Avto kredit ali leasing?

Resolver

Fizikalc
18. jun 2008
1.836
0
36
Citat:
Uporabnik 8888 pravi:
Za sebe se brigaj. Sam ne jemljem krede ali lizinga, toda če folk to vzame naj vzame. Ti nič ne škoduje.

Ko se boš ti brigal zase, potem pa boš lahko drugim pridigal. Pravi se je oglasil.
 

markoman

Fizikalc
19. avg 2007
2.566
17
38
lahko bi skeširal avto, pa sem kupil raje še eno nepremičnino, jo napisal na stare starše in čakam na penzijo.
ampak vsakomur svoje.
in ja, v stari kanti bi verjetno prej umrl, glede na to, da se vsaki dan vozim MB-LJ-MB ... ker se cenim ... :)
 

Resolver

Fizikalc
18. jun 2008
1.836
0
36
Citat:
Uporabnik markoman pravi:
lahko bi skeširal avto, pa sem kupil raje še eno nepremičnino, jo napisal na stare starše in čakam na penzijo.
ampak vsakomur svoje.
in ja, v stari kanti bi verjetno prej umrl, glede na to, da se vsaki dan vozim MB-LJ-MB ... ker se cenim ... :)

Nič ni brezplačno.
 

hermann

Guru
19. mar 2014
9.295
5.881
113
Citat:
Uporabnik markoman pravi:
nič ni na pamet. samo povem, kako je blo, v odločbi pa je bil zaveden še avtomobil v vrednosti 11K. in ni BS. lastnik polovice stanovanja in vozila, pa smo bli čez. malega avta niso upoštevali, ker je bila njegova vrednost takrat okrog 8K. če bi mel še otroke v vrtcu, bi mel vse na lizing, tudi stanovanje ... če bi bil pa še sam svoj šef, bi si pa še minimalca prikazoval ...

tudi če vam 1000x razložimo kako se stvari izračunajo in koliko avto vpliva (praktično nič, razen če si res čisto na meji med razredom) eni še vedno lapate dalje

ne vem a eni tle živite od prodajanja lizingov al kaj

[cenzura]... en razred pri otroških in vrtcu je cirka 100€ na glavo, avto pa ti na člana prinese dobesedno samo par €

res odlična ekonomska logika da za vsak slučaj vzameš lizing in ga preplačuješ
hysterical-1.gif
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.536
5.549
113
Ko dumb&dumber. En govori, da je bil na meji in se mu je poznalo, pa čeprav gre za par evrov. drugi pa pravi, da je nemogoče, da se ti kje pozna, ker gre samo za par evrov, razen če si na meji. In se prerekata...
 

hermann

Guru
19. mar 2014
9.295
5.881
113
eni tle govorijo, da se 100% pozna in malodane obubožaš, če nimaš avta na lizing

to je res dumb&dumber
 

jetamp

Fizikalc
5. sep 2007
3.521
60
48
Kranj
Citat:
Uporabnik Jabe pravi:
Ko dumb&dumber. En govori, da je bil na meji in se mu je poznalo, pa čeprav gre za par evrov. drugi pa pravi, da je nemogoče, da se ti kje pozna, ker gre samo za par evrov, razen če si na meji. In se prerekata...
zmaga.gif
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.098
3.583
113
Marlbor
Citat:
Uporabnik Jabe pravi:
Ko dumb&dumber. En govori, da je bil na meji in se mu je poznalo, pa čeprav gre za par evrov. drugi pa pravi, da je nemogoče, da se ti kje pozna, ker gre samo za par evrov, razen če si na meji. In se prerekata...
No, nooo, ne beri površno ... en je napisal: " meni se je fejst poznal lizing. ko sem ga odplačal, je šla položnica od vrtca s s105 na 160 na mesec in izgubil sem 60 evrov mesečnega otroškega dodatka".

Glede na nevedene podatke, je zaradi avta skočil za 2 razreda. (verjetno iz 2 na 4). Recimo, da je prej bil ravno na zgornji meji 2.razreda, sedaj pa je ravno na spodnji meji 4.razreda, in na podlagi par kalkulacij hitro ugotoviš, da bi mu lahko samo avto vreden vsaj ene 60.000eur povzročil skok iz 2. v 4. razred.
priden.gif


Tak, da ni treba biti niti ravno preveč brihten, pa hitro ugotoviš ko nekdo klamfe prodaja.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.536
5.549
113
to je matematika za 1 otroka? Kaj pa če ima dva? kolikor je meni znano, je treba za drugega tudi nekaj plačati? meni preskok 1 razreda pomeni 68€.
 
Nazadnje urejeno:

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.098
3.583
113
Marlbor
Citat:
Uporabnik Jabe pravi:
to je matematika za 1 otroka? Kaj pa če ima dva? kolikor je meni znano, je treba za drugega tudi nekaj plačati?
Če sta 2 otroka, pa je vpliv avta še manjši ... potem ima avto verjetno vrednost tam ene 80.000eur, da se mu je to dogodilo.
 

tdi

Fizikalc
7. dec 2011
1.693
11
38
Citat:
Uporabnik alfie pravi:
Pa kaj bi kartal dnar... pol lahko šparaš 5 let, da našparaš za soliden avto. Z kreditiranjem je pa lažje... Jaz nisem odkartal še za noben avto, pa nimam slabe plače. Zakaj bi se vozu s kripo, če mi trenutni standard omogoča, da mam avto, ki stane nov v rangu 30k in ga rabljenega z lizingom kupim za 15k in akcija... BV. Samo še 10% avtov se kupi na keš (višji cenovni razred). Da pa vozim svojega otroka v eni kanti nesigurni pa ... hvala lepa


Srčno upam, da ga tudi pripasaš v avto.
 

markoman

Fizikalc
19. avg 2007
2.566
17
38
pa kaj ste nori malo ... jaz samo povem, kaj se je zgodilo s položnicami in otroškim dodatkom, zdaj če ji bilo to posledica še kakega državnega varčevanja, ne vem, ampak v enem letu sem bil ob 100 evrov na mesec, ker je bil lizing odplačan. otroka sta dva, avto je bil nabavna vrednost 18K, 1 leto star C5.
kupil bi ga itak, ker mi je bil všeč, ampak skeširat ga pa nisem hotel, sem raje s prihranki kupil še eno nepremičnino, ki je za oddajanje.
boli mene kita, kak vi računate, kaj vozite in kolko plačujete. moja matematika je pač taka, da čez 10 let bo nepremičnina polog za predčasno upokojitev, avto bo pa za v kanto, lizing gor al pa dol. pač, če so otroci v vrtcu, je boljše lizing kot kredit, samo to je računica. skočil pa sem mislim da iz 5. v 7. razred. in nikakor ne bi mel avta za 60 ali celo 80K kot je nekdo zapisal.
sami norci.
jaz sem na off, avtor pa naj kupi kak hoče.
 

hermann

Guru
19. mar 2014
9.295
5.881
113
bolje da greš res na off, preden boš še koga prepričal, da imaš prav in da je vse res