovanje na podlagi naloga (jaz in ti ne moreva) in da mislim, da v stanovanju tudi lahko slika 'premoženje'.

Ti pa ni do sedaj še vedno nisi pojasnil, po kakšni pravni podlagi je fotografiranje tujega premoženja prepovedano.

Kaj pa lahko fotografiraš z "javnega" kraja (ulica, cesta)? Kaj res verjameš, da obstajajo fotoaparati, ki fotografirajo skozi zidove?

Fotografiranje tujega premoženja je prepovedano, če gre za zaseben prostor. In če lastnik fotografiranja NE dovoli.
Ga ni sodišča, ali preiskovalnega sodnika, ki bo dal tako dovoljenje. Ker bi s tem kršil osnovne človekove pravice (pravica do zasebnosti v zasebnih prostorih).

Ælen pa ne bom iskal, ker sem prepričan, da je to tako, kot sem napisal.

Lahko pa ti, če imaš preveč časa, linkaš člen, ki dovoljuje fotografiranje v zasebnih protorih.
Kajti hiša in stanovanje sta zaenkrat in bosta tudi ostala - ZASEBNI PROSTOR.
 
Nazadnje urejeno:

shift

Guru
20. jul 2007
9.752
2.039
113
za šankom
Citat:
Uporabnik Ytbnd pravi:
Ima nalog sodišča za kaj ?

Za opravit izvršbo. In ko jo opravlja vedno slika zarubljene stvari in sliko uporabi kot dokaz. Tisto da ne sme slikati so pravljice
 

stieber

čebinar
1. sep 2007
17.258
3
36
Murgle
Citat:
Uporabnik johannes pravi:
Citat:
Uporabnik stieber pravi:
Prav nič nisem prišel v nasprotje sam s seboj. Povedal sem, da lahko vsakdo (jaz, ti, izvršitelj) slika premoženje z javnega kraja. Povedal pa sem tudi, da izvršitelj lahko vstopa v stanovanje na podlagi naloga (jaz in ti ne moreva) in da mislim, da v stanovanju tudi lahko slika 'premoženje'.

Ti pa ni do sedaj še vedno nisi pojasnil, po kakšni pravni podlagi je fotografiranje tujega premoženja prepovedano.

Kaj pa lahko fotografiraš z "javnega" kraja (alica, cesta)? Kaj res verjameš, da obstajajo fotoaparati, ki fotografirajo skozi zidove?

Fotografiranje tujega premoženja je prepovedano, če gre za zaseben prostor. In če lastnik fotografiranja NE dovoli.
Ga ni sodišča, ali preiskovalnega sodnika, ki bo dal tako dovoljenje. Ker bi s tem kršil osnovne človekove pravice (pravica do zasebnosti v zasebnih prostorih).

Ælen pa ne bom iskal, ker sem prepričan, da je to tako, kot sem napisal.

Lahko pa ti, če imaš preveč časa, linkaš člen, ki dovoljuje fotografiranje v zasebnih protorih.
Kajti hiša in stanovanje sta zaenkrat in bosta tudi ostala - ZASEBNI PROSTOR.

Lahko fotografiraš vse, kar pač vidiš...bajto, avto, žar, klopco, po tvojem vrtu pa fotograf seveda ne sme hoditi. Tvoja hiša ni pravni subjekt in v njene pravice s fotografijo pač ne moreš poseči.
grin1.gif


Druga zgodba je, če se na sliki skozi okno vidi tebe z mehko curo, kako se opravičuješ 20-letnici...tu gre pa za poseg v tvoje in njene pravice, ki ni mogoč brez soglasja. Za navadne smrtnike (možnje v modrem lahko fotkajo po določenimi s predpisi določenimi pogoji)

no, 'rubežnik' ni navaden smrtnik kot recimo jaz in seveda lahko, kakor je meni znano, pofotka tudi po hiši. Če ima nalog, da pride na obisk, seveda. Jasno ne tvoje mehke cure, ampak recimo posteljo, na kateri si se (zopet) osramotil. Je bolje, da jo rubežniki kar odpeljejo.
 

johannes

Tehnološki dinozaver/tabure selektor 1.snl
10. feb 2013
3.215
578
113
Citat:
Uporabnik tdi pravi:
Ti si tud verjetno pravnik, a ne?
grims-1.gif

Pravnik nisem, poznam pa nekaj ljudi, ki se kakorkoli ukvarjajo s pravom. In vem marsikaj. Seveda pa ne vse.
nahrung002.gif
 

johannes

Tehnološki dinozaver/tabure selektor 1.snl
10. feb 2013
3.215
578
113
Glej, stieber, pošlji mi enega izterjevalca, pa boš videl, na katero urgenco ga bodo odpeljali.
Zaključujem debato o pravici vstopa v privatno stanovanje brez naloga.
In debato o pravici fotografiranja nekoga, ki je kakorkoli vstopil, po tistem stanovanju. Po možnosti brez prisotnosti lastnika.

Samo potem se nujno postavi vprašanje (in ovadba), kje je tista kuverta z 15.000 evri, ki jo je lastnik imel pod blazino. Če bo lastnik dobil pet prič (da je ta denar res imel, ni pa zakona, ki bi mu preprečeval, da ima denar pod blazino), bo izvršitelj le težko dokazal (en proti šestim), da jo ob vstopu ni spiz.dil...
 

pablohasan

Fizikalc
18. avg 2007
1.104
3
38
Prosim navedi določbo, ki izvršitelju preprečuje fotografiranje zarubljenega. Sam mislim, da je fotografiranje zarubljenega jasno dovoljeno z določbo 90. člena ZIZ, ki govori o cenilnem zapisniku.

Vkolikor misliš drugače, me zanima zakaj Hojsa še nisi ovadil.
 

Numy

Majstr
1. jan 2008
9.833
371
83
Citat:
Uporabnik johannes pravi:
Glej, stieber, pošlji mi enega izterjevalca, pa boš videl, na katero urgenco ga bodo odpeljali.
Zaključujem debato o pravici vstopa v privatno stanovanje brez naloga.
In debato o pravici fotografiranja nekoga, ki je kakorkoli vstopil, po tistem stanovanju. Po možnosti brez prisotnosti lastnika.

Samo potem se nujno postavi vprašanje (in ovadba), kje je tista kuverta z 15.000 evri, ki jo je lastnik imel pod blazino. Če bo lastnik dobil pet prič (da je ta denar res imel, ni pa zakona, ki bi mu preprečeval, da ima denar pod blazino), bo izvršitelj le težko dokazal (en proti šestim), da jo ob vstopu ni spiz.dil...

Ravno k takim, h katerim se drugi ne upajo, se Hojs upa iti, tako da se ne repenči preveč.
evil.gif


Del pravne države, ki si jo vsi menda tako zelo želite, je tudi poplačilo dolgov. Dokler razni čefurji lahko z malce pretegovanja mišic odganjajo izterjevalce in rubežnike, se pač to ne more urediti.
Dolgove je pač treba poplačati.

Če ste tako zelo kreativni pri iskanju načinov kako se izogniti plačilu, rajši vso to kreativno energijo usmerite v nekaj, kar bo prinašalo denar.
 

HEPAN

Majstr
5. sep 2007
2.888
155
63
Citat:
Uporabnik stieber pravi:
Prav nič nisem prišel v nasprotje sam s seboj. Povedal sem, da lahko vsakdo (jaz, ti, izvršitelj) slika premoženje z javnega kraja. Povedal pa sem tudi, da izvršitelj lahko vstopa v stanovanje na podlagi naloga (jaz in ti ne moreva) in da mislim, da v stanovanju tudi lahko slika 'premoženje'.

Ti pa ni do sedaj še vedno nisi pojasnil, po kakšni pravni podlagi je fotografiranje tujega premoženja prepovedano.

Neupravičeno slikovno snemanje
149. člen