eRačun od 01.01.2015

  • Ustvarjalec teme Izbrisan uporabnik #488
  • Začetni datum

roblek007

Pripravnik
19. apr 2009
228
3
18
Citat:
Še večji dizaster je pa to da priloga v pdf obliki ni obvezna. In zdaj tisti, ki so se po tisoč in eni težavi odločili da bodo tudi eračune enostavno tiskali, še tega ne morejo več.
Lahko poveš kaj več okoli priloge.
Sej vsak prejme XML (to je edini pravi eRačun) ki ga prejemnik lahko vizualzira, če želi.
Niti ne vem zakaj bi karkoli tiskal. Ravno zato se je vpeljal ta e-način da tiskanje odpade in se prišpara kakšen drevo.
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.691
3.576
113
Šur. Zdaj pa tole dopovej pisarniškim moljem, ki že 50 let prejemajo pošto, oziroma račune na papirju. Prej je vzela račun iz kuverte, ga vpisala v delovodnik, nesla trem podpisnikom in je šel v plačilo. Zdaj prejme eračun v svojo aplikacijo za prejete račune, v neka obvezna polja se prenesejo podatki za knjiženje, v idealnem primeru mogoče celo še postavke na računu,...če podpisniki ne vidijo vsaj pdf-ja, ampak samo nek zmazek od xml-ja jih boš težko prepričal naj kaj podpišejo. Najprej so si polomili zobe da so se naučili uporabljat aplikacijo za podpisovanje (obsežna zadeva, ki zahteva tri klike, vnos gesla in izbiro certfikata) zdaj pa ugotavljajo da morajo podpisovat nekaj česar sploh ne vidijo.

Seveda ga želi vizualizirat, tole pišem zato ker ga marsikdo ne more.
 

dijo_porko

mona
6. sep 2007
2.124
54
48
122
Ksz:
Je kdaj komu drzava zamujala pri placilu fakture? Ok, razumem, da v soboto tezko placajo, sm pa pricakoval danes placilo. Racun ma status dostavljeno, niti ne vem, a mora biti status sprejeto, da se vidi, da je bilo placano?
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Navadno se držijo skrajnega zakonskega roke, velikokrat pa tudi zamudijo.
frown-1.gif
 

dijo_porko

mona
6. sep 2007
2.124
54
48
122
Še eno vprašanje, spet se tepem s tem portalom:
polje referenca: kaj za boga naj tja napišem, karkoli dam, mi vrže ven, da je napačna kontrolka v sklopu 1 ali pa, da ni veljaven sklic. Sem poizkusil že en kup kombinacij, pa čudno mi je, da se sklic začne z SI, kot da hočejo moj bančni račun, samo tudi to ne dela.

LP
 
Nazadnje urejeno:

dijo_porko

mona
6. sep 2007
2.124
54
48
122
A lahko kdo prosim preveri, če jim na portalu https://eracuni.ujp.gov.si zazna nameščen certifikat. Trenutno je to edina stran od državne uprave, kjer mi ga ne zazna. Sicer piše, da so včeraj imeli neka vzdrževalna dela, ampak dvomim, da jim tako dolgo ne bi delalo.
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.691
3.576
113
OK, sem predvideval da si že reštartal brskalnik, ker sem iz tvojega opisa na hitro prebral kot da ti že od včeraj ne dela. Drugače pa ja, če si pri izbiri certifikata klofnil esc potem ti javlja kot da ga ni.
 

dijo_porko

mona
6. sep 2007
2.124
54
48
122
Ja, se mi zdi, da sem res to zadnjič naredil, ko sem šel na eračune, pa se vmes premislil in kliknil Cancel. Ne vem pa, zakaj mi ga naslednjič ne bi normalno ponudilo.
 

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.401
484
83
::1/128
Večina browserjev si izbiro (ali neizbiro) certov zapomne dokler ga ne zapreš. Sem delal enkrat avtentikacijo s certi v PHPju in sem ravno zaradi tega dosti testiral v icognito modeu.