17. Ljubljanski maraton

upiwaly

Fizikalc
6. avg 2007
1.513
9
38
ksz

Se mi zdi, da so tule gor in na teh maratonih tekači, ki tečejo predvsem za druge, ne zase.
V tem kontekstu bi rekel, da to ni odvisnost od teka, ampak od potrditve drugih, kako oh in sploh so super in zdravo živijo in se gibljejo.

Pa pejte laufat sami v hosto, mimogrede še na vsak km naredite 15 vzgibov na veji in o tem ne razlagajte drugim.
99% takozvanih tekačev obeša slike po FB in se hvalijo: "evo me, danes po šihtu šel tečt in sem uspel 20km prelaufat v toliko in toliko minutah". jeeeeeeeeee.
Pa kaj bi radi? Da ti vsi FB pacienti čestitajo kako si oh in sploh? Hočeš virtualne lajke, ker si prebogi, da bi bil sam s sabo zadovoljen?
Dobro, da nimam FB, take stvari vidim, ko kdo javno objavlja, ali mi pa kakšen kolega pokaže.
Da ne bo kdo zameril. To sem napisal za tiste, ki spadajo v to skupino.

Na teh eventih je 1% resnih tekačev, raje manj.
Tukaj je slika obrnjena. Zakaj ne greste probat tegale

Aja, ker se ne govori tolko o tem?
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.709
3.590
113
Zakaj bi bilo pri teku drugače kot pri drugih stvareh? Zakaj greš na koncert/tekmo, če lahko zalaufaš youtube? Določen % se bo šel pofočkat, drugi bodo šli zato ker gre za malo drugačno doživetje kot poslušanje/gledanje doma. Kdo pa je rekel, da se ne gre tudi na kakšen vaški tek, kjer je na štartu 50 tekačev in se teče po njivi? Tukaj je pač tema o ljubljancu. Verjetno zato ker je bolj množičen.

FB-ja in podobnega sranja se zaenkrat še uspešno otepam. Poslušam pa šaleharja ob petkih ko se dela norca iz debilov ko mama đurič ribič objavi da je spekla štrudelj, njeni sončki ga pa potem polajkajo. In? Če jih nebi bilo, se nihče nebi mogel delat norca, tako da situacija je win-win, oni so veseli ker imajo občutek, da jih cela slovenija gleda kolk so kul (potrditev), mi pa ker se naslajamo nad njihovo debilnostjo.
 

upiwaly

Fizikalc
6. avg 2007
1.513
9
38
Pravim samo, da je manj kot 1% tistih, ki tega, da grejo na lj maraton ne obešajo na veliki zvon in pač samo grejo in odtečejo.
Tako kot za koncert. Če mi je nekaj všeč, pač grem. Ne bom se hvalil mesec pred tem da grem in mesec za tem, da sem bil na koncertu.
Če bi me vleklo it v gužvo in med naduteže laufat, bi šel na ta maraton. Ampak nebi pričal na dolgo in široko, kako bom probal izboljšat čas, ker sem lani tekel toliko in toliko, letos bi pa lahko izboljšal čas, ker jem hrano brez glutena. lajk lajk lajk lajk lajk
cheer.gif
 

ishtar007

Majstr
31. avg 2007
1.354
212
63
Po mojih izkušnjah sta prva 2 kilometra max 4:15 pace (2. boks) + precej intervalov. Ampak nima veze. Gre se zato, da se imamo fino in na koncu spijemo kakšno pivce.
 

mr_

Guru
20. sep 2007
8.965
2.418
113
Citat:
Tukaj je slika obrnjena. Zakaj ne greste probat tegale

Opravljen. Naj, naj, naj slovenski maraton. Grapa in graparji fenomenalni, trasa je itak cudovita o tezavnosti pa...cista jeba.
smile-1.gif
 

stieber

čebinar
1. sep 2007
17.258
3
36
Murgle
Citat:
Uporabnik upiwaly pravi:
ksz

Se mi zdi, da so tule gor in na teh maratonih tekači, ki tečejo predvsem za druge, ne zase.
V tem kontekstu bi rekel, da to ni odvisnost od teka, ampak od potrditve drugih, kako oh in sploh so super in zdravo živijo in se gibljejo.

Pa pejte laufat sami v hosto, mimogrede še na vsak km naredite 15 vzgibov na veji in o tem ne razlagajte drugim.
99% takozvanih tekačev obeša slike po FB in se hvalijo: "evo me, danes po šihtu šel tečt in sem uspel 20km prelaufat v toliko in toliko minutah". jeeeeeeeeee.
Pa kaj bi radi? Da ti vsi FB pacienti čestitajo kako si oh in sploh? Hočeš virtualne lajke, ker si prebogi, da bi bil sam s sabo zadovoljen?
Dobro, da nimam FB, take stvari vidim, ko kdo javno objavlja, ali mi pa kakšen kolega pokaže.
Da ne bo kdo zameril. To sem napisal za tiste, ki spadajo v to skupino.

Na teh eventih je 1% resnih tekačev, raje manj.
Tukaj je slika obrnjena. Zakaj ne greste probat tegale

Aja, ker se ne govori tolko o tem?

Word up! In zaradi teh nastopaæev nas potem zapirajo kot v geto...no tudi v temi na 24ur o maratonu komentarji niso naklonjeni temu 'tekašskemu preseravanju' veæine udeležencev...prireditve, ki promovira šport, ki sploh ni posebej zdrav (maraton)
 

Mr_Globus

Fizikalc
1. dec 2011
236
26
28
Samo je pa fail, po stevilko na gospodarsko razstavisce in potem start pred parlamentom... A vse na enem placu ne gre?
 

Numy

Majstr
1. jan 2008
9.833
371
83
Zdaj ko je župan spravil avte iz centra, bi moral iti še nad stanovalce, v ožjem centru bi itak morale biti samo trgovine, lokali ipd.. ne pa nadležen folk, ki mu gre vsaka aktivnost na živce, tak naj gre živeti nekam sredi kočevskega roga..
 

LeQuack

Guru
26. avg 2007
6.879
3.403
113
40
Lj
Treba je zelo pokritizirati prenos maratona na Planet TV, ki si tega naziva niti ne zasluži. Lani je bil prenos na RTV mislim da in čeprav niso celoten maraton komentirali, je bila prisotna vsaj živa slika in nekaj dobre glasbe za spremljavo. Reklam se niti ne spomnim da bi bilo. Kar poanta prenosa ni samo da gledaš tiste Kenijce ampak da narediš reklamo mestu.

Letos je prenos zgledal tako, od 2 ur prenosa je bilo dejanskega prenosa nekih 20 min, ene 40 min reklam ter celo uro epizod Mr Beana. Saj ne rečem, Mr. Bean je zakon ampak ali si predstavljate, da bi ga dali med prenosom smučanja ali pa fuzbala?

Tako da škoda vsakega centa, ki ga je organizator zapravil za prenos, denar stran vržen. Da ne rečem da so itak zamudili finiš 21km polmaratona. Pod nivojem vsekakor.
 
Nazadnje urejeno: