Bomo plačevali za 'špekulante' pri stan. kreditih?

sandra

Guru
10. dec 2007
5.780
2.243
113
Kaj jamrate saj so naftni derivati rekordno poceni, no vsepovsod po evropi razen pri nas. Me pa nebi čudilo da bi res pomagali tistim ki so bili zavedeni.
 

guardy

Guru
3. avg 2007
8.415
981
113
Obišči stran
Bilo danes na Planet TV dnevniku tako jamranje...

Sta dva vzela okoli 78k kredita v švicarjih pred sedmimi leti, v tem času naj bi odplačala 57k€, sedaj pa imata baje še 73k za odplačat...

Seveda je bilo takoj: da država nima neke institucije, ki bi... Neumnost ljudi res ne pozna meja...

BTW: a bo država tudi meni kaj dala za moj kredit v evrih ker nisem plačeval manj zaradi "neumnosti"?
 

Abraham

Fizikalc
16. feb 2011
5.436
2
36
63
Citat:
Uporabnik sandra pravi:
Kaj jamrate saj so naftni derivati rekordno poceni, no vsepovsod po evropi razen pri nas. Me pa nebi čudilo da bi res pomagali tistim ki so bili zavedeni.
Kdo je bil pa zaveden?
confused-1.gif

Zavedeni mogoče le s strani naših butastih politikov, ki so trdili, da bomo druga Švica.
bonk.gif

Saj zdaj smo res druga Švica.... ampak ne druga po vrstnem redu, ampak druga... pač ena druga... švica z malo. Švicaj, da bo na koncu vse tvoje moje (lastnik banke, l.r.)
 

noker

Pacijent leta 2016
19. sep 2007
4.499
0
36
Se pridružujem mnenju mnogih, da situacija ni zadeva davkoplačevalcev. Vsak si je SVOJ kredit uredil po SVOJIH zmožnostih s SVOJIMI pogajalskimi sposobnostmi in s SVOJO odločitvijo, v kateri valuti. Sam sem imel pred (k sreči) "davnimi" leti možnost vzeti kredit v:

-švicarjih (ne vem. pod kakšnimi pogoji, ker ga nisem)
-evrih s fiksno obrestno mero
- evrih s spremenljivo obrestno mejo (za kar sem se na koncu tudi odločil)

Do sedaj, po izplačanih 2/3 kredita, se je izkazalo, da niti enkrat nisem plačal kredita, kot bi ga v primeru fiksne obrestna mere. Vedno manj, zadnje čase občutno manj. Kar je dobro. Kot je dobro tudi to, da zadnje čase plačujem vedno višjo glavnico in relativno majhne obresti (OK, še vedno so visoke, se razume). Če povzamem: potegnil sem pravo potezo, predvsem sem imel SREČO.

Pa še en primer: pred letom 2007 sem zaradi gradnje hiše prodal večjo količino delnic, pri tem pa zaslužil dobre denarce. Torej SREČA. Od odbička sem plačal precejšen davek na dobiček. SREČA. Za državo, zame malo manj.
Čez čas (leta 2008) sem ponovno vložil nekaj denarja (precej manj, kot prvič) v delnice in več kot 1/2 pušnil. Seveda davka na izgubo nisem plačal. Smola zame in smola za državo (zanjo malo manj).

Na koga bi moral prevaliti krivdo za SVOJO izgubo ???
 
Nazadnje urejeno:

Abraham

Fizikalc
16. feb 2011
5.436
2
36
63
Zakaj bi moral karkoli na kogarkoli prevaliti? V življenju se pač vse zgliha - profitiral si pri obrestih, spušil pri delnicah. Saldo: 0.
To je tko, kot una pripoved o tajkunu, ki je na smrtni postelji zahteval župnika in spoved. "Sem goljufal naivne penzionerje, ampak sem dajal tudi za karitas, pa se zgliha. Sem nategoval zaposlene, a sem dajal za RK, pa se zgliha. Sem varal ženo, a sem ji tudi dajal, pa se zgliha!". Far je pa rekel: "Bog te je dal, hudič te bo pa vzel, pa se zgliha!"
 

yahel

Fizikalc
23. jan 2013
3.537
61
48
me zanima ali bi se špekulanti s švicarskimi krediti enako razburjali, če bi se švicar obrnil v drugo smer?


sem jim nekaj napisal v njihovi facebook skupini pa so me hitro banali
smile-1.gif
)) resnica boli...
 

yahel

Fizikalc
23. jan 2013
3.537
61
48
Citat:
Uporabnik guardy pravi:
BTW: a bo država tudi meni kaj dala za moj kredit v evrih ker nisem plačeval manj zaradi "neumnosti"?

pravo vprašanje bi bilo ali bo država tebi plačala kaj kredita ko se bo čez nekaj let EURIBOR dvignil iz današnje skoraj ničelne vrednosti na recimo 5%.

vsak naj nosi svojo odgovornost...ampak tej kreditojemalci ki danes javkajo so pač samo odraz cele slovenske družbe, ko samo javkajo ko se ne izide, vsi drugi so krivi samo oni ne.
 

alkoholik

RudolF
23. jul 2007
16.230
2.456
113
v lokalni ostariji
zakaj voham tukaj veliiiikoooo mero slovenske privoščljivosti? samo da sosedu krava crkne a ne?

še enrkat... telih frenkov niso jemali tajkuni... ampak povečini "povprečneži" ali "podpovprečneži". seveda takih na alterju, kjer je cvet ekonomistov analitikov, ki se praktično ne pufajo ni gor... in ljudje so odplaæevali. frank je vmes že zanihal (ne vem če se spomnite) ampak ne za toliko... sedaj pa... vzameš 78.000€ kredita PLAČAŠ že 50.000€ no sedaj ti pa izračunajo da si dolžan še 74.000€ to je podobno kot pri črnogorcih...
 

yahel

Fizikalc
23. jan 2013
3.537
61
48
potem mi pa povej ali boš ti prevzel moje breme kredita, ko bo zaradi dviga EURIBORJA zrastel moj kredit za recimo 5%?

Boš za? Samo ja ali ne mi odgovori.


Moj kredit je pač vezan na EURIBOR, ker sem se tako sam odločil, zraven pa sem podpisal da sem seznanjen s tveganjem. Lahko bi se odločil za švicarja ki je bil takrat še zelo stabilen, lahko pa za fiksno obrestno mero. Vzel sem euribor. Trenutno se mi zelo splača, čez 5 let pa bo verjetno zelo zrastel in takrat ne bom javkal in odpiral facebook skupin.
 

Abraham

Fizikalc
16. feb 2011
5.436
2
36
63
Kaj naj ti jaz?
Jaz sem vzel pri GB 25k€ za 7 let, plačal 32k€ in konec.
Od začeka sem vedel, kako in kaj, do konca. Ziheraš, pač.
Vi pa gemblerji. Ziherašu so se smejali pred sedmimi leti, zdaj se ziheraš smeje gemblerjem.
Vsi smo pa na isti ladji, v istem razredu. Kapitalisti odirajo ovce, ne glede na barvo, poreklo ali versko pripadnost.
 

mr_

Guru
20. sep 2007
8.998
2.450
113
ksz
c/p iz FB skupine

Citat:
Sicer pa oni nimajo nič s CHF-ji , kredit je bil že takrat izplačan v Eur in v Eur-ih tudi vračamo (samo glavnico in dolg nam prikazujejo v CHF) - verjetno se niso za nas zadolžili v švicarjih in nič ne izgubljajo z nami - samo pridobivajo.

Drzi?
 

miklavz

† 1962-2015
30. sep 2012
912
1
16
Kaj pa, če bi se enkrat nekateri stegnili kolikor so dolgi? WTF? Pa še Planet TV? Požrite pa se ne afnajte. M
 

alkoholik

RudolF
23. jul 2007
16.230
2.456
113
v lokalni ostariji
abraham sam kreditov v frankih nimam ker se mije KLJUB MOČNEMU prepričevanju bančnikov zdelo da ne bo ok. no pa tudi imam majhen znesek.

plačujem jih sam... seveda sosedje uživajo ko vidijo kakšen "zarubljeno" da se pelje mimo a ne yahel. samo da se uniči..

ne politiki, vaša zavist in privoščljivost bo in je uničila slovenijo!

druače pa ni fora v 5%... ker frank je že nihal... tokrat niha res ogromno. je pa hudič, da so nekateri že hoteli zamenjati kredit (ga preprogramirat) pa ga niso KER SO JIM bančniki in vrli svetovalci to odsvetovali (celo spomnim se kolumn v časopisih, ki so to odsvetovali... finance npr...)

saj če bi narod mediji opozarjali na nevarnost franka bi že zdavnaj večina zamenjala... ostali bi res špekulanti... pa niso... raje jodlajo kdo se je peljlal s 0.7 promila ali peljal par km prehitro ob polnoči in s tem ogrozil svet ter domovino...
 

yahel

Fizikalc
23. jan 2013
3.537
61
48
Citat:
Uporabnik alkoholik pravi:
je pa hudič, da so nekateri že hoteli zamenjati kredit (ga preprogramirat) pa ga niso KER SO JIM bančniki in vrli svetovalci to odsvetovali (celo spomnim se kolumn v časopisih, ki so to odsvetovali... finance npr...)

še dobro da jim niso svetovali naj skočijo z mostu, ker bi zgleda to kar naredili... mater, a majo svojo pamet al nimajo? A so polnoletni al ne? A bo kdo kdaj v tej Sloveniji končno prevzel odgovornost zaradi svojega dejanja, ali morajo res vedno drugi prevzemati posledice šlampastega ravnanja nekaterih posameznikov? Pa naj bo to pri menedžerjih, politikih, Janšah, županih, škofih, BMK pri kom.... naj ta narod že začne enkrat prevzemat odgovornost!
 

Abraham

Fizikalc
16. feb 2011
5.436
2
36
63
Citat:
Uporabnik yahel pravi:
Citat:
Uporabnik alkoholik pravi:
je pa hudič, da so nekateri že hoteli zamenjati kredit (ga preprogramirat) pa ga niso KER SO JIM bančniki in vrli svetovalci to odsvetovali (celo spomnim se kolumn v časopisih, ki so to odsvetovali... finance npr...)

še dobro da jim niso svetovali naj skočijo z mostu, ker bi zgleda to kar naredili... mater, a majo svojo pamet al nimajo? A so polnoletni al ne? A bo kdo kdaj v tej Sloveniji končno prevzel odgovornost zaradi svojega dejanja, ali morajo res vedno drugi prevzemati posledice šlampastega ravnanja nekaterih posameznikov? Pa naj bo to pri menedžerjih, politikih, Janšah, županih, škofih, BMK pri kom.... naj ta narod že začne enkrat prevzemat odgovornost!
467716-post_slo.gif

Se strinjam.
 

alkoholik

RudolF
23. jul 2007
16.230
2.456
113
v lokalni ostariji

samo da krava crkne. sosed trpi. šlampasto ravnanje? a razumeš, ali ti rabim narisat, ker ne dojemaš:
- prideš na banko
- bankir ti pove, da dej vzem v frankih ker je to fuuul dobr se fuuul splača
- v časopisih prebereš, da so posojila v frankih dobra
- vzameš v frankih
- potem pridejo nihanja in to kar luštna
- greš na banko, rečeš dejte spremenit
- reče bankir ne ne splača se vam, je nesmiselno, dejte raj kr plačvat...
- v časopisih prebereš da se nimaš kaj bat...

no in zdaj si tam kjer si.

ker tukaj se a veš, če ti iteligenca dovoli, ne pogovarjamo o ekonomistih, direktorjih itd.. ampak o delavcih, ljudeh, ki niso ekonomisti kot si očitno ti. niti se ne spoznajo na tveganja FOREX trga... (hej, večina jih najbrž niti ne ve kaj to je) ampak so nažalost ljudje. ki so jih IZOBRAŽENI, POUČENI, NAUČENI diplomirani, magistrirani, doktorirani mangupi povedal, da je chf isti šmorn kt eur... sam za njih bo bolš...

ampak važno, da sosedu krava crkne. res, v tej temi ste zbrani biseri slovenske foušije in provišljivosti.

ja ja še dolgo ne bomo druga švica. pa čeprav eni plačujejo kredit v švicarskih frankih