Dimnikarska mafija spet teži

jest5

Guru
18. avg 2007
25.298
-8.468
113
Mene bi motilo ravno obratno. Vaščani so tam že 100 let. Ti si priseljenec. Pa valda se boš ti njim prilagajal ne oni tebi. Če ne pa odidi tja od koder si prišel.

Vaščani se bodo prilagajali veljavni zakonodaji in nič drugače. Kdor hoče biti lokalni redneck, sam svoj šerif, ki lahko počne kar mu paše, ker se tako dela že 12345 let, pa naj zapusti civiliziran svet
 

veselilisjak

Sloven´c
22. jul 2007
25.331
355
83
38
Purgerica ali Zagorka? Ker razlika je velika.

Plus da Purgerjev načeloma ne mara nobeden, razen kdor ni to sam.
 

godfather

Fizikalc
8. nov 2007
491
64
28
širne planjave Dolenjske
Seveda. Vaške posebneže, kot si ti, je potrebno zatreti v kali, da ne serjete normalnim. Ker vaša miselnost: "Jaz pa tu živim že xyz let, ne boš ti meni govoril kaj lahko in kaj ne" je še nekje iz časov, ko so naši predniki plezali po banane.

To me spominja na dolgoletne "pavšaliste" v kampih....tudi tam oni postavljajo pravila, kje so poti do vode, do kje je lahko ograja, kje lahko privežeš čoln, kje imajo oni štengico do vode, kdaj bodo oni pomivlai posodo, srali itd....
Rad se posvetim vsakemu takšnemu vsevedu in mu razložim, da ni on center vesolja....ampak se gre v vseh primerih za skupnost soljudi in ne "nadljudi" in "rajo".
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.939
5.014
113
Pavšalist ni lastnik ničesa. Domačin na vasi pa je. Če njega nebi bilo, se novoselci nebi pripeljali po asvaltni cesti, srali v kanalizacijo ipd. No vsaj ne nekaj 10 let, dokler sami nebi postali staroselci, in si s tem začeli postavljati svoja pravila.

patriot... purgerca naj gre v Zagorje si vikend kupit. To sem mislil.
 

sandra

Guru
10. dec 2007
5.780
2.243
113
Saj so prav napisali, še nobeden prišlek na vas ni nič pametnega prinesel s seboj. Itak kupi premalo pracelo in potem bi se širil. Tako grdo gledajo na sosede ki kurijo s svojimi dvi ker oni jih pač morajo kupiti.Da o tem kako jih vsaka domača žival kar naenkrat moti.
 

8888

mesija - Assassin's Creep
8. jul 2010
33.018
5.727
113
blizu močvirne prestolnice
Tako je. In potem vidiš da so priseljenci največji svinjakarji. To je isto kot babe, bolj fina večja packa.
btw ne kurim ni potrebe, me pa ne moti. Sovražim razne odloke, ker je vse skupaj nič vredno. Dokler bo država kradla, lagala in dokler plačujem vse prispevke, si država, priseljenci in podobni vse skupaj lahko zatlačijo v rit.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Pepe in brane_new