Avto kredit ali leasing?

dinos77

Pripravnik
2. nov 2010
589
1
18
Slovenija
Citat:
Uporabnik Cash pravi:
Lizingi se razlikujejo tudi med avtohišami...v eni avtohiši ti bodo dali po višji obrestni meri, kot v drugi. In če vzameš lizing, lahko zavaruješ avto pri svoji zavarovalnici.

Mi smo dobili pri Hypo leasing za 2,99 + eurobor. Drugač pa se strinjam, eni so cenejši, drugi dražji. Je pa nujno, da je kasko zavarovan.
 

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
Ne zaradi tveganja, ker greš gor sigurno, saj se šteje vsak €...tudi otroških dodatkov dobiš manj, ni samo več vrtca za plačat.
 

hermann

Guru
19. mar 2014
9.256
5.821
113
Citat:
Uporabnik Cash pravi:
Ne zaradi tveganja, ker greš gor sigurno, saj se šteje vsak €...tudi otroških dodatkov dobiš manj, ni samo več vrtca za plačat.

boš imel enkrat svoje otroke pa boš vedel kam greš pa kako se te stvari računajo

sigurno pa zaradi avta nikamor ne greš, razen če presežeš cenzus za razred
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.390
5.421
113
Citat:
Uporabnik Roberto pravi:

V SISBONu pa sem imel vpisan lizing že leta 2010.

Kje je fora? Jaz sem vzela avto na lizing leta 2012, pa ga v sisbonu ni.
 

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
Citat:
Uporabnik hermann pravi:
Citat:
Uporabnik Cash pravi:
Ne zaradi tveganja, ker greš gor sigurno, saj se šteje vsak €...tudi otroških dodatkov dobiš manj, ni samo več vrtca za plačat.

boš imel enkrat svoje otroke pa boš vedel kam greš pa kako se te stvari računajo, zato moraš gledat za vsak kur.C, da ti na koncu ne preseže za par centov
bonk.gif


sigurno pa zaradi avta nikamor ne greš, razen če presežeš cenzus za razred

Vsak drek ti viša točke in nekje pač padeš v višji razred. Jaz sem padel za par centov v višji razred 2 leti nazaj in se mi je vrtec povišal iz.169€ na 198€. Vidiš, za par centov!!!! in otroški so se mi zmanjšali za 20€/ mesec.
 

hermann

Guru
19. mar 2014
9.256
5.821
113
Citat:
Uporabnik Cash pravi:

Vsak drek ti viša točke in nekje pač padeš v višji razred. Jaz sem padel za par centov v višji razred 2 leti nazaj in se mi je vrtec povišal iz.169€ na 198€. Vidiš, za par centov!!!! in otroški so se mi zmanjšali za 20€/ mesec.

no en razred je cirka 100€, normalen avto pa ti ne prinese kaj dosti več kot 10€ na družinskega člana

če si na meji je pa pač jeba... moraš sam izračunat kaj se splača. meni je bil obrok lizinga pač praktično isto dražji, kot če bi me en razred gor poslali
 

asko

Fizikalc
22. jul 2007
2.565
3
38
In zakaj misliš. da se ga ne morem privoščiti, če ga imam na leasing oz. kredit. Zakaj bi keširal, če mi bolj paše na obroke.
 

alfie

Pripravnik
5. apr 2013
125
0
16
Ljubljana
Pa kaj bi kartal dnar... pol lahko šparaš 5 let, da našparaš za soliden avto. Z kreditiranjem je pa lažje... Jaz nisem odkartal še za noben avto, pa nimam slabe plače. Zakaj bi se vozu s kripo, če mi trenutni standard omogoča, da mam avto, ki stane nov v rangu 30k in ga rabljenega z lizingom kupim za 15k in akcija... BV. Samo še 10% avtov se kupi na keš (višji cenovni razred). Da pa vozim svojega otroka v eni kanti nesigurni pa ... hvala lepa
 

model1a

Fizikalc
14. dec 2008
1.193
41
48
*** Ignoriran uporabnik ***

Najbolše, kar se je dalo narest za Hermana
smile-1.gif


Drugače pa... ja.. nov avto ti lahko lepo dvigne plačilo vrtca in zniža doklade, zato se splača lizing. Mi smo ga odplačali takoj ko je bil avto star 3 leta, pa je bil mir pri bajti
smile-1.gif
 

stankozaspanko

Fizikalc
27. jul 2012
4.930
7
38
Hermann: razlika v obroku za rabljeno vozilo je 15eur mesečno v prid kreditu. Oba izračuna temeljita na naslednjih podatkih:
- nakupna vrednost vozila 13.500eur
- polog pri leasingu 20%
- znesek kredita povečan za stroške (odobritev, zavarovanje ...)
- doba odplačevanja 58 mesecev

Koliko si mesečno na izgubi pri otroških dokladah in višini plačila vrtca si izračunaj sam, prepričan sem da več kot 15eur.
wink-1.gif
 

asko

Fizikalc
22. jul 2007
2.565
3
38
kar misli si...še nobenga nisem odkartal, vse na kredit/leasing.
evil.gif
 

matej_

Guru
25. okt 2007
2.038
592
113
jaz mam tut novega na lizing zaradi vrtca, "tepe" me pa 5let star avto ker je že eno leto odplačan in na mojih plečih. Trenutno ga cenijo na slabih 15k€, če bi mi dali za njega kolker so napisali, jim ga takoj prodam, pa še vinjetno letno jim podarim
smile-1.gif


če maš male otroke, definitivno lizing dokler so v vrtcu.
 

Resolver

Fizikalc
18. jun 2008
1.836
0
36
Citat:
Uporabnik matej_ pravi:
jaz mam tut novega na lizing zaradi vrtca, "tepe" me pa 5let star avto ker je že eno leto odplačan in na mojih plečih. Trenutno ga cenijo na slabih 15k€, če bi mi dali za njega kolker so napisali, jim ga takoj prodam, pa še vinjetno letno jim podarim
smile-1.gif


če maš male otroke, definitivno lizing dokler so v vrtcu.

(hec) Ja ja, razkošno živiš.
grin1.gif