bolečine v križu

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.223
4.703
113
Mogoče ta teža ne predstavlja problema. Oče je pravil, da je bilo najtežje pri nalaganju lesa. Tam sta pač dva dvignila na voz nekaj, kar se danes dela z dvigali. In so mislili, da so frajerji, ker so tako močni, namesto, da bi porabili 10-krat več časa za tak manever in uporabili vzvode in kotaljenje po drugih deblih.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.408
6.557
113
Aja, vsekakor je limit ki ga je lahko človeško telo sposobni, če se olimpijski dvigovalci uteži lahko poškodujejo, potem se lahko vsak
smile-1.gif
 

SHARK1

Globus
3. okt 2012
3.643
1
36
Mislim da nisi upošteval pomembnega dejavnika,da je pri vsakem posamezniku specifična situacija,ko se pogovarjamo o problemih s hrbtenico. Lahko ti dam primer samo enega dejavnika (izmed mnogih,ki vplivajo): premer spinalnega kanala,kjer poteka išiasni živec! Ljudje z ožjim spinalnim kanalom bodo imeli hitreje probleme oz.bolečine,ker bo živec v primeru izpada diska hitreje stisnilo kot pri nekomu,ki ima ta kanal širši.
Potem je tu še kup drugih dejavnikov,kot je recimo moč mišic okoli hrbtenice,morebitna ukrivljenost hrbtenice,izrabljenost,višina (višji ljudje imajo statistično več težav s hrbtenico),itd...zato lahko dva posameznika delata popolnoma iste gibe,pa nekdo ne bo imel nobenih problemov,drugega pa bo vedno nekaj matralo...
 

sgh

Fizikalc
19. feb 2014
2.644
0
36
Imel isti problem,par dni bil invalid,čez teden dni vse skupaj minilo,sicer me malokdaj boli križ.
Mislim,da pomagajo kakšne vaje za raztezanje hrbtenica.Torej preklon naprej in pa tudi hoja je super ojačanje hrbtenice.
 

Mamca

Carica
12. avg 2009
2.404
116
63
Kot že rečeno, mal se je treba na podboj od vrat obesit.
cool-1.gif


Lahko se pa prideš k men na karniso
cheer.gif
 

Mamca

Carica
12. avg 2009
2.404
116
63
Aha
wink-1.gif
lahko ti da garancijo, da je zanesljivo pritrjena.

Ampak jaz jo znam malo odviti........
evil.gif
 

jetamp

Fizikalc
5. sep 2007
3.519
59
48
Kranj
Sem probal tale hitri test in sem se kar ok potem pobral iz tal. Danes bom probal če bo šlo brez naklofena. Saj drugače še kar gre samo nogavice in čevlje je ma muka gor dat.
 

dentex

Guru
20. sep 2007
2.679
585
113
Mah fantje in dekleta križ boli do 50 tega pol neha k je že vse trdo.

Vem kako je in vem kako boli. Kandidat za sešraufat 6 vretenc
 

jaka6

Fizikalc
7. avg 2007
1.302
9
38
Družmirje
Najprej moraš ugotoviti kaj je vzrok. Ko poznaš vzrok se lotiš sanacije. Najprej boš moral narediti neko posturalno analizo. To je razmeroma preprosta stvar in bistveno bolj pomembna kot CT ali rentgen. Ugotoviš napreimer, da je medenica nekoliko zarotirana ali povešena v eno stran. Potem pa zadevo rešiš s tistim kar je najbolj smiselno. Zato je pametno obiskat nekoga, ki se ne omejuje samo na vakum ali na manualno terapijo, ampak je njegovo znanje širše ter uporabi tisto kar je v določenem primeru najbolj optimalno.

No jaz poznam enega takšnega. Dostikrat se zgodi, da se ljudje privlečejo v ordinacijo potem pa grejo čez eno uro vzravnani ven, na koncu pa še kdo reče: 'prej sem bil pa 20x pri nekemu fizioterapevtu...'
 

sparkyboy

Pripravnik
1. nov 2008
549
0
16
Citat:
Uporabnik SHARK1 pravi:
Mislim da nisi upošteval pomembnega dejavnika,da je pri vsakem posamezniku specifična situacija,ko se pogovarjamo o problemih s hrbtenico. Lahko ti dam primer samo enega dejavnika (izmed mnogih,ki vplivajo): premer spinalnega kanala,kjer poteka išiasni živec! Ljudje z ožjim spinalnim kanalom bodo imeli hitreje probleme oz.bolečine,ker bo živec v primeru izpada diska hitreje stisnilo kot pri nekomu,ki ima ta kanal širši.
Potem je tu še kup drugih dejavnikov,kot je recimo moč mišic okoli hrbtenice,morebitna ukrivljenost hrbtenice,izrabljenost,višina (višji ljudje imajo statistično več težav s hrbtenico),itd...zato lahko dva posameznika delata popolnoma iste gibe,pa nekdo ne bo imel nobenih problemov,drugega pa bo vedno nekaj matralo...

Tole je v tej temi najbolj racionalen odgovor.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.408
6.557
113
Kako pa kaj bolečina "vzdolž noge", riti, meč, pete...se širi tja bolečina ali ne?
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.408
6.557
113
Zanimivo...da bi potem kak mišični krč tako dolgo držal...

Potem pa se spravi v to pozo: http://www.imogenragone.com/wp-content/uploads/2012/05/lying-down-for-back-pain.jpg

po potrebi z manjšo blazinico pod križem, ali pa brisačo...pa bodi tako nekaj minut, sproščen...in bi napetost skoraj morala popustiti. Ali pa kar direkt na deep tissue masažo s kakšno tenis žogico, če upaš
wink-1.gif


https://www.youtube.com/watch?v=EDDV_rkrDIM

S tem da ta video je pač za gornji del hrbta, ti pač žogico/e prestaviš nižje...
 

jetamp

Fizikalc
5. sep 2007
3.519
59
48
Kranj
Sem govoril s sodelavci in nekateri pravijo da jih tudi po tri tedne boli. Tale vaja ko ležiš in imaš noge na stolu je pravi balzam
smile-1.gif
 

B81

22. jul 2007
34.542
8.986
113
Citat:
Uporabnik jurek1973 pravi:
Uleži se na trebuh.
Boljša polovica naj te cca 5 minut po križu masira, da ogreje mišice okoli hrbtenice.
Brez olja, lahko preko majice.
Potem pa "operacija":
Z obema rokama naj lepo naredi kožno gubo v točki nad hrbtenico, kjer je luknja med dvema vretencema.
To gubo počasi in možno dvigne gor, da naredi "pok".
Ponovi na sosednjih "vdrtinah" med vretenci.
Tako, kot je na sliki
shutterstock60180535copy.jpg

Torej tkiva se ujamejo med vretenca, in jih je potrebno spet ven potegnit.

Samo do sem sem bral.

Enako dela kiropraktik Dr. Rugole iz Rogaške (in v Sevnici), le da zna tudi disk nazaj v lego spravit
smile-1.gif