Dober tek

alkoholik

RudolF
23. jul 2007
16.183
2.415
113
v lokalni ostariji
seveda se nož uporablja s čim pa misliš da se spusti kri? najprej se žival omami (ne ubije) potem pa zakolje, tako da odteče kri (po možnosti obešeno na glavo). zakol je kolikor toliko human že sedaj (kolikor je klanje lahko humano).

tudi prosta reja ni problem za dobrobit živali... konec koncev tudi primerno vezana reja ni tako zelo problematična je pa slabša in bolj "neugodna".

streljanje po pašniku in potem lovljenje slabo ustreljene ali zastreljene živali je pa še slabše kot sedaj, ko jo omamijo obesijo in zakoljejo.

so težave z posameznimi rejci to zagotovo, nekateri se pač sadistično izživljajo nad živalmi...


drugače pa težava so tudi "živaloljubci", kateri sekajo kar povprek. enega mojega znanca je pokojna Mülerjeva na radio hit razglasila za mučitelja, z nasovom imenom... povedala da živali trpijo pri njemu, da so podhranjene itd itd...

no vetirinarski inspektor mu je v odločbi zapisal da so živali prekomerno rejene in da naj jim dozira manjše obroke;)))) pa tudi drugače vse štima.
 

twinman

Fizikalc
17. jul 2012
1.172
16
38
Ljubljana
To ne drži povsem....prej sem že napisal, da bi moral biti nadzor poštiman skozi celotno trajanje reje. Stvari, ki jih ti naštevaš so malo irelavantne in pač posledica sistema. Vse je "treba", ker je pač tako po sistemu. Nedaleč od nas v Toskani je mesar, ki ima po lastnem dogovoru črede v pokrajini Chianti in tudi v Španiji. Gre za vsaj, kar je meni poznano, najkakovostnejše meso v tem delu Evrope. Tip je sicer težek entuziast in nasprotnik industrije. Prva stvar, ki jo poudarja je, da se žival ne prevaža pred zakolom. Zakol se opravi na farmi, ki ima zato primerne prostore. Vem pa da se žival odstreli. Enako delajo na ameriških rančih, kjer se vzgaja govedo proste reje najvišje kakovosti. Potreben je vrhunski strelec in pravo orožje. Potem pa hladilnik, transport do mesarije, najprej 21 dni kompletne polovice v komoro in potem razrez in prodaja. Gre pa za drugačen princip, ki ga v naši podalpski deželi ne poznamo.
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.610
245
113
no, pa tak princip ne more delovat v industriji. Tako meso ima verjetno tudi drugo ceno.

Danes mora biti meso dosegljivo vsakemu, vsak dan. In na tak način to ne gre....

Alkoholik: hm... v klavnicah, da tko delajo??? kolikor sem gledal dokumentarce, je povsod igla v glavo, in nato spuščanje krvi...
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.223
4.703
113
Vrhunski strelec in pravo orožje in nič sekiranja, ko pri vsakem desetem primeru ne gre ravno po planu. Tako je to. Res pa je, da internet marsikaj prenese in naivčine marsičemu verjamejo.
 

alkoholik

RudolF
23. jul 2007
16.183
2.415
113
v lokalni ostariji
msenjur saj igla v glavo je z namenom omame. s tem se omami žival potem pa se zakolje (spusti kri). se pa uporablja tudi elektrika. ali co2. pač odvisno od živali, opremljenosti klavnice...


ja internet marsikaj prinese. tako pozitivno kot negativno. isto farmo bi kdo drug prikazal kot divjino kjer streljajo živali in pač par jih pobegne pa počasi umira v muki...
 

Gatto

Guru
19. jul 2007
18.746
887
113
tu in tam
softver mu zjebe, hardver pa še dela-po domače.
tongue-1.gif
 

twinman

Fizikalc
17. jul 2012
1.172
16
38
Ljubljana
Upam, da z naivčino ne meriš name....jaz imam zelo rad meso. Zelo rad imam dobro meso, pa čeprav ga pojem manj. Zelo proti sem kar se tiče "industrije" pri tem in tudi proti klavnicam. Vem, da je to "utopično" razmišljanje, ampak vseeno bi rad doživel, da bi lahko imel na voljo meso iz mojega primera. Če mi kdo dokaže, da je strel v čelo s pravim kalibrom manj human od noža, sekire ali klavnice pa mu tud častim rundo!
 

skala

Majstr
27. feb 2013
10.089
346
83
Kamnje
Citat:
Uporabnik twinman pravi:
To ne drži povsem....prej sem že napisal, da bi moral biti nadzor poštiman skozi celotno trajanje reje. Stvari, ki jih ti naštevaš so malo irelavantne in pač posledica sistema. Vse je "treba", ker je pač tako po sistemu. Nedaleč od nas v Toskani je mesar, ki ima po lastnem dogovoru črede v pokrajini Chianti in tudi v Španiji. Gre za vsaj, kar je meni poznano, najkakovostnejše meso v tem delu Evrope. Tip je sicer težek entuziast in nasprotnik industrije. Prva stvar, ki jo poudarja je, da se žival ne prevaža pred zakolom. Zakol se opravi na farmi, ki ima zato primerne prostore. Vem pa da se žival odstreli. Enako delajo na ameriških rančih, kjer se vzgaja govedo proste reje najvišje kakovosti. Potreben je vrhunski strelec in pravo orožje. Potem pa hladilnik, transport do mesarije, najprej 21 dni kompletne polovice v komoro in potem razrez in prodaja. Gre pa za drugačen princip, ki ga v naši podalpski deželi ne poznamo.
ja ko imaš ranče velike za pol slovenije drugače kot streljat itak ne moreš. glede kakovosti je pa... ja tako da moraš kakega znanega kuharja k sebi povabit pa malo v žep mu pade pa je kakovostno meso.
 

alkoholik

RudolF
23. jul 2007
16.183
2.415
113
v lokalni ostariji
sam tole pa ni iz avstrijske klavnice;)

kot smo že ugotovili je 8888 zavajal da v slo ni malih klavnic... so so...

je pa usluga klanja višja kot v avstriji to pa. in to na račun hujših zahtev
 

alkoholik

RudolF
23. jul 2007
16.183
2.415
113
v lokalni ostariji
po kolenu je fasal
wink-1.gif


demz prav je da se vidi kako pride mesek na krožnik... sej če kdo neče gledat mu ni treba...

ampak tole "omamljanje" z macolo je res primitivno...
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.372
5.884
113
pri taščici
Citat:
Uporabnik 8888 pravi:
Aja in kje so? Pri nas je Kamnik, Šk. Loka in Velike Lašče. Prevoz je drag tako da ne nakladaj!
Na vzhodnem obrobju ljubljane se
Rašica nad Gameljnami
Ze omenjen Soud nad Radomljami
Levičnik Dolsko
Bogensperk
Je pa res da te prevoz in klanje hitro lahko stane 200 evrov po odrasli govedi.
V sredo zjutraj gre ena....
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.418
9.165
113
54 milijard živali se pobije letno za prehrano. Tako da malo vemo kako pa kaj.
 

alkoholik

RudolF
23. jul 2007
16.183
2.415
113
v lokalni ostariji
8888 seveda si zavajal. da ne rečem kaj drugega. Hanzi ti je napisal kar nekaj "vaških" klavnic.... čisto vsaka ulica poa res ne rabi klavnice. imaš možnostda tusdi sam pretransportiras zival...
 

ozze

Majstr
24. jul 2009
2.111
307
83
evo tako pa se kolje v civilizirani evropi pri sosedih avstrijcih.
Piše se leto 2015 in ime države je Avstrija, Evropska unija, kjer se prehranski izdelki prodajajo po vseh članicah unije, torej tudi v Sloveniji:

Austria's killing facilities exposed: living souls sent to gas chambers . How blind can we be?
za starejše od 18 let
<iframe width="420" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/8sjcnecpycc" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>
 
Nazadnje urejeno: