1.6 TDI 110 DSG

Hondi

Majstr
18. avg 2007
3.374
303
83
a, to pa nisem pravi naslov....jih je dosti na forumu, ki so promotorji te vrste
 

igorduska

Pripravnik
27. jan 2008
337
0
16
Ptuj
www.ptuj-on.net
Če bi bil jaz avtor te teme, bi se verjetno že odločil, da sploh ne kupim več VW-ja, glede na to kaj eni tukaj modrujejo in nabijajo. Dejstvo je pa eno in to je, da je avtomatik super, neglede ali je to DSG, klasika ali robotiziran ročni. Eno delo in skrb med vožnjo manj. Da pa so plusi in minusi enega in drugega, pa je normalno.

Zdaj pa lahko udarite po meni, samo ne tisti, ki ne vozite avtomatikov. Tisti bodite lepo tiho in sanjajte avtomatika še naprej.

Lp
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.212
1.833
113
Citat:
Uporabnik Roberto pravi:
Povej kje dobiš testni vikend... Načeloma dobiš za 1 uro s spremljevalcem...

Pri vw.ju dajo za dve uri. Seveda se sam odpelješ.

Ni ne vem kaj, a če ti je želja sprobat različne motorje se zmeniš da dobiš avto enega za drugim in primerjaš. Nato se pač odlociš...ali manjši stroški registracije, vzdrževanja, nižjo porabo...ali več užitka v vožnji.

Na testu se seveda pelješ tam kjer se boš dnevno največ prevažal. Vse ostalo je BV (kot npr...'ne bo vlekel v Vrhniški klanec' ja pravi drek, boš tiste 2 x letno peljal tam v 5. prestavi...ce se bos pa iz Postojne vozil na siht v Lj. bo pa ta klanec mogoče odločilen).
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Mah, sem imel pri enem drugem vendorju probleme, ker sem hotel stestirati asistenčne sisteme... Light Assist predvsem, za kar pa potrebuješ noč... No, na koncu sem dobil avto preko noči. A vseeno me zanima, če je tako striktna politika, zakaj se mozoljavci z istimi avti vozijo čez vikend od kafane do kafane... Pa še za sok nimajo, kamoli da bi lahko kupili tak avto...
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Mah, sem imel pri enem drugem vendorju probleme, ker sem hotel stestirati asistenčne sisteme... Light Assist predvsem, za kar pa potrebuješ noč... No, na koncu sem dobil avto preko noči. A vseeno me zanima, če je tako striktna politika, zakaj se mozoljavci z istimi avti vozijo čez vikend od kafane do kafane... Pa še za sok nimajo, kamoli da bi lahko kupili tak avto...
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.709
3.590
113
Tema se je usrala tisti trenutek ko je lastnik renoja na podlagi enotedenskih izkusenj z mercedesom zacel prepricevat lastnike touranov kako se ti vozijo.

In se nagradno vprasanje? Kako hudica je bil 1.9 dizel v touranu (in njegovih tezjih bratih) z isto konji cisto prebavljiv.

Ko je poceo rat?
crazy1.gif
 

IbizaDriver

Guru
Osebje foruma
21. jul 2007
10.192
3.821
113
Te prodajalci so itak "krneki". Ima neko trgovsko šolo, pa morda še kakšno instant ekonomijo in na nekaj seminarjih pridovbljeno (osnovno) znanje o avtomobilih. Bolj kot kakšno tehnično zadevo zna otresat gobec in vrtit folk okoli prsta, najvažneje pa je da gre potem za vikend z tem avtom pozirat v kakšen Portorož (ali novaljo). Niso vsi taki, jih je pa precej, sploh pri kakšnem ranaultu, kii, škodi itd...

Poznam ene dva, ki sta imela resne travme ko je začela njuna firma dajat na avte oznake "testno vozilo" oziroma za službena vozila, napis prodajalca.

Avto sem jaz sicer pred nakupom. Najprej sem se šel za kakšno uro zapeljat sam, ko smo bili že bolj resno, smo šli pa še z familijo za cel dan na malo daljšo furo (prodajalec je prišel zjutraj z avtom v službo, ga predal, mi pa smo ga vrnili preden je šel domov).

Pri Citroenu recimo v vsem času, ko sem kupoval avto, niso znali najti enega C5, da bi šel na probo (kao so jih posodili za en event - kaj mene kot kupca to briga).
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Mojster glasbe... Kako se touarani vozijo? Kot vsaka gajbica (dobesedno) na 4 kolesih... Znamka niti ni toliko pomembna... Uporabnost pred užitkom.
Če se že gremo... Pa da boš še bolj pameten... Po raziskavah SLO trga se je (in se bo) dalečnajveč prodalo 1.6 TDI motorjev s comfortline opremo in 5 sedeži. Zlato povprečje. 150KM in več verzije pa sanjajo sanjači po večini.
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.709
3.590
113
Ne rabiš raziskave iz riti vlečt. Odpreš avto net in maš statistiko. 3x na leto se pojavi kakšen slovenski z 2.0 motorjem. In se proda še isti dan. Vse ostalo je 1.6 TDI.
 

Hondi

Majstr
18. avg 2007
3.374
303
83
roberto, daj prosim vsaj enkrat pravilno napiši, TOURAN je, ne touaran, izgovori se "turan"
1.6 TDI je mlin, klasični TDI motorček za maso (recimo kot renaultov 1.2 ali 1.4 v cliih) - če ustreza bodočemu kupcu, bo sam povedal po tesnih vožnjah, če pa se ne misli peljat na testno je pa tudi ta debata bv
trenutno je poplava rabljenih VAGov z 1.6 TDI motorjem. Odraža se tudi na servisih, vsepovsod.
Kar pa se tiče 2.0 TDI motorja v touranu, praktično mission impossible za rabljenega preko avto.net, žal ima jello prav

aja, še na zgornjega, DSG je zakon
 
Nazadnje urejeno:

doctorz

Guru
7. sep 2007
7.921
650
113
pred racunalnikom
Ce se imas rad kupis avtomatika. Vse ostalo nabijanje v tej temi je brez pomena. 1.6 je dovolj za nase ceste in nase omejitve. Nizke omejitve in radarji na vsakem koraku, slabe ceste.... Se 1.6 je prevec
smile-1.gif

Ce bi bilo govora o rabljenem avtomatiku se ne recem, pri nakupu novega pa samo se budala kupi rocnega
wink-1.gif
 

Valhalla

Guru
17. dec 2007
4.101
810
113
Še malo pa bomo v sosednji rubriki imeli temo: DIY, prestavljanje od ena do 6 navzgor, navzdol in zuruck. P.S. pa ne pozabi zategniti ročne!
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.709
3.590
113
Še malo pa bomo na ročnem drkali do 8 prestave, na 500ccm motorju s tremi turbinami, že za speljat bo treba predrkat do tretje, poraba bo x3, glasnost in vibracije pa x5. Ročna bo seveda na zamah z roko (ali na fakiča, o tem si še niso enotni). Napredek pravijo temu nekateri.
 

boc

Majstr
1. avg 2007
2.366
432
83
OT: če vzameš DSG je pametno še da vzameš še Hold-Hill (če ni problem speljevanja v klanec rešen na kakšen drugi način)
 

Gasper008

Guru
24. sep 2012
4.653
781
113
A DSG7 ne zna simulirat "creep" funkcije, ali zakaj misliš da bi nujno potreboval hill-hold? Se bojijo skurjene sklopke? Kako pa potem zgleda počasno parkiranje na mm natančno?

Kot se lahko opazi še nisem vozil DSG7 me pa tole res zanima, pa OP-ja verjetno tudi.

Drugače pri Priusu (avtomatik) imam to funkcijo hill hold (močan pritisk na bremzo jo aktivira), ampak sem to uporabil ene 2x v 4 letih.
 
Nazadnje urejeno:

afroC

Majstr
6. jun 2009
2.771
351
83
Pri DSG 6 je počasno manevriranje cukajoče doživetje. Upam da je DSG 7 glede tega boljši.
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.709
3.590
113
Hillhold imajo malodane vsi vw-ji zadnjih 5 let. Mogoče je bilo v polotu treba extra naročit, drugi imajo to serijsko ne glede na menjalnik. Je pa treba bremzo stisnt in potem jo drži še par sekund.