Bomo plačevali za 'špekulante' pri stan. kreditih?

SHARK1

Globus
3. okt 2012
3.643
1
36
Citat:
Uporabnik membrain pravi:
Citat:
Uporabnik shift pravi:
sicer pa kolikor sem bral članek sem razumel da bo pomoč v obliki da bnka dovoli konverzijo kredita vsem tudi tistim ki tega nimajo v pogodbi,nihče ne omenja finančne pomoči s strani davkoplačevalcev
Konverzijo kredita? po prejšnjem ali sedanjem tečaju? In kaj bi ti pridobili sedaj s konverzijo kredita po sedanjem tečaju?

Konverzacijo pri prejšnjem tečaju itak pozabi....
Konverzija se ti splača samo v primeru,da bi tečaj franka še naprej rasel proti euru. Sicer pa ne pridobiš nič,edino tvoja banka poskrbi,da vedno pridobi
wink-1.gif
 

shift

Guru
20. jul 2007
9.752
2.039
113
za šankom
Citat:
Uporabnik membrain pravi:
Citat:
Uporabnik shift pravi:
sicer pa kolikor sem bral članek sem razumel da bo pomoč v obliki da bnka dovoli konverzijo kredita vsem tudi tistim ki tega nimajo v pogodbi,nihče ne omenja finančne pomoči s strani davkoplačevalcev
Konverzijo kredita? po prejšnjem ali sedanjem tečaju? In kaj bi ti pridobili sedaj s konverzijo kredita po sedanjem tečaju?

pridobil nič,kaj boš pa pridobil ti proti banki?poskrbiš da ne boš še na slabšem,ali pa gemblaš še naprej in upaš da bo frank čez 10 let napram evru veliko šibkejši.
 

Pac_Man

⋆Распут&
10. maj 2014
2.211
0
36
Ni nujno da je bil to zadnji ruker.

Lahko so sedaj v luknji iz katere lahko še splezajo. Čez eno leto jih bo pa zasulo.
 

BLABLABLA

Guru
28. sep 2007
2.236
724
113
Rešitev za take primere je, da se z viškom denarja kupuje v tem primeru Švicarske Franke.

Ampak zdaj je za ene "to late"
 

stieber

čebinar
1. sep 2007
17.258
3
36
Murgle
Vzameš toliko kredita, kot ga zmoreš odplačevati, pa še kak euro oz frank
evil.gif
je treba imeti za kakšno skrajno silo...če si ne zmoreš kupiti 80 m2 stanovanja, ga pač kupiš 65 m2...no lahko tudi 80 m2, samo naj ljudje potem ne bodo presenečeni, če bodo tisto 80m2 prodajali in na koncu pristali na 45m2...
 

shift

Guru
20. jul 2007
9.752
2.039
113
za šankom
tole z krediti bo je.ba tako ali drugače,sedaj je tapeti frank,čakaj da se euribor dvigne na 6% je bil,me zanima ali bodo tisti tudi označeni kot špekulanti ko se jim bo obrok dvignil za 100-200€
 

Abraham

Fizikalc
16. feb 2011
5.436
2
36
63
Zato je pa pametno vzeti dolgoročni kredit s fiksno obrestno mero in v domači valuti (torej €). Vsaj stalno veš, kje si.
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.092
3.575
113
Marlbor
Upam, da bo tudi meni kdo pomagal pri kreditu, ko bo Euribor ponorel ... oblika s fiksno obrestno mero mi trenutno pač ne diši.
 

Car

POSTman
4. avg 2007
8.322
1.187
113
55
Planet zemlja
www.posta.si
Mogoče je špekuliranje res malo huda beseda, čeprav ni daleč od resnice. Špekulirali so s tem, da bi za manjše obresti in boljše pogoje dobili več kredita, ki pa bo vezan na frank. Je lepo finančni svetovalec prej po tv povedal, da on nikoli ne bi vzel kredita, ki je vezan na drugo valuto.
 

ThorZEN

Fizikalc
18. avg 2007
2.303
32
48
ksz. Dokler se je EUR krepil glede na CHF, nisem zasledil nobenih oddaj, da bi radi "profit" svoje špekulacije donirali državi.
 

shift

Guru
20. jul 2007
9.752
2.039
113
za šankom
Seveda da ne.bral be bos niti da jim je drzava financno pomagala.financno ministrstvo lahko le pritisne na banke da del bremena prevzamejo nase.ce bi prebral clanek bi to tudi ugotovil.drzava trenutno ni sposobna sama sebi pomagat kaj sele drugim
 

Car

POSTman
4. avg 2007
8.322
1.187
113
55
Planet zemlja
www.posta.si
In zakaj hudiča naj bi banke del bremena prenesla nase? Ljudje so kredit vzeli prostovoljno, nihče jih ni silil. In dokler je bilo razmerje euro&frank v redu, ni nihče jokal, zdaj pa kar naenkrat panika. Saj razumem da je panika kar naenkrat, ampak krivi so si sami in nihče drug,žal...
 

shift

Guru
20. jul 2007
9.752
2.039
113
za šankom
Enako bo ko bo euribor zopet 6%. Res da jih ni nihče silil ampak velika večina ni imela pojma v kaj se spušča, nekateri so bili tudi zavedeni. Tudi na tem forumu jih velika večina ni imela pojma dokler ni prišlo do tega. Govoriti da so si krivi samo sami je malo nehvaležno. Ti ljudje so reševali stanovanjski problem-ko govoriš take stvari imej prvo to v glavi in to da se tebi čez 8 let lahko enako naredi z kreditom v evrih
 

Car

POSTman
4. avg 2007
8.322
1.187
113
55
Planet zemlja
www.posta.si
Potem sem bil tudi jaz zaveden npr. z življenskim zavarovanjem, pa še milijon drugih, ki so jih razni strokovnjaki z raznih življenskih, zdravstvenih zavarovanj, pa strokovnjaki, ki so predlagali nakupe delnic itd,itd, zavedli in so zgubili in še izgubljajo velike denarje. Moj agent je govoril tako lepo, da sem sklenil rentno varčevanje kar za lepo mesečno vsoto, ki so mi jo kasneje še zvišali, ker sem kao "rizičen" zaradi nekaj kil preveč (tega mi ni povedal), dolžino zavarovanja pa so tako raztegnili, da bom dober, če bom sploh dočakal.... Če pa denar vzamem ven, bo to le nekaj drobiža, pa še to bo večina šlo za davek, dohodnino in ne vem kaj še vse....
crazy1.gif

Hočem povedati, da nas vse zavajajo samo da od nas poberejo denar in do sedaj se ni nihče takoj javno bunil.
Kot sem že rekel, žal mi jih je, ampak odločitev je bila samo njihova in krivi so si sami....