Bravo Sašo Hribar

NigelM

Pingvin
19. avg 2007
17.286
3
36
ena vas naprej od Jest-a
Citat:
Uporabnik turbobitch pravi:
Citat:
Uporabnik mosseero pravi:
Ne strinjam se, ker šolanje ni socialni korektiv.

Jaz tudi ne
smile-1.gif


Plačljiv študij je pa največja bedarija ki lahko obstaja.
Študirat gre 80% generacije - študij pa konča 1/3. Polovica se gre zayebacat ali pa vlečt status. Vse to je treba plačati - vključno s predimanzioniranimi fakultetami in večjim številom visokošolskega kadra.

Ko uni profesorji nasprotujejo brezplačnemu študiju, se borijo predvsem za svoje plače.
 

turbobitch

Lesna Goba
5. dec 2007
22.783
1.460
113
42
aha ker za status se ne da vpisat na srednjo šolo? Problem je v študentskem statusu / fakultetah in mentaliteti.
 

Ganesh

Fizikalc
14. avg 2009
2.921
0
36
Allarround
rescue.facelock.net
Citat:
Uporabnik turbobitch pravi:
aha ker za status se ne da vpisat na srednjo šolo? Problem je v študentskem statusu / fakultetah in mentaliteti.

Problem je v obojem
wink-1.gif
Pravilno si začel razmišljati.

EU je 2011 (ali 2010) naredila analizo nezaposlenosti mladih... njihov okvir za mlade je bil 15-24 let.
Pri nas je samoumevno 28... kar tako dodana 4 leta rezerve
wink-1.gif


Aja... Slovenija se po tej analizi uvršča super visoko... žalostno je le, da verjetno zato, ker je pri 24-tih večina mladičev še študentov.
 

turbobitch

Lesna Goba
5. dec 2007
22.783
1.460
113
42
Jaz sm zajebu ker sm si izbral napačn faks. Pol sm naredu prekvalifikacijo in sem šel delat redno na Petrol. Večini se zgodi da jim faks ni všeč in zato naredijo faks samo zato da so diplomirani in ker jim ni všeč faks se tudi manj trudijo. Pač faksi niso idealni.
 

turbobitch

Lesna Goba
5. dec 2007
22.783
1.460
113
42
Meni pač ni da drkam en faks ki mi ni všeč. Da sedim za knjigami sam da so drugi zadovoljni in da imam nek poklic ki mi nič ne pomeni samo da imam uber plačo.
 

jtfc

Guru
24. jul 2007
19.634
2.466
113
Citat:
Uporabnik Ganesh pravi:
Citat:
Uporabnik turbobitch pravi:
aha ker za status se ne da vpisat na srednjo šolo? Problem je v študentskem statusu / fakultetah in mentaliteti.

Problem je v obojem
wink-1.gif
Pravilno si začel razmišljati.

EU je 2011 (ali 2010) naredila analizo nezaposlenosti mladih... njihov okvir za mlade je bil 15-24 let.
Pri nas je samoumevno 28... kar tako dodana 4 leta rezerve
wink-1.gif


Aja... Slovenija se po tej analizi uvršča super visoko... žalostno je le, da verjetno zato, ker je pri 24-tih večina mladičev še študentov.

Jaz sem 2 dni po 24 r.d diplomiral.

550€ prvo leto pripravništvo, kdo je tukaj nor
hysterical-1.gif
Še enkrat ne bi...
 

turbobitch

Lesna Goba
5. dec 2007
22.783
1.460
113
42
ja glej do 24/25 še gre,pol naprej je pa že slaba. Ker pol si folk reče da mora še žurat pa potovat, zagonjo vs dnar , mal zabluzijo in pol si kr naenkrat 30 in zgubljen.

Pa vpis na fakultetah omejit z potrebo. 500 ekonomistov vsak let zihr ne rabmo. Zihr bi bilo če bi imel recmo 2 letno pa pol kake bolj specifične programe ali bi celo firme ponujale kake štipendije. Recmo da si uspešen na nekem področju na faksu in ti da neka firma štipendijo da se pol pri njih zaposliš. Bi povečal konkurenco na faksu in bi vrjetno blo tud manj luftarjev in nezaposlenih.
 

Blackjack

Guru
24. nov 2007
4.986
1.051
113
Citat:
Uporabnik 8888 pravi:
Zakaj nisi to predlagal, tebi ljubljenemu Gabru ali Drnovšku?

Gaber in Drnovsek nista dovoljevala odpiranje "fakultet" raznim Jambrekom in podovnim prekvalificiranim komunistom ki so v SFRJ na veliko predavali o samoupravljanju.
 

turbobitch

Lesna Goba
5. dec 2007
22.783
1.460
113
42
Men je vseen če obstajajo privat univerze, samo nej imajo kvaliteten program in seveda svoj denar.
 

CebelicaMaja

Fizikalc
2. sep 2007
2.316
23
38
Ja se strinjam, če bomo vsi prispevali v isto vrečo, če bo pa spirit sam zase skrbel in v skupno vrečno ne bo dal nič, iz iste vreče pa prejemal osnovne pogoje, potem pa on bolje prosperira kot mi vsi. Sam to sem hotela povedat, če prej ni blo jasno.

majč
 

Romzi

Guru
4. sep 2008
9.636
3.450
113
Dobrova pri LJ.
Pomoje je prava pot nek kompromis med socializmom in turbo kapitalizmom. So stvari, za katere pač ne boš skrbel SAM, ane Spirit? Ceste npr. pa vodovod, zdravstvo, energetika. Ali bo pač imel vsak svojo cesto, svojega zdravnika itn itn??? Najbrž ne. Ker če resnično hočeš za vse SAM poskrbet se bo treba preselit globoko v hosto, kakšen dan ali dva hoda do prvega soseda.
Tem recimo osnovnim dobrinam in servisom so namenjeni davki, prispevki. Je pa veliko vprašanje kako čimbolj racionalno porabiti ta skupaj nabrana sredstva. In tukaj tiči zajec in razlog za množične proteste zadnje čase. Dam pa Spiritu prav v razmišljanju, da ni ravno smiselno čakat da se nam bodo pravice kar zgodile. Si jih je treba tudi prislužit. In priborit. In se med sabo zmenit (ta zeleni, ta rdeči, levi, desni, ta beli, plešasti, suhi, debeli, ...) kaj bi sploh radi. Ker smo hočeš-nočeš v istem zosu in bomo še naprej. Pa če bo zos dober ali zanič. Ker žal vpiti "gotof si" ne bo dovolj ....
 
Nazadnje urejeno:

Malecky

Majstr
10. sep 2007
11.435
409
83
Citat:
Uporabnik turbobitch pravi:
Meni pač ni da drkam en faks ki mi ni všeč. Da sedim za knjigami sam da so drugi zadovoljni in da imam nek poklic ki mi nič ne pomeni samo da imam uber plačo.

Ja no...saj super, niso vsi za faks, sam v naši državi je tako, da če ne greš bluzit na faks si luzer že avtomatsko.

V veliko bolj razvitih državah ni nobena sramota, če končaš kako poklicno srednjo šolo in se potem zaposliš. Nikakor nimajo tolikšnega vpisa na gimnazije kot pri nas (samo pri nas je tehnična srednja šola sramota za celo familijo). Gaber je to konkretno zasral, njegov osebni cilj je bil 70%+ vpis na gimnazije, kar je dobesedno bolno, ne vem kje je dobil projekcije, da se bo rabilo 1mio Slovencev v javni upravi.
bonk.gif


V Švici se na faks vpiše pod 50% dijakov, pri nas je ta procent cca. 75%.
bonk.gif
Tukaj se lepo vidi, da je nekaj skrajno narobe in da obstaja hud lobij, ki sprememb ne dopušča niti za promil. Profesorske plače so odlične, življenje od faksov v Slo je odlično.
 

turbobitch

Lesna Goba
5. dec 2007
22.783
1.460
113
42
DObr sam to je tud v veliki meri kriva mentaliteta. Otroci so futrani z denarjem in neko željo po boto bogat in rebiš kao ful izobrazbvo da si bogat. Kar seveda ni res ampak to je drug problem. Jaz samo upam da bo moj otrok vesel v službi pa kerakol že bo.
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Od kje pa tebi, da gredo vsi gimnazijci na družboslovje? Še v časih, ko sem jaz študiral naravoslovje, je bila večina mojih sošolcev gimnazijcev. Kvečjemu so še bolj zagrizeno študirali, ker so se zavedali, da bodo v primeru neuspeha brez poklica.
 

Malecky

Majstr
10. sep 2007
11.435
409
83
Malce veliko si iz tega razbral, ne mislim tako, da noben gimnazijc potem ni uspel na tehnični šoli, je pa to veliko manj verjetno. Gimnazijc enostavno MORA narest fakulteto, drugače jih je 95% neuporabnih, sploh pa za sanjska delovna mesta na katerih so se jih predstavljali starši. Potem pa dobiš sinčke zaposlene, tudi če v solidni firmi, efekt ni dober za firmo, če je sinček nesposoben.

Problem gimnazije je, da so cilji teh dijakov še vedno taki poklici, kjer se nič ne proizvede in nič ne proda razen gobcanja. Potem maš pa polno zelo sposobnin a neusmerjenih ljudi, ki so se samo trudili na gimnaziji in falirali pravo, na tehničnih programih sprejemaš pa že dobesedno debile od katerih pa se pričakuje, da bodo razvijali, prodajali, proizvajali produkte, ki bodo nosili ogromno enih drekačev na fdv ali pa faliranih študentov.

Point...če ga vsaj malce zanima naravoslovje, kak računalnik ali pa tehnika bi bilo dobro, da se vpiše vsaj na tehnično gimnazijo in ne klasično.
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Citat:
Gaber je to konkretno zasral, njegov osebni cilj je bil 70%+ vpis na gimnazije, kar je dobesedno bolno, ne vem kje je dobil projekcije, da se bo rabilo 1mio Slovencev v javni upravi.

To si ti napisal in prav to nikakor ne drži. Otroci pri petnajstih letih enostavno še ne vedo, kaj bi radi delali v življenju. Zato se vpisujejo na gimnazije, da se po štirih letih splošnega izobraževanja lažje odločijo. Pojdi na katerokoli naravoslovno fakulteto in poglej od kod prihajajo bruci. Videl boš, da je večina gimnazijcev.
 

Malecky

Majstr
10. sep 2007
11.435
409
83
Ja...veliko jih je tudi na naravoslovnih fakultetah...zakaj le? Sigurno ne zaradi tega, ker jih je največ?

Clio je tudi po številu okvar največji jajc v Sloveniji, če pa serviraš podatke na 1000 avtomobilov pa mogoče ne bo tako. Glede Gabra pa si lahko malce pogooglaš, s tem sem imel in imam opravka in dovolj "direktno" poznam problematiko in takratne zablode Gabra.

Bi moral napisat, da si je Zver želel 70% dijakov na gimnazijah, pa mi ne bi nič kontral.
bonk.gif
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Še vedno ne zastopiš. Ciljal sem na 70% gimnazijcev in 1 milijonom javne uprave, kar si ti pisal, neosdvisno od predlagatelja. To je tvoje mnenje, da je želja večine gimnazijcev zaposlitev v JU in s tem se ne strinjam.