Drog za dvigovanje trupa

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.363
6.547
113
Potem pa še očitno nisi toliko v letih, ker testosterona očitno ne primanjkuje
wink-1.gif
 

jaka6

Fizikalc
7. avg 2007
1.302
9
38
Družmirje
Citat:
Uporabnik darjan pravi:
To je res ja, ampak če je že nekaj let aktiven, potem verjetno meri kaj v smeri povečanje moči, za kar pa telesna teža ne bo dovolj. Še posebej glede na to, da verjetno ne dela na estetiki (ker je sam rekel da ima veliko kil, zgleda torej veliko mišic + špeha). Dobro, saj tudi, če narediš 50 zgibov, pridobiš nekaj moči, ampak takšen vaje vseeno niso tako efektivne, kot s utežmi. Pa še nekaj je, vsaj pri meni...ponovitve, ki gredo v nebo me strašno dolgočasijo. Torej namesto da bi delal 3 x 10, grem raje 5x5, ali pa 8x3 pa z višjo težo. Ker vaje s telesno težo zelo hitro postanejo en dober cardio
wink-1.gif




Je pa res, da ugibam
wink-1.gif

Vidiš tako razmišlja večina, pa tudi slučajno ni res. Če narediš z zgibe z lahkoto, se pa loti zgib z eno roko. Aja na moreš z eno, potem pa neko varianto vaje zgiba vmes. Včasih so bili ljudje bistveno bolj močni pa olimpijska ročka sploh še ni bila izumljena.
 

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
Kako pa se dvigujete? Meni je pravilen dvig tak, da se spustiš do ravnih rok počasi, da sklepe ne zabivaš in potem se dvigneš do vrha in znova, ker nekateri se kao spustijo samo do polovice in opet gor ali pa sklece, ko se spustijo samo do polovice. Jaz delam recimo sklece z unmi štangicami, kjer greš z dlanmi nad prsa oz. prsa se spustijo pod dlani. Delate tako?
rolleyes-1.gif
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.363
6.547
113
Citat:
Uporabnik jaka6 pravi:
Citat:
Uporabnik darjan pravi:
To je res ja, ampak če je že nekaj let aktiven, potem verjetno meri kaj v smeri povečanje moči, za kar pa telesna teža ne bo dovolj. Še posebej glede na to, da verjetno ne dela na estetiki (ker je sam rekel da ima veliko kil, zgleda torej veliko mišic + špeha). Dobro, saj tudi, če narediš 50 zgibov, pridobiš nekaj moči, ampak takšen vaje vseeno niso tako efektivne, kot s utežmi. Pa še nekaj je, vsaj pri meni...ponovitve, ki gredo v nebo me strašno dolgočasijo. Torej namesto da bi delal 3 x 10, grem raje 5x5, ali pa 8x3 pa z višjo težo. Ker vaje s telesno težo zelo hitro postanejo en dober cardio
wink-1.gif




Je pa res, da ugibam
wink-1.gif

Vidiš tako razmišlja večina, pa tudi slučajno ni res. Če narediš z zgibe z lahkoto, se pa loti zgib z eno roko. Aja na moreš z eno, potem pa neko varianto vaje zgiba vmes. Včasih so bili ljudje bistveno bolj močni pa olimpijska ročka sploh še ni bila izumljena.

To bi bilo, za mene, zelo dolgočasno. Veliko raje dvigujem uteži, kot kaj takega, kar si predlagal. Bi pa verjetno delovalo ja.

Nekako je bolj ego booster, ko naložiš 200kg na hrbet ali pa se z eno roko dvigneš nad štango. Vsaj za mene.
 

jetamp

Fizikalc
5. sep 2007
3.519
59
48
Kranj
Sklece sem navajen delati tako, da se s prsmi in brado dotaknem tal. Morm še enkrat tiste ročke probat.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.363
6.547
113
ne.

Zgibe pa delam tako, da čisto dol pa ali brada čez drog ali s prsmi dotik, odvisno od izvedbe. Na dnu pa tudi nekaj časa "obstojim", torej se nene "guncam". to je ko je trening moči, drugo pa je ko se dela kakšno crossfit vajo, kjer je važen čas in št ponovitev
wink-1.gif
 

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
Sprašujem zato, če se dvigneš z eno roko, ker nekateri mislijo, da če se primejo z levo roko za zapestje desne in se dvignejo, da se dvignejo samo z eno. Z eno roko se dvigne takrat, ko leva počiva zadaj na hrbtu.
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.195
1.811
113
Citat:
Uporabnik darjan pravi:
To je res ja, ampak če je že nekaj let aktiven, potem verjetno meri kaj v smeri povečanje moči, za kar pa telesna teža ne bo dovolj. Še posebej glede na to, da verjetno ne dela na estetiki (ker je sam rekel da ima veliko kil, zgleda torej veliko mišic + špeha). Dobro, saj tudi, če narediš 50 zgibov, pridobiš nekaj moči, ampak takšen vaje vseeno niso tako efektivne, kot s utežmi. Pa še nekaj je, vsaj pri meni...ponovitve, ki gredo v nebo me strašno dolgočasijo. Torej namesto da bi delal 3 x 10, grem raje 5x5, ali pa 8x3 pa z višjo težo. Ker vaje s telesno težo zelo hitro postanejo en dober cardio
wink-1.gif




Je pa res, da ugibam
wink-1.gif

Ideja je da bi 'obvladal' svojo težo...kakršna že je. Mala ne bo nikoli, ker imam 193 cm. Sem pa trenutno na 105 kg (bilo že manj a me je veseli december odnesel)..cilj je 95 kg. A kakor obrnem...100 kil bi rad obvladal z vidika dviga samega sebe.
Kar se gibanja tiče...trenutno cca. 5 x tedensko v hrib (6 km, 300nmv, 1 ura), 1 x košarka, 3 x vaje doma (2 serij sklec (45. + 25), dve seriji trebušnjaskov (70+40), 13 kg ročka utež (4 x15 bisepsi, 3x12 tricepsi, 3 x 12 dvig nad glavo), na koncu še vaja...med dvema stoloma...na enem imaš pete, drugega se držiš na robu z rokama...in spuščaš ter dvigaš trup ( tricepsi+ hrbet) 3x15 ponovitev (ta vaja mi noro paše)...zdaj bi dodal še dvigovanje trupa.
Naredim pa pred tem delom še vaje za ogrevanje in piko razgibavanje.

Tako da...neki migam (vsaj zdi se mi).
wink-1.gif


Ne bi pa rad povečal mišične mase...zgolj jo vzdrževal oz. utrdil...seveda ob hkratnem zmanjšanju maščob.
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.195
1.811
113
Sklece baš niso problem ker ne dvigaš niti pol teže...drog je druga pesem.

Načeloma se nimam za debelega
evil.gif
 

jetamp

Fizikalc
5. sep 2007
3.519
59
48
Kranj
Vseeno se mi zdi kar velika cifra. Ja drog je pa druga pesem. Čeprav imam skoraj tako višino kot ti pa samo 85kg se nisem kar takoj vrgel na drog. Najprej sem delal (Lat Pulldown) da sem prišel na 75% lastne teže in šele nato sem začel na drogu.
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.195
1.811
113
Kdor hodi redno v fitnes mu mora biti 50 sklec pod častjo...oz. po domače..škoda časa zanje. Doma...pridejo prav (če se zapustiš je potem 45 realnost).

Jaz bom v štartu šel na drog šele po vadbi...ko sem povsem ogret, mišice že utrujene...tako da...bo zanimivo videt a bom dvignil al se bom usr...
hysterical-1.gif


100+ kil neogret zaenkrat ne bom prakticiral.
 

jetamp

Fizikalc
5. sep 2007
3.519
59
48
Kranj
Smo se zadnjič s kolegi menili koliko sklec naredijo pa so rekli zihr 20. Ko sem pa dal navodila da se morajo ob spustu istočasno dotaknit tal z jajci, prsmi in brado jih je pa zmagovalec 7 naredil
wink-1.gif
 

tomi

Guru
1. sep 2007
17.989
9.107
113
39
MB
pa si jih kontroliral kdo se je z jajčki tal dotakno ?
grin1.gif


hand release, pa nemore noben goljufat
smile-1.gif
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.358
5.867
113
pri taščici
Ksz
za tisti drog v les prisravfat ne rabiš lukje 25.
Dovolj bo 10 ali 12. Že z osmico bi lahko probal,glede na to da so na vsaki strani 4 vijaki. Je pa res da je najbolje da daš na drugi strani tudi eno tako ploščico med matice in les kot je na strani droga,ali pa vsaj podlozke 5x5cm ali več. Podložke lahko narežeš iz ploščatega železa pa luknjo v njo zvrtaš. Če nimaš dovolj dolgega svedra za čez tram,me zvrcni.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.363
6.547
113
100kg je kar lepa cifra za dvigovat...ne vem če bi se večkrat kot 4-5x če bi se toliko obtežil...

drugače pa sklece...najboljše delat tako, da na tleh dvigneš dlani, in počivaš na prsih za kakšno sekundo. Je pa itak bolj kot ne to kardio vadba
 

jaka6

Fizikalc
7. avg 2007
1.302
9
38
Družmirje
Tehnično gledano je za mišice popolnoma vseeno ali premagujejo silo železne uteži, lesene, gumjaste ali pa silo, ki nastane zaradi ročice in telesne mase oziroma vaje z lastno telesno težo. Seveda je bistveno lažje težavnost dozirat s tem, da v roke vzameš kviht, ki je 2 kili lažji ali težji, kot pa modificirat neko vajo z lastno telesno težo, da bo še možno jo narediti. Za slednje rabiš nekoliko več znanja in domišljije. Vseeno pa ima trening z lastno telesno težo nekaj prednosti. Sploh, če treniraš nek šport pri katerem se dela z lastno telesno težo. Ne zdaj razmišljat da sem en pusy, ki zagovarja da je boljš naredit 50 sklec in 100 počepov kot pa en dober bench ali pa počep v kletki.
Vse vaje, ki jih morda poznate so lahko tako težke, da ne moreš narediti niti ene ponoviteve, kaj šele 6 ali 9.
15 let nazaj sem bil tudi jaz čist navdušen nad kvihti. Itak sem si doma naredil kletko oče me je pa naučil olimpijskih dvigov. Oče je bil Jugoslovanski prvak. Počepa sem mel 200 kg, mrtvi dvig 220 oboje par ponovitev. Težek sem bil največ 114 kg pa nikoli nisem bil zadovoljen s formo. Vzamite v obzir da je to bilo 15 let nazaj, mene so vrgli iz fitnesa ko so vidli da delam sunk. Najboljši je bil komentar od enega kao priznanega trenerja, ki je komentiral da je to 'cheating' saj utež nad glavo dvignem s sunkom. Takrat ni bil moderen crosfit takrat je mainstreem drkal trenažerje. V mladosti sem plezal, bil sem v mladinski reprezentanci. Nekega dne pa sem šel takšen spet plezat in opazil sem kakšen [cenzura] štor sem postal. Zgledal sem še kar postavno ampak, performance je bil porazen.
Začel sem trenirat drugače. Predvsem zato, ker nisem bil več študent, sem imel več denarja in sem si lahko privoščil avto, šel spet plezat, smučat, bordat, potaplat, srfat, kajtat, špilat hokej itd...
Letos sem bil star 40 let. Naredim salto nazaj z mesta, povežem par premetov, naredim back lever, front bolj za silo, par muscle upov, veletoč, dvojno salto dol, držim stojo na eni roki, nardim most nazaj iz stoje itd… Uglavnem trudim se obvladat svoje telo. Treniram skor vsak dan. Nepomembno mi je koliko naredim sklec ali zgibov. To vzamam kod trening zato da bom bolj smučal, bordal itd…

Ko gledam to obdobje ko sem se obremenjeval s težami in ponovitvami se mi zdi zapravljen čas.