Elektricne kosilnice

Flash

Pripravnik
5. dec 2009
575
2
18
No kot ze naslov teme pove, me zanima, ce ima kdo elektricno kosilnico doma? Je velika razlika med bencinsko in elektricno kosilnico v kosnji? Prednosti, slabosti? Na kabel ali na baterijo? Slisal sem tudi da baje nobena elektricna kosilnica ni samohodna, je to res?
Do zdaj smo imeli same bencinske kosilnice doma, nekatere brezpogonske, nekatere z pogonom in brezpogonska tu pri nas je no go, crknes zraven
smile-1.gif


P.S.: Nisem vedel kam naj temo uvrstim, na nek nacin je vozilo
smile-1.gif


Hvala
 

skala

Majstr
27. feb 2013
10.089
346
83
Kamnje
električno so, vsaj tiste na kabel, namnjene manjšim površinam so manjše, lažje in pogona res ne potrebujejo. so tišje moaš pa pazit na kabel. bi rekel, da predvsem je prednost, da so tišje. za majhno trato bi imel elektično ker pa je trata večja se mi res ne da tistega repa vlečt povsod. na baterije... ne vem. koliko časa naj bi baterije zdržale? bencinsko hitro dotočiš, če ti pa baterij zmanjka pa...
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.040
4.049
113
Lansko leto sem v arboretumu Volčji potok gledal električno kosilnico na baterije, ki je kosila na način Roombe robota, tako da je sama kosila en odsek travnika.
 

N75

Pripravnik
13. jul 2012
253
0
16
N.Gorica
Večina baterijskega orodja je manjše moči, tako kosilnice na kolesih, kosilnica na nitko, motorna žaga, ...
Za opravljeno delo vzame malo več časa, delaš pa v tišini, brez bencina,...
Za baterijsko orodje se uporablja 2 akumulatorja, eden na kosilnici, eden na polnilcu in vsake pol ure zamenjaš akumulator.

Če imaš primeren travnik robotska kosilnica.