Akumulator - kako veš, da bo shodil

Samojed

el. zaščita
Osebje foruma
19. sep 2007
2.156
55
48
Osrednja Slovenija
Jah, je..t ga, to je bilo pri meni v srednji šoli. Ko sem pa prišel na faks, je bil pa nabolj važen izpit iz Ekonomike in poslovanja. Bolje da ne napišem koliko sem imel problemov da sem ga naredil
smile-1.gif
 

Oktopusy

Fizikalc
3. apr 2011
1.678
42
48
Bom kar tukaj vprašal da ne odpiram nove teme.
Ali je kaj narobe,če bo akumulator močnejši kot je bil tisti original,ki je bil v avtomobilu.Oziroma koliko je lahko močnejši.
Vem da je lahko oziroma se sploh priporoča da je malo močnejši toda koliko je zgornja meja da ne bi bilo kaj narobe.Gre sa pa za Fiat Punto grande bencinar.Gre se tudi zato ker imam doma skoraj nov akumulator od Renault lagune pa ne vem če ga lahko dam notri.Trenutno ne vem kakšna je razlika bom pa preveril in napisal.
 

telex

Fizikalc
24. dec 2007
5.832
47
48
Akumulator z večjo kapaciteto je pač dražji. Če bi ga globoko izpraznil bi lahko alternator bil malce bolj obremenjen a, da bi se kaj zgodilo na elektro instalaciji pa ni verjetno.
Pri nabavi akumulatorja moraš biti pozoren, kje ima + in -, ter dimenzije. V nekaterih avtih so prostor in priključni kabli tako natančno izmerjeni, da nimaš praktično nobene možnosti prilagajanja.
 

Oktopusy

Fizikalc
3. apr 2011
1.678
42
48
Jaz akumulator že imam to sem že zgoraj napisal priklopi pašejo.Sedaj sem preveril in v Puntotu je 50Ah jaz pa ga imam 66Ah ali bi bilo to preveč ker nekje sem prebral da ne sme biti močnejši od moči alternatorja?