Einstein razrešil tudi Boga

  • Ustvarjalec teme Izbrisan uporabnik #488
  • Začetni datum

jest5

Guru
18. avg 2007
25.362
-8.427
113
Saj so danes tudi.
Pa niti niso bili tako zelo napredni. Vsi (vključno s Teslo) so samo nadgrajevali predhodnja odkritja
 

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
Ja, samo danes celi svet sodeluje...znanstvenikov je na kupe, internet dela čudeže, računalniki delajo čudeže... Tesla, Einstein in ajde, še njegova žena pa sami sredi "puščave", brez neta, brez elektrike nekaj časa, brez še kake dobrine (hitrost pretoka informacij)...to me fascinira in potem taka odkritja :eek:
 

jest5

Guru
18. avg 2007
25.362
-8.427
113
Kako sami? Vsi so imeli zaledje kolegov, univerz itd
Ok, Tesli se je kasneje skegljajo in so ga pustili pri miru, da je bluzil po svoje:evil: v prvi polovici svojega delovanja pa je imel tudi on dosti podpore.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Ted
I

Izbrisan uporabnik #9334

Mislim ... ko jaz začnem razmišljat o magnetizmu, se mi začne o_O . In je ena sama kvantna mehanika. V mojih časih ko sem hodil v šolo, so nam razlagali, da je to zaradi spinov elektronov. To konkretno spada v kvantno mehaniko. Preskoki med energetskimi nivoji elektronov prav tako. To je čista kvantna mehanika, ki ni več snovna ampak (ne znam izrazit prav ? ) valovna.

Tesla je bil genij, 200 let pred časom.
 

jest5

Guru
18. avg 2007
25.362
-8.427
113
Mislim ... ko jaz začnem razmišljat o magnetizmu, se mi začne o_O . In je ena sama kvantna mehanika. V mojih časih ko sem hodil v šolo, so nam razlagali, da je to zaradi spinov elektronov. To konkretno spada v kvantno mehaniko. Preskoki med energetskimi nivoji elektronov prav tako. To je čista kvantna mehanika, ki ni več snovna ampak (ne znam izrazit prav ? ) valovna.

Lej, kvantna mehanika je VSE okoli nas.
Ampak Tesla ni imel pojma o tem. To je bistvo. On je preučeval makroskopske učinke in njegove teorije nimajo veze s kvantno mehaniko.
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Pa je prišel do ugotovitve, da je vse posledica nekih osciliranj?
Saj - takrat še niti izraza "Kvantna mehanika" niso izumli.
 

jest5

Guru
18. avg 2007
25.362
-8.427
113
Prišel je do marsikatere ugotovitve. Nekaj dobrih in kup napačnih. In če je razmišljal o valovanjih, to ne pomeni, da je imel karkoli prav v vezi s tem, kar je kasneje postala kvantna mehanika. (za foro si lahko predstavljaš geocentrični in heliocentrični model osončja - pri obeh se gre za kroženje:evil: )
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Jaz bi rekel raje, da kup dobrih in nekaj napačnih. Cel svet danes stoji in dela na njegovih "dobrih". Danes praktično ni več mogoče se iti izumitelja "na mah".
Tako da - jaz se mu klanjam.
 

jest5

Guru
18. avg 2007
25.362
-8.427
113
Bo kar prav nekaj dobrih in uporabnih (za kar je postal slaven) in kup zbluzenih(iz katerih se potem po internetu dela teorije zarot itd).

Če ne bi on, bi nekdo drug čez nekaj let, v najslabšem primeru desetletji.
 

jest5

Guru
18. avg 2007
25.362
-8.427
113
In kaj ima Einstein s svojimi teorijami veze s kvantno mehaniko?
Resno no... Niti priznaval je ni:evil:
Btw, Einstein s svojimi teorijami je alfa in omega v makro svetu. Vse velja, vse štima.
V kvantni mehaniki nekaj približno štima, s parimi različnimi teorijami se nekako poflika zadevo, nekaj pa še manjka.
Problem je združiti oboje skupaj
 
Nazadnje urejeno:

ceedevita

Fizikalc
24. jul 2009
6.857
98
48
štajerska
In kaj ima Einstein s svojimi teorijami veze s kvantno mehaniko?
Resno no... Niti priznaval je ni:evil:
Btw, Einstein s svojimi teorijami je alfa in omega v makro svetu. Vse velja, vse štima.
V kvantni mehaniki nekaj približno štima, s parimi različnimi teorijami se nekako poflika zadevo, nekaj pa še manjka.
Problem je združiti oboje skupaj
pravzaprav oboje združuje teorija strun ( string theory ). Nekaj v to smer je sanjal tudi tesla
 

jest5

Guru
18. avg 2007
25.362
-8.427
113
Teorija strun je daleč od tega, da bi karkoli združevala. Tako kot vse ostale konkurenčne deluje le v določenih robnih pogojih.
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
In kaj ima Einstein s svojimi teorijami veze s kvantno mehaniko?
Resno no... Niti priznaval je ni:evil:
Btw, Einstein s svojimi teorijami je alfa in omega v makro svetu. Vse velja, vse štima.
V kvantni mehaniki nekaj približno štima, s parimi različnimi teorijami se nekako poflika zadevo, nekaj pa še manjka.
Problem je združiti oboje skupaj
Hitrost svetlobe v vakumu naj bi bila univerzalna konstanta v atomskem in subatomskem svetu. Kvantno prepletanje pa kaže, da to ni.
 

jest5

Guru
18. avg 2007
25.362
-8.427
113
Hja, bo potrebno še dosti dokazati, da se bo lahko postavljalo take trditve. Na subatomskem nivoju recimo tudi ohranitev energije ne velja, dokler ni interakcij(virtualni delci), pa na zunaj vse štima.