25 psov vs kolesar

kloshar

Ciganæe
26. jul 2007
5.998
0
36
Ograjo bi res lahko postavil, ja.
smile-1.gif
 

Abraham

Fizikalc
16. feb 2011
5.436
2
36
63
Citat:
Uporabnik kloshar pravi:
Citat:
Uporabnik keber pravi:
Saj ni čudno, da so psi taki, ko pa se tako dere. Ne zna s psi.

Mene sta takole pred nekaj tedni "napadla" dva ovčarja na planšariji pod Slavnikom, je pa bila razlika, ker lastnika ni bilo nikjer. Pač sem se ustavil in lepo počasi obrnil, psa sta lajala na polno, ampak napadala pa nista, smo se vse lepo pomenili na razdalji 3 metrov.

Je pa res, ker ni bilo lastnika, nisem mogel naprej, zato sem ubral bolj divjo pot, kar pa je spet čisto posebna pustolovščina.
d055.gif

zmaga.gif


To je to. Uporabil si svoj prvinski čut, se nagonsko umaknil in psa sta to razumela. Sicer tudi, če bi šel naprej, ti verjetno ne bi nič naredila, samo počakati bi moral, da se umirita. Pa saj ni važno.

Čudno, ane, tolk enega straha zaradi psov, pa vidimo, da jo tudi ob srečanju s tropom 25 ornk komadov odneseš brez praske.
Jaz sem mnenja, da bi Keber moral izvleči kolt in ukokati oba napadalna psa in potem poiskati še tretjega in ga isto ukokati.
Problem s tem Grkom je samo to, da bi Grk moral imeti vsaj štiri kolte (kot npr. Ana četiri pištolja), če bi hotel postreliti cel trop.
Itak so pa psi ene pičke, ko so v krdelu: ustreliš enega, dva in vsi spizdijo "glavom bez obzira", kot bi rekli srbjanci.
 

kloshar

Ciganæe
26. jul 2007
5.998
0
36
Citat:
Uporabnik Abraham pravi:
Citat:
Uporabnik kloshar pravi:
Citat:
Uporabnik keber pravi:
Saj ni čudno, da so psi taki, ko pa se tako dere. Ne zna s psi.

Mene sta takole pred nekaj tedni "napadla" dva ovčarja na planšariji pod Slavnikom, je pa bila razlika, ker lastnika ni bilo nikjer. Pač sem se ustavil in lepo počasi obrnil, psa sta lajala na polno, ampak napadala pa nista, smo se vse lepo pomenili na razdalji 3 metrov.

Je pa res, ker ni bilo lastnika, nisem mogel naprej, zato sem ubral bolj divjo pot, kar pa je spet čisto posebna pustolovščina.
d055.gif

zmaga.gif


To je to. Uporabil si svoj prvinski čut, se nagonsko umaknil in psa sta to razumela. Sicer tudi, če bi šel naprej, ti verjetno ne bi nič naredila, samo počakati bi moral, da se umirita. Pa saj ni važno.

Čudno, ane, tolk enega straha zaradi psov, pa vidimo, da jo tudi ob srečanju s tropom 25 ornk komadov odneseš brez praske.
Jaz sem mnenja, da bi Keber moral izvleči kolt in ukokati oba napadalna psa in potem poiskati še tretjega in ga isto ukokati.
Problem s tem Grkom je samo to, da bi Grk moral imeti vsaj štiri kolte (kot npr. Ana četiri pištolja), če bi hotel postreliti cel trop.
Itak so pa psi ene pičke, ko so v krdelu: ustreliš enega, dva in vsi spizdijo "glavom bez obzira", kot bi rekli srbjanci.

Stari, če si ti tak posranec, da hodiš okoli s pištolo, ker te je strah, kdaj te bo kaj napadlo, se vprašaj, kdaj si komu kaj hudega naredil ali pa pomisli, če mogoče rabiš kako strokovno pomoč. Pse bi streljal, potem so pa oni piæke.
hysterical-1.gif
Tele eno.
 

Drifter

Fizikalc
22. jul 2007
1.167
14
38
ksz
pa kwa bluzite, tile pesiji nebi nikogar napad ali ugriznal, se strinjam s klošarjem, v najslabšem primeru so ga hotl odgnat, pes k ma namen napast ali ugriznt nebo laju tak k so oni in ne bo mahu z repom na polno, grem stavit, da bi se z njimi v roku minutke lahko igral :D
 

keber

majski hrošč
28. jul 2007
13.240
44
48
Točno tako. Agresijo psov je dejansko podžgal sam kolesar z vpitjem in suvanjem bicikla.
 

leprotto

Fizikalc
22. jul 2007
1.587
1
38
www.dlvkos.si
Ne vem kje je on videl "attack" in ne vem o kakšnih izkušnjah s psi on govori. Verjetno o izkušnjah s salonskimi levi, ker očitno prvič vidi pastirske pse. Psi so videti stabilni in so odnehali takoj, ko sta prišla "pastirja". Me zanima kolk slovenskih kmečkih in mestnih "cuckov" premore toliko stabilnosti. Vloga teh psov je, da vsiljivce odganja in ne napada. Če bi veljalo slednje, potem si jih verjetno SloWolf ne bi omislil z namenom ohranitve volkov.
Je pa vseeno neprimerno, da nimajo nikakršne ograje (in imajo psi dostop do javne ceste). Zato pa tudi "rabijo" takšno št. psov.
tongue-1.gif
 

stieber

čebinar
1. sep 2007
17.258
3
36
Murgle
in kwa so to..grški pastirski psi...drugače pa glede na to, kako so se mu bližali in ga okrožili z vseh strani, se mi zdi, da zadeva ni bila tako nedolžna...še malo vpitja, mahanja in muvanja s kolesom, pa vprašanje, kaj bi bilo...

s tem, da kolesarja ne morem kriviti, saj ni dolžan biti pasji strokovnjak niti ni dolžan prenašati 'teror' na cesti. Ki je javna. mimogrede.
 

perofero

Pripravnik
27. feb 2013
405
0
16
Bi vas rad videl kako bi reagiral, ko vas bogu za leđama obkoli 25 mrcin... Sam imam rad pse in vem, da enega večjega z lahkoto obvladaš, ko ga zagrabiš ampak tole pa ni hec. Lahko, da so ga samo želel prepodit s teritorija ampak dovolj je, da je en agresiven v tropu. Če bi ostali zavohali kri, bi se hitro spremenilo obnašanje. Brez problema lahko potegnemo vzporednico z kakšnimi navijači. Ko so sami, so lepo mirni, ko so pa v 'tropu' in en iz tega tropa napade, se pa njihovo obnašanje popolnoma spremeni...
 

keber

majski hrošč
28. jul 2007
13.240
44
48
No, od vseh teh ni bil niti eden pes agresiven, samo kolesar je čisto takoj vpil nanje in mahal z biciklom pol pa ni čudno, da so začeli drezati v njega.
Pes pa že po defaultu takoj zalaja, ko vidi neznanca, pa če je ovčar ali pa salonska podgana, pardon, čivava.