Generalna obnova motorja-2.0tdi

matofill

Guru
18. sep 2008
3.673
732
113
Ma Reno je loterija, ženi sem kupil Cupe Megana in ja dela ko ura nič se ne pokvari, smo zadovoljni, samo, kot slišim so pa eni zelo razočarani nad to znamko, pa na TV ju sem videl že precej oddaj na temo njihovih serijskih napak , tako, da ........ loto....
 

alfabet

Fizikalc
17. jan 2014
1.122
4
38
Sicer offtopic, ampak vseeno. Dejstvo je, da ni več novega avta, za katerega bi lahko človek z gotovostjo pričakoval, da bo dočakal 15 let ali 300k km samo z rednimi servisi in menjavo potrošnega materiala. Naj bo Nemc, Francoz, Italijan, Korejc, Američan, Japonc ... vsi so podvrženi okvaram zaradi "napenjanja" do skrajnih mej materiala in zasnove ter kratkih ciklov lansiranja novih produktov. Vse skupaj seveda povezano z ekonomijo ter instant potrošniško filozofijo.

Tako trpežnih in zanesljivih avtov, kot so jih delali od 1990 do 2000, na žalost ne bo nikoli več. Nam, ki smo vozili avte tistega časa, se bo še dolgo kolcalo po njih, za mlajše generacije pa je avto itak samo še potrošni izdelek, ki ga kupiš, porabiš in zavržeš ko ni več "in" ali če crkne ... kot Top Shop smoothie maker.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Kamele0N