akcija ZPS - placaj elektricno energijo ceneje

Malecky

Majstr
10. sep 2007
11.435
409
83
Uh...ne razumete pointa skupinskega nakupa, če je res sploh bil v pravi "veri".

Jasno, da se je treba prijavit za skupinski nakup in jasno, da ste drugi "zviseli", če se niste in nimate kaj stokat. Lahko samo ponovno izvedete skupinski nakup in pridete do te cene, ki je oblikovana točno po tej potrebi oz. količini.

Če jaz grem do uvoznika in mi da za 100 prenosnikov ceno 500€ namesto 700, vi bi pa potem ker je meni dal za tak keš tudi al kaj? WTF.
bonk.gif
 

Malecky

Majstr
10. sep 2007
11.435
409
83
Ja to sem videl, ampak še vedno se gre za nerazumevanje in so lahko samo veseli, da je to org. ZPS oz. da se še da.
 
22. jul 2007
12.816
1.318
113
123
Naj povejo, če se že hvalijo za kakšno ceno so podpisali pogodbo,
vs
In kdo je zdaj pri plinu najcenejši?
Gen-I ima zdaj pri plinu tudi neko akcijo za stare in nove naročnike do 31.10. zagotovljena cena do 2015(stara cena 0,4257, nova 0,3843)
 
Nazadnje urejeno:

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.375
5.891
113
pri taščici
saj pravim, kje so objavljene cene ki so zmagale na avkciji.
70 evrov nižji račun bo od katerega?
Ker za tak prihranek bi moral imeti pri nekem "povprečnem" ponudniku vsaj 15kwh dnevne porabe. Toliko pa mislim da ni povprečje za slo gospodinjstvo.
 

picero

Pripravnik
25. jul 2007
66
2
8
Mene sedaj samo zanima kaksno ceno elektrike imajo napram trenutni akciji Hofer-Geni. Pri tej akciji si oproscen placila enega obroka, pa se eno leto imas nizjo ceno elektrike. Vezave ni. Po mojem bom kar tole Hofer varianto vzel, se mi zdi, da ZPS ne bo kaj dosti boljsa, ali ja?
 

oriolus

Fizikalc
12. avg 2009
3.787
15
38
124
Glede na način prijave in zahtevane podatke, je videti da gre predvsem za izračune prestopanja k drugemu ponudniku.
Ne vem sicer, če je 'zmagovalec' ponudil kakšno nižjo ceno od svoje trenutne.
Izpolnil sem, sedaj pa mi bo menda sredi novembra sporočeno, koliko bi plačal pri Genu, koliko plačujem sedaj pa ni bilo v vprašalniku. Le približna količina letne porabe.
Bomo videli.
 

ericks

Majstr
10. sep 2007
2.751
210
63
Citat:
Uporabnik picero pravi:
Mene sedaj samo zanima kaksno ceno elektrike imajo napram trenutni akciji Hofer-Geni. Pri tej akciji si oproscen placila enega obroka, pa se eno leto imas nizjo ceno elektrike. Vezave ni. Po mojem bom kar tole Hofer varianto vzel, se mi zdi, da ZPS ne bo kaj dosti boljsa, ali ja?

cena elektrike pri gen preko hoferja je tam tam ce primerjas z ostalimi ugodnimi paketi pri recimo ee, petrol, ...

pa tisti obrok, ki je kao gratis, dobis gratis samo porabljeno energijo, omreznino in ostale dajatve bos vseeno placal ...

ne vem zakaj pri ZPS ne izdajo koncnega cenika po koliko bo VT, MT, ... bi bilo takoj jasno kje smo. govoriti o povprecnih prihrankih je pesek v oci ...
 

shift

Guru
20. jul 2007
9.752
2.039
113
za šankom
Citat:
Uporabnik Hanzi pravi:
saj pravim, kje so objavljene cene ki so zmagale na avkciji.
70 evrov nižji račun bo od katerega?
Ker za tak prihranek bi moral imeti pri nekem "povprečnem" ponudniku vsaj 15kwh dnevne porabe. Toliko pa mislim da ni povprečje za slo gospodinjstvo.

a si prebral njihovo stran.piše da je izračun narejen na povprečni porabi 5000kw letno.
koliko je zlicitirana cena sploh ni važno,važno je edino to da trenutno ugodnejše ponudbe na trgu ni.je pa res da si bo ZPS odrezala kos pogače od prihranka
 

Malecky

Majstr
10. sep 2007
11.435
409
83
Tako je...

Na ZPS so se prijavili tudi uporabniki GEN-i, ki verjetno že majo zelo poceni elektriko ali pa če njih vprašaš, daleč najcenejšo in najbolj kvalitetno, se pravi ti so v skupni ceni in na to je toliko popusta kot navaja ZPS.

Dvomim, da bo ZPS kaj zaračunala, saj ne bo nobenih transakcij med kupci elektrike ali pa ponudniki. Oni so si naredili zdajle največjo reklamo v zgodovini ZPS in bod pridobili vsak 1000 članov, kar pomeni konkretno povišanje prihodkov.
 

Malecky

Majstr
10. sep 2007
11.435
409
83
PS. Jaz mam tudi elektriko pri Petrolu in se mi zdi z upoštevanjem zlatih točk zadeva poceni...tako poceni, da tudi gen-i ni tolk, pa še vedno mislim, da bo izračun ZPS cca. 10-15% nižji kot imam zdaj z vpoštevanjem zlatih točk ipd.

Sicer pa za neko bagatelo ne bom menjal, ker je Golob neprebavljiv wannabe tajkunček.
tongue-1.gif
 

Group_Therapy

Dvojček št. 2
18. jul 2007
7.339
1
38
Lahko pa od ponudnikov dobijo provizijo za vsako pogodbo. Tako, kot jih tudi posredniki, ki hodijo po hišah in ljudi prepričujejo naj zamenjajo ponudnika.

V vsakem primeru mi je vseeno, dokler je zame ceneje.
zmaga.gif
 

Malecky

Majstr
10. sep 2007
11.435
409
83
Dvomim, da je ravno v duhu, sicer pa ja...to je Slovenistan, kaj pa drugega pričakovat.

Sicer se mi pa v slo zdi bolj pomembno, da bi se nekdo spravil nad stroške za infrastrukturo pri elektriki...sama energija predstavlja mnajši del položnice, sumim, da je scena tako odf*** samo pri nas.

Pozna kdo podatke, koliko v tujini plačujejo za omrežnino? Kar konkretni del položnice gre za to, ko pa pride žled pa nimajo par mio eur na zalogi za material.
bonk.gif
 

guardy

Guru
3. avg 2007
8.400
968
113
Obišči stran
Citat:
Uporabnik Malecky pravi:
Dvomim, da je ravno v duhu, sicer pa ja...to je Slovenistan, kaj pa drugega pričakovat.

Sicer se mi pa v slo zdi bolj pomembno, da bi se nekdo spravil nad stroške za infrastrukturo pri elektriki...sama energija predstavlja mnajši del položnice, sumim, da je scena tako odf*** samo pri nas.

Pozna kdo podatke, koliko v tujini plačujejo za omrežnino? Kar konkretni del položnice gre za to, ko pa pride žled pa nimajo par mio eur na zalogi za material.
bonk.gif

Pa saj je ista zgodba pri vodarini... Blok z stanovanji po novem vsakdo dobi svojo "omrežnino"... povišanje položnic je konkretno... Isto pri nas v manjšem bloku. Pride ena cev od vodovoda, vsakemu posebej pa nato računajo omrežnino, ko da so 9 cevi potegnil...
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Cene ne izdajo, ker bi vnaprej "veliki", ki niso bili izbrani opravili preračune za svoje dosedanje stranke in jim dokazali, da bodo prav z njihovo "super duper" novo ponudbo za stare kupce prihranili najmanj enako in potem seveda obljubljenih 20+T prehodov ne bi bilo.
wink-1.gif


Dalje: iz ECE (Elektro Celje Energija) so že sporočili (takoj po licitaciji), da so bili pogoji prijave na licitacijo diskriminatorni in da obljubljajo vsem svojim odjemalcem plina najmanj enako ceno.
Ker traja prenos k novemu ponudniku najmanj 30 + X dni (če je podpisana pogodba vrnjena do kakih 5 dni pred začetkom novega meseca, se začne "dobava" čez 30 + 5 dni); iz tega sledi, da bodo najhitrejši podpisniki začeli s 01.01.2015, večina 01.02.15.

Jaz sem ravno menjal plin iz Genijev na ECE (razlika je kljub nižji ponudbi, ki jo je sedaj dal GEN-I, še vedno cca 5% nižja (čez prst), medtem, ko je GEN-I pri elektriki (čista cena energije brez drugih ugodnosti) že sedaj najnižji.

Point akcije pa je v "teženju" ZPS prijavljenim naj se včlanijo (verjetno kakih 10% ovc celo misli, da je to njihova moralna obveza) in pa v tem, da bo recimo po preteku zajamčene cene ta šla navzgor, mi pa smo tradicionalisti in bo večina vseeno ostala pri genijih.

Ker mi je teta s klicnega centra ZPS težila v nedeljo zvečer sem jo precej nevljudno vprašal če ve koliko je ura pri nas? Se je opravičila in odložila, pol pa klicala med tednom popoldan in ponudila 10€ popusta pri članarini - mogoče pa je to tista "provizija", ki jo plačata najugodnejša ponudnika organizatorju akcije.
sprasujem se.gif


PS: ja in res je kot piše en zgoraj - bistvo bi moralo biti, se prijaviš (z obvezo zamenjave) izlicitiraš najnižjo ceno in zamenjaš. Vsi ki se nebi prej prijavili bi lahko samo
cry12bpy.gif
 

Numy

Majstr
1. jan 2008
9.833
371
83
Balkan in obvezna menjava? Torej držati se elektronsko sklenjenega dogovora? Morda čez 200 let.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Preprosto, pošljejo vsem pristopnikom bianco pogodbo za prestop (itak imajo vse tvoje dosedanje podatke vključno z merilnimi mesti), ko vrneš podpisano si zapečaten.
Seveda bi zaradi "fer pleja" morali vključiti opcijo, da mora biti cena recimo 10% nižja od druge najnižje, ves čas trajanja "akcije".
Naj se enkrat profit malo bolj pošteno razdeli, po drugi strani pa nebi bilo špekulativnih ponudb.

In kot že rečeno, keč je v omrežnini, na katero ni vpliva in kjer bomo sedaj dobili spet en nov prišpevek za TEŠ6, ki pa se mu bo verjetno reklo "prispevek za zeleno in ekološko energijo".
jezen.gif
 

Malecky

Majstr
10. sep 2007
11.435
409
83
Jaz sem to napisal zato, ker to v Nemčiji že prakticiram. Kupil sem ene 5 stvari pri skupinskem nakupu, vedno odlično izpeljano vse skupaj, ko že misliš da je online poden cena.
zmaga.gif