Antiblokada motorja

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
Pozdravljeni vsi skupaj

No, ker me zanima ena stvar, ki me zelo moti in bi jo rad z vašimi močmi ali predlogi rešil, bom takoj prešel k bistvu. Imam Scenica, ki bi mu rad odblokiral varovalo vžiga motorja ali po domače, če hočem avto vžgat, ga moram nujno odklenit z daljincem in pa, ko avto stoji cca 10 minut s ključem v ključavnici ali izven nje, ga moram, če ga hočem vžgat, ponovno zaklenit in nato odklenit z daljincem, da vžge. Ker mi gre to orng na k...., bi vas prosil, če kdo ve za kako rešitev ali nekoga, ki bi odstranil čip za prepoznavo kode.

Nekoč me je na isti princip že skoraj zajeb.. Twingo, ko sem moral skoraj ob 1 ponoči iz LJ domov na vlak, ker se mi je v daljincu iztrošila baterija....vendar sem zadevo rešil tako, da sem malo ogrel baterijo in je bilo energije ravno za še en klik, tako, da je odblokiralo motor in s frendi smo supersrečno odšli domov.

Hvala in l.p. Cash
 

simon

Zelenc'
14. nov 2007
25
0
1
36
koper
na meganu sm imeu podobno tezavo
ko sm dau kljuc v kljucavnico za vzig ni prepoznalo kode in je biu ene 3krat ne renojevem testerju pa je vsakic delalo kak teden
in so rekli da ni druge kot menjat racunalnik
je pa poskusau tam z moznostjo odklopa pa ni delovalo
alpa ni znau
tako da mi je en avtoelektricr resu tezavo za caa 100e kar se mi ne zdi lih poceni sam spet boljse kot menjava racunalnika
 

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
Ne, ne, sej jst nimam nobenih okvar....problem teh Renojev je v tem, da izključiš blokado motorja samo s tem, da ga odkleneš z daljincem. Če odkleneš avto ročno s ključavnico v vratih, avto ne bo vžgal, dokler ga ne boš zaklenil-odklenil z daljincem in to hočem jaz odpravit.
 

blazko

Majstr
21. sep 2007
7.352
379
83
Hehe, zanimiv in meni dobro poznan problem. Če greš npr. plavat v morje in pozabiš ključe v žepu koplanih hlač... Ali pa prvič voziš Laguno, odkleneš avto, nalagaš robo in palamudiš naokrog, se končno odločiš za štart, potem pa 15 min gruntaš zakaj avto ne vžge in preklinjaš rentacar
bonk.gif


Rešitve ne poznam, lahko pa malo popametujem. Stavil bi na mojstra za avtoelektriko ali na servis z računalnikom. Ampak slednji dvomim, da ima opcijo izklopa, ker gre za varnostni mehanizem proti kraji. Izvedeno je pa to preko blokade črpalke za gorivo. Če se samo prekine dovod elektrike, bi mogoče šlo z modifikacijo (obvodom) napajanja?

In ne, nisem ne mehanik, ne štromar
smile-1.gif
 

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
Ali pa si zelo daleč od doma...(letos nameravam iti malo na dopust v druge države) pa se ti zjebe daljinec in si ga najeb.., medtem, ko pri drugih avtih bi samo odklenil vrata, se usedel, vžgal in šel domov, zato bi to skenslal, da se ne bom tresel po nepotrebnem.
 

crashednburnt

Majstr
Osebje foruma
20. jul 2007
8.730
419
83
Goriška
www.avtopro.si
Na konkretno tvojem vozilu lahko to urediš samo tako, da se odmotira računalnik in se izklopi imobilizator v samem EEPROMU, ki je seveda v njem (računalniku). Tega mislim da na servisu ne morejo narediti, lahko ti pa naredi nekdo, ki se ukvarja z avtoelektroniko in se na te zadeve spozna.
 

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
Evo, sem zvedel in sicer lahko odblokiraš to zadevo pri avtoeletrika Andolšek Viljem. Zadeva košta 100€. Po posegu lahko vžgeš čisto z navadnim ključem, ki ga daš vrezati po originalu.
 

simon

Zelenc'
14. nov 2007
25
0
1
36
koper
to je to kar sem jaz gor opisau da se da sam pri avtoelektricarju za caa 100e
in na originalu ne znajo ali ne smejo
pri meni je bla pac edina resitev ker sem meu sam en kljuci in niso vedli ce bo z novim delalo prau al je v racunalniku problem
in sedaj vzgem avto z navadnim kljucem brez kode
sam v tvojem primeru se pomoje ne splaca to delat
 

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
simon, kaj to si delal prav pri tem Andolšku al kje drugje? Koliko časa so ti delali in ali sedaj vžgeš avto čisto z navadnim ključem-brez čipa?

Stvar je pa taka, da imam samo en ključ daljinec in mislim nabavit še rezervnega, kar pa košta na uradnem servisu 100€. Če bi dal odblokirat za 100€, bi potem naredil samo navaden ključ za 10-20€ pri lokalnem izdelovalcu ključev in bi bilo rešeno. Pa če bi ga zgubil, bi spet lahko naredil dodaten ključ za 10-20€. Sedaj imam samo za izbirat, samo mislim, da ga bom dal odkodirat, pa še problem, ko se po 10 minutah vklopi blokada (tudi, če je ključ v ključavnici), da moraš ponovno zaklenit in odklenit, bo rešen.
 
Nazadnje urejeno:

jetamp

Fizikalc
5. sep 2007
3.519
59
48
Kranj
Mi imamo tudi renaulta in enaki problemi. Crknila sta že oba ključa vendar je prejšnja lastnica kupila novega (cca 100€) bi pa rad še rezervo, ki dela. Sem vprašal v nekem megacentru in pravi, da pride izdelava ter kodiranje 60€. Vendar na tem ključu ni daljinskega odklepanja-zaklepanja.
 

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
Ja, sej ravno z daljincem odblokiraš motor, drugače ti ne vžge...in če boš naredil v megacentru, ti ne bo vžgal, ker avto sprejme kodo za odklep preko ir sprejemnika na stropu pri lučki...zato bom jaz odblokiral tam v avtoelektroniki in si naredil navaden ključ...
 

jetamp

Fizikalc
5. sep 2007
3.519
59
48
Kranj
Aja, no mi imamo Twingota pa pravi da se da. Sicer je pa garancija na ključ 1leto.
Drugače mi daljinc normalno odklepa in zaklepa le kode ne prepozna, da bi zagnal motor.
 

simon

Zelenc'
14. nov 2007
25
0
1
36
koper
jst sm delau to pri g.Saražinu avtoelektricarju v kopru
kakih 15.000km nazaj
in ja zdej lahko nardim ta poceni kopije
sam daljinca ne bo
zdej tebi pac se dela
sam meni je pred kratkim se edini daljinc crknu
najprej je pomagalo ce sm baterijo od daljinca vn dau pa nazaj
zdej pa niti to ne
pa studiram se to originalno daljinsko zaklepanje zamenjat
z aftermarket, ker mi je tecno odklenit svoja vrata pa pol z unim gumbom na armaturki se ostala
2 kljuca preklopna pa sprejemnik je 50e, pa za montazo je reku da vzame od 50-70e ne spomnem se tocno
v glavnem tko mas dva kljuca na daljinc za tolko dnarja kot hocejo na renoju za enga daljinca
 

simon

Zelenc'
14. nov 2007
25
0
1
36
koper
aja ce me spomin ne vara sm biu brez avta dva dni
mislim da je reku da mora nekam poslat racunalnik
pri meni se nahaja levo od motorja s tavelkim konektorjem
vsaj tam je neke serijske gledau pa nekam klicau
 

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
Pa kje boš to zrihtal? Kaj potem ti bo delal daljinec, ker si omenil, da po posegu pri avtoelektričarju ne dela več daljinec?
 

simon

Zelenc'
14. nov 2007
25
0
1
36
koper
ma pri ta istemu
daljinc mi je nehau delat pred kratkim, kak mesec nazaj
tisto pa sm odblokirau ze leto dni nazaj
je pa edini daljinc ki ga mam tak da zdaj s kljucom odklepam
nameravam pa kupit neki takega http://www.xenon-kit.si/ponudba/v78/
v kompletu je sprejemnik in dva surova kljuca z daljinci
za montazo pa mislim da je reku da bi kasirau 70e
tak da z original daljinskim sprejemanjem nima veze
motorcki od zaklepanja pa ostanejo
tko da pol mas lepo dva kljuca nova in dajinc
 

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
Pilot od TV-ja dela preko IR povezave...tako, kot jo imam zdaj, ko moraš pač ključ nameriti v sprejemnik pri vzvratnem ogledalu. Tale komplet pa deluje preko radijskega sprejemnika, kar pomeni, da tu TV-daljinc nima več funkcije in s tem novim kompletom lahko odkleneš kar iz bajte (skozi zid) če hočeš. Skor 100% bom kar tale komplet nabavu, pa kar sam zvezal. Mislim, da moraš noter odstranit tipko za centralno zaklepanje in tam priključit te žice in stvar je rešena. Sej piše na strani, da lahko zmontiraš sam in da je montaža enostavna, pa še pomagajo ti preko maila, če kaj ne znaš. Simon, hvala ti za tale link, sem ti dal 5 zvezdic. Bega me samo še to, ali potem deluje vžig motorja, ker ne vem, če ga notranja tipka za zaklepanje odkodira...moram probat.
 
Nazadnje urejeno: