eRačun od 01.01.2015

  • Ustvarjalec teme Izbrisan uporabnik #488
  • Začetni datum
I

Izbrisan uporabnik #488

Citat:
Uporabnik erikson pravi:
Proklik NLB omogoča pošiljanje e-računov (lahko se uvozi iz programa), potrebno je oddati zahtevo za vklop. Okvirni strošek naj bi bil 4,7 EUR na e-račun.

Da pošlješ en račun, kjer vse SAM vneseš 4,7 EUR?
bonk.gif


Eračune sem sicer nekoč že dobiva, mislim da od Mobitela, je bilo praktično, si samo kliknil v spletni banki (Abanet) in je plačalo.

Že vidim, da se bodo pijavke prisesale na to pogruntavščino od eračuna in bodo organizirani tečaji, ponujene roparske aplikacije itd.
 

prijam

Fizikalc
2. sep 2007
1.821
4
38
Skoraj dvomim, da ima NLB 4,7€. Ker ostale banke imajo ceno med cca. 0,2 in 0,4€.
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Tiso bo cena za plačilo eračuna, za izdajo pa bo po moje divja cifra.
 

MojcaG

Pripravnik
2. sep 2007
319
5
18
Citat:
Uporabnik jurek1973 pravi:
Ni mi jasno, kako bo to po nvem letu, a bo še vedno treba klicat proračunce, ali jim lahko dam eRačun?

Pa na UJPju se verjetno tudi ne zavedajo, kaj pomeni, da bodo po novem letu dobili po 10000 računov na dan, vsak bo imel še poskenirano dobavnico ali naročilnico, pa vse to bo treba varno elektronsko hranit naslednjih 10 let.
S tem, da priloge ne bojo samo 0,5MB, ampak tudi po nekaj 10MB.

Po 1. 1. 2015 boš ti moral dat eRačun, če boš hotel, da ti plačajo.

Do 1. 1. 2015 je naročanje proračunskih uporabnikov na eRačun še potrebno (preko sistema seveda), po 1. 1. pa to seveda odpade.

UJP je samo posrednik za eRačune - vstopna točka, kamor pride eRačun za določenega proračunskega uporabnika. Ta ga potem lahko na dva načina prevzame k sebi (preko UJPnet portala ali pa račun "pade" direktno v aplikacijo pri uporabniku).
Torej UJP ni dolžan hraniti eRačunov kot posrednik, pogoje za dolgoročno hrambo eRačunov morajo urediti uporabniki sami.

Btw - obveza eRačun je znana od februarja letos dalje, nekateri se pa šele sedaj sprašujete, kako bo?
confused-1.gif
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Seveda sprašujemo, ko pa še ni nič narejeno in pripravljeno, kamorkoli pogledaš, piše v "pripravi".

Sem 100% prepričan, da bo po 1.1. mrk sistema kot je klasika na vseh teh šalabajzerskih državnih aplikacijah in sistemih. Poleg tega, da so nepregledni.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.370
5.876
113
pri taščici
Še en način več, kako račun zavrniti oziroma ga neplačati. Seveda država. Če so že dali e račun, naj še naredijo, da bo plačan v valuti, razen če sprožijo sodni postopek.
Pro klik lepo opominja na e račun.
Na srečo bo 5 računov mesečno dovolj za moje potrebe.
Kako se jih bo pa hranilo pa ne vem. Pošiljal na gmail, dropbox, ....?
 

softi

asfalter
30. avg 2007
33.298
486
83
okolica metropole
velika večina ERp sistemov pri nas se pripravlja na e-račune.
velika večina bo delal čez 'certificiranega' ponudnika transporta, zzi ali bizbox komercialno.
banke so tukaj malo zaspale

posamižno izdelavo e-računov je ponujal setcce v svoji storitivi etiskarna. nisem gledal a še obstaja. ponujali so pa za potrebe telekoma, ki je zapovedal eračun za svoje pogodbenike.

dal sem čez nekaj seminarjev, predavanj, zanimiv pristop k prehodu na ebiznis.
ebiznis je nuja in bi ga morali davno vpeljati.

cene transporta bodo odvisne od količine prenosov, paketnih dogovorov itd.
tako bo snecer plačeval prenos dražje od enega večjega uporabnika in ta dražje od enega datlab hosting centra recimo.
 

MojcaG

Pripravnik
2. sep 2007
319
5
18
Pri nas ("proračunc") smo imeli sistem pripravljen v začetku junija, septembra kratko uvajanje, in od takrat smo se naročili na nekaj računov. Imamo "dostop do UJPnet prek vmesnika B2B, ki omogoča avtomatizirano izmenjavo podatkov med UJPnet in informacijskim sistemom proračunskega uporabnika (npr. dokumentni sistem, računovodski sistem)"

Sistem deluje
cool-1.gif


Bi se v tem času naročili še na kakšen eRačun več, pa smo ugotavljali, da večine naših dobaviteljev še ni na seznamu, tako da sedaj čakamo 1. 1. 2015 še na ostale (ko odpade obveznost naročanja).

UJP je začel izvajati posvete (tako za PU kot tudi za razvijalce aplikacij in podjetja) že januarja letos. Ugotavljamo pa, da podjetja očitno niso pripravljena na to (kjerkoli je že krivda)
confused-1.gif
Se zna zgoditi, da bo kakšna sprememba zakona, ki bo odložila obvezno izdajo eRačuna.
 

softi

asfalter
30. avg 2007
33.298
486
83
okolica metropole
ne hanz.
pošiljanje na dropbox in gmail ni nič

manjka potrditev o dostavi itd. zato bizbox. registriraj tam predal, pošiljanje je plačljivo, sprejem zastonj.
hramba do neke količine je, anprej ne več.

ko sem se s tem ukvarjal na polno je bil v igri earhiv, pa digitalni certifikati, pa lalala.
danes se mi zdi, da je dovolj, da ga imaš pri sebi, da se da odpret in to je to.
seveda ga lahko natisneš in shraniš v papirju.

eračun v današnji obliki je..zamenjava transporto in zaušnica haucu in pošti, ki bo izgubila lep promet.
 

softi

asfalter
30. avg 2007
33.298
486
83
okolica metropole
kdo ni pripravljenin zakaj ne bi bil?
eračun je enostaven, sam treba se je lotiti.

seveda pa odpadejo vsa male erp rešitve, ki nimajo denarja za razvoj.
pantheon, sap, saop, vasco, birokrat..vse to dela
zzi dela, bizbox dela
uporabnik rabi samo račun in je to to.

vse se pa ne da k riti prinest za 0€ ali hvala.
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Citat:
Uporabnik MojcaG pravi:
Pri nas ("proračunc") smo imeli sistem pripravljen v začetku junija, septembra kratko uvajanje, in od takrat smo se naročili na nekaj računov. Imamo "dostop do UJPnet prek vmesnika B2B, ki omogoča avtomatizirano izmenjavo podatkov med UJPnet in informacijskim sistemom proračunskega uporabnika (npr. dokumentni sistem, računovodski sistem)"

Sistem deluje
cool-1.gif


Bi se v tem času naročili še na kakšen eRačun več, pa smo ugotavljali, da večine naših dobaviteljev še ni na seznamu, tako da sedaj čakamo 1. 1. 2015 še na ostale (ko odpade obveznost naročanja).

UJP je začel izvajati posvete (tako za PU kot tudi za razvijalce aplikacij in podjetja) že januarja letos. Ugotavljamo pa, da podjetja očitno niso pripravljena na to (kjerkoli je že krivda)
confused-1.gif
Se zna zgoditi, da bo kakšna sprememba zakona, ki bo odložila obvezno izdajo eRačuna.

Govorim o zadevi, ko bodo morale fizične osebe izstavljati porabnikom proračuna eračune in to bo s 1.1.2015

Kaj delajo porabniki proračuna med sabo me niti ne zanima
smile-1.gif


Torej izstavljanje eračuna, kje , kolko, kako...

Te informacije ni.

Sicer poznam eračun kot prejemnik v spletni banki Abanet, se lahko naročim, če ga kdo ima. Trenutno nimam nobenega.

Kak boš naj pripravljen, ko ima pa npr. ponudnik napisano tole.

Citat:
Pošiljanje eRačunov preko Vep.si
Spoštovani, obveščamo Vas, da bo od 1. 1. 2015 preko varnega predala Vep.si omogočeno tudi pošiljanje eRačunov. Proračunski uporabniki in vsi, ki poslujejo s proračunskimi uporabniki, bodo morali v skladu z Zakonom o opravljanju plačilnih storitev za proračunske uporabnike (Ur. l. RS, št. 111/2013) od 1. 1. 2015 za dobavljeno blago in izvedene storitve pošiljati eRačune. Naše podjetje ima kot ponudnik elektronske poti z Upravo RS za javna plačila sklenjeno pogodbo o izmenjavi eRačunov. Pošiljanje eRačunov preko varnega predala Vep.si je že v pripravi, praktične informacije lahko pričakujete naslednji mesec.

priden.gif


Mene pač samo zanima, pa bo očitno potrebno počakati na 01.01., sicer me za tistih par računov letno ne nervira zadeva.
 

stankozaspanko

Fizikalc
27. jul 2012
4.930
7
38
Kaj šele za par deset eurov ... :norec:

Po moje boš lahko e-račun poslal preko njihovega portala, kar naj bi bilo brezplačno, za v arhiv ga boš pa natisnil.
wink-1.gif
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Citat:
Uporabnik softi pravi:
kdo ni pripravljenin zakaj ne bi bil?
eračun je enostaven, sam treba se je lotiti.

seveda pa odpadejo vsa male erp rešitve, ki nimajo denarja za razvoj.
pantheon, sap, saop, vasco, birokrat..vse to dela
zzi dela, bizbox dela
uporabnik rabi samo račun in je to to.

vse se pa ne da k riti prinest za 0€ ali hvala.

Malo ogabno je od države, ki uvede neko "simpl novo elektronsko zadevo", da ti nabije nek strošek še z nabavo softwera itd.

Državo bi morali debirokratizirati in ne debilizirati kot vedno znova vidimo.

Samo poglejte zmazek eupravo, esodisce... obupno nepregledno in predvsem zamudno!
 

VanZ

Guru
1. feb 2008
2.780
1.907
113
Mene bolj zanima, kakšno rešitev naj izberemo kot s.p., ki na leto izda max. 5 računov proračunskim porabnikom in trenutno izdajamo račune, pripravljene v wordu. Ostalega softwarea za posel ne uporabljamo.
 
I

Izbrisan uporabnik #488

No, prav to mene zanima, točno to.

Za male userje, ki račune pišemo v wordu
smile-1.gif
(97)

Zgleda, da bomo lahko direkt na portalu UJP.

Se bodo pa ziher pojavile pijavke, ki bodo ponujale kompliciran software in uvajanje za tistih par računčkov...

p.s.
vprašam sem tudi zato, ker me veliko znancev sprašuje, kako bo, saj niso vešči teh veleumnih pogruntavščin države, ki očitno spet nekomu polni žepe
 

softi

asfalter
30. avg 2007
33.298
486
83
okolica metropole
na UJP. zakaj bi pol imel težave s pijavkami?
a računalničar, ki ti naredi rešitev, da lahko delaš naprej posel je pijavka?

na voljo je UJP
je ebiro
je čebelica.net
je marsikaj
 
I

Izbrisan uporabnik #488

UJP šele bo na voljo, se ne da pogledati, kako to deluje.

Jaz mislim, da to ni fer strošek od države, da če si prej v wordu napisal račun, da bi zdaj moral kupiti nek software vreden več sto eur.

Za neko čisto osnovno opravilo...preprosto...izstaviti račun...

To ne bom nikoli razumel.
 

softi

asfalter
30. avg 2007
33.298
486
83
okolica metropole
UJP zafotavlja da deluje. če ne bo, ne bo imel podlage za zahtevo.

in spet..čenelica.net recimo.

drgač pa:
nalepke za tehnične
energetske izkaznice
....

pa na drugi strani omejevanje:
cenik odvetniških storitev
omejevanje notarjev

pa na tretji slab nadzor in omejitev in predpisov

država je zato, da meša drek, da smrdi, da prodaja gas maske, da servisira in da vse to kasira.