Avtodom - družinsko popotovanje prvič

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.392
6.554
113
Kr daj link, itak imaš tudi v podpisu drugi link. Ljudstvo zahteva link, torej nima moderator glasa
wink-1.gif


PS, edino če drug forum ne pusti linkanja drugje.
 

bigMIKE

Majstr
19. mar 2012
1.258
150
63
Dej link mona
evil.gif


A si spanje rezerviral sam prej, al kr na juriš v enega izmed motelov ob cesti?

Obstaja kšna low budget veriga za prespat?
 

KStoner

Majstr
31. dec 2007
2.094
165
63
Citat:
Uporabnik VinS pravi:
Citat:
Uporabnik bigMIKE pravi:
Vrgel skupaj stroške v excelu za 1 teden" kruzanja" in:

* najem avtodoma, 2.500 km trasa, poraba 12-15l/100km, cestnine, vstopnine, kampi pa še ene 2 stotaka za zraven - cca 2600 EUR
* ista trasa in kilometri, spanje v povprečju 70-80 EUR na noč, poraba avta 7-8l/100 km, ostalo tud enako kot gor - cca 1.600 EUR

Je razlika, je. In trenutno mislim da je z predšolsko mularijo brezveze rinit v "varnostno tvegane predele" ker premalo odneseš od izleta in kraja.

Torej pade avto in AI Turčija...

Se nisem hotel prej oglašati ampak mi smo prišli do enakega zaključka.Rezultat: leta 2010 smo bili z avtom s 6 mesečnim dojenčkom in 4 leta staro hčerko v Provansi in vse do španske meje, v cca 12 dneh smo v glavni sezoni (od nekje 10-20. avgusta) zapravili le 1200€ za vse skupaj in se imeli super ter ogromno videli ter se kopali vsak dan (morje, jezera, reke). Nočitve so smešno poceni (motel na Azurni obali 50€ za 3+1 osebe, drugje 30-40€), tudi hrana v restavracija ni bila preveč draga (recimo 10-15€ na osebo za veliko kosilo). Priporočam! Potopis imam na drugem forumu, pa ne vem če lahko dam sem link.

pa ni bilo varnostno tvegano zarad otrok ane? :)

čisto preveč te strašijo z varnostjo. ni tako grozno kot pravijo. seveda pa morš mal pogledat kje boš ostal čez noč, oz kje boš parkiral.
jaz še nisem imel slabih izkušenj, pa sem prepotoval španijo, francijo, italijo, andora,..zmeraj za avtom.
 

alfist555

Fizikalc
4. okt 2007
1.823
1
38
Ker je ravno tema o avtodomarstvu...kaj ve kdo za kako ugodno varinto rentanja "avtodoma" ki je samo za dve osebi, brez WCja?
Ala AdraTwin ali se raje VW Califoprnia? Adria se mi zdi da je imela neko varianto z Reanault Traficom predelenaim z dvizno streho.

images


volkswagen-california-t5-01.jpg


LP
 
Nazadnje urejeno:

Valhalla

Guru
17. dec 2007
4.087
800
113
Če imaš na avtu kljuko premisli o izposoji prikolice za 2 osebi v tem primeru.
 

VinS

Pripravnik
27. jan 2012
359
0
16
Obišči stran
Citat:
Uporabnik bigMIKE pravi:
Dej link mona
evil.gif


A si spanje rezerviral sam prej, al kr na juriš v enega izmed motelov ob cesti?

Obstaja kšna low budget veriga za prespat?

mono bom spregledal...
cool-1.gif


Tukaj je link: Potopis južna Francija

Zaradi otrok smo imeli vse naprej rezervirano, a razen kempa (spali smo 4 dni v mobilni hišici) nismo nič plačali vnaprej (dali le št. kreditne kartice za rezervacijio) in bi lahko vse nočitve brezplačno preklicali do 18:00 na dan nočitve. Tekom potovanja smo tako spremenili eno nočitev, ostalo pa se je kar lepo poklopilo. Večinoma smo spali v motelih verig Formule1 in Etap - poceni, ni problema s parkiranjem in lokacije so blizu avtocest. V sobah smo tako ali tako le spali, tako da nekega luksuza nismo potrebovali. S sporazumevanjem je lahko problem, na srečo se je žena spomnila nekaj svoje srednješolske francoščine, ki nam je nekajkrat prišla prav (npr. predstavnica agencije, kjer smo najeli hiško, ni znala nobenega tujega jezika in smo se morali dogovoriti o pogojih najema, menjavi plinske bombe, ...), a tudi brez tega se da preživeti. Je pa znanje tujih jezikov zelo redko z izjemo najbolj turističnih lokacij, a se z nekaj iznajdljivosti, z naborom petih francoskih besed ter nekaj italijanščine, angleščine in govorice rok da vseeno dogovoriti skoraj vse.
 

bigMIKE

Majstr
19. mar 2012
1.258
150
63
http://www.hotelf1.com - tole je recimo rang 40-50 EUR/noč - za silo bi šlo, pa ne zarad luksuza ampak pograd ne vem če bo zdržal dva smrkavca - mene pa sploh ne
smile-1.gif


Ok, vzamem samo še tablco za (pre)bookiranje - pa načeloma se lohk tud prek google tranlate-a zmeniš, vključiš zvočno predvajanjei n teta lepo pove
smile-1.gif


VinS - a niste šli vi v Avstralijo al sm zamešal pri prebiranju na netu?
 

VinS

Pripravnik
27. jan 2012
359
0
16
Obišči stran
Smo že nazaj
frown-1.gif
, potopis pa glej v drugi temi

Zakaj pa te pograd ne bi zdržal... Če nimaš ravno 200kg...To je standardna soba za 3 v teh motelih, spodaj zakonska, zgoraj en prečen pograd. Če iščeš za 4 je potem dražje.
 

bigMIKE

Majstr
19. mar 2012
1.258
150
63
Kej komplicirajo če rezerviraš za 3, notri spijo pa 4je?

Ponudba IBIS verige za 4 je bolj boga... za 3 pa kjer češ in ful ugodno. Letimo (avto, no) v vsakem primeruv drugi polvici maja... in tole bo glih fina varianta za nas; imaš za spat, kopalnico, štrom za hladilno skrino in to je to...
 

KStoner

Majstr
31. dec 2007
2.094
165
63
ibis budget (bivša) veriga Etap hotels ima izključno samo sobe 2+1 (zakonska postelja + pograd).

ostali višjega ranga (ibis style, ibis,..) mislim da imajo sobe za 4
 

VinS

Pripravnik
27. jan 2012
359
0
16
Obišči stran
Citat:
Uporabnik bigMIKE pravi:
Kej komplicirajo če rezerviraš za 3, notri spijo pa 4je?

Ponudba IBIS verige za 4 je bolj boga... za 3 pa kjer češ in ful ugodno. Letimo (avto, no) v vsakem primeruv drugi polvici maja... in tole bo glih fina varianta za nas; imaš za spat, kopalnico, štrom za hladilno skrino in to je to...

Uradno ne smeš, neuradno pa... to so moteli, večinoma imajo tudi kje stranski vhod in recepcije so bolj v kotu, tako da večinoma nihče ne vidi, kdo gre v sobo. Pošteno povedano ne vem, kako bi se sedaj odločil, ko smo imeli še dojenčka nismo razmišljali in smo to mirno koristili.
 

sdpa

Fizikalc
29. mar 2012
1.377
0
36
London
Obišči stran
Citat:
Uporabnik Barbarian pravi:
Lahko ti napišem nasvet nekoga ki je prepotoval "pol sveta" z avtom
wink-1.gif

Avtodom je zguba cajta pa še predrag je!
To je en moj kolega ki vsako leto naredi med 4000 in 6000 Km,
bil je dobesedno povsod!
Francijo obožuje, pravi da je nekaj najlepšega kar se da videt pa ne misli samo mesta - podeželje je izpostavu.
Avtodom je enkrat sprobu in pravi da je kot prvo prepočasen, drag (najem ali vzdrževanje), dražje cestnine itd...
on potuje 2 ali 4 os. z svojim Tdi-jem in pravi da si začrta pot in točno ve kdaj in kje bo prespal.
sam avto mu je pil do 160km/h 6L pa zračunaj koliko zgubiš že samo na cesti, pa še če zaviješ na lokalno cesto se ti ni treba nadvozov ali pa da se ne boš kje imel obrniti
smile-1.gif

Aja, nočitev v okolici Pariza je bilo lani cca 20-25e z zajtrkom za 2 osebi pa pravi ustaneš poješ in gas v mesto oz. na pot.

Toliko od mene... to vem ker sem ga spraševal isto kot ti - avtodom!?
Edini problem pri tebi je ker imaš še tako majhnega otroka - razmisli dobro
crazy1.gif
Kot prvo, ostanite pri temi, za iskanje hotelskih verig naj se ustvari nova tema, tukaj je govora o potovanju z AD in ne z avtom in iskanjem low budget hotelskih verig!

Kot drugo, kot sem že na začetku povedal; avtodom je za specifično vrsto ljudi. Ko enkrat sprobaš tak način potovanja si za ali pa proti. Vsako cincanje pomeni, da to ni zate. Kaj hočem povedat? Tole kar je napisano v citatu je en bullshit. Zakaj? Kot prvo, namen avtodoma je, da vandraš iz kraja v kraj, odvisno od situacije, vremena, počutja, torej potovanje res brez nekega plana in brez neke 'napetosti'. Kot jaz vidim sta se oblikovali dve vrsti potovalcev tukaj na forumu;
prvi ste zagovorniki potovanja z avtom, prikolo, hotel itd., ki pač nikoli niste zares padli v AD sceno. Ni problema, samo ne odsvetujte a priori vsakomur takšen način preživljanja počitnic. Če taka stvar ni za vas, kdo pravi, da ni tudi za druge?
Drugi in v veliki manjšini pa smo tisti, ki vemo kakšen užitek se je zbuditi en dan nekje na kakem hribovitem prelazu, naslednji dan pa zjutraj srkat kavo 10m od plaže v Nici...

Osebno še enkrat svetujem vsakomur, da naj proba enkrat, si magari sposodi starejši a ohranjen avtodom, lahko tudi samo predelan kombi pa bo videl, če ga bo potegnilo noter. In če ti je všeč, namesto da kupiš osebni avto za 30k €, boš raje vzel kio za 15k €, imel prišparanih 15k €, v naslednjem letu prišparal še ene 5k € in imel kar soliden avtodom, ki bo samo tvoj lahko še naslednjih 15, 20 let. In ko eni nakladate, da naj vzame avtodom z francosko posteljo zadaj, pa z boxom pa nevem vsem še.. Sej namen avtodoma ni, da imaš ves luksuz od doma in, da s sabo trogaš pol bajte. Ampak spet, tale zadnji odstavek bodo razumeli samo tisti iz druge vrste 'potovalcev', prikoličarji in hotelarji pa boste zmajevali z glavo.
smile-1.gif
 

KStoner

Majstr
31. dec 2007
2.094
165
63
se povsem strinjam s tabo. je svoj čar potovati z AD. definitivo bi si ga enkrat privoščil.
zaenkrat je pa avto+kamp+šotor zakon :)
 

alfist555

Fizikalc
4. okt 2007
1.823
1
38
x2
smile-1.gif


OK da ostanemo na temi. Kaj pa rentanje v tujini. Enkrat sem gledal pri Italijanih in se mi zdi da so bili cenejesi. Sam ze en cas nazaj, tako da se ne spomnim kje sem gledal.

Aja kljuke za prikolice nimam, tako da me se vedno zanima za kak mini kamper oz. van za 2 osebi. Spet me mika Skandinavija in glede na preročno slabo vreme na S mi je van najljubsa varianta.

LP
 

Romzi

Guru
4. sep 2008
9.636
3.450
113
Dobrova pri LJ.
Citat:
Ampak spet, tale zadnji odstavek bodo razumeli samo tisti iz druge vrste 'potovalcev', prikoličarji in hotelarji pa boste zmajevali z glavo.
Ne boš verjel, obstajajo tudi prikolčarji ki se fjakajo na enak način kot tisti z AD (keč je verjetno v financah).
 

bigMIKE

Majstr
19. mar 2012
1.258
150
63
En predlog: ali lahko damo ta topic (mogoče po potrebi tudi očiščen) kot sticky?

Pa hkrati še en podobn sticky glede portalov za potovanja, hotele, nizkocenovne hotele, viamichelin in pdodbne route planerej itd...?

Vins kot moderator, urednik... karkoli že je potrebno da se osvežuje?
 

NigelM

Pingvin
19. avg 2007
17.286
3
36
ena vas naprej od Jest-a
Citat:
Uporabnik sdpa pravi:
Kot prvo, ostanite pri temi, za iskanje hotelskih verig naj se ustvari nova tema, tukaj je govora o potovanju z AD in ne z avtom in iskanjem low budget hotelskih verig!

Kot drugo, kot sem že na začetku povedal; avtodom je za specifično vrsto ljudi. Ko enkrat sprobaš tak način potovanja si za ali pa proti. Vsako cincanje pomeni, da to ni zate. Kaj hočem povedat? Tole kar je napisano v citatu je en bullshit. Zakaj? Kot prvo, namen avtodoma je, da vandraš iz kraja v kraj, odvisno od situacije, vremena, počutja, torej potovanje res brez nekega plana in brez neke 'napetosti'. Kot jaz vidim sta se oblikovali dve vrsti potovalcev tukaj na forumu;
prvi ste zagovorniki potovanja z avtom, prikolo, hotel itd., ki pač nikoli niste zares padli v AD sceno. Ni problema, samo ne odsvetujte a priori vsakomur takšen način preživljanja počitnic. Če taka stvar ni za vas, kdo pravi, da ni tudi za druge?
Drugi in v veliki manjšini pa smo tisti, ki vemo kakšen užitek se je zbuditi en dan nekje na kakem hribovitem prelazu, naslednji dan pa zjutraj srkat kavo 10m od plaže v Nici...

Osebno še enkrat svetujem vsakomur, da naj proba enkrat, si magari sposodi starejši a ohranjen avtodom, lahko tudi samo predelan kombi pa bo videl, če ga bo potegnilo noter. In če ti je všeč, namesto da kupiš osebni avto za 30k €, boš raje vzel kio za 15k €, imel prišparanih 15k €, v naslednjem letu prišparal še ene 5k € in imel kar soliden avtodom, ki bo samo tvoj lahko še naslednjih 15, 20 let. In ko eni nakladate, da naj vzame avtodom z francosko posteljo zadaj, pa z boxom pa nevem vsem še.. Sej namen avtodoma ni, da imaš ves luksuz od doma in, da s sabo trogaš pol bajte. Ampak spet, tale zadnji odstavek bodo razumeli samo tisti iz druge vrste 'potovalcev', prikoličarji in hotelarji pa boste zmajevali z glavo.
smile-1.gif

Se v glavnem kar strinjam. Vsak način potovanja, hotel, AD, prikolica ima določene prednosti in slabosti - vsak naj izbere tistega, ki mu ustreza.
Glede francoske postelje zadaj in boksa spodaj pa samo toliko - ni namen imeti s seboj vsega domačega udobja. AD-ji imajo različne razporeditve ležišč in pr AD-jih, ki imajo ležišča postavljena vzdolžno, so ležišča običano precej skromna - še posebej po dolžini! Če je ležišče postavljeno prečno je udobja precej več, tudi če je ozko. Pa ni treba, da je zadaj francoska postelja, tudi če je po širini postavljen pograd je OK.
Kdor bo najemal naj pazi tudi na to; dokler so otroci majhni ni težav, ko ima pa mulec 190cm...

In ko sem šel prvič na pot s 20 let starim AD-jem je imel tako majhen prtljažnik, da smo morali mizo voziti v kabini oz na ležišču nad kabino. Brez klime in 50km/h v klance... Saj je šlo, smo uživali in se "zastrupili", ampak če se že najema....