Fukcionalna vadba aka. Crossfit

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
sej en kup jih sploh delalo ni. Prijavnina je pa 20$.
Pa to je 100.000 folka, to je že normalno, da je kak % "čudnih":))

Seveda pa je lahko tudi kaj na tem kot si rekel. Kak manjši klub, full zagret trener, ajde gremo, gremo, mi to zmoremo. Jim dal kak % popusta pri mesečni karti za vse ki se prijavjo... Pol pa so pač glih tolk da so gor:)

Pa sej če vsaj mal s svojo glavo razmišljaš, greš na yt pogledat par norcev, probaš za njimi ponovit par vaj (ne iz teh iger), pa vidiš kje si:) Lahko bi tut lanski program nardil v enem tednu za test;) Če se s 40bupriji mučiš, pol je že jasno da breveze:)
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.347
6.541
113
Ja saj, zato sem jaz v začetku te teme spraševal, kakšne so bile lani kvalifikacije, ko sem potem našel kvalifikacije iz leta 2011 ali 2010, sem dokaj hitro videl, kje sem, nikjer torej
wink-1.gif


Mogoče pa res nekdo začne s tem, vadi kakšno leto, potem pa si sploh ne pogleda kako je bilo prejšnja leta, pa se spusti v kvalifikacije, pa se hitro sreča z realnostjo
wink-1.gif
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.347
6.541
113
Se hecaš
wink-1.gif


To komaj človek vidi, v kako slabi formi je. Kaj pravo tekmovanje, oz vaje na tekmovanju, so potem enake oz podobne temu, ali so še "dosti" težje?
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
Vem, da je blo enkrat neko plavanje še vmes. Pa sklece v stoji znajo popestrit zadevo:) Plezanje po štriku še manjka.

Sej če na YT mal začneš iskat, boš hitr najdu kaj vse se lahko zmisljo:)

Zanimivo je blo, ko so prva dva woda ketleberji mal hvalli, kolk so boljši od CF, pri tem vodu so pa kr utihnli;) Dvojne kolebnce pa muscleupov se pač ne naučiš čez noč;)
 

rocky9

Fizikalc
3. feb 2009
2.837
9
38
Tako je, k se oni ukvarjajo sam z eno stvarjo, pri CF pa moraš znati vse, kar si izmisliš.
smile-1.gif

CF je tak, da pač nisi najboljši v vsem, znaš pa vse
smile-1.gif
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.347
6.541
113
Če koga zanima:

Citat:
Bi radi zaslužili 500€ v enem dnevu ? OK! 12.5.2013 ob 10. uri RED POWER CROSS CHALLENGE. 1. mesto 500€ , 2. mesto 250 €, 3. mesto 150 €, še več nagrad za udeležence...Prijavnina 15€...

WODs:

Citat:

Qualifying WOD - burpees (hips & chest to floor) :
-time limit 5 min
-minimum required reps 80

2nd Stage WOD - AMRAP 10 minutes :
- Kettlebell overhead swing 15 reps
- Pistol squat 10 reps (5 reps per leg - alternate)
- Box jump 5 reps

3rd Final stage WOD (only the 4 best competitors) CINDY AMRAP 15 minutes :
- Pull up 5 reps
- Push up (hand release) 10 reps
- Squat (bottom to step) 15 reps

Več na FB: https://www.facebook.com/pages/Red-Power-Center/144892925541699

Malce smešno lahke vaje za crossfit tekmovanje, ampak glede na to, da je to v Sloveniji, kaj drugega ni bilo za pričakovati
wink-1.gif

Je pa kul, da se premika tudi kaj na tem področju. Samo dogajanje bi naj bilo na prostem, torej tudi primerno za gledalce. Aja...lokacija je Maribor
smile-1.gif
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.347
6.541
113
No, sem se napačno izrazil, lahke vaje če gledamo glede na pravo crossfit tekmovanje, oz uradno.
Seveda za marsikaterega "amaterskega telovadca" še vseeno prekleto zahtevne.

Jaz osebno pogrešam "taprave" vaje s utežmi, kakšne deadlifte ali pa press-e, za dedce torej, ampak razumem, zakaj jih ni
wink-1.gif
 

rocky9

Fizikalc
3. feb 2009
2.837
9
38
Vaje za dedce...potem pa bo tako kot na kvalifikacijah za CF Games, ko so po prvem krogu fitneserji bli glasni kot sto mater, po drugem krogu pa ni bilo nobenega več nikjer, ko so jim dali par CF vaj.
Že pri burpeejih zna kar nekaj ljudi končat tekmovanje.
Za en pravilen burpee rabiš cca. 2 sekundi. Tu imaš na voljo 300 sekund, torej če predvidevamo, da rabiš cca 2 sekundi za en burpee, jih narediš max. 150 (+/- par burpeeju). Računat pa moraš, da si vedno bolj utrujen...me zanima koliko jih bo odpadlo že pri burpeejih.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.347
6.541
113
Pri CF folk, ki zahaja v fitnese, nima kaj mrdat, ravno zaradi tega mi je tako všeč
smile-1.gif
So sicer izjemen, ampak tisti, ki se pred špeglom nastavlajo bodo tu že po pol minute odpovedali.
 

rocky9

Fizikalc
3. feb 2009
2.837
9
38
Sej vem. Zato pa je že prav, da je to kar je. Ko bo več ljudi in bo CF več časa pri nas prisoten bodo tudi težje vaje, tudi take z utežmi.
smile-1.gif
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.347
6.541
113
Res je ja, pozdravljam ta dogodek in upam, da se bo tudi pri nas prijelo...v tujini je kar uspešnica.
 

retLa

Pripravnik
24. jul 2011
187
0
16
Niso lahke vaje, so pa bolj osnovne. Lahko bi dali C&J itd ampak je veliko tveganje za poškodbe, če ne izvajaš pravilno. Pri AMRAP ti itak bolj pulz nabije..

Morem priznat, da nagrada ni slaba
cheer.gif
500€ za pol ure treninga v primeru da zmagaš. Na prejšnjem tekmovanju je bila 1. nagrada 100€ ampak ni bilo prijavnine.

Pa tudi prišleki iz fitnesa so lahko dokaj dobri, res pa da ne morejo razturat na prvem takšnem treningu
redface-1.gif

Sam sem kakšno leto obiskoval fitnes in pač klasika 5x na teden, vsak dan ena mišica 5-6 vaj, 3-4-5 serij od 16 do 10 ponovitev.
Najvišji dosežek je bil 15min orbitreka nizka intezivnost 130 140pulza, včasih po treningu, ko sem rekel "malo kardio"
grims-1.gif


Potem pa sem bil naveličan fitnesa in monotonosti ter pričel z CF treningi..prvi mesec dva, sem dihal na škrge, piskal.. priplezal do polovice špage itd. Če smo vključili vaje za moč, bench, squat, press, pullup, to je še šlo. Po cca pol leta treninga, sem v boljši formi kot prej(nisem mašina, je pa boljše kot prej, pa tudi manj maščobnih oblog imam okrog trebuha, čeprav nisem spreminjal prehrane in imam cca 2-3kg več) in vem, da je to to. Mislim, da se takšnega načina treninga ne bom nikoli naveličal..
 
Nazadnje urejeno: